PDA

Επιστροφή στο Forum : Αν αλλάζατε το STILO τι παίρνετε?



tzagarakis
18-04-09, 21:03
Το δικό μου είναι 4,5 ετών και το γουστάρω πολύ.
Το ''κακό''του είναι ότι είναι δύθυρο και εγώ έχω δίδυμα,άρα πείζω.
Έτσι λοιπόν θα το άλλαζα (δε τ΄αλλάζω) μόνο μ'ένα Qushqai,εσείς΄?

redpanther
18-04-09, 21:06
Πρωτα απ ολα να χαιρεσαι τα διδυμα σου και την οικογενεια σου..χαιρομαι να ακουω τετοια..(αυτα αξιζουν κιολας στην τελικη)!!!:)

Εγω αν το αλλαζα...το 1,6 που εχω...η θα επαιρνα abarth με χιλια..γιατι το λατρευω το stilo....αλλιως μια bmw που εχω κι εκει αδυναμια...τωρα για μοντελο..να αντεχει η τσεπη μου..αν λεμε παντα...:)

ikaros80
18-04-09, 21:14
ενα abarth και εγω στην τελικη και μια lancia delta θα την αγοραζα

MiKe_KaVaLa
18-04-09, 21:59
Εγω ειμαι μεταξυ σε 3 και οπως παντα Fiat...

1. Fiat Grande Punto 95hp ή t-jet 120hp 5D
2. Fiat Linea t-jet 120hp 4D
3. Fiat Panda 100hp 5D

Περιμενουμε και μαζι με την γυναικα μου το πρωτο μας μωρακι αρα το 3θυρο δεν παιζει...

παντελης
18-04-09, 23:22
δε παιζει τετοιο σεναριο μπορει να παρω και δευτερο Abarth ομως το Abarth μου δε πουλιεται .
και μπορει να επερνα μια 159 Alfa Romeo 3,2 Q4 αλλα παλι το Abarth μου δε θα το πουλουσα.
αυτο ειναι αγαπη και εμπιστοσυνη και δε το ξερουν καποιο γιατι απλα δεν μαθενεται ουτε διδασκεται .............................
καποια γεγονοτα - πραγματα - στιγμες στη ζωη μας ειναι ανεκτημητα και το γεγονος οτι τα ζησαμε και ο χρονος δε γυρηζει πισω για να αλλαξουνε με κανει προσωπικα να μην τα αποχωριστω απο τη ζωη μου .(**********************)(το τι λεει η παρενθεση θα το γραψω αλλη φορα).

lakis
19-04-09, 00:34
εγω θα επερνα το bmw m3 το καινουργιο...προστοπαρων καλο το stilaki....

ABARTH DNA
19-04-09, 08:10
εγω το 3θυρο δεν το αλλαζω με τιποτα κ φυσικα το abarth δεν θα το πουλαγα,τωρα για το επομενο επειδη μου αρεσει κ η πισω κινηση κ δεν θελω να φυγω απο τα ιταλικα μια maserati gt ειναι στα αμεσα σχεδια μου.

ammoulianiotis
19-04-09, 22:31
Καπου εδω γυρω ειχα την λιστα...
Ford Gt για μενα!

paidaros
20-04-09, 00:41
passat cc να χαιρεσαι την οικογενεια σου!

ngtech
20-04-09, 10:48
Το πρωτο μου stilo το πούλησα και πήρα το κίτρινο από τον Γρηγόρη.Αυτό δεν το πουλάω θα το κρατήσω και θα πάρω σε κανα δυο χρονια κανα Boxster...

Soul_Giannis
20-04-09, 11:07
Μετα την Μετατροπη το Stilo δεν θα το δοσω!Θα το κρατησω να το εχει η Στελλα και εγω θα παρω μια Alfa Romeo Spider και ο αδελφος μου μια Brera για να τις αλλαζουμε!!!

ammoulianiotis
20-04-09, 11:17
Μετα την Μετατροπη το Stilo δεν θα το δοσω!Θα το κρατησω να το εχει η Στελλα και εγω θα παρω μια Alfa Romeo Spider και ο αδελφος μου μια Brera για να τις αλλαζουμε!!!

The Italian Job...

stilo-hraklis
20-04-09, 15:57
Μετα την Μετατροπη το Stilo δεν θα το δοσω!Θα το κρατησω να το εχει η Στελλα και εγω θα παρω μια Alfa Romeo Spider και ο αδελφος μου μια Brera για να τις αλλαζουμε!!!


ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΗ ΦΤΩΧΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

paidaros
20-04-09, 19:22
Το πρωτο μου stilo το πούλησα και πήρα το κίτρινο από τον Γρηγόρη.Αυτό δεν το πουλάω θα το κρατήσω και θα πάρω σε κανα δυο χρονια κανα Boxster...


Μετα την Μετατροπη το Stilo δεν θα το δοσω!Θα το κρατησω να το εχει η Στελλα και εγω θα παρω μια Alfa Romeo Spider και ο αδελφος μου μια Brera για να τις αλλαζουμε!!!

πω πω φτωχεια!:D:D:D
αχ ατιμη ζψη που αλλους τους ανεβαζεις και αλλους τους κατεβαζεις!:D:D

Soul_Giannis
20-04-09, 23:22
Ρε παιδια δεν ειναι θεμα χρηματων!Ειναι θεμα καυλας και παθους!Εαν κατι σου αρεσει κανεις τα παντα για να το αποκτησεις!!!

paidaros
20-04-09, 23:28
Ρε παιδια δεν ειναι θεμα χρηματων!Ειναι θεμα καυλας και παθους!Εαν κατι σου αρεσει κανεις τα παντα για να το αποκτησεις!!!

γιαννη περα απο την πλακα αν δεν σε βασταει η τσεπη να το αγορασεις και να το συντηρησεις,δεν το κανεις!
εκτος και αν κοψεις τα παντα για να το αποκτησεις

tzagarakis
21-04-09, 00:32
Κι εγώ,αν κα ξεκίνησα αυτό το topic,δεν τ'αλλάζω,απλά θέλω ένα πιο οικογενειακό,
κρατόντας το stilo για μένα,ώστε να μην είναι και παιδική χαρά μέσα.

DontMKsense
21-04-09, 02:42
Ρε παιδια δεν ειναι θεμα χρηματων!Ειναι θεμα καυλας και παθους!Εαν κατι σου αρεσει κανεις τα παντα για να το αποκτησεις!!!

Ασε τα παραμύθια Γιάννη το χρήμα δεν κρύβεται.. see you στο συνέδριο των Bilderberg 14-16 Μαίου :P

ngtech
21-04-09, 08:47
Αν σταματήσεις να κάνεις όνειρα... είναι σα να έχεις σταματήσει να ζεις...

richard
21-04-09, 15:39
Καλα τα λες Νικολα, εγω παντως εχω βρει το αμαξι που θα παρω, το εχει ενας φιλος και σε κανα χρονο θα το δωσει...

http://img21.imageshack.us/img21/7892/dscn3403l.th.jpg (http://img21.imageshack.us/my.php?image=dscn3403l.jpg)


Εχω 1000 ευρω στην τραπεζα, μου λειπουν αλλα 239.000... κοντευω!!!

MaGeLaNoS
21-04-09, 16:45
Nissan Silvia για να παιζω τα ψωτα στον DMK κ δεν συμμαζευεται...

MiKe_KaVaLa
21-04-09, 17:36
Nissan Silvia για να παιζω τα ψωτα στον DMK κ δεν συμμαζευεται...

μια Sylvia ξερω...την Sylvia Saint :D:D:D

verone
22-04-09, 15:49
NISSAN SKYLINE GT-R R32 (1994) RB26DETT

MaGeLaNoS
22-04-09, 16:18
μια Sylvia ξερω...την Sylvia Saint :D:D:D

Μου κανει κ αυτη ΜΑΙΚ ;)

paidaros
22-04-09, 16:44
εσενα ολες σε κανουν!

MaGeLaNoS
22-04-09, 22:15
εσενα ολες σε κανουν!

Δεν ειμαι ρατσιστης τις αγαπαω ολες..

neuromancer
25-04-09, 17:19
Εγώ θα το κρατήσω το Stilάκι, παρόλλο που τον Αυγουστο θα γίνουμε 3 (έρχεται κόρη!). Τώρα πόσο θα αντέξω δεν ξέρω....

Αν ψώνιζα όμως αυριο ίσως έπαιρνα το QuashQai.

MiKe_KaVaLa
25-04-09, 17:53
500 C 1.4 100ps εκδοση Barbie :P

Sn7per
25-04-09, 17:57
δε παιζει τετοιο σεναριο μπορει να παρω και δευτερο Abarth ομως το Abarth μου δε πουλιεται .
και μπορει να επερνα μια 159 Alfa Romeo 3,2 Q4 αλλα παλι το Abarth μου δε θα το πουλουσα.
αυτο ειναι αγαπη και εμπιστοσυνη και δε το ξερουν καποιο γιατι απλα δεν μαθενεται ουτε διδασκεται .............................
καποια γεγονοτα - πραγματα - στιγμες στη ζωη μας ειναι ανεκτημητα και το γεγονος οτι τα ζησαμε και ο χρονος δε γυρηζει πισω για να αλλαξουνε με κανει προσωπικα να μην τα αποχωριστω απο τη ζωη μου .(**********************)(το τι λεει η παρενθεση θα το γραψω αλλη φορα).


Μη κανεις πως δε θυμασαι, δε θυμασαι... δε θυμασαιιι...

Τς τς τς...

Αυτα να τα βλεπουν καποιοι που απαρνηθηκαν το Abarth πριν λαλησει ο πετεινος 3 φορες.

face
25-04-09, 18:56
Εγώ θα το κρατήσω το Stilάκι, παρόλλο που τον Αυγουστο θα γίνουμε 3 (έρχεται κόρη!). Τώρα πόσο θα αντέξω δεν ξέρω....

Αν ψώνιζα όμως αυριο ίσως έπαιρνα το QuashQai.

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟΟΟ.....

μια χαρά τα καταφέρνει από χώρους πάντως..δε θα έχεις πρόβλημα.υπάρχουν παραδείγματα πολλά άλλωστε..:)

neuromancer
25-04-09, 22:08
thanks!

για το Stilo λες ή το Nissan ?

Sn7per
25-04-09, 22:10
Παραδειγματα πολλα απο QuashQai φυσικα, εχουν πολλοι εδω μεσα :P

Χι χι χι χι χι.


Ολους μας καιει το οτι μειωνονται τα Stilo ρε γμτ... Δεν πειραζει ομως...

paidaros
25-04-09, 23:58
Εγώ θα το κρατήσω το Stilάκι, παρόλλο που τον Αυγουστο θα γίνουμε 3 (έρχεται κόρη!). Τώρα πόσο θα αντέξω δεν ξέρω....

Αν ψώνιζα όμως αυριο ίσως έπαιρνα το QuashQai.

αντε ρε φωτη με το καλο φιλε μου!

tzagarakis
26-04-09, 00:37
Εγώ θα το κρατήσω το Stilάκι, παρόλλο που τον Αυγουστο θα γίνουμε 3 (έρχεται κόρη!). Τώρα πόσο θα αντέξω δεν ξέρω....

Αν ψώνιζα όμως αυριο ίσως έπαιρνα το QuashQai.

Εγώ έχω αντέξει 3 χρόνια τώρα με τα δίδυμα και φαντάσου ότι μπαίνουν και βγαίνουν 5 ή 6
φορές την μέρα,στα καθίσματά τους πάντα,ότι απόσταση κι αν είναι.
Καταραμένη φτώχια!


Καλή λευτεριά και με ένα γερό μωρό φίλε!

breraromeos
26-04-09, 00:57
Εγώ πήρα το mito αλλά το stilo δε το έδωσα:rolleyes:

tzagarakis
26-04-09, 00:59
Εγώ πήρα το mito αλλά το stilo δε το έδωσα:rolleyes:

O καλύτερος είσαι!!!

breraromeos
26-04-09, 01:18
O καλύτερος είσαι!!!
Ε ναι είπαμε alfa romeo alfa romeo αλλά τη μαμα Fiat δεν την απαρνιόμαστε.:D

neuromancer
26-04-09, 02:03
Παραδειγματα πολλα απο QuashQai φυσικα, εχουν πολλοι εδω μεσα

Έχει κάτι το Stilάτο το QashQai, γι'αυτο παίζει τόσο. Σα Stilo on steroids ενα πράμα. :p

Το Stilo θα το κρατήσω, δεν υπάρχει θέμα. Έχει ψωμιά ακόμη και οι καιροί είναι δύσκολοι.

Sn7per
26-04-09, 02:10
Ε τι... Θα παρεις ολοκληρη γκουμουτσα γιατι εκανες πιτσιρικι, λες και δε χωραει στο Stilo...

Ειπαμε, Stilo εχουμε οχι Smart.

Και εγω θα το κρατησω για πολλα χρονια ακομα και αν αγορασω καποτε αλλο αυτοκινητο

Απλως αρχιζω να συμβιβαζομαι στην ιδεα οτι σε κανα 10ρι χρονια δε θα δουλευει τιποτα ηλεκτρικο, ακομα και το ρεζερβουαρ θα βαζω ξυλο μεσα για να δω ποσο εχει χαχαχαχα

paidaros
26-04-09, 12:30
Έχει κάτι το Stilάτο το QashQai, γι'αυτο παίζει τόσο. Σα Stilo on steroids ενα πράμα. :p

Το Stilo θα το κρατήσω, δεν υπάρχει θέμα. Έχει ψωμιά ακόμη και οι καιροί είναι δύσκολοι.


ρε παιδια ο ****ς του ειναι χαλια!

tzagarakis
26-04-09, 16:27
Εμένα μ'αρεσει,το μόνο πρόβλημα είναι ότι όταν τ'αυτοκίνητα γίνονται οικογενειακά,γίνονται αυτόματα παιδικές χαρές.
Άρα για'μας που έχουμε παιδιά,παίρνουμε ένα qushqai και κρατάμε το stilo για πάρτη μας!!!!!

aman17-2
04-05-09, 19:30
αυτό που λέει στην υπογραφή :)

andreasL
05-05-09, 10:22
Εμένα μ'αρεσει,το μόνο πρόβλημα είναι ότι όταν τ'αυτοκίνητα γίνονται οικογενειακά,γίνονται αυτόματα παιδικές χαρές.
Άρα για'μας που έχουμε παιδιά,παίρνουμε ένα qushqai και κρατάμε το stilo για πάρτη μας!!!!!
επειδή έχω μια κόρη που κοντεύει τα 3 και το stilo το λέει τίλο σε πληροφορώ ότι...κάνει για παιδική χαρά ...χαλαρά! κάθεται στην θέση του οδηγού και έχει ένα σωρό κουμπάκια να πατήσει βρε παιδάκι μου!
Άσε που σαν 3πορτο έχεις το κεφάλι σου ήσυχο (δεν παίζει με παράθυρα πόρτες κλπ).
Από χώρους είναι νορμάλ!
Τι να πει και ο φίλος μου ο Dimhat που έχει 3 ζουζούνια ζωή να έχουνε!
Άμα δείτε το πίσω κάθισμα είναι σαν έκθεση παιδικών καθισμάτων! (άκους εκεί να χωράει 3 καθισματάκια στην σειρά) Α ρε φιατ !!!
κομμένη και ραμμένη για new generation!
... όχι δεν το αλλάζουμε...και όταν θα έχουμε λεφτά θα πάρουμε και ένα abarth για να γουστάρουμε εμείς και να πίνουν τσαγάκι...οι άλλοι!

παντελης
05-05-09, 15:33
εγραψες μεγαλε andreasL

Stile
05-05-09, 16:02
Ποδήλατο... Να γλιτώσω από τα Air bag Failure...
Δεν αντέχω άλλα ηλεκτρικά προβλήματα!!!!!!:mad:

ioannidis
05-05-09, 16:57
Ποδήλατο... Να γλιτώσω από τα Air bag Failure...
Δεν αντέχω άλλα ηλεκτρικά προβλήματα!!!!!!:mad:

Από τώρα ρε νεούδι;
χαχαχαααα!

paidaros
05-05-09, 17:53
Ποδήλατο... Να γλιτώσω από τα Air bag Failure...
Δεν αντέχω άλλα ηλεκτρικά προβλήματα!!!!!!:mad:

θα μαθεις,θα μαθεις!:D:D:D

DimHat
10-05-09, 09:53
επειδή έχω μια κόρη που κοντεύει τα 3 και το stilo το λέει τίλο σε πληροφορώ ότι...κάνει για παιδική χαρά ...χαλαρά! κάθεται στην θέση του οδηγού και έχει ένα σωρό κουμπάκια να πατήσει βρε παιδάκι μου!


Ανδρέα, με τόσα λαμπάκια αναμένα που έχεις στο ταμπλώ, η κορούλα σου νομίζει ότι είναι παιχνίδι της Fischer-Price....

ΥΓ. Περιμένω ιδέες για το που θα μπεί το 4ο καθισματάκι...(χωρίς να βγάλουμε έξω τη μαμά...)

tzagarakis
10-05-09, 10:15
ΥΓ. Περιμένω ιδέες για το που θα μπεί το 4ο καθισματάκι...(χωρίς να βγάλουμε έξω τη μαμά...)

Aλήθεια το λες,ή μας κάνεις πλάκα;4 καθισματακια=4 παιδάκια, πως τι βγάζετε καθαρή(νοητικά εννοώ)

canonis
10-05-09, 10:39
Ανδρέα, με τόσα λαμπάκια αναμένα που έχεις στο ταμπλώ, η κορούλα σου νομίζει ότι είναι παιχνίδι της Fischer-Price....

ΥΓ. Περιμένω ιδέες για το που θα μπεί το 4ο καθισματάκι...(χωρίς να βγάλουμε έξω τη μαμά...)

Μου φαίνεται πως ήρθε η ώρα να το αλλάξεις το Stilaki...
Αλλιώς τα πράγματα θα είναι ... κάπως ζορισμένα στα πίσω καθίσματα!

Και για να είσαι πολύ πιο άνετος αλλά και πιο γρήγορος κοίτα εδώ:
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/225684

DimHat
10-05-09, 12:00
Aλήθεια το λες,ή μας κάνεις πλάκα;4 καθισματακια=4 παιδάκια, πως τι βγάζετε καθαρή(νοητικά εννοώ)

Το 4ο είναι ακόμα στα σχέδια...:D
Υπομονή χρειάζεται και όλα γίνονται (σε σχέση με το πως τι βγάζουμε καθαρή).:yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes: :yikes:

DimHat
10-05-09, 12:06
Μου φαίνεται πως ήρθε η ώρα να το αλλάξεις το Stilaki...
Αλλιώς τα πράγματα θα είναι ... κάπως ζορισμένα στα πίσω καθίσματα!

Και για να είσαι πολύ πιο άνετος αλλά και πιο γρήγορος κοίτα εδώ:
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/225684

Έχουμε αποφασίσει να το αλλάξουμε όταν (Θεού θέλοντος πάντα) μείνει εγκυος η γυναίκα μου.
Καλό το Zafira OPC (και καλή τιμή το συγκεκριμένο αν και 38000 χλμ για 6 χρόνια αυτοκίνητο ψιλο-μαϊμουδιά το κόβω) αλλά μικρό μέσα. Μάλλον για S-Max το βλέπω...

tzagarakis
10-05-09, 15:16
Σκέψου και το QUASHQAI +2,κι αφού θα έχεις 4 παιδάκια,θα σου έρθει ''τσάμπα''

paidaros
10-05-09, 15:25
Ανδρέα, με τόσα λαμπάκια αναμένα που έχεις στο ταμπλώ, η κορούλα σου νομίζει ότι είναι παιχνίδι της Fischer-Price....

ΥΓ. Περιμένω ιδέες για το που θα μπεί το 4ο καθισματάκι...(χωρίς να βγάλουμε έξω τη μαμά...)

για πολυτεκνος πας φιλε μου?
αντε με μια αδεια ταξι με το καλο!
μπραβο στο κουραγιο σου που τα βολευεις!

DimHat
10-05-09, 19:59
Σκέψου και το QUASHQAI +2,κι αφού θα έχεις 4 παιδάκια,θα σου έρθει ''τσάμπα''
Το 2λιτρο diesel έρχεται γύρω στα 25000 ευρώ. Έχω ήδη απαλλαγή από τέλη ταξινόμησης σαν τρίτεκνος. Το κακό με το Quashqai +2 είναι ότι είναι στενό στη δευτερη σειρά καθισμάτων και πιθανόν να μην χωράνε 3 καθισματάκια (έχει 2 κανονικές θέσεις και μία πιο στενή). Στην τρίτη σειρά είναι και εκεί λίγο πιο στενό από το S-max.
Καλή περίπτωση είναι το 1.5 diesel, αρκετά φθηνότερο, πολύ λιγότερατέλη κυκλοφορίας, φθηνότερη ασφάλεια, αλλά μόνο 100 Hp...

DimHat
10-05-09, 20:00
για πολυτεκνος πας φιλε μου?
αντε με μια αδεια ταξι με το καλο!
μπραβο στο κουραγιο σου που τα βολευεις!


:):):):):):):):):)

paidaros
10-05-09, 20:04
Το 2λιτρο diesel έρχεται γύρω στα 25000 ευρώ. Έχω ήδη απαλλαγή από τέλη ταξινόμησης σαν τρίτεκνος. Το κακό με το Quashqai +2 είναι ότι είναι στενό στη δευτερη σειρά καθισμάτων και πιθανόν να μην χωράνε 3 καθισματάκια (έχει 2 κανονικές θέσεις και μία πιο στενή). Στην τρίτη σειρά είναι και εκεί λίγο πιο στενό από το S-max.
Καλή περίπτωση είναι το 1.5 diesel, αρκετά φθηνότερο, πολύ λιγότερατέλη κυκλοφορίας, φθηνότερη ασφάλεια, αλλά μόνο 100 Hp...

ειχες 80 αλογα,τωρα σε πειραζει που εχει μονο 100???:D:D:D

tzagarakis
10-05-09, 21:52
.
Καλή περίπτωση είναι το 1.5 diesel, αρκετά φθηνότερο, πολύ λιγότερατέλη κυκλοφορίας, φθηνότερη ασφάλεια, αλλά μόνο 100 Hp...
Nαι αλλά έχει 24,4 ροπή

DimHat
11-05-09, 16:02
Nαι αλλά έχει 24,4 ροπή

Κοντεύεις να με πείσεις... Στη Nissan δουλεύεις;;;;:D:D:D

Πάντως αλήθεια με τρώει για το 1.5 diesel, αν υπήρχε και σε test drive...
A, το 1.5 δεν είναι 4Χ4 εννοείται. (ούτε αυτό με χαλάει)

DimHat
11-05-09, 16:04
ειχες 80 αλογα,τωρα σε πειραζει που εχει μονο 100???:D:D:D

... μόνο που είναι 300 κιλά (αν θυμάμαι καλά) πιο βαρύ...
Από την άλλη, το Stilo είχε 80 άλογα όταν το πήρα. Τώρα, 7 χρόνια μετά και με 180.000 χλμ πρέπει να έχουν μείνει καμιά 60ρια (τις προάλλες με τα κρύα μου ψόφησαν 2...):p

tzagarakis
11-05-09, 17:52
Κοντεύεις να με πείσεις... Στη Nissan δουλεύεις;;;;:D:D:D

Πάντως αλήθεια με τρώει για το 1.5 diesel, αν υπήρχε και σε test drive...
A, το 1.5 δεν είναι 4Χ4 εννοείται. (ούτε αυτό με χαλάει)

Όχι δε δουλεύω στη NISSAN,απλά μεγάλωσα με nissan,κι έχω μεγάλη συμπαθεια σ'αυτά.
Ουσιαστικά είμαι ο μόνος απο την οικογένειά μου που αλλαξοπίστησε και πήρε άλλης εταιρείας αυτοκίνητο και μάλιστα Fiat.O πατέρας μου ακόμα δεν το πιστεύει.

paidaros
11-05-09, 19:30
... μόνο που είναι 300 κιλά (αν θυμάμαι καλά) πιο βαρύ...
Από την άλλη, το Stilo είχε 80 άλογα όταν το πήρα. Τώρα, 7 χρόνια μετά και με 180.000 χλμ πρέπει να έχουν μείνει καμιά 60ρια (τις προάλλες με τα κρύα μου ψόφησαν 2...):p

ναι αλλα μην ξεχ οτι ειναι πετρελαιο με πολλα κιλα ροπη!
αυτο και μονο καλυπτει τα 300 κιλα παραπανω

andreasL
12-05-09, 09:28
Βρήκα κανα δυο άλογα εδώ στον περιφερειακό των Ιωαννίνων. Άνοιξε λίγο το καπώ σου βρε Δημήτρη μήπως φύγαν από σένα? Τό ένα μάλιστα ήταν λίγο φοβισμένο και όλο μονολογούσε...δεν τραβάω και Τέταρτο παιδί εγώ!!!...όλα κι όλα!!! έσκασα!
Θα του μιλήσω για τα προφυλακτικά ή θα του πώ να πάρει άλλο!
:D:D:D

tzagarakis
12-05-09, 10:18
Μου φτιαξες τη διάθεση,να 'σαι καλά

DimHat
12-05-09, 16:03
Βρήκα κανα δυο άλογα εδώ στον περιφερειακό των Ιωαννίνων. Άνοιξε λίγο το καπώ σου βρε Δημήτρη μήπως φύγαν από σένα? Τό ένα μάλιστα ήταν λίγο φοβισμένο και όλο μονολογούσε...δεν τραβάω και Τέταρτο παιδί εγώ!!!...όλα κι όλα!!! έσκασα!
Θα του μιλήσω για τα προφυλακτικά ή θα του πώ να πάρει άλλο!
:D:D:D

Προφυλακτικά??? Τι είναι αυτό?:p:p:p

Αντρέα, τα άλογα που τα βρήκες? Εκεί που σταμάτησες για να αλλάξεις το ρελέ???:D:D:D:D:D
Θα περάσω από το μαγαζί να τα πάρω (Τάϊσέ τα καλά μεχρι να έρθω)
Αρχίζουν βλέπεις, να την κοπανάνε τα κακόμοιρα τα αλογάκια: 3 παιδιά, μπαγκαζιέρα, 107.3 κιλά εγώ κτλ κτλ.

andreasL
12-05-09, 17:14
Μην βιαστείς καθόλου! Τα άλογα που είναι από 1.2 όχι μόνο δεν τρώνε πολύ...πηγαίνουνε και σφαίρα!!! τστστστστσ!
τρέμετε κυβικά!

έχω πετάξει τρεις καφέδες μέχρι τώρα!
τον Τέταρτο θα τον πιεις ή να στον τυλίξω για δώρο???
:p

axilleasmw
12-05-09, 19:45
τελικα μονο στα λογια βλεπω να εισται ιταλοφιλοι
εγω θα επερνα την delta η bravo

tzagarakis
12-05-09, 21:56
τελικα μονο στα λογια βλεπω να εισται ιταλοφιλοι
εγω θα επερνα την delta η bravo

Tελικά κανείς δε φαίνεται ν'αλλάζει το STILO,αυτό μάλλον δείχνει τ'αντίθετο.
Αχιλλέα καλώς ήρθες στο club

EXARSIS
15-05-09, 21:05
ΘΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΤΟ "TIGUAN ESCAPE" ΠΟΥ ΤΟ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΠΟΛΥ, ΑΛΛΑ Η Π...ΑΝΑ Η VW ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΕΚΠΤΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΒΓΑΙΝΕΙ ΑΚΡΙΒΟ (ΜΕ ΤΑΞΙΝΟΜΗΣΗ ΚΛΠ 29000 ΠΕΡΙΠΟΥ). ΘΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΑ ΟΠΟΥ ΝΑ ΝΑΙ ΟΜΩΣ ΧΕΧΕ... ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ. ΘΑ ΑΛΛΑΞΩ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (ΟΤΑΝ ΑΛΛΑΞΩ) ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΟ STILO OYTE ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΩ ΤΟΣΟ.

edit:Γραφε με μικρα.Ειναι κανονας του forum.

MaGeLaNoS
15-05-09, 21:39
Αν το παρεις για να ανεβαινεις σε πεζοδρομια αστο καλυτερα.Εκτος αμα θελεις να παρεις το HALDEX μια μερα στο χερι απο τα ζοριλικια..

Stile
15-05-09, 22:42
Μετά από το Stilo δεν υπάρχει γυρισμός!!!!!

MiKe_KaVaLa
15-05-09, 22:45
Μετά από το Stilo δεν υπάρχει γυρισμός!!!!!

Εγραψες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Τουλαχιστον για τα σημερινα δεδομενα!

tzagarakis
15-05-09, 23:03
ΘΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΤΟ "TIGUAN ESCAPE" ΠΟΥ ΤΟ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΠΟΛΥ, ΑΛΛΑ Η Π...ΑΝΑ Η VW ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΕΚΠΤΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΒΓΑΙΝΕΙ ΑΚΡΙΒΟ (ΜΕ ΤΑΞΙΝΟΜΗΣΗ ΚΛΠ 29000 ΠΕΡΙΠΟΥ). ΘΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΑ ΟΠΟΥ ΝΑ ΝΑΙ ΟΜΩΣ ΧΕΧΕ... ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ. ΘΑ ΑΛΛΑΞΩ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (ΟΤΑΝ ΑΛΛΑΞΩ) ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΟ STILO OYTE ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΩ ΤΟΣΟ.

edit:Γραφε με μικρα.Ειναι κανονας του forum.

Το Tiguan δεν είναι defender ή έστω navara ή hilux.Μόλις το κακοποιήσεις θα στα δώσει στο χέρι και η vw θα καραδοκεί να σε δαγκώσει

Sn7per
28-05-09, 15:53
22. O 4κίνητος κάγκουρας = Ψηλωμένο Wrangler όσο δεν πάει άλλο, αναπνευστήρας, χωμάτινα λάστιχα, προφυλακτήρες με συρματόσχοινο, φώτα παντού και pda navigation για να μή χάνεται στα στενάκια του Κολωνακίου και της Κιφησιάς. Βλέπει χώμα όταν κατά τη διάρκεια παρκαρίσματος στα παραπάνω μέρη, κάποιος τροχός πέσει μέσα σε ζαρντινιέρα ή δέντρο στο πεζοδρόμιο...

παντελης
28-05-09, 17:12
το Stilo Abarth δεν αλλαζει ποτε αλλα το Punto Cambrio που εχω το αλλαζω με ενα Panda Mjet 4X4 1,3cc για να πηγενει σχετηκα παντου να σερνει μελοντικα σκαφακι η' τροχοσπιτα, ειδομεν.

tzagarakis
28-05-09, 19:35
Αυτό το pandaκι το γουστάρω κι εγώ τρελά....

MiKe_KaVaLa
29-05-09, 05:49
Εγω ειμαι Fun του Panda 100hp (με λιγες μετατροπες)

johnnystilo
02-08-09, 21:49
Αν άλλαζα το Stilo μου μόνο γερμανό θα έπαιρνα κανένα astra opc ή κανένα e46 2,5 αλλά τώρα ασχολούμαστε μόνο με το stilo

tzagarakis
05-08-09, 23:53
Αν άλλαζα το Stilo μου μόνο γερμανό θα έπαιρνα κανένα astra opc ή κανένα e46 2,5 αλλά τώρα ασχολούμαστε μόνο με το stilo

Να ξέρεις μόνο ότι το opc τα βλέπει ψιλοευθεία!!!αλλά είναι κούκλα & υπερβολικό!

breraromeos
16-08-09, 00:17
Οpc σε ευθειες με ειχε οχι πολυ ευκολα αλλα ηταν αισθητα μπροστα.Στις στροφες της Καβαλας ομως δεν μπορουσε να παει με τιποτα.Απο πανω του περνουσα.
Μετα το stilo για μενα, αν βγει,bravo abarth

stilo-hraklis
16-08-09, 11:01
εγω αν αλλαζα το στιλο μου θα επερνα ενα type r(to palio)

MaGeLaNoS
16-08-09, 17:51
Ποιο OPC ηταν φιλε που το ακολουθουσες στην ευθεια με το ΜΙΤΟ?

MiKe_KaVaLa
16-08-09, 17:55
Ποιο OPC ηταν φιλε που το ακολουθουσες στην ευθεια με το ΜΙΤΟ?

Ειπα κι εγω δεν θα λυσαξει ο οπελακιας...:D αργησες ομως!

MaGeLaNoS
16-08-09, 18:11
Βολταρω ενα καινουριο Cupra αυτες τις μερες ενος κολλητου που παρουσιαστηκε προχτες στρατο κ δεν εχω πολυ χρονo.

Αλλα δεν στριβει ρε γμτ...καλυτερα ιταλικο..

tzagarakis
16-08-09, 23:33
Βολταρω ενα καινουριο Cupra αυτες τις μερες ενος κολλητου που παρουσιαστηκε προχτες στρατο κ δεν εχω πολυ χρονo.

Αλλα δεν στριβει ρε γμτ...καλυτερα ιταλικο..

Ρε Νίκο,!ρε Νίκο...θα μάθεις κάποτε να στίβεις>>>!χιχιχιχιχιχι!!!!!

breraromeos
17-08-09, 09:26
Ποιο OPC ηταν φιλε που το ακολουθουσες στην ευθεια με το ΜΙΤΟ?
Corsa.Δεν θα τα εβαζα με κανενα αλλο:D στην ευθεια τουλαχιστον
Οχι δεν το ακολουθουσα.Απλα περιμενα να ειναι τεραστια η διαφορα με αυτα που εχω ακουσει και δεν με εντυπωσιασε τοσο .Απλα εκει που περιμενα να με βαλει κατω αλυπητα απλα τον ειδα μετα τα 130-140(επιταχυνση απο 60-70) να απομακρυνεται γρηγορα μεν αλλα οχι τρελα δε.
Απλα εκει που ημουν σιγουρος οτι θα τον πιασω ηταν τα στροφιλικια που εκει πηγαινε σαν ενα απλο 1600αρι.
Το corsa opc μου αρεσει πολυ ομως σαν αυτοκινητο.Eχει εναν πολεμικο σχεδιασμο.

ΥΓ:2α και 3η ταχυτητα της mito που φτανει γυρω στα 120 εχει πιο γρηγορη ρεπριζ απο μια αλφα ρομεο 3.2.Εκει ειναι που λυσαει.Μετα ομως οταν εβαλα 4η με περασε ανετα το μπλε πυραυλακι.

billthekid
17-08-09, 11:42
αν αλλαζα το στιλο θα επαιρνα μονο ιαπωνα μιας και εναι προς τα εκει η κλιση μου.Oποτε Honda ή Toyota

MaGeLaNoS
17-08-09, 14:23
Ρε Νίκο,!ρε Νίκο...θα μάθεις κάποτε να στίβεις>>>!χιχιχιχιχιχι!!!!!


Που θα μου παει θα το στριψω..αυριο ανεβαινω Κιλκις του αφησω το αμαξι.Ορκωμοσια κ αδεια στο καπακι.

Παντως μιλαμε για ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ(παιδαρος style) επιταχυνση το SEAT.Μεχρι να βαλω στοχο να προσπερασω καποιον τον εχω χασει ηδη απο τους καθρεφτες.


Corsa.Δεν θα τα εβαζα με κανενα αλλο:D στην ευθεια τουλαχιστον
Οχι δεν το ακολουθουσα.Απλα περιμενα να ειναι τεραστια η διαφορα με αυτα που εχω ακουσει και δεν με εντυπωσιασε τοσο .Απλα εκει που περιμενα να με βαλει κατω αλυπητα απλα τον ειδα μετα τα 130-140(επιταχυνση απο 60-70) να απομακρυνεται γρηγορα μεν αλλα οχι τρελα δε.

Εντυπωση μου κανει γιατι ειδικα ευθειες ειναι σκοτωστρα το κουβαδακι.Θα θελα μια βολτα παντως με την ΜΙΤΟ αν δεν βαρεθεις καποια στιγμη.Θα σε κερασω κ καφεδακι στην Πυξιδα.

breraromeos
17-08-09, 16:39
Εντυπωση μου κανει γιατι ειδικα ευθειες ειναι σκοτωστρα το κουβαδακι.Θα θελα μια βολτα παντως με την ΜΙΤΟ αν δεν βαρεθεις καποια στιγμη.Θα σε κερασω κ καφεδακι στην Πυξιδα.
Eγινε:mobile:

tzagarakis
18-08-09, 00:08
Επειδή είμαι στα 34 μη μου συγκρίνετε,σας παρακαλώ,mito vs corsa,είναι ιεροσυλία και η καρδιά μου είναι σε κρίσιμη ηλικία

katharma
07-09-09, 19:53
το νεο golf...

tzagarakis
07-09-09, 19:58
το νεο golf...

Καλό αλλά με σύντομη ημερομηνία λήξης.Εμένα πρωσοπικά μ'αρέσει περισσότερο το V

stilonas 1.6
13-09-09, 12:25
alfa romeo 149 1.8 με 200 αλογακια αλλα το stilo θα μενει στο γκαραζ

eazy
24-09-09, 14:33
αν το αλλαζα θα επαιρνα το Lancia Delta γιατι δεν τους αλλαζω τους Ιταλους με τιποτα...

richard
24-09-09, 15:01
Audi a1 Μetroproject Concept, χαλαρα...

eazy
24-09-09, 18:29
lete gia supercar i gia kanoniko re paidia?

edit:Γραφε ελληνικα.

richard
25-09-09, 09:22
lete gia supercar i gia kanoniko re paidia?

edit:Γραφε ελληνικα.

Δεν νομιζω πολλοι εδω μεσα να εχουν την οικονομικη ανεση μετα απο ενα fiat να παρουν μια porsche η μια ferrari.
Οποτε φανταζομαι μιλαμε μια αυτοκινητα για αυτοκινητα της ταξεως των 20.000 πανω κατω.

Soul_Giannis
25-09-09, 10:44
Δεν νομιζω πολλοι εδω μεσα να εχουν την οικονομικη ανεση μετα απο ενα fiat να παρουν μια porsche η μια ferrari.
Οποτε φανταζομαι μιλαμε μια αυτοκινητα για αυτοκινητα της ταξεως των 20.000 πανω κατω.

Αυτο δεν ισχυει για ολους Richard γιατι προχθες στον κηφισσο πετυχα το Stilo σου και το οδηγουσε καποιος αλλος!Οταν τον ρωτησα για εσενα μου ειπε οτι εχεις παει βολτα στο Σαλε σου στον Παρνασο με το καινουριο σου οχημα....

richard
25-09-09, 14:18
Αυτο δεν ισχυει για ολους Richard γιατι προχθες στον κηφισσο πετυχα το Stilo σου και το οδηγουσε καποιος αλλος!Οταν τον ρωτησα για εσενα μου ειπε οτι εχεις παει βολτα στο Σαλε σου στον Παρνασο με το καινουριο σου οχημα....

Χαχαχα, αποκαλύφθηκα γ@μωτο!
Σπιτια εχουμε Γιαννη, αμαξι δεν εχουμε...γιατι μας το τσιμπαει ο αδερφος ο οποιος εχει μερσεντες, τι να σημαινει αραγε αυτο?
Ασε που κυκλοφορει συνεχεια με την Πετρουλα και εχει γεμισει ξανθιες τριχες το αμαξακι μου, αλλα χαλαλι της.

παντελης
25-09-09, 15:59
ΤΒi Alfa Romeo
το οδηγησα παιδια και ειναι πολυ απεχτο
με λιγες βελτιωσεις στα σημεια γινεται πολυ μα πολυ .................................αρωστεια .
ωχχχχ θεμου με τρωει η χουφτα μου.

NiGoS
15-10-09, 23:03
Έχω ερωτευτεί το Honda civic type R...

MiKe_KaVaLa
15-10-09, 23:17
Έχω ερωτευτεί το Honda civic type R...

Ολα τα Stilo το παθαινουν αυτο...με τις υγειες σου! :)