PDA

Επιστροφή στο Forum : Το νέο Opel Astra . . .



MiKe_KaVaLa
09-04-09, 16:31
Το νέο Opel Astrahttp://www.autotriti.gr/_img/TR.gif . . .


http://www.autotriti.gr/_img/TR.gifhttp://www.autotriti.gr/jpg/autotriti/thumb_01/NEWS/zras.jpg (http://javascript<b></b>:;)

Η Opel ετοιμάζει να παρουσιάσει επισήμως το νέο Astra στην διεθνής έκθεση αυτοκινήτου της Φρανκφούρτης τον προσεχή Σεπτέμβριο. Ωστόσο, οι πρώτες εικόνες του μικρομεσαίου γερμανικού μοντέλου διέρρευσαν στο διαδίκτυο. Σε αυτές φαίνεται ότι το Astra της επόμενης γενιάς έχει σχεδίαση α λά κουπέ.http://www.autotriti.gr/_img/TR.gif

http://www.autotriti.gr/jpg/autotriti/thumb_01/NEWS/zras1.jpg (http://javascript<b></b>:;)

Στο πλάι του νέου Astra ξεχωρίζουν οι πολλές γωνίες και τα νεύρα, ενώ το σβήσιμο στην πίσω κολόνα και το αρμονικό «δέσιμο» με τον τρίτο όγκο Το νέο Opel Astra αναμένεται είναι μεγαλύτερο κατά 15 εκατοστά από τον προκάτοχό του, σύμφωνα με τις πληροφορίες που διέρρευσαν παράλληλα με τις πρώτες εικόνες. Τα μπροστινά φώτα είναι μικρότερα και στο τελείωμα σχηματίζουν ένα δάκρυ. Παράλληλα η καθετότητα του καπό βοηθάει τόσο στο αεροδυναμικό σχήμα, όσο και στην προστασία των πεζών. Στο πλάι ξεχωρίζουν οι πολλές γωνίες και τα νεύρα, ενώ το σβήσιμο στην πίσω κολόνα και το αρμονικό «δέσιμο» με τον τρίτο όγκο τονίζει τον σαφές επηρεασμό της σχεδίασης από τα κουπέ μοντέλα.
Εσωτερικά το Astra της επόμενης γενιάς θα βασίζεται σε ποιοτικότερα υλικά και ο κεντρικός πίνακας θα διαθέτει δύο μεγάλα και δύο μικρά στρογγυλά όργανα για τις ενδείξεις. Η ανάρτηση θα είναι ενεργή και θα μπορεί να ρυθμίζεται ανάλογα με το στιλ οδήγησης που επιθυμεί ο κάτοχός του, ενώ θα είναι εφοδιασμένο με ηλεκτρικό χειρόφρενο, «έξυπνα» ενεργά φώτα και βοηθητικό σύστημα για το παρκάρισμα, αλλά και Stop&Start για χαμηλότερη κατανάλωση καυσίμου.
Η γκάμα των μηχανικών συνόλων του γερμανικού μικρομεσαίου θα περιλαμβάνει μεταξύ άλλων έναν ατμοσφαιρικό κινητήρα 1,4 λίτρου με απόδοση 90 ίππων, αλλά και έναν υπερτροφοδοτούμενο 1.400άρη 180 ίππων. Επίσης θα είναι διαθέσιμο και το τούρμπο μοτέρ πετρελαίου 1,7 λίτρου με παραγωγή 110 ίππων. Ενδέχεται το μοντέλο να έχει και τετρακίνητες εκδόσεις, με την γνωστή μονάδα που είδαμε στο Opel Insignia. Ταυτόχρονα η γερμανική εταιρεία θα βγάλει το Astra Sports Tourer, που θα είναι 20 εκατοστά μακρύτερο από το νορμάλ, αλλά και το Astra GTC.

http://www.autotriti.gr/data/news/preview_news/90822.asp

ammoulianiotis
09-04-09, 16:32
Νομιζω η στη φωτο που ειναι προφιλ φερνει λιγο στο bravo;
Ειδικα πισω στο ****.

MiKe_KaVaLa
09-04-09, 16:33
Εγω μολις το ειδα τα 'παιξα :yikes::yikes::yikes:
δεν ξερω για σας....

Εχει αλλαξει τελειος η Opel προς το καλυτερο και αυτο φαινεται και απο
το Insignia που ιδη κυκλοφορει στους ελληνικους μας δρομους μας...

Sn7per
09-04-09, 19:13
Δηλαδη αν θελει καποιος 1.6 δε θα υπαρχει ?

Για το ονομα του θεου με τα 1.4, μου φαινεται σε λιγα χρονια δε θα υπαρχει μικρο με 1.6 η 1.8.


Σα σχεδιαση δε μου αρεσει παντως.

paidaros
09-04-09, 20:57
μοιαζει παρα πολυ σε **** και σε μουρη με το bravo!

MaGeLaNoS
09-04-09, 21:55
ΚΟΥΚΛΑ απλα αν κ το ειδα νωριτερα κ σε ρεπορταζ στο Autocar οταν πηγα το Astra για αλλαγη λαδιων...

Μπραβο στην OPEL..

MiKe_KaVaLa
09-04-09, 22:15
ΚΟΥΚΛΑ απλα αν κ το ειδα νωριτερα κ σε ρεπορταζ στο Autocar οταν πηγα το Astra για αλλαγη λαδιων...

Μπραβο στην OPEL..

Α ρε πως φαινονται οι αδυναμιες...κουκλα ειναι +

richard
10-04-09, 00:12
Oμορφο ειναι, βεβαια σημαντικο ρολο θα παιξει και ποσο θα το συμπαθησει και η τσεπη μας...για να δουμε ποσο θα το βγαλει.
Παντως ειναι καλο αλλα οχι σαν το astra opc, βεβαια μπορει να βγαλει και αυτο αργοτερα σε opc.

canonis
10-04-09, 02:24
Πολύ όμορφο αν και μου φαίνεται λίγο πιο "παιδικό" απο το προηγούμενο μοντέλο.
Σίγουρα όταν βγει και το δούμε απο κοντά θα είναι ακόμα πιο εντυπωσιακό.

Μπράβο και για τον κινητήρα.
1400 με 180 άλογα... Πολύ ωραία.

Μήπως ήρθε καιρός και για την Fiat για ένα tuning?

MaGeLaNoS
10-04-09, 07:31
Oμορφο ειναι, βεβαια σημαντικο ρολο θα παιξει και ποσο θα το συμπαθησει και η τσεπη μας...για να δουμε ποσο θα το βγαλει.
Παντως ειναι καλο αλλα οχι σαν το astra opc, βεβαια μπορει να βγαλει και αυτο αργοτερα σε opc.

και απο το OPC εχουν βγει φωτο και ειναι πραγματικα τουμπανο ειδικα οταν ειναι 2λιτρο με 265ps...
διαβαστε στο supercar Μαρτιου το ειχε ρεπορταζ..πρεπει να το καβατζωσω αυτο το περιοδικο απο καπου

παντελης
10-04-09, 22:06
η οπελ ειναι το χειρότερο ονομα τις γερμανικής αυτοκινητοβιομηχανίας τωρα αν σας αρεσει ενα αυτοκιηνιτο που ειναι λιγο Fiat Bravo λιγο ρενο μεγκαν λιγο σεατ και πολυ κια σειντ εχεται βεβαια τη προσοπικη σας γνωμη ,ειναι σεβαστη αλλα μου φαινεται οτι δε ξερεται τι σας γινεται . οταν ενα παιδακι μπορει να εχει πολους μπαμπαδες τοτε το λενε ( συγνωμη) μπασταρδο αυτο νομιζω ειναι το νέο οπελ που ποτε δε μπορεσε σαν εταιρια ουτε χαρακτηρα να αποκτησει ουτε και σε ποιον ανταγωνιστη να μιασουνε τα αυτοκινητακια της γιατι απλα το κανει με οποιον ειναι πολυ καλητερος της μπας και τις δωσουνε συμασια
αλλα να ειναι καλα οι εταιριες που κανουνε lizing και βλεπει ο κοσμος και κανα Ζορο.

παντελης
10-04-09, 23:03
οπελ και χαζομαρες παρε ματι παιδι μου τι εχει η Fiat

Fiat Linea 2,0 εξαταχητο με 310 αλογακια και 1050 κιλα περιπου αμα εχεις να πεις κατι πεστο.,,

http://www.imageshack.gr/files/dk18tn1xiz7dknnu10hl_thumb.jpg (http://www.imageshack.gr/view.php?file=dk18tn1xiz7dknnu10hl.jpg)

http://www.imageshack.gr/files/ekqw1v79uuynd8fcxpiz_thumb.jpg (http://www.imageshack.gr/view.php?file=ekqw1v79uuynd8fcxpiz.jpg)

αντε γιατι θα τα παρω στο κρανιο αμα ξανακουσω για γερμανικο τουτου.

MiKe_KaVaLa
10-04-09, 23:13
οπελ και χαζομαρες παρε ματι παιδι μου τι εχει η Fiat

Fiat Linea 2,0 εξαταχητο με 310 αλογακια και 1050 κιλα περιπου αμα εχεις να πεις κατι πεστο.,,

http://www.imageshack.gr/files/dk18tn1xiz7dknnu10hl_thumb.jpg (http://www.imageshack.gr/view.php?file=dk18tn1xiz7dknnu10hl.jpg)

http://www.imageshack.gr/files/ekqw1v79uuynd8fcxpiz_thumb.jpg (http://www.imageshack.gr/view.php?file=ekqw1v79uuynd8fcxpiz.jpg)

αντε γιατι θα τα παρω στο κρανιο αμα ξανακουσω για γερμανικο τουτου.

ΑΜΑΞΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!

Και αυτο και το κανονονικο με τα 120ps....Fiat Linea!

παντελης
11-04-09, 08:45
μπαβω παιδι μου τωρα που ξανα βρηκες το δρομο του θεου να μην τον ξαναχασεις γιατι ''το δις εξ αμαρτην ουκ αντρος σοφου''

MiKe_KaVaLa
11-04-09, 12:51
Φιλε παντελακο αν προσεξες εγω μιλησα για ομορφια για το οπελ...
αλλοι ειναι αυτοι που μιλησαν για λιτρα μηχανων και αλογα...

MiKe_KaVaLa
11-04-09, 16:50
Η οπελ φτιαχνει πραγματικους πυραυλους και σε ολες τις κατηγοριες...
κατι που οπως ξερουμε δεν κανει η φιατ!

α ρε παντελη μου συγκρινεις τωρα την *ουτσα με την βουρτσα ΕΛΕΟΣ!

Το Astra OPC εχει 2000λιτρο κινητηρα με 240 αλογα...που σε δυναμομετρηση
ειναι πολλα παραπανο....

Στο επομενο Astra OPC θα εχουμε πολλα παραπανο...

Μην δειχνεις ομως αμαξια που τρεχουν σε αγωνες και που δεν μπορει κανενας
να εχει στα χερια του (μονο αν εισαι οδηγος και την εκπροσωπεις)
Αν θες συγκρινε μου αμαξια που μπορω να εχω στα χερια...

Να παταμε και λιγο στην γη...κακο δεν ειναι!

παντελης
11-04-09, 22:04
Να παταμε και λιγο στην γη...κακο δεν ειναι!

τα φιατακια ομως πατανε στη γη τα οπελακια ομως εχουνε τη ταση να πατανε στις μπαρες να καβαλανε πεζοδρομια και αν αυτη η οδικη συμπεριφορα ειναι απο τη πολυ δυναμη τοτε να την μιωσουνε καλητερα γιατι μου φαινεται οτι η ιδια η εταιρια δεν εχει βρει το τροπο να βγαινει η δυναμη στο δρομο και τη βγαζουνε μονο στο δυναμομετρο αλλα τι να σας πω αμα σας πω οτι ξετανησα ενα (ΟΠ ΕΣΥ) οπελ κορσα 1,6 τρουμπο θα αρχησει νεως κυκλος επισοδιων

βγαζουνε στο χαρτι αλογα
στο δρομο πανε παραλογα

Sn7per
11-04-09, 22:08
Ωραιο το corsa opc trubo μ αρεσει πολυ, και φτινο για αυτα που εχει.

MiKe_KaVaLa
11-04-09, 22:14
εσυ το ξετυναξες το OPC Corsa αλλα με τι εισαι???με το μαμα Abarth 170ps η εχουμε
πολλα παραπανο?γιατι το οπελακι βγαζει 190 αλογα...

Αν εισαι μαμα και ξετυναξες εναν μικρο πυραυλο τοτε αρχινα να ξετυναζεις και τα RX-8.........αν μπορεσεις......

Sn7per
11-04-09, 22:17
Αν το Corsaκι ειχε 4 ατομα μεσα μια χαρα θα το ξετυναξε...

Μη μιλατε για RX-8 τα αυτοκινητα αυτα ειναι αθλια απλα...

MiKe_KaVaLa
11-04-09, 23:11
Μη μιλατε για RX-8 τα αυτοκινητα αυτα ειναι αθλια απλα...

Καλα ... θες να μιλησουμε για Mazda 3 MPS ???

Sn7per
11-04-09, 23:14
Οχι να μιλησουμε για το αμαξι που σκευτομαι να παρω, Ssc Aero αλλα εχει κολησει η δουλεια στο χρωμα της ταπετσαριας...

Δε μπορω να αποφασισω.

ABARTH DNA
11-04-09, 23:17
νομιζω πως εχετε πιασει το θεμα λαθος,δεν πρεπει να εξεταζουμε ποιος εχει πιο γρηγορο αμαξι γιατι παντα θα υπαρχει κατι πιο γρηγορο...τωρα για τα ''opc astra'' το τεστ στο 'top gear' εδειξε οτι το αμαξι δεν σριβει με τιποτα...στο βολο οσα εχω δει ειναι χτυπημενα στο πλαϊ,ολα,εχουν με τις μπαριερες ενα ζητημα φαινεται...!

Sn7per
11-04-09, 23:20
Που ειναι αυτο το τεστ ... ?!

Μηπως τωρα με τις τραπεζες δε πηρε τα λευτα της η εκπομπη και... Εκανε λαθος ?

MiKe_KaVaLa
11-04-09, 23:22
σε αυτο εχεις δικαιο αλλα να μην ακουω οτι δεν εχουν καλες μηχανες
οτι ολα τα αυτοκινητα ειναι αντιγραφες και τετοια...και οτι ειναι η πιο χαλια
γερμανικη εταιρια...

πολλα αμαξια με πολλα αλογα δεν στριβουν
αλλα μην το διξουμε το θεμα...

ABARTH DNA
11-04-09, 23:23
ειναι απο περσινη εκπομπη στο σκαϊ,το εχω καταγεγραμενο αλλα αν ψαξεις στο utube θα το βρεις..!

Sn7per
11-04-09, 23:25
maik ειναι η ποιο χαλια εταιρια απο τις γερμανικες η Opel ?

Αν ειναι ετσι τοτε η φιατ ειναι η ποιο χαλια εταιρια απο τις γερμανικες ΚΑΙ τις Ιταλικες ΚΑΙ τις γιαπωνεζικες LoL

MiKe_KaVaLa
11-04-09, 23:27
επειδη εχουμε φιατ πρεπει να λεμε και να κοροιδευουμαι εκτος τον κοσμο και τον
εαυτο μας οτι εχουμε τα καλυτερα αμαξια,τα πιο γρυγορα,που στριβουν,που
φρεναρουν καλα,που...που....που...που...

ε οχι δεν ειναι ετσι μην ακουω μακακιες...

βαλτε το μυαλο σας να δουλεψει και σκεφτηται προτου καν γεννηθητε τι
αμαξια εχει παραγει η οπελ μεχρι σημερα....

MiKe_KaVaLa
11-04-09, 23:29
maik ειναι η ποιο χαλια εταιρια απο τις γερμανικες η Opel ?

ο παντελακος ετσι μας λεει....

Sn7per
11-04-09, 23:30
Ποιος ειπε οτι δε στριβουν τα οπελ μην ακουω μαλακιες...

ABARTH DNA
11-04-09, 23:30
maik_kavala (http://www.stilo-club.gr/vb3/member.php?u=877),σε αυτο εχεις δικαιο αλλα να μην ακουω οτι δεν εχουν καλες μηχανες
οτι ολα τα αυτοκινητα ειναι αντιγραφες και τετοια...και οτι ειναι η πιο χαλια
γερμανικη εταιρια...

πολλα αμαξια με πολλα αλογα δεν στριβουν
αλλα μην το διξουμε το θεμα... σιγουρα καθε βιομηχανια προσπαθει για το καλητερο,αλλοτε βγενει κατι καλο και αλλοτε οχι,η opel εχει την ιστορια της και εχει διξει καλα δειγματα ανα τις δεκαετιες,το ιδιο και η fiat.

MiKe_KaVaLa
11-04-09, 23:32
το ASTRA OPC ειναι αληθεια ομως!

Ενοουμε δεν στριβει σε ρυθμους γρηγορους απο μαμα που ειναι...

Sn7per
11-04-09, 23:34
Τι να σου πω... Το GTC παντως στριβει καμια 50ρια φορες καλυτερα απο το Stilo...

ABARTH DNA
11-04-09, 23:35
ναι δεν τους πετυχε η συνταγη,στο καινουργιο ισως να εχουν κανει καλυτερη δουλεια..!

face
12-04-09, 10:27
σιγουρα καθε βιομηχανια προσπαθει για το καλητερο,αλλοτε βγενει κατι καλο και αλλοτε οχι,η opel εχει την ιστορια της και εχει διξει καλα δειγματα ανα τις δεκαετιες,το ιδιο και η fiat.

ακριβώς...

όλα τα άλλα σχόλια είναι για να βρισκόμαστε σε δουλειά...

canonis
12-04-09, 10:40
επειδη εχουμε φιατ πρεπει να λεμε και να κοροιδευουμαι εκτος τον κοσμο και τον
εαυτο μας οτι εχουμε τα καλυτερα αμαξια,τα πιο γρυγορα,που στριβουν,που
φρεναρουν καλα,που...που....που...που...

ε οχι δεν ειναι ετσι μην ακουω μακακιες...

+1
Μη κοροϊδευόμαστε!

MaGeLaNoS
12-04-09, 17:32
η οπελ ειναι το χειρότερο ονομα τις γερμανικής αυτοκινητοβιομηχανίας τωρα αν σας αρεσει ενα αυτοκιηνιτο που ειναι λιγο Fiat Bravo λιγο ρενο μεγκαν λιγο σεατ και πολυ κια σειντ εχεται βεβαια τη προσοπικη σας γνωμη ,ειναι σεβαστη αλλα μου φαινεται οτι δε ξερεται τι σας γινεται . οταν ενα παιδακι μπορει να εχει πολους μπαμπαδες τοτε το λενε ( συγνωμη) μπασταρδο αυτο νομιζω ειναι το νέο οπελ που ποτε δε μπορεσε σαν εταιρια ουτε χαρακτηρα να αποκτησει ουτε και σε ποιον ανταγωνιστη να μιασουνε τα αυτοκινητακια της γιατι απλα το κανει με οποιον ειναι πολυ καλητερος της μπας και τις δωσουνε συμασια
αλλα να ειναι καλα οι εταιριες που κανουνε lizing και βλεπει ο κοσμος και κανα Ζορο.


Ελεος ρε Παντελη..

παντελης
12-04-09, 23:29
επειδη εχουμε φιατ πρεπει να λεμε και να κοροιδευουμαι εκτος τον κοσμο και τον
εαυτο μας οτι εχουμε τα καλυτερα αμαξια,τα πιο γρυγορα,που στριβουν,που
φρεναρουν καλα,που...που....που...που...

ε οχι δεν ειναι ετσι μην ακουω μακακιες...

βαλτε το μυαλο σας να δουλεψει και σκεφτηται προτου καν γεννηθητε τι
αμαξια εχει παραγει η οπελ μεχρι σημερα....

opel olybia το γκαζι μηλαμε ο-100 28 δευτρερα οταν ο ιταλος ειχε στα ιδια κιβηκα 1300 cc Fiat 128 Berlina 78ps 0-100 10sec
και εστρηβε για την εποχη σαν διαβητης ενω το οπελ χεστηκαμε και εφεξε .
απο την εποχη των ασκονα - 200 και 400 πηρε τα πανω της αλλα τι τα θες πηγαινανε μεχρι 160-180 και τελος ενω ο Μιραφιορας εβγαζε 155 αλογατα και βαρουσε 210 καραμπηνατα και με το αγονιστικο η Φιατ μια χρονια το ετρεξε πηρε το κυπελο και εκατσε να ξεκουραστει τι να μας πεις φιλε .ο ιταλος ειναι το μελον γιατι το εχει δει πρωτος το εχει σχεδιασει πρωτος το εχει φτιαξει πρωτος και εχει βγαλει τα συμπερασματα του πρωτος και θα το πω ακομη μια φορα οταν σχεδιαζει ο ιταλος το μολυβι κανει ερωτα με το χαρτι και το αποτελεσμα ειναι θεικο.
ενω ολοι οι αλοι σχεδιαστες δεν ενδιαφερονται για το αποτελεσμα το μονο που τους νοιαζει ειναι να βιασουνε με το μολιβι το χαρτι και το αποτελεσμα ειναι το χαρτι να καταλιγει στο καλαθι .-

MiKe_KaVaLa
12-04-09, 23:33
Παντελη νομιζω εχεις μπερδεψει τον ορο επιβατικο αυτοκινητο πολης
με τον ορο αγωνιστηκο αυτοκινητο πιστας!

Λυπαμαι αλλα εισαι OFF-SIDE!

παντελης
13-04-09, 14:46
εσύ φίλε είσαι εκτός θέματος όταν μου συγκρίνεις ανόμοια πράγματα και απλά τα συγκρίνεις επειδή έχουνε απλά 4 ρόδες.Γιατί δε σου αρέσει το συγκριτικό μου παράδειγμα?
Μήπως επειδή σε έφερα στην ίδια θέση που προσπαθείς να με φέρεις εσύ?
επειδή έχεις το δικαίωμα να λες τι γνώμη σου (όπως και εγώ ) δε σημαίνει ότι θα πρέπει να συμφωνούν όλοι ή ότι κάποιος άλλος που έχει για δικούς του λόγους διαφορετική γνώμη θα πρέπει ή να δεχθεί τη δική σου ή να είναι εκτός θέματος?
Εγώ έχω πει ότι δε σηκώνω κουβέντα για τα Ιταλικά και το εννοώ. Τώρα αν εσύ θέλεις να μας πείσεις ότι το (οπ εσυ) είναι εργαλείο, προσπάθησε πρώτα να πείσεις τα παλικάρια που έχουνε μετρήσει Μπάρες και χωράφια, ότι πρόκειτε για καλό αμάξι και να μην το πουλήσουν. Αν τους πείσεις μπορεί και εγώ να ακούσω τι έχεις να μας πεις.
Χωρίς παρεξήγηση πιστεύω ότι αν δεν παινεύεις την εταιρεία του αυτοκινήτου σου, τότε να ξέρεις ότι θα σε τιμωρήσει χωρίς οίκτο το αμαξάκι σου, φυλλάξου.

MiKe_KaVaLa
13-04-09, 15:04
καλα παντελη ενταξη,κι ολο το κλαμπ μαζι σου ειναι μην ανυσηχεις!
Εγω εκανα μια απλη παρουσιαση ενος αυτοκινητου πολυ ωραιο για τα γουστα
μου κι εσυ κατεληξες να μου λες οτι ''ο Μιραφιορας εβγαζε 155 αλογατα και βαρουσε 210 καραμπηνατα και με το αγονιστικο η Φιατ μια χρονια το ετρεξε πηρε το κυπελο και εκατσε να ξεκουραστει'' .μετα απο αυτο εγω τι συζητηση να κανω μαζι σου...
καλητερα πανε μιλα με καποιον του ιδους σου γιατι εγω δεν ειμαι ραλακιας οπως
εσυ (και καλα κανεις να εισαι).διαβασε καλυτερα τις απαντησεις και θα δεις ποιος
συνφονει μαζι μου και ποιος οχι...η φιατ καλη ειναι αλλα δεν ειναι φερραρι
ξεκοληστε αυτη την βλακια που εχετε με τα φιατ.....το φιατακι μου μια χαρα ειναι
μην σε ανυσηχει αυτο,αλλους να ανησυχει αυτο που λες και ψαχνουνε τα πιστονια
τους καπου στον καμπο...χαχαχαχαχα

ΕΛΕΟΣ ρε παντελη χαλαροσε...και εμεις αγαπησαμε αλλα δεν καναμε ετσι...

παντελης
13-04-09, 22:07
εσυ ουτε αγαπησες ουτε ξερεις να αγαπας
και δε με νιαζει αν η πλειοψηφια του κλαμ ειναι μαζι μου η' μαζι σου εγω εξεφρασα την αποψη μου και αυτο ειναι ολο .
αν ειμαι ραλακιας ειναι δικο μου θεμα οπως και το τι εισαι εσυ (που δε με ενιαξε ποτε ουτε και με νοιαζει )
απλα θα σου το ξανα πω γιατι μαλλων δε το καταλαβες
ΔΕ ΣΥΜΕΝΕΙ ΟΤΙ ΕΠΙΔΙ ΕΣΕΝΑ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ (ΟΠ ΕΣΥ) ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΥΠΕΡΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΕΓΩ ΤΟ ΘΕΩΡΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΟΙΟ ΑΧΡΗΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΓΙΑ ΠΟΛΛΟΥς ΤΕΚΜΙΡΙΟΜΕΝΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ
ΣΕΒΟΜΕ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΦΙΛΕ ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΣΟΥ ΕΠΕΒΑΛΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΑΚΟΜΗ .
ΠΟΣΟ ΠΟΙΟ ΑΠΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΤΟ ΠΩ ΔΕ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΤΙΠΟΤΑ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΙΤΑΛΙΚΟ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ Ο ΙΤΑΛΟΣ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙς ΑΛΛΟς ΔΕΝ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΕΣΥ ΕΧΕΙς ΠΡΟΙΒΛΗΜΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ?
ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟΤΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ Η' ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΚΑΚΑ.

Sn7per
13-04-09, 22:22
Εγω συμφωνω με τον παντελη ο Maik λεει οτι να ναι. :P

MiKe_KaVaLa
13-04-09, 22:22
καλα,οτι πεις.......

Sn7per
13-04-09, 22:24
Φιλε Maik σου την ειπε κανονικα...

MiKe_KaVaLa
13-04-09, 22:24
Εγω συμφωνω με τον παντελη ο Maik λεει οτι να ναι. :P

αλλος κι απο δω...οτι να ναι!

MiKe_KaVaLa
13-04-09, 22:27
Φιλε Maik σου την ειπε κανονικα...

τι μου την ειπε ρε μακακα κι εσυ...
αυτος νομιζει οτι η φιατ ειναι η φερραρι και οτι η οπελ ειναι ντατσια...

τι να λεμε τωρα!

Sn7per
13-04-09, 22:30
Φιλλαρακι δεν εχεις ιδεα απο αμαξια γιαυτο τα λες αυτα

face
13-04-09, 22:36
ΘΟΔΩΡΗ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙΣ ΝΑ ΤΣΙΓΚΛΑΣ ΚΟΣΜΟ..?

ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΕΩ ΣΟΒΑΡΑ ΤΩΡΑ....

δεν είμαστε μόνοι μας εδώ, ας το σεβαστούμε...

Sn7per
13-04-09, 22:38
Οχι βρε... Συζητηση κανουμε...

paidaros
13-04-09, 22:46
ελα να πεφτουνε στοιχηματα μεταξυ φιατ και οπελ!

MiKe_KaVaLa
13-04-09, 22:50
ΘΟΔΩΡΗ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙΣ ΝΑ ΤΣΙΓΚΛΑΣ ΚΟΣΜΟ..?

ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΕΩ ΣΟΒΑΡΑ ΤΩΡΑ....

δεν είμαστε μόνοι μας εδώ, ας το σεβαστούμε...

αληθεια πετρο γιατι ειμαστε δημοσιο θεαμα,ιδιωτικο φορουμ δεν
μπορουμε να γινουμε?

θοδωρη δεν θα ασχοληθω αλλο...φτανει!
σε μενα αρεσει η οπελ στον παντελη οχι
ενταξη το σεβομαι.ας το σταματησουμε

face
13-04-09, 23:01
αληθεια πετρο γιατι ειμαστε δημοσιο θεαμα,ιδιωτικο φορουμ δεν
μπορουμε να γινουμε?

θοδωρη δεν θα ασχοληθω αλλο...φτανει!
σε μενα αρεσει η οπελ στον παντελη οχι
ενταξη το σεβομαι.ας το σταματησουμε

κοίτα Mike....έχει παρεξηγηθεί η έννοια του stiloclub διαδικτυακά...Δεν είναι ένας χώρος για να περνάει η ώρα μας...Δεν είναι καφενείο να λέμε ότι μας κατέβει (και εγώ μέσα)...Είναι τόπος γνώσης για το αμάξι, για τα Ιταλικά αυτοκίνητα και μή, και ένα μέσο για να επικοινωνούν οι κάτοχοι...και δεν το λέω σε εσένα προσωπικά αλλά σε όλους μας...

Sn7per
13-04-09, 23:04
Παιδια για να κλισουμε να πω και εγω τη γνωμη μου Η Opel καλη μαρκα ειναι αλλα πιστευω και ποιοτητα ισως αλλα κυριως την οδηγιση των ιταλικων δε την φτανει τιποτα περα απο κατι μικροπροβλιματακια που βγαζουν ηλεκτρικα σε ολα τα αλλα ειναι Jet γουσταρω που εχω φιατ στιλο και δε θα το αλαξω μεχρι να μου διαλιθη τελειος τελος το θεμα τωρα ας μη μαλωνουμε μακια μακια μακια μακια μακια

canonis
14-04-09, 08:01
καλα παντελη ενταξη,κι ολο το κλαμπ μαζι σου ειναι μην ανυσηχεις!
Εγω εκανα μια απλη παρουσιαση ενος αυτοκινητου πολυ ωραιο για τα γουστα
μου κι εσυ κατεληξες να μου λες οτι ''ο Μιραφιορας εβγαζε 155 αλογατα και βαρουσε 210 καραμπηνατα και με το αγονιστικο η Φιατ μια χρονια το ετρεξε πηρε το κυπελο και εκατσε να ξεκουραστει'' .μετα απο αυτο εγω τι συζητηση να κανω μαζι σου...
καλητερα πανε μιλα με καποιον του ιδους σου γιατι εγω δεν ειμαι ραλακιας οπως
εσυ (και καλα κανεις να εισαι).διαβασε καλυτερα τις απαντησεις και θα δεις ποιος
συνφονει μαζι μου και ποιος οχι...η φιατ καλη ειναι αλλα δεν ειναι............. φερραρι
ξεκοληστε αυτη την βλακια που εχετε με τα φιατ.....το φιατακι μου μια χαρα ειναι
μην σε ανυσηχει αυτο,αλλους να ανησυχει αυτο που λες και ψαχνουνε τα πιστονια
τους καπου στον καμπο...χαχαχαχαχα

ΕΛΕΟΣ ρε παντελη χαλαροσε...και εμεις αγαπησαμε αλλα δεν καναμε ετσι...

Χεχεχεχεχε...

Σωστός!!!!!!!

MaGeLaNoS
14-04-09, 13:10
Εγω λεω να μαζεψουμε ολα τα γερμανικα κ να στειλουμε κουκουλοφορους να τα καψουν...ειδικα τα Opel..

παντελης
14-04-09, 14:52
καλο απογευμα σε ολους .