PDA

Επιστροφή στο Forum : Πίστα καρτ για την διεξαγωγή του εσωτερικού πρωταθλήματος.



Nikos
28-03-05, 16:04
Το ξέρω, δεν έχει να κάνει με συνάντηση, αλλά μιας και είναι θέμα που αφορά την Θεσ/νίκη, καλό είναι να βρίσκεται εδώ, συμμαζεμένο. Εγώ ξέρω 3 πίστες καρτ (όπου έχω τρέξει).

1) Ρίσιο. Τα καρτ έχουν καλά γκάζια, η πίστα μεγάλη, αλλά πας με τα τέσσερα συνήθως (γλυστράει)...

2) Μίθριο. Τέλειες κλίσεις οι στροφές, πολύ μικρή όμως και κομένα αρκετά τα καρτ...

3) Λαγκαδά. Πολύ καλή πίστα αλλά ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ τα καρτ! ΔΕΝ ΠΑΝΕ ΒΗΜΑ!!...

Έχω ακουστά για του Καλοχωρίου αλλά δεν γνωρίζω λεπτομέρειες. Επίσης έχω ακούσει ότι είναι πολύ καλά (πίστα&καρτ) του Κιλκίς (25 λεπτά από Θεσ/νίκη).

Για ρίχτε προτάσεις λοιπόν. Στο τέλος να πάμε σε 1-2 πίστες να δούμε και live και να κλείσουμε και τιμές...

ΥΓ: Αν τις βρούμε όλες, το γυρνάμε και σε ψηφοφορία...

Karateka
28-03-05, 16:25
Nα προσθέσω και αυτή την πίστα πίσω από το ΙΚΕΑ? Θέλετε να πάμε Πέμπτη βράδυ που θα είναι και ο Γρηγόρης να την τσεκάρουμε?

Nikos
28-03-05, 16:33
Γιάννη σε ποιές έχεις τρέξει???? Εμπειρία από κάποια?

Karateka
28-03-05, 16:35
Μόνο Ρύσιο και Μουδανιά αλλά έχω να πάω εκεί πάνω από 10 χρόνια οπότε δε μετράει η γνώμη μου και πολύ. Θέλετε να τις δοκιμάσουμε όλες μέσα σε 10 μέρες και να αποφασίσουμε?

Χα, χα, καλό ε?

ckalfas
29-03-05, 07:20
Και εγώ δεν έχω γνώμη, στην μόνη που έχω τρέξει είναι σ' αυτήν του αεροδρομίου πριν από πολλά χρόνια! Οπότε, αυτός που ξέρει ας αποφασίσει!

Nikos
29-03-05, 08:01
Και εγώ δεν έχω γνώμη, στην μόνη που έχω τρέξει είναι σ' αυτήν του αεροδρομίου πριν από πολλά χρόνια!

Τρέχουν και αυτοί που έχουν μπλέ αυτοκίνητα???? :P:P:P:P

Εγώ θα πρότεινα να επισκεφτούμε/δοκιμάσουμε τις παρακάτω...

1) Ρίσιο.
2) ΙΚΕΑ.
3) Κιλκίς.
4) Καλοχωρίου.

Του Λαγκαδά και του Μιθρίου είναι χάλια (προσωπική γνώμη). Εκτός αν έχει κάποιος κανένα 125άρι και τότε θα βρει την χαρά του στον Λαγκαδά... (λέτε να μας ακούει ο Μούτρος?)

Στις παραπάνω τέσσερις, δεν λέμε ημερομηνίες για να το προγραμματίσουμε?



Θέλετε να πάμε Πέμπτη βράδυ που θα είναι και ο Γρηγόρης να την τσεκάρουμε?

Για μένα καθημερινές είναι λίγο χλωμό (τουλάχιστον προς το παρόν). Άσε που Πέμπτη δουλεύει και ο Χρήστος το απόγευμα (είδες ρε Μπλε? Σε σκέφτομαι!:P)

ΥΓ: Εγώ σκοπεύω να πάρω κι ένα κράνος. Τα απλά κάνουν γύρω στα 20€-30€ και αυτά που σου δίνουν στις πίστες... μόνο εμένα δεν έχουν πάνω!!! Οπότε σκεφτείτε το! :wink:

Karateka
29-03-05, 14:53
Εγώ σίγουρα θα αγοράσω ένα γιατί με βλέπω κάθε μήνα Σέρρες για να ρίξουμε τους χρόνους.

ΓΙΩΡΓΟΣ
29-03-05, 15:17
Σιγά κακέ.Μάλλον θα χρειαστώ και εγώ κράνος γιατί έχω να σας διδάξω πολλά στις πίστες.Όσο αφορά την πίστα έχω τρέξει σε αυτήν του ikea αλλά τα καρτ είναι σαν χορτοκοπτικά.Η πίστα είναι καλή και χώρους για προσπεράσματα.Έτρεξα επίσης και σε αυτήν στο Ρύσιο αλλά φεύγεις άνετα από το δρόμο και οργώνεις (Γιάννη για σένα).Προτείνω να μαζευτούμε μια Κυριακή πρωϊ να τις τρέξουμε και να αποφασίσουμε.

Arf
30-03-05, 17:37
Ο Λαγκαδάς δεν κάνει για προσπεράσματα και γλιστράει αρκετά(ειδικά εκείνο το άτιμο το πέταλο).

Το μίθριο είναι μικρό και έχει ΑΙΣΧΟΣ καρτ. Είχα κοντέψει να σκοτωθώ πριν μερικά χρόνια, κι από τότε δεν ξαναπάτησα.

Στην πίστα στο IKEA δούλευε ένας φίλος(αυτός που είχα μαζί μου στις Σέρρες) και μου έχει πει αρκετά καλά λόγια. Εγώ δεν την έχω τρέξει πάντως. Ισως να μπορεί να μας κανονίσει και καμιά καλή τιμή.

Karateka
30-03-05, 17:52
Παιδιά κάθε μέρα πρωί-βράδυ που περνάω, η πίστα στο ΙΚΕΑ είναι κλειστή. Ξέρει κανείς τι παίζει?

Sparck
01-04-05, 14:54
γιαννη πρεπει να ειναι μονο σ/κ ανοιχτα

Nikos
04-05-05, 08:34
Ενημέρωση για το θέμα πίστα:

Το ΔΣ της Θεσ/νίκης έκανε επαφή με τον διευθυντή του πολυχώρου στο ΙΚΕΑ (bowling, billiards κλπ) στον οποίο ανήκει και η σχετική πίστα καρτ. Έγινε μια πολύ καλή συζήτηση και σύντομα θα σας έχουμε πολύ ευχάριστα νεά. Σε αναμονή λοιπόν...

ckalfas
04-05-05, 22:28
Άντε γιατί αγόρασα κράνος!!!