PDA

Επιστροφή στο Forum : ...Ένα Σαββατοκύριακο το καλοκαίρι.



ckalfas
01-04-05, 11:52
Θα μου πείτε... ακόμη νωρίς είναι, αλλά νομίζω πως είναι καλό να γνωρίζουμε τις προτιμήσεις των Stil-άτων πάνω στο θέμα των καλοκαιρινών διακοπών. Επειδή οι περισσότεροι βολευόμαστε με ένα Σαββατοκύριακο λόγω εργασίας, ψάχνουμε διάφορους τρόπους να περάσουμε τα λιγοστά Σαββατοκύριακα του Καλοκαιριού δίπλα στην θάλασσα.

face
01-04-05, 11:56
με σκηνή στην παραλία το πολύ όμως για μια διανυκτέρευση...

πχ, σαββατο μεσημέρι με κυριακή απόγευμα...

ΓΙΩΡΓΟΣ
01-04-05, 11:59
Σκηνή δίπλα στη θάλασσα φωτιά εννοείται άπυρα μπυρόνια και λουκάνικα και φυσικά καλή παρέα.

Katerina
01-04-05, 12:01
Camping rulez, είτε ελεύθερο είτε οργανωμένο αλλά πάντα κοντά στη θάλασσα.
Και θέλω να έχει δέντρα στην περιοχή για ν'ακούω τα... τζιτζίκια!

mike
01-04-05, 12:03
Τουλάχιστον δωμάτιο.....

Δεν μπορώ τις σκηνές, αρκετά σκηνάκια έκανα φαντάρος........ :P

ckalfas
01-04-05, 12:07
Σκηνούλα, κάτω από ένα παχύ ίσκιο, καλή παρέα, λίγα κάρβουνα και σχάρα, σε οργανωμένο camping και για το ντουζάκι μας... και τι άλλο;

ΓΙΩΡΓΟΣ
01-04-05, 13:14
Μπύρες και κάτι να ρίξουμε στα κάρβουνα

aman17-2
01-04-05, 14:45
Kλησπέρα!!!
ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ να τα ψηφίσω όλα και αυτή την φορά να μην μου πει ΚΑΝΕΙΣ ΟΧΙ????

Sound&Stilo
01-04-05, 15:02
Δωμάτιο / ξενοδοχείο μακράν για εμένα και καρεκλίτσα έξω από τις σκηνούλες σας για φωτιά , μπύρες και τα σχετικά!!!

Morfo
01-04-05, 16:07
Nα συμφωνήσω με τον sound δωμμάτιο με μπάνιο και πραγματικό κρεββάτι, όχι sleeping bag!!!!
Kαι θα έρχομαι στις σκηνες σας για μπύρες και ψητα στα κάρβουνα.....

john_stil
01-04-05, 16:11
sleeping bag... ουτε στο στρατο ρε παιδια...

κρεββατακι και παλι κρεββατακι...

δηλαδη κρεββαταρα για να χωρααμε κιολας

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
01-04-05, 16:16
Κρεβαταρα γιατι εχουμε και καποιο υψος.....
κρεβατι υπερδιπλο και τρεις γυναικες επανω.....!!!!!!
ε γιαννη?????
και ασε τους αλλους να πινουν μπυρες....

john_stil
01-04-05, 16:18
Κρεβαταρα γιατι εχουμε και καποιο υψος.....
κρεβατι υπερδιπλο και τρεις γυναικες επανω.....!!!!!!
ε γιαννη?????
και ασε τους αλλους να πινουν μπυρες....

Συγνωμη... Τι εμεις που θα εχουμε τις κρεββαταρες...

Δεν θα εχουμε και μινι μπαρ στο δωματιο...

Οι δικες μας οι μπυρες θα ειναι ΚΑΙ ... ΚΡΥΕΣ!!!

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
01-04-05, 16:21
ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΤΖΑΚΟΥΖΙ............
ΤΡΕΛΑ..........

Morfo
01-04-05, 16:24
ΣΏΠΑ ΡΕ ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΕ!!!!Με τρεις γυναικες κιόλας..................και παγακια για το Τζιν.....
Ασε που θα εχουμε και air contition..............

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
01-04-05, 16:32
ΑΜΑΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΖΙΝ.................ΗΜΑΡΤΟΝ.......
ΔΕΝ ΤΟ ΒΑΡΕΘΗΚΕΣ????

john_stil
01-04-05, 16:33
ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΤΖΑΚΟΥΖΙ............
ΤΡΕΛΑ..........

Κωνσταντινε μην ξεχασουμε τα μαστιγια...

Morfo
01-04-05, 16:38
Σιγα που θέλεις και τζακουζι.......που θα μεινεις σε παλατι καλοκαιριατικα..............
Κωνσταντινε το τζιν δεν το βαριέμαι, είναι ορισμένα πραγματα που δε τα βαριέται ο ανθρωπος.......

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
01-04-05, 16:38
ΤΡΕΛΕΝΟΜΑΙ ΓΙΑ ΜΑΣΤΙΓΙΑ!!!!!
Γιαννη μηπως να το οργανωσουμε χωρις να πουμε σε κανεναν ττιποτα!!!!
αλλα η μαρια θα σε περιμενει με κανενα μπαλτα μετα...γιαννης ---μαρια..... :145 :145 :145

john_stil
01-04-05, 16:40
ΤΡΕΛΕΝΟΜΑΙ ΓΙΑ ΜΑΣΤΙΓΙΑ!!!!!
Γιαννη μηπως να το οργανωσουμε χωρις να πουμε σε κανεναν ττιποτα!!!!
αλλα η μαρια θα σε περιμενει με κανενα μπαλτα μετα...γιαννης ---μαρια..... :145 :145 :145

E μωρε!!! Κανα postaki γραφουμε να περασει η ωρα...

Θα φερω και την ψηφιακη....

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
01-04-05, 16:43
Θα τα πουμε μεσω τηλεφωνου για τα υπολοιπα γιατι θα πρεπει να βαλουν X........
Θα ερθει μετα ο θοδωρης και θα κλειδωσει κανα Post παλι...και ποιος τσακωνεται παλι....

face
01-04-05, 18:10
προσέξτε τώρα τι γίνεται...πιό καλοπερασάκιας απο εμένα δεν υπάρχει...και το μπανάκι μου θέλω και τα καθαρά μου σεντόνια, αλλαααα ρε παιδια για μία μόνο μέρα το να κάθεσαι με τα πόδια μέσα στην ζεστή απο το πρωί άμμο, να έχει πάει η ώρα 4 με μπύρες και φωτιά και σε πάρει ο ύπνος δίπλα στο κύμα είναι άλλο πράγμα..

όπως επίσης είναι άλλο ΄πράγμα να ξυπνήσεις το πρωί απο την ζέστη στην σκηνή...αλλα τι κάνεις, περνεις φόρα και πλααααααααααααφ....αρκει να έχει καφε κάπου κοντά για το πρωι και μια ντουζιέρα για το βράδυ γιατι δεν παλεύεται...

GN_AZ
02-04-05, 00:51
Μια απομονωμένη καλύβα εκεί που σκάει το κύμα πιστεύω οτι είναι το ιδανικό ....... Και μια καλή σκιά για το Stilo κάπου κοντά

Nenya
02-04-05, 08:38
εγώ έτσι όπως τρέχω τα τελευταία χρονια οποιαδήποτε απόδραση θα ήταν ιδανική για μένα! και υπνόσακο να μου κρεμάσετε σε δέντρο θα κοιμηθώ (αρκεί να αντέξει να με σηκώσει!!) όπου να είναι αρκεί να έχω ησυχία και καλή παρέα!

Katerina
02-04-05, 10:12
Νίκο, Γιώργο κ Ντίνα έχετε πιάσει το νόημα!
Καλά τα ξενοδοχεία κ ο κλιματισμός κ οι παγωμένες μπίρες κ τα υπέρδιπλα κρεββάτια με
τα πολλά "μωρά" αλλά την άνεση μας την έχουμε κ στο σπίτι μας.
Λίγη "Nirvava" δε θα μας χαλούσε, ειδικά έτσι όπως ζούμε όλοι τρέχοντας απο το πρωί
ως το βράδυ!

Stilo-1
05-04-05, 21:55
Αν η παρέα είναι καλή το ελέυθερο camping λέει ....
Ισως όχι για πολλές μέρες που λέι και ο Πέτρος , α και λιγο νεράκι κάπου
κοντά βοηθάει γιατί ενα ωτουζακι το βράδυ είναι απόλαυση .. :140
Το Πήλιο εχει παραλίες με νερό και ταβέρνα για το βράδι
και φυσικά parking γιά τα Stilo.
Τιιιιιιι λεει το club ? Το καλοκαίρι έχει πολλά Σαββατοκύριακα. :208

Mad
06-04-05, 09:01
Ρε παιδιά το πρόβλημα με τις εκδρομές δεν είμαστε εμείς αλλά οι γυναίκες(κοπέλες) μας!!!!!!Sorry Morfo αλλά έτσι είναι!!!!Εγώ είμαι όπου γης καταγής!!!Το θέμα είναι η κοπέλα μου που δεν μπορεί τα διάφορα ζωήφια που κυκλοφορούν αμέριμνα ανάμεσά μας!!!!

Morfo
06-04-05, 09:34
Σωστή τη βρίσκω........μπράβο το κορίτσι...
Μόνο στη περιπτωση που μιλαμε για πολύ oργανωμένο camping.
mad? ποιός είσαι?

thanasis134
06-04-05, 10:21
Εμένα δεν μ'ενοχλεί αν θα μείνω σε camping,σε ξενοδοχείο ή σε δωμάτιο αλλά αρκεί να έχω μια γυναίκα μαζί γιατί καλοκαίρι με πολυ ζέστη και χωρίς γυναίκα δεν περνιέται εύκολα!!!

Morfo
06-04-05, 13:13
EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEίσαι απαιτιτηκός...............................

face
06-04-05, 14:12
γιατι ρε συ μορφω...μια είπε το παιδί....:)

θαναση με τα σκηνικά που στήνονται στις παραλίες του πηλίου το βράδυ και να μην έχεις θα βρείς εκεί...

τι να σου πω...τζαμαικα είναι λίγη μπροστά μας...saint forties...

Mad
06-04-05, 14:13
Morfo νέο μέλος είμαι στη σελίδα!!!Και θα γίνω και μέλος του club σύντομα!

McSergio
06-04-05, 17:36
Παιδιά ψηφίζω ελεύθερο camping δαγκωτό (δε λέω και το οργανωμένο camping του ΑΠΘ στο Ποσείδι καλό ειναι..)

Από πολύ μικρός πήγαινα με τους γονείς μου για camping στο Γλαρόκαβο (Πευκοχώρι Χαλκιδικής) μέχρι πρόσφατα που απαγορεύτικε και κάνανε περιπολίες οι αστυνομικοί. Πάντως, και για τους ή μάλλον ΤΙΣ δύσπιστες σας πληροφορώ ότι πολλοί δηλωμένοι κατά του camping άλλαξαν γνώμη σε μια βραδιά!

Εντάξει είναι λίγο ζόρι το θέμα της ατομικής καθαριότητας αλλά παλεύεται για ένα σαβκο με πλαστικά μπετόνια. Δε λέω, ωραίες οι πισίνες, οι οργανωμένες παραλίες, το aircondition στο δωμάτιο με το υπέρδιπλο κρεβάτι, ή τα... martini συνοδευόμενα από χοντρά πούρα αλλά ο ήχος από τα τζιτζίκια στα πεύκα, ο ήχος από το κύμμα που σκάει σ' όλη τη διάρκεια της μέρας, ή το βραδινό μπάνιο με παρέα είναι λίγα από αυτά που δύσκολα προσφέρονται με ένα δωμάτιο σε κάποιο ξενοδοχείο..

Τι θυμήθηκα πάλι...αυτό το καλοκαίρι πώς και πώς το περιμένουμε...

Πάντως έχω ακούσει ότι πολύ ωραία μέρη για ελεύθερο camping έχει πίσω από το Πήλιο στο Βόλο. Έχει και beach bars, τι άλλο θέλουμε???

Katerina
07-04-05, 08:44
Κ αλλός fan των τζιτζικιών!:D :D

thanasis134
07-04-05, 10:45
EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEίσαι απαιτιτηκός...............................

Δηλαδή Μόρφω εσυ θα πέρναγες άνετα το καλοκαίρι σου χωρίς άντρα?Αχ... εσείς οι γυναίκες πολυ υπεράνω το παίζεται!

thanasis134
07-04-05, 10:48
γιατι ρε συ μορφω...μια είπε το παιδί....:)

θαναση με τα σκηνικά που στήνονται στις παραλίες του πηλίου το βράδυ και να μην έχεις θα βρείς εκεί...

τι να σου πω...τζαμαικα είναι λίγη μπροστά μας...saint forties...

Πέτρο θα περιμένω προσκλησή σου το καλοκαίρι!
Πάντως επειδή έχουμε γυναίκες θα πρέπει να κρυφτούμε καλά νομίζω...
Απ'οτι θυμάμαι στον όταν κατεβαίνεις στην παραλία τουη μυλοπόταμου αριστερά έχει κάτι σαν σπηλιά!Είμαστε ασφαλείς εκεί λές?

ahatzig
07-04-05, 10:53
Μπορει καποιος που θα παρει δωματιο με υπερδιπλο σε ξενοδοχειο να μου το δανισει για καμια ωριτσα να Γ@#$#$κι εγω ο φτωχος. :P:P:P:P:P:P
Το αντισκηνο με χωραει μονο για υπνο. Σκηνη παιδια αλλα σε οργανωμενο χωρο για μπανακι! Ολα τα λεφτα. Ρε μην ξεχασετε τη κιθαρα για τα βραδυα μπροστα στη φωτια. :132 :132 :132 :132 :132
Αμ και πολυ καυσιμο στα Stilo γιατι θα ειναι αναμενα για να παγωσουν τις μπυρες ε!!!

ckalfas
07-04-05, 11:00
Ανδρέα αν υπάρχει μπρίζα εκεί κοντά, έχω ψυγειάκι (της πλάκας... αλλά κάτι κάνει).
Ξέρεις πόσο πήγε η βενζίνη; Άστα να πάνε!!!

ahatzig
07-04-05, 12:31
Ξερω Χριστο και εχεις δικιο. Εμεις εδω κατω αρχισαμε να την αγοραζουμε και σε νεες ποσοστητες!!
Παω χθες στο βενζιναδικο μετα απο τις τελευταιες αυξησεις και μου λεει ο βενζινας: ποσο να βαλω? Και του λεω: "Βαλε 5-6 σταγονες, 20Ε εχω απανω μου"!!!!!

ΓΙΩΡΓΟΣ
07-04-05, 14:04
Λοιπόν παιδιά με το που θα πιάσει το καλοκαιράκι οργανώνουμε καμιά εξόρμηση σε καμιά παραλία να γουστάρουμε.Χρήστο ωραίο topic άνοιξες αλλά βλέπω έχουμε πολλούς καλοπερασάκιδες.Ρε παιδιά να είστε μάχιμοι με σκηνούλες και τα σχετικά.

ckalfas
07-04-05, 14:08
Γιώργο μέσα είμαι! Πάντα μάχιμος!
Σε μόνιμη βάση υπάρχει στο Stilo ψυγειάκι και όταν ανόιγει ο καιρός, υπάρχουν σκηνή και σλίπινγκ μπάνγκ για κάθε ενδεχόμενο!

Nikos
07-04-05, 14:30
Χρήστο ωραίο topic άνοιξες αλλά βλέπω έχουμε πολλούς καλοπερασάκιδες.Ρε παιδιά να είστε μάχιμοι με σκηνούλες και τα σχετικά.



Γιώργο μέσα είμαι! Πάντα μάχιμος!


Τι να πει κανείς? Και οι δύο ταρίφες είναι! (Σας μισώ απαίσια μπλε στρουμφάκια!!!) :P

Το καλύτερο είναι να έχεις ένα ξενοδοχείο πολύ κοντά στην θάλασσα, τον Γιώργο και τον Χρήστο στις σκηνές τους στην παραλία, να ξυπνάς αφράτος και δροσερός από το δωματιάκι σου με το στρώμα νερού και το a/c, και να πηγαίνεις στις σκηνές τους να κάνεις τον χαβαλέ με τα ποτά και τις μπριζόλες και τις βουτιές, και μετά πάλι δωματιάκι για δροσερό μπανάκι και μεσημεριανό ύπνο!!! :P:P:P:P

Panos_IOA
07-04-05, 15:22
Οπουδηποτε, οπωσδήποτε το ταξιδι το καλοκαιρι (Σ/Κ ή διακοπες) επιβάλλει μηχανη!! Δεν αλλαζεται με τιποτα η μηχανη το καλοκαιρι!!!
Και φυσικα, δωματιο με μπαλκονι μπροστα στη θαλασσα για high καταστασεις!!
Το STILO μπορει να περιμενει μεχρι να ερθουν τα παιδια!! Αλλωστε ολο το χειμωνα ευχαριστηθηκαμε χιονι και σκι μαζι!!! :D

mike
07-04-05, 16:18
Έτσι, έτσι....

μηχανή, ήλιος, νησί,... ξενοδοχείο.... :D

Morfo
07-04-05, 16:49
Δηλαδή Μόρφω εσυ θα πέρναγες άνετα το καλοκαίρι σου χωρίς άντρα?Αχ... εσείς οι γυναίκες πολυ υπεράνω το παίζεται!

THANASI να σου απαντήσω, και με και με χωρίς παλι το καλοκαίρι θα περάσει ..................
Είμαι ετοιμοπόλεμη πάντως για καλοκαιρινές εξορμησεις και τα ψυγεία είναι αφθονα chalfa μη στεναχωριέσαι, έχω κανα 2 η 3(χόμπι ψαρά έχει ο μπαμπας βλέπεις).

Morfo
07-04-05, 16:52
Δηλαδή Μόρφω εσυ θα πέρναγες άνετα το καλοκαίρι σου χωρίς άντρα?Αχ... εσείς οι γυναίκες πολυ υπεράνω το παίζεται!

THANASI να σου απαντήσω, και με και με χωρίς παλι το καλοκαίρι θα περάσει ..................
Είμαι ετοιμοπόλεμη πάντως για καλοκαιρινές εξορμησεις και τα ψυγεία είναι αφθονα chalfa μη στεναχωριέσαι, έχω κανα 2 η 3(χόμπι ψαρά έχει ο μπαμπας βλέπεις).

thanasis134
07-04-05, 20:45
Φυσικά και θα περάσει αλλά λίγο πιο άσχημα...
Εσείς οι γυναίκες ποτε δεν παραδέχεστε τίποτα!ΧΑΧΑΧΑ!

ckalfas
08-04-05, 07:37
Απ' ότι ψιλοκατάλαβα, αρκετοί από εδώ την Β. Ελλάδα γουστάρουμε ένα Σαβ/κο με σκηνή. Όταν ανοίξει λοιπόν ο καιρός μαζευόμαστε μερικά Stilo και πάμε κανένα Πλατανίτσι να κάνουμε έναν Stilo-καταυλισμό...

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
08-04-05, 09:40
ΣΚΗΝΗ ==== :131
ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ=== :lol: :lol: :lol: