PDA

Επιστροφή στο Forum : Αφιερομενο στον Παντελη με πολυ αγαπη!



MiKe_KaVaLa
24-04-09, 15:44
Ενδιαφέρον Fiat για την Opel

http://www.autotriti.gr/jpg/autotriti/thumb_01/NEWS/peFiat-Logo.jpg (http://javascript<b></b>:;)

Πιθανή είναι η εξαγορά της Opel από τη Fiat

Η ανεξαρτητοποίηση της Opel από την GM φαίνεται ότι δεν είναι πολύ μακριά. Όπως σας ενημερώσαμε και πριν δύο ημέρες διάφοροι «μνηστήρες» (αγνώστων προς το παρόν στοιχείων) ήδη άρχισαν να εμφανίζονται, ένας εκ των οποίων φαίνεται να είναι και η Ιταλική Fiat. http://www.autotriti.gr/_img/TR.gif

Πριν δύο ημέρες σας ενημερώσαμε σχετικά με το ενδιαφέρον που δείχνουν περί τις έξι εταιρείες βιομηχανικής και τεχνολογικής φύσεως για την αγορά της Opel. Τα τελευταία νέα θέλουν την Ιταλική Fiat να είναι ένας από τους μεγάλους παίκτες στο εν λόγω παιχνίδι, αφού μάλιστα η προσφορά της προς την Opel, την έκανε να σταματήσει τις διαπραγματεύσεις που έκανε με την Magna International για πιθανή συνεργασία.
Όπως δηλώνει ο Klaus Franz διοικητικό στέλεχος της Opel, η Fiat έχει εκδηλώσει ενδιαφέρον για να αναλάβει συνολικά το τμήμα της GM Ευρώπης, ενώ ο ίδιος δεν κρύβει ότι δεν θα ήθελε μια τέτοια συγχώνευση αφού όπως υποστηρίζει αυτή θα είχε ως αποτέλεσμα την πολλές απολύσεις εργαζομένων ή ακόμη και κλείσιμο εργοστασίων.

http://www.autotriti.gr/data/news/preview_news/91044.asp

ioannidis
24-04-09, 15:51
Ε, άμα το λέει το αυότοΣάντει... θα γίνει...

"ΠΑΝΙΚΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΞΑΓΟΡΑ ΤΗΣ ΚΟΡΕΑΤΙΚΗΣ OPEL ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΑΛΛΙΚΗ FIAT!!!"

paidaros
24-04-09, 16:12
MAGELANO τα βλεπεις που μας επρειξες με τα OPEL?

ikaros80
24-04-09, 16:12
Ε, άμα το λέει το αυότοΣάντει... θα γίνει...

"ΠΑΝΙΚΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΞΑΓΟΡΑ ΤΗΣ ΚΟΡΕΑΤΙΚΗΣ OPEL ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΑΛΛΙΚΗ FIAT!!!"


θα γινει η μεγαλη εταιρεια oFIpelAT

Sn7per
24-04-09, 19:59
Αρνείται η Fiat σχέδιο εξαγοράς μεριδίου της Opel
24 Απριλίου 2009, 20:30




Με ανακοινωθέν που εξέδωσε σήμερα η ιταλική αυτοκινητοβιομηχανία Fiat γνωστοποιεί ότι δεν έχει υποβάλει πρόταση για την εξαγορά μεριδίου της γερμανικής Opel, όπως είχε ευρέως διαρρεύσει τον τελευταίο καιρό στα διεθνή ΜΜΕ.

Στην ανακοίνωση διευκρινίζεται επίσης ότι ο ιταλικός «γίγαντας» της αυτοκινητοβιομηχανίας εξετάζει περιοδικώς όλες τις παρουσιαζόμενες ευκαιρίες στην αγορά στην οποία δραστηριοποιείται.

Η Επιτροπή Κεφαλαιαγοράς του Χρηματιστηρίου του Μιλάνου επέβαλε ουσιαστικά με την παρέμβασή της πριν από μερικές ημέρες την έκδοση του συγκεκριμένου ανακοινωθέντος.

http://www.zougla.gr/news.php?id=36080

MaGeLaNoS
24-04-09, 20:03
Αρνείται η Fiat σχέδιο εξαγοράς μεριδίου της Opel
24 Απριλίου 2009, 20:30




Με ανακοινωθέν που εξέδωσε σήμερα η ιταλική αυτοκινητοβιομηχανία Fiat γνωστοποιεί ότι δεν έχει υποβάλει πρόταση για την εξαγορά μεριδίου της γερμανικής Opel, όπως είχε ευρέως διαρρεύσει τον τελευταίο καιρό στα διεθνή ΜΜΕ.

Στην ανακοίνωση διευκρινίζεται επίσης ότι ο ιταλικός «γίγαντας» της αυτοκινητοβιομηχανίας εξετάζει περιοδικώς όλες τις παρουσιαζόμενες ευκαιρίες στην αγορά στην οποία δραστηριοποιείται.

Η Επιτροπή Κεφαλαιαγοράς του Χρηματιστηρίου του Μιλάνου επέβαλε ουσιαστικά με την παρέμβασή της πριν από μερικές ημέρες την έκδοση του συγκεκριμένου ανακοινωθέντος.

http://www.zougla.gr/news.php?id=36080


Χεσε μας ρε παιδαρε με την φριτεζα...ευτυχως ο Θοδωρης εβαλε την επισημη ανακοινωση..

paidaros
24-04-09, 20:08
φριτεζα ηταν το δικο σου,το δικου ακομα σταγονα δεν καιει!

MaGeLaNoS
24-04-09, 20:11
Εσενα εχει μαγικες ιδιοτητες..ολων των αλλων εβγαλε κ απο ενα προβλημα αλλα το δικο σου none..
Ειναι ο Μαγκαιβερ των Stilo..

Sn7per
24-04-09, 20:27
Εσενα εχει μαγικες ιδιοτητες..ολων των αλλων εβγαλε κ απο ενα προβλημα αλλα το δικο σου none..
Ειναι ο Μαγκαιβερ των Stilo..


Μηπως το εκανε κανενα αγιασμο ρε συ...

Τα αμορτισερ του υστερα απο 200.000 km βγαζουν 85%
Τελικες 220 (αν εχει δρομο)
Δε καιει σταγονα λαδι
Κανενα απολυτως προβλημα με ηλεκτρικα
Ολα τα ανταλακτικα στην μιση τιμη

Γιανναρα το πουλας το Stilo σου ρε φιλε...
Το εχω αναγκη πολυυυυυ με τρελαινειιιιι το εχω αναγκη πολυυυυ με αρωσταινειιιιιιι.
Το θελω το θελω το θελω...

Sn7per
24-04-09, 20:29
Παντως θα ειχε πλακα να αγορασει η Fiat την Opel,
σα να λεμε να αγορασει η Isuzu την Porshe ΧΑΧΑΑαχαχαχαΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧχα


(χιχιχι)

MaGeLaNoS
24-04-09, 20:31
Μηπως το εκανε κανενα αγιασμο ρε συ...

Τα αμορτισερ του υστερα απο 200.000 km βγαζουν 85%
Τελικες 220 (αν εχει δρομο)
Δε καιει σταγονα λαδι
Κανενα απολυτως προβλημα με ηλεκτρικα
Ολα τα ανταλακτικα στην μιση τιμη

Γιανναρα το πουλας το Stilo σου ρε φιλε...
Το εχω αναγκη πολυυυυυ με τρελαινειιιιι το εχω αναγκη πολυυυυ με αρωσταινειιιιιιι.
Το θελω το θελω το θελω...

ΤΕΟ μια λεξη...ΜΑΓΚΑΙΒΕΡ της ΦΙΑΤ...τελος δεν περιγραφω αλλο :P

paidaros
24-04-09, 20:35
Μηπως το εκανε κανενα αγιασμο ρε συ...

Τα αμορτισερ του υστερα απο 200.000 km βγαζουν 85%
Τελικες 220 (αν εχει δρομο)
Δε καιει σταγονα λαδι
Κανενα απολυτως προβλημα με ηλεκτρικα
Ολα τα ανταλακτικα στην μιση τιμη

Γιανναρα το πουλας το Stilo σου ρε φιλε...
Το εχω αναγκη πολυυυυυ με τρελαινειιιιι το εχω αναγκη πολυυυυ με αρωσταινειιιιιιι.
Το θελω το θελω το θελω...

αγιασμο δεν το εκανα απο τοτε που το πηρα!
τελικες δεν ειπα 220 αλλα 200,ισως και 203 με το ζορι
πραγματικα δεν καιει αλλα δεν το σκιζω στους κοφτες συνεχεια,δουλευει εντελως ξεκουραστα καθως κινουμαι σε εθνικη,εγνατια οδο καθε μερα
τα αμορτισερ τα αλλαξα στα 50,000χλμ και οποιος δεν πιστευει θα του ανεβασω το χαρτι απο το ΚΤΕΟ που περασα περσι τον ιουνιο εχοντας ηδη πανω 85,000 με 90,000χλμ
τα ανταλλακτικα τα περνω σχεδον μισοτιμης καθως εχω πολυ καλες ακρες και τα περνω σχεδον χονδρικη,και καποια απο τον γιαννη με τα γνησια ανταλλακτικα φιατ που κανει εκπτωση στο stiloclub απο 20 εως 37% αν θυμαμαι καλα
θα το πουλησω μονο αν φτασω στο αμην καθως απο τελη απριλιου μενω χωρις δουλεια και αν δεν τα καταφερω η εσχατη περιπτωση θα ειναι να πουλησω το αμαξι!
με τα ηλεκτρικα ενας αισθητηρας αλλαγμενος πριν 6 μηνες και 3 πολλαπλασιαστες!

Sn7per
24-04-09, 20:40
Οχι ρε φιλε μη λες τετοια και μου ριχνεις την ψυχολογια.

paidaros
24-04-09, 20:45
Οχι ρε φιλε μη λες τετοια και μου ριχνεις την ψυχολογια.

δηλαδη τι μην σου λεω τετοια?

neuromancer
25-04-09, 17:01
για τη δουλειά θα εννοεί... βρήκες τίποτε νέο?

BTW, κι εγώ "αγιασμένο" το έχω. 110000Km, ένα ψαλίδι κι ένα πολλαπλασιαστή, πέρα από τα βασικά των service. Στο τελευταίο 10χίλιαρο Km έκαψε για πρώτη φορά 700ml, μάλλον επειδή μου έβαλαν άλλα λάδια (χωρίς να με ρωτήσουν - επειδη ανέβηκαν τα Selenia). Ξαναέβαλα selenia να δώ αν είναι όντως τα λάδια ή τα χρονάκια του Stilo.

Tokis
25-04-09, 17:13
Οχι είναι σαν να αγοράζει η Dacia την Mercedes....
σιγά τον κολοσσό.. :thumbsdown:

MiKe_KaVaLa
25-04-09, 17:29
είναι σαν να αγοράζει η Dacia την Mercedes

Περιπου καπως ετσι ειναι.μην το γελατε,και δεν κανω πλακα!
Εγω ειμαι υπερ να αγοραστει η οπελ απο την φιατ αλλα απο οτι βλεπω
το αντιθετο θα γινει σε λιγο καιρο...

canonis
25-04-09, 18:04
Περιπου καπως ετσι ειναι.μην το γελατε,και δεν κανω πλακα!
Εγω ειμαι υπερ να αγοραστει η οπελ απο την φιατ αλλα απο οτι βλεπω
το αντιθετο θα γινει σε λιγο καιρο...

Όχι και υπερ ρε φίλε...

Θα έρθουν τα πανω κάτω.
Έχει να κλείσει εργοστάσιο, να φύγει κόσμος και κοσμάκις...

Μακάρι να κρατηθούν και να μην συμβεί τίποτα τέτοιο.

Όσο πιο πολύ δύναμη μαζεύεται σε λιγότερους τόσο το χειρότερο για όλους μας.
:(

MiKe_KaVaLa
25-04-09, 18:12
Όχι και υπερ ρε φίλε...

Θα έρθουν τα πανω κάτω.
Έχει να κλείσει εργοστάσιο, να φύγει κόσμος και κοσμάκις...

Μακάρι να κρατηθούν και να μην συμβεί τίποτα τέτοιο.

Όσο πιο πολύ δύναμη μαζεύεται σε λιγότερους τόσο το χειρότερο για όλους μας.
:(

καλα ναι σε αυτο εχεις δικαιο...θα φυγει πολυς κοσμος!
λεω σαν ιδεα θα ειναι καλα να παρει η φιατ την οπελ
αλλα απο την αλλη οπως λες θα πεινασει πολυς κοσμος!

ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΑ ΤΕΛΙΚΑ! :sick:

Sn7per
25-04-09, 18:14
Εγω ειμαι ΚΑΤΑ του να Μην αγορασει η Οπελ την Φιατ παντως

MiKe_KaVaLa
25-04-09, 18:21
Εσυ οπου γαμος και χαρα...η π*υτανα πρωτη!

Sn7per
25-04-09, 18:26
Βασικα τωρα που το σκεφτομαι, ειμαι ΚΑΤΑ της αποψης που διαφωνει στο να μην αγορασει η Οπελ την Φιατ, τον επομενο χρονο.

MiKe_KaVaLa
25-04-09, 18:28
Α καλα εδω εχουμε σοβαρο προβλημα...ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ!

paidaros
26-04-09, 00:09
για τη δουλειά θα εννοεί... βρήκες τίποτε νέο?

.

μπα φωτη η θεσσαλονικη ειναι στην κυριολεξια πεθαμενη απο δουλειες!
ενω στην αθηνα εντελως το αντιθετο και οποιος εχει αντιθετη γνωμη ας μπει στο www.skywalker.gr και στο www.karriera.gr και ας δει τι αγγελιες υπαρχουν αθηνα και τι θεσσαλονικη

MiKe_KaVaLa
26-04-09, 11:43
ειναι πικρα μεγαλη παιδαρε,ξερω γιατι ζω θεσσαλονικη...
και πιστεψε με σερρες και καβαλα ειναι ακομα πιο χαλια!

PARHS
26-04-09, 20:46
ειναι πικρα μεγαλη παιδαρε,ξερω γιατι ζω θεσσαλονικη...
και πιστεψε με σερρες και καβαλα ειναι ακομα πιο χαλια!


σωστος...καλα τα λες....

Sn7per
01-05-09, 12:17
Η ιταλική αυτοκινητοβιομηχανία Fiat παραμένει σταθερή στη δέσμευσή της να συμμαχήσει με την Ferrari αλλά τονίζει ότι δεν πρόκειται να διαθέσει χρήματα σε αυτό το στάδιο.




Όπως δήλωσε ο διευθύνων σύμβουλος της Fiat Σέρτζιο Μαρκιόνε, η εταιρεία του δεν σκοπεύει να αγοράσει μειοψηφικό πακέτο της Ferrari, κάτι που οι μέτοχοι της ιταλικής εταιρείας φέρονται να επιθυμούν. Αλλες πληροφορίες τη θέλουν να ενδιαφέρεται και για την Porsche.


Αντιθέτως θα εξετάσει την επένδυση αργότερα «αν παραστεί ανάγκη» για μία συνεργασία προς όφελος της Fiat. Η ιταλική αυτοκινητοβιομηχανία θα προσφέρει τη τεχνογνωσία της για την παραγωγή δυνατών οχημάτων ώστε η Ferrari και η Porsche να μπορέσουν να επεκταθούν στην αγορά των Supercars.