PDA

Επιστροφή στο Forum : Zenvo ST1 1.104 ίππων!



MiKe_KaVaLa
29-04-09, 12:55
Zenvo ST1 1.104 ίππων!http://www.autotriti.gr/_img/TR.gif
29/4/2009

http://www.autotriti.gr/_img/TR.gifhttp://www.autotriti.gr/jpg/autotriti/thumb_01/NEWS/zrzenvoa.jpg (http://javascript<b></b>:;)

H Zenvo δημιουργήθηκε στην Δανία το 2004 με στόχο να κατασκευάσει ένα υπεραυτοκίνητο, που όμοιο του δεν θα υπάρχει στον πλανήτη. Και πράγματι τα κατάφερε με το ST1, αφού το Δανέζικο super car, κρύβοντας κάτω από καπό του ένα κινητήρα 7 λίτρων αποδίδει 1.104 ίππους…http://www.autotriti.gr/_img/TR.gif

http://www.autotriti.gr/jpg/autotriti/thumb_01/NEWS/zrzenvo2.jpg (http://javascript<b></b>:;)

Μόλις 3,2 δευτερόλεπτα είναι αρκετά ώστε το Zenvo ST1 να πραγματοποιήσει τα 0-100 χ.α.ω. Το μοτέρ του Zenvo ST1 είναι εφοδιασμένο με διπλό τούρμπο και ο θηριώδης κινητήρας V8 συνδυάζεται με 6άρι μηχανικό κιβώτιο σχέσεων. Οι αριθμοί του Δανέζικου μοντέλου κόβουν την ανάσα, καθώς σύμφωνα με την εταιρεία πραγματοποιεί την διαδικασία επιτάχυνσης 0-100 χ.α.ω σε 3,2 δευτερόλεπτα! Η τελική ταχύτητα του νέου υπεραυτοκινήτου αγγίζει τα 375 χ.α.ω., ενώ στην παραγωγή θα βγούνε 15 αυτοκίνητα για επιλεγμένους πελάτες. Το ακόμη πιο εντυπωσιακό της υπόθεσης είναι ότι σύμφωνα με τον Δανό δημοσιογράφο του ειδικού Τύπου, Mikkel Thomsager, το Zenvo ST1 έχει την ευκολία χειρισμών όπως ένα μικρό χάτσμπακ και μπορεί ο οδηγός να προβλέψει τις αντιδράσεις του αυτοκινήτου. Αν όλα αυτά ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα, μπορεί κανείς να "μαντέψει" με σιγουριά ότι θα πρωταγωνιστήσει στον επίπονο 24ωρο αγώνα του LeMans στην Γαλλία, που θα λάβει μέρος.

http://www.autotriti.gr/data/news/preview_news/91107.asp

paidaros
29-04-09, 13:08
πω πω απιστευτο!

1972stilo
29-04-09, 13:25
Αν οι υπολογισμοί μου είναι σωστοί, βγάζει τόσους ίππους, όσους βγάζουν 13,8 stilo 1.2 μαζί, και πιάνει τα 100 περίπου 13 δευτερόλεπτα γρηγορότερα. Έχει κινητήρα 7 λίτρων, δηλαδή, 5,6 φορές μεγαλύτερο από το 1.2 αλλά είναι και V8 και έχει και 2 turbo. Αν το βγάλει σε 4πορτο θα το σκεφτώ... :)

paidaros
29-04-09, 13:55
μου αρεσε γιαννη ο υπολογισμος σου σαν τραπεζικος που εισαι!

ammoulianiotis
29-04-09, 16:38
Μαλλον ηρθε το τελος για την Veyron...

HighFidelity
29-04-09, 17:27
Μαλλον ηρθε το τελος για την Veyron...

Από όσο ξέρω η Veyron κάνει τα 0-100 σε 2,8" και έχει τελική 400+ ...

MaGeLaNoS
29-04-09, 17:33
Μαικ ασε ρε τα 1000000 αλογα κ παρε κανενα Opel να γουσταρεις..χαχαχαχα

MiKe_KaVaLa
29-04-09, 20:05
Μαικ ασε ρε τα 1000000 αλογα κ παρε κανενα Opel να γουσταρεις..χαχαχαχα

Aσε μην μου το θυμiζεις και εχω βαλει στο ματι το Opel Corsa 1.2 80ps Sport...

paidaros
29-04-09, 20:19
Aσε μην μου το θυμiζεις και εχω βαλει στο ματι το Opel Corsa 1.2 80ps Sport...

ΙΟΥΔΑΑΑΑΑΑΑΑ:D:D:D

MiKe_KaVaLa
29-04-09, 22:17
χεχε...φιλε το επομενο αμαξη θα ειναι 1.2 το πολυ 1.3 λογο τελων κυκλοφοριας
και ασφαλιστρα!σας ζηλευω... :)

ξερει καποιος τις εκπτωσεις απο την Opel?

παντελης
29-04-09, 22:28
Μαλλον ηρθε το τελος για την Veyron...

αν παιδι μουδε γνωριζεις οτι η Veiron το ξεφτυλιζει για χαβαλε αυτο το μισο-κλειστο σαρδελοκουτι καλα κανουνε και θα βγαλουνε μονο 15 δε χριαζεται να σκορπισουνε κιαλλοι τα λεφτα τους για κατι εντελως ξεπερασμενο.
ενημερωσου παλικαρι μου.και μετα πες τη γνωμη σου.

παντελης
29-04-09, 22:31
Μαικ ασε ρε τα 1000000 αλογα κ παρε κανενα Opel να γουσταρεις..χαχαχαχα
φιλαρακι τι να το κανεις το οπελ τωρα που η φιατ θα αγορασει την οπελ και θα σταματησουνε απο τη παραγωγη τα οπελ να δω που θα βρεις ανταλακτηκα .
τρομαρα σου ηθελες να το παιξεις εξυπνος και γιαυτο δε πηρες ενα πηρες δυο οπελ να σε δω τι θα τα κανεις αμα φουνταρει η εταιρια μαζι και η αποθηκη.

παντελης
29-04-09, 22:34
Aσε μην μου το θυμiζεις και εχω βαλει στο ματι το Opel Corsa 1.2 80ps Sport...

αφου αγοραζοντας οπελ περνεις Punto grante σασι και πολλα αλλα γιατι δε περνεις καταυθειαν το Fiat να μενουνε τα φραγκα εκει που στην ουσια φτιαχτηκε αυτο που θες να αγορασεις.

MiKe_KaVaLa
29-04-09, 22:46
αφου αγοραζοντας οπελ περνεις Punto grante σασι και πολλα αλλα γιατι δε περνεις καταυθειαν το Fiat να μενουνε τα φραγκα εκει που στην ουσια φτιαχτηκε αυτο που θες να αγορασεις.

θα σου πω γιατι...
Γιατι το G.Punto 1.2 που θελω βγενει σε Active και ειναι πολυ φτωχο
και ασε το αλλο που ειναι με 65 αλογα.το εψαξα!

το Corsa 1.2 εχει 80 αλογακια και μου φαινεται μια χαρα και εχει
και πολυ πλουσιο εξοπλισμο με λιγα λεφτα παραπανο.
ασε και το αλλο...ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ!:D

MiKe_KaVaLa
29-04-09, 22:48
φιλαρακι τι να το κανεις το οπελ τωρα που η φιατ θα αγορασει την οπελ και θα σταματησουνε απο τη παραγωγη τα οπελ να δω που θα βρεις ανταλακτηκα .
τρομαρα σου ηθελες να το παιξεις εξυπνος και γιαυτο δε πηρες ενα πηρες δυο οπελ να σε δω τι θα τα κανεις αμα φουνταρει η εταιρια μαζι και η αποθηκη.

Αν ειναι αληθεια αυτα που γραφουν για αγορα της οπελ
και γινουν αυτα που λες τοτε τι να πω...χεσε μεσα!

παντελης
29-04-09, 22:51
ποιο ειναι γερμανικο παλικαρι μου ιταλικο σασι ειναι
ηλεκτρικα-ηλεκτρονικα Marelli
το σασμαν εχει ιταλικα ανταλακτικα τα περισοτερα Valeo φτιαχνωντε στο ιταλικο εργοστασιο στο Μιλανο και εσυ πολυ απλα θα δωσεις λιγα λεφτα παραπανω για να παρεις το ιδιο πραγμα με αλλο σημα ζζζζζζζζζζζζζζζζζζ

paidaros
29-04-09, 22:52
θα σου πω γιατι...
Γιατι το G.Punto 1.2 που θελω βγενει σε Active και ειναι πολυ φτωχο
και ασε το αλλο που ειναι με 65 αλογα.το εψαξα!

το Corsa 1.2 εχει 80 αλογακια και μου φαινεται μια χαρα και εχει
και πολυ πλουσιο εξοπλισμο με λιγα λεφτα παραπανο.
ασε και το αλλο...ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ!:D

και πιανει τα 160 στις 5-5,500 στροφες!

MiKe_KaVaLa
29-04-09, 22:55
και πιανει τα 160 στις 5-5,500 στροφες!

για πιο λες?

MiKe_KaVaLa
29-04-09, 22:56
ποιο ειναι γερμανικο παλικαρι μου ιταλικο σασι ειναι
ηλεκτρικα-ηλεκτρονικα Marelli
το σασμαν εχει ιταλικα ανταλακτικα τα περισοτερα Valeo φτιαχνωντε στο ιταλικο εργοστασιο στο Μιλανο και εσυ πολυ απλα θα δωσεις λιγα λεφτα παραπανω για να παρεις το ιδιο πραγμα με αλλο σημα ζζζζζζζζζζζζζζζζζζ

ναι?δεν το 'ξερα...παω πασο!ισως να τα βαλω παλι κατω και να ξανα σκεφτω.

paidaros
29-04-09, 23:02
για πιο λες?

το 1,2
και μην απαντας σε καθε μηνυμα ξεχωριστα
πατα το μεσαιο κατω δεξια,κοκκινιζει,πας σε οποιο αλλο θες,κανεις το ιδιο και πετα απαντας σε ενα μηνυμα για να μην κουραζεις και τους αλλους

MiKe_KaVaLa
29-04-09, 23:07
οκ,σορυ!
ναι το 1.2 αλλα ποιο το πουντο η το κορσα?

MaGeLaNoS
29-04-09, 23:12
φιλαρακι τι να το κανεις το οπελ τωρα που η φιατ θα αγορασει την οπελ και θα σταματησουνε απο τη παραγωγη τα οπελ να δω που θα βρεις ανταλακτηκα .
τρομαρα σου ηθελες να το παιξεις εξυπνος και γιαυτο δε πηρες ενα πηρες δυο οπελ να σε δω τι θα τα κανεις αμα φουνταρει η εταιρια μαζι και η αποθηκη.


Δεν ξαναδιαβαζεις λεω εγω το ποστ με τις αγορες πριν μιλησεις?

paidaros
29-04-09, 23:15
το Corsa 1.2 εχει 80 αλογακια και μου φαινεται μια χαρα και εχει
και πολυ πλουσιο εξοπλισμο με λιγα λεφτα παραπανο.
ασε και το αλλο...ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ!:D


και πιανει τα 160 στις 5-5,500 στροφες!


για πιο λες?


το 1,2



εσυ για ποιο λες να λεω ρε γκαβαδι???:D:D
για το corsa εννοειται!
διαβαζε πρωτα προσεκτικα

MiKe_KaVaLa
30-04-09, 09:57
Τωρα που το σκεφτηκα πιο βαθια δεν μπορει μια αυτοκιτοβιομηχανια οπως η οπελ
να πουληθη και να μην βγαινουν αμαξια οπως βγαινουν τωρα και μαλιστα να μην
μπορεις να βρεις ανταλλακτικα.σχεδον το 20% στην ελλαδα εχουν οπελ.
αμα ειναι ετσι θα ξεσικοθουν ολοι και θα αρχισουν να πεφτουν μυνησεις κατα
τις φιατ (αν οντος θα αγορασει την οπελ).και το αλλο που το πας...για τα καινουργια
μοντελο που προκειται να παραγει η οπελ τα επομενα χρονια.

Αν λοιπον αγορασει η φιατ την οπελ δεν πιστευω να σταματησει τιποτα.
και αυτοκινητα θα βγαινουν και ανταλλακτικα.οποτε αγοραστε οπελ αφοβα!

ammoulianiotis
30-04-09, 11:08
αν παιδι μουδε γνωριζεις οτι η Veiron το ξεφτυλιζει για χαβαλε αυτο το μισο-κλειστο σαρδελοκουτι καλα κανουνε και θα βγαλουνε μονο 15 δε χριαζεται να σκορπισουνε κιαλλοι τα λεφτα τους για κατι εντελως ξεπερασμενο.
ενημερωσου παλικαρι μου.και μετα πες τη γνωμη σου.

Μαλιστα κυριε Παντελη, οτι πειτε εσεις!

ammoulianiotis
30-04-09, 11:11
Τωρα που το σκεφτηκα πιο βαθια δεν μπορει μια αυτοκιτοβιομηχανια οπως η οπελ
να πουληθη και να μην βγαινουν αμαξια οπως βγαινουν τωρα και μαλιστα να μην
μπορεις να βρεις ανταλλακτικα.σχεδον το 20% στην ελλαδα εχουν οπελ.
αμα ειναι ετσι θα ξεσικοθουν ολοι και θα αρχισουν να πεφτουν μυνησεις κατα
τις φιατ (αν οντος θα αγορασει την οπελ).και το αλλο που το πας...για τα καινουργια
μοντελο που προκειται να παραγει η οπελ τα επομενα χρονια.

Αν λοιπον αγορασει η φιατ την οπελ δεν πιστευω να σταματησει τιποτα.
και αυτοκινητα θα βγαινουν και ανταλλακτικα.οποτε αγοραστε οπελ αφοβα!

Και να αγορασει η Fiat την Opel δεν προκειται να σταματησει ποτε να βγαζει αυτοκινητα.
Ειναι απλο, οπως η Fiat εχει φανατικους οπαδους, ετσι εχει και η Opel και κακα τα ψεματα, εχει και μεγαλυτερη γκαμα μοντελων (3θυρα σπορ, μεγαλυτερα οικογενειακα 5θυρα) που πουλανε, οποτε δυσκολα να βαρεσει φαλιμεντο.
Εδω που τα λεμε ομως και η μαμα Fiat δεν εχει και τοσα πολλα λεφτα οποτε παιζει να μην την αγορασει τελικα την Opel...

MaGeLaNoS
30-04-09, 11:24
Οχι ρε Μαικ θα πουληθει η OPEL και ολοι θα τα πεταξουμε.Θα κανουμε κ group στο facebook να μαζευτουμε ολοι μαζι μια μερα και να καψουμε τα OPEL μας..
Δε στα ειπαν καλα :P

ammoulianiotis
30-04-09, 12:08
Μολις ακουσα στον ΑΝΤ1 οτι η Fial μιλαει και με την Crysler.
Ραδιο αρβυλα με φαινονται ολα...

TRIBAL7
30-04-09, 12:11
Μολις ακουσα στον ΑΝΤ1 οτι η Fial μιλαει και με την Crysler.
Ραδιο αρβυλα με φαινονται ολα...


Οντως υπαρχει επικοινωνια για αγορα!!!
θα δείξει...

MaGeLaNoS
30-04-09, 12:12
Θα τα αγορασει ολα..χαχαχαχα τζαμπα ειναι..

MiKe_KaVaLa
30-04-09, 12:20
ειχα ακουσει πιο παλια απο ενα ''απολυτο ατομο'' οτι ο ομιλος φιατ ειναι δικαιουχος και εχει ολες τις ιταλικες μαρκες...π.χ φεραρι,αλφα ρομεο κ.τ.λ!

ειναι αληθεια αυτο η αρλουμπες μου ελεγε?

MiKe_KaVaLa
30-04-09, 12:28
Μαλιστα κυριε Παντελη, οτι πειτε εσεις!

ε,απολυτα πραγματα!


Και να αγορασει η Fiat την Opel δεν προκειται να σταματησει ποτε να βγαζει αυτοκινητα.
Ειναι απλο, οπως η Fiat εχει φανατικους οπαδους, ετσι εχει και η Opel και κακα τα ψεματα, εχει και μεγαλυτερη γκαμα μοντελων (3θυρα σπορ, μεγαλυτερα οικογενειακα 5θυρα) που πουλανε, οποτε δυσκολα να βαρεσει φαλιμεντο.
Εδω που τα λεμε ομως και η μαμα Fiat δεν εχει και τοσα πολλα λεφτα οποτε παιζει να μην την αγορασει τελικα την Opel...

ακρυβος ετσι ειναι τα πραγματα!η οπελ ειναι μια τεραστια
αυτοκινητοβιομιχανια και με πολλους οπαδους.
δεν παιζει το σεναριο του παντελη.αποκλειεται.


Οχι ρε Μαικ θα πουληθει η OPEL και ολοι θα τα πεταξουμε.Θα κανουμε κ group στο facebook να μαζευτουμε ολοι μαζι μια μερα και να καψουμε τα OPEL μας..
Δε στα ειπαν καλα :P

και εγω μαζι σας αν και δεν εχω οπελ.


Μολις ακουσα στον ΑΝΤ1 οτι η Fial μιλαει και με την Crysler.
Ραδιο αρβυλα με φαινονται ολα...

την πορσε αραγε θα την παρει η θα παει για πιο μεγαλα πραγματα!


Θα τα αγορασει ολα..χαχαχαχα τζαμπα ειναι..

ελα παρε κοσμε!ξεπουλαμε λεμε,τιμη ευκαριας!

face
30-04-09, 13:21
ρε παλικάρια μου, εμείς γουστάρουμε που έχουμε FIAT γιατί μας την χαλάτε τη μαγιά λέγω...:)...

ammoulianiotis
30-04-09, 13:29
ειχα ακουσει πιο παλια απο ενα ''απολυτο ατομο'' οτι ο ομιλος φιατ ειναι δικαιουχος και εχει ολες τις ιταλικες μαρκες...π.χ φεραρι,αλφα ρομεο κ.τ.λ!

ειναι αληθεια αυτο η αρλουμπες μου ελεγε?

Αν και δεν ειμαι πληρως ενημερωμενος (οκ Παντελη; ), πιστευω οτι η Fiat εχει τις Alfa Romeo, Lancia, Ferrari και νομιζω οτι εχει και την Masserati.

MaGeLaNoS
30-04-09, 13:31
XAXXAXAXAXA Sofo πρωτα αδεια κ μετα θα ποσταρεις..κ τελος εξαμηνου θα σου βαλω κ γραπτες εξετασεις..


ρε παλικάρια μου, εμείς γουστάρουμε που έχουμε FIAT γιατί μας την χαλάτε τη μαγιά λέγω..

Πετρο απολυτα δεκτο κ κατανοητο κ μαζι σου σε αυτη την αποψη.Αλλα το γεγονος ομως οτι εχουμε ενα αμαξι δε σημαινει οτι ολα τα αλλα ειναι χρεπια κ με το ζορι εχουν ενα εξαρτημα απο το δικο μας εργοστασιο.Αυτο ειναι το μεμπτο της ιστοριας κ νομιζω ολοι το κατανοουν.:)

face
30-04-09, 13:54
Αλλα το γεγονος ομως οτι εχουμε ενα αμαξι δε σημαινει οτι ολα τα αλλα ειναι χρεπια κ με το ζορι εχουν ενα εξαρτημα απο το δικο μας εργοστασιο.Αυτο ειναι το μεμπτο της ιστοριας κ νομιζω ολοι το κατανοουν.:)

Για ποια λες? Για αυτά που παρκάρουν πάνω στο πεζοδρόμιο τούμπαλιν?...χαχαχα...:p

Κατανοητόν, αλλά μη βιδώνετε τον Παντέλα!:)

Sn7per
30-04-09, 13:57
Παιδια τιμη δε λεει πουθενα, τωρα που υπαρχει μειωμενο τελος αξιζει...

canonis
30-04-09, 14:37
Μολις ακουσα στον ΑΝΤ1 οτι η Fial μιλαει και με την Crysler.
Ραδιο αρβυλα με φαινονται ολα...

Μου φαίνεται πως σήμερα η Chrysler θα υποβάλει αίτηση γιά πτώχευση εάν δεν καρποφορήσουν οι διαπραγματεύσεις με την Fiat.

Είχαν ξεκινήσει 1 Απριλίου και ειχαν περίοδο 30 ημέρες ως την λήξη...

canonis
30-04-09, 14:39
ειχα ακουσει πιο παλια απο ενα ''απολυτο ατομο'' οτι ο ομιλος φιατ ειναι δικαιουχος και εχει ολες τις ιταλικες μαρκες...π.χ φεραρι,αλφα ρομεο κ.τ.λ!

ειναι αληθεια αυτο η αρλουμπες μου ελεγε?

Ναι ρε Μαικ...

Η μαμά Fiat τις έχει αυτές... όπως και Lancia και Maserati όπως είπε και ο φίλος ammoulianotis.

Πάνε σε αυτό το link: http://cache.jalopnik.com/assets/images/gallery/12/2008/03/thumb1280x1280_2364177540_0e30819365_o.jpg

και δες την φωτογραφία προσεκτικά.

Παριστάνει πολύ όμορφα και ευκολονόητα ποιος έχει ποιον.
Θα δεις επίσης ότι το 10% της Fiat το έχει η GM.

Όπως θα καταλάβεις όλες οι εταιρείες συνεργάζονται μεταξύ τους και έτσι το να λέμε ότι αυτό είναι κομμάτι ιταλικό ή φτιάχνεται εδώ και εκεί, όλα είναι μπούρδες.

παντελης
30-04-09, 15:26
Τωρα που το σκεφτηκα πιο βαθια δεν μπορει μια αυτοκιτοβιομηχανια οπως η οπελ
να πουληθη και να μην βγαινουν αμαξια οπως βγαινουν τωρα και μαλιστα να μην
μπορεις να βρεις ανταλλακτικα.σχεδον το 20% στην ελλαδα εχουν οπελ.
αμα ειναι ετσι θα ξεσικοθουν ολοι και θα αρχισουν να πεφτουν μυνησεις κατα
τις φιατ (αν οντος θα αγορασει την οπελ).και το αλλο που το πας...για τα καινουργια
μοντελο που προκειται να παραγει η οπελ τα επομενα χρονια.

Αν λοιπον αγορασει η φιατ την οπελ δεν πιστευω να σταματησει τιποτα.
και αυτοκινητα θα βγαινουν και ανταλλακτικα.οποτε αγοραστε οπελ αφοβα!

αμα τελειωσουνε οι διαπραγματευσεις θα δουμε πως θα πανε τα πραγματα .
ομως για να το πω απλα πες οτι εσυ εχεις τα εργοστασια οπελ και εγω τα Fiat και εσυ πας για πτωχευση γιατι μεν πουλας αλλα οχι τοσο οσο εχεις ανοιχτει και οι επενδυτες ζητανε τα κερδοι τους .
εγω το μαθενω και σου χτηπαω τη πορτα και σου λεω ''μικρε μιας και απο μενα περνεις σασι για πολλα μοντελα που φτιαχνεις και σου δινω και ενα σωρο καλοδια και εγκεφαλους θες να σε αγορασω και να σε γλητωσω απο το ξυλο που θα φας αν δε δωσεις τα λεφτα τους πισω?'
το σκεφτεσε λιγο και λες η Fiat δεν στειθηκε σε κοτζαμ GM τι να κλασω εγω η οπελιτσα και συμφωνεις να σε αγορασω .
εσυ τι νομιζεις θα αφησω τους δικους μου ανθρωπους να ειναι ανεργοι και θα σε αφησω να βγαζεις αυτοκινητα που εχουνε αντι για 65 ιππους 80 ?
αφου ξεχρεωσεις σε αυτους που χρωστας για να παρω πισω τα φραγκα που ερηξα για να σε σωσω σου ξηλωνω το ζζζζζζζζζητα του Ζορο απο τη φιρμα σου και σου καρφωνω το FIAT με μεγαλα κεφαλαια να χορτενει το ματι σου

οπως εγηνε και με τη Daewo που μεσα σε ενα χρονο τη ξεχασε και μανα της και ολοι την φωναζουμε Cevrolet .
αν εχω αδικο πες μου που

διστιχως σε αυτες τις εταιριες ουτε οι φανατικοι μετρανε ουτε τιποτα μονο τα κερδοι.
F I A T ο κολοσος.

MaGeLaNoS
30-04-09, 15:31
ΟΙ εγκεφαλοι ειναι Bosch και καμια σχεση δεν εχουν με Marelli οποτε καλο ειναι να μην γραφουμε οτι ναναι..
Η συνεργασια της Opel με Fiat ηταν μονο στο κοινο πατωμα για τα μινι Corsa-punto και στην αγορα κινητηρων diesel multijet..

Ελεος με την ραδιο αρβυλα..

Sn7per
30-04-09, 15:33
Παιδια κατι ακουσα και για τη zenvo θα την αγορασει η Fiat.

παντελης
30-04-09, 15:45
ΟΙ εγκεφαλοι ειναι Bosch και καμια σχεση δεν εχουν με Marelli οποτε καλο ειναι να μην γραφουμε οτι ναναι..
Η συνεργασια της Opel με Fiat ηταν μονο στο κοινο πατωμα για τα μινι Corsa-punto και στην αγορα κινητηρων diesel multijet..

Ελεος με την ραδιο αρβυλα..

τελικα ειδες που θα μας πεις μονο σου ολη την αληθεια
αρχηκα πιστευα οτι για να γραψεις κατι τετοιο θα χριαζοτανε πανω απο 200 μυνηματα αλλα να που δεν αντεξες τοσο παλι καλα ετσι σε θελω χαμογελαστο και χωρις ανταλακτικα ερε τρομαρα που σας περιμενει οπελαδες.

MaGeLaNoS
30-04-09, 15:50
Η διαφορα ειναι οτι εγω σου μιλαω με στοιχεια ενω εσυ απλα τα τσουβαλιαζεις ολα..
Κ η Φιατ συνεργαστηκε με Suzuki για να βγαλει το Sedici τι σημαινει αυτο?Οτι θα αγορασει την Suzuki και θα κλεισει το εργοαστασιο κ θα εχει ανταλλακτικα μονο ιταλικα?

Α ρε Παντελη..

Sn7per
30-04-09, 15:52
Μαγγελανο ας τα αυτα και βγαλε την οικονα απο το avatar σου δε σου παει μονο αυτο εχω να πω.

MaGeLaNoS
30-04-09, 15:54
Θα βαλω κανενα σοβαρο σημα αλλα φοβαμαι μη πει ο Παντελης οτι αγορασαν κ τα σηματα της Opel..

paidaros
30-04-09, 20:29
Μολις ακουσα στον ΑΝΤ1 οτι η Fial μιλαει και με την Crysler.
Ραδιο αρβυλα με φαινονται ολα...


εδω και παρα πολυ καιρο ακουγετε


Αν και δεν ειμαι πληρως ενημερωμενος (οκ Παντελη; ), πιστευω οτι η Fiat εχει τις Alfa Romeo, Lancia, Ferrari και νομιζω οτι εχει και την Masserati.

η φιατ ειναι επικεφαλης ολων αυτων που λες για αυτο αν προσεξεις το μονοθεσιο στην φορμουλα1 γραφει στο ραμβος φιατ οπως η mclaren εχει το σημα της μερσεντες!
http://http://i378.photobucket.com/albums/oo229/paidaros/0999.jpg

παντελης
01-05-09, 08:08
γραψε γραψε γραψε παλικαρι μου γραψε να δει το παιδι

αυτο το τουτου πισω απο τη γκομενα ναι το γκρι ξερεις τι ειναι η' απλα σου αρεσει η γκομενα ?
το κοριτσι παρτω δε το θελω το εργαλειο ομως μιας και το περιφρονεις θα το παρω εγω.

MiKe_KaVaLa
01-05-09, 18:25
μολις ειδα στον Alpha οτι ο ''Γαμος'' Chrysler-Fiat ειναι γεγονος!
ειναι συνεταιροι πλεον οι δυο μεγαλες αυτοκινητοβιομηχανιες.

παντελης
01-05-09, 20:36
τι συναιτεροι και βλακιες το ειπανε για να μην νιωσουνε ασχημα οι κραισλεραδες αμα λαχει τωρα τους τραβαμε και ενα κλεισημο ετσι για τα αθλεια αυτοκινητα που εβγαζαν.
η ζωη τελικα ειναι μια ΜΟΝΟΠΟΛΗ σε αγοραζω και σε πουλαω μονο και μονο για να κερδισω ποιο πολλα τουλαχιστον ειμαστε με τους ποιο δυνατους που εχουνε ταποιο πολλα λεφτα και τα ποιο δυνατα αυτοκινητα. .

MiKe_KaVaLa
01-05-09, 21:26
παντελη λες βλακιες αντε να πουμε!εδωσε ενα χερι σωτηριας η φιατ γιατι αλλιος
30.000 ατομα θα ητανε στον δρομο χωρις δουλεια.σκεψου το ατομο σου να
δουλευες εκει και μετα να σε εβλεπα και ασε τα αλλα περι μονοπολης και μεγαλων
και δυνατων με τα πιο πολλα λεφτα...

chrysler και Fiat ειναι πλεον μαζι!

MaGeLaNoS
01-05-09, 22:41
Οταν θα κατανοηθει πληρως το μετοχοποιημενο κεφαλαιο κ η ανταλλαγη μετοχων για διασφαλιση οικονομικη κ βιωσιμοτητα μιας επιχειρησης που ειναι απο τις αρχαιοτερες τακτικες για εξασφαλιση μιας υγειους επιχειρησης τοτε θα αντιληφθει ο κοινος νους οτι κανεις δεν αγοραζει κανενα κ οτι απλα το χρημα κυκλοφορει αναμεσα στα ιδια χερια ασχετως ταυτοτητας κ χωρας-χρωματος-αντιληψης γιατι τα παντα ειναι επιχειρησεις.Κ οπως γραφει κ στο βιβλιο του ο Σωτηριαδης "η επιχειρηση για να ζησει πρεπει να μοιραζεται σε πολλους"...Μιλαμε πλεον για εποχες οπου οσο περισσοτερες μετοχες κατεχεις σε περισσοτερους ομιλους τοσο μειωνεις τον κινδυνο επενδυτικης αστοχιας σε μια επιλογη απο τους ομιλους αυτους.Κοινως προσπαθεις αμα θελεις να λεγεσαι επιχειρηση σοβαρη να πατας σε οσο το δυνατον περισσοτερες βαρκες ωστε κ να βουλιαξει μια να μην εχεις αμεσο κινδυνο οικονομικο.Αν ο καθενας απο τις αυτοκινητοβιομηχανιες ηταν μαγκας τοτε ολες μονες τους θα ηταν.Αλλα παραδειγματα απο το προσφατο παρελθον εδειξαν οτι τα κεφαλαια για αναπτυξη πχ μιας ανεξαρτητης πλατφορμας εχουν τρομερο κοστος χωρις απαραιτητα να ειναι κερδοφορο.
Ανατρεξτε στην Lancia που επαιξε κ εχασε οταν ζητησε αυτονομια ουτε καν ανεξαρτησια απο το Gruppo οταν θελησε να κανει νεα πλατφορμα για το Υψιλον.

Τωρα εικασιες κ αποψεις "σε αγορασα κ εισαι η πουτανα μ κ αμα γουσταρω θα σε κλεισω" ειναι το λιγοτερε φαιδρες αν σκεφτει κανεις οτι κ ο νταβας κ η πουτανα ειναι το ιδιο προσωπο απλα με αλλο μουτρο.Απλα μοιραζονται τον κινδυνο κ εφαρμοζουν "το ενα χερι νιβει το αλλο κ τα 2 το προσωπο" η αν θελεις "βοηθα με να σε βοηθω να ανεβουμε το βουνο" κ πολλα αλλα τετοια.

Το νομισμα εχει παντα 2 οψεις.Η καθεσαι μονος κ χανεσαι η συμβιβαζεσαι κ συνυπαρχεις.Παραδειγματα απειρα.Porsche που αγοραστηκε απο AUDI και νερωσε το κρασι για να μην χαθει οικονομικα,Peugeot-Citroen,Saab,Volvo και πολλες αλλες καταξιωμενες εταιριες.Καμια δεν εγινε δουλος κανενος απλα σκεφτονται εξυπνα κ κανουν γαργαρα την περηφανεια κ χωνονται καπου για να μη χαθουν.
Δεν εχει παρελθον δηλαδη η Lamborghini,Porsche και αλλες φαντεζι εταιριες να υπερασπιστουν?

Στις αυτοκινητοβιομηχανιες δεν υπαρχει αρχηγος κ ουραγος.Ειναι ολοι στην ιδια φαση κ απλα προσπαθει ο καθενας να βολευτει σε οτι καλυτερο μπορει.

Περι κολοσσων κ παπαριων ειναι για να περναμε την ωρα μας κ να γεμιζουμε αραδες αγαπητε μου Μιχαλη..

MiKe_KaVaLa
02-05-09, 15:22
νικο ανοιγουμε καμια αντιπρoσωπια οπελ να τα οικονομισουμε? :)

παντελης
03-05-09, 11:34
του δινω και μια καροτσα χαρισμα ετσι αματον περασω να μην το βαλει φωτια.

http://www.youtube.com/watch?v=-xL0yFacPJk

παντελης
03-05-09, 11:46
σα χαλασμενο κανει δε μου αρεσει.

http://www.youtube.com/watch?v=kfa4UnamGMU

παντελης
03-05-09, 11:48
σα το Volvo το φορτηγο του γειτονα κανει

http://www.youtube.com/watch?v=TpiwPgVnkhw&feature=related

παντελης
03-05-09, 11:51
και καλα μου λετε οτι τα γιαπωνεζικα εχουνε σασμαν εδω δε κουμπωνουνε ταχητητες και τστο τελος τηβαζει ξανα ο αχρηστος και σβηνει και τη καμερα να μην καταλαβουμε τι εκανε τοτε αγορι μου τι το ανεβαζεις στο νετ
αχρηστε
http://www.youtube.com/watch?v=7MgBxubo028&feature=related

ammoulianiotis
03-05-09, 19:04
Τωρα αυτα τα βιντακια τι σχεση εχουν με αυτα που λεμε παραπανω;

MiKe_KaVaLa
03-05-09, 19:11
Τωρα αυτα τα βιντακια τι σχεση εχουν με αυτα που λεμε παραπανω;

χαχαχαχαχα...εγραψες φιλαρακι ! :)

paidaros
03-05-09, 19:11
Τωρα αυτα τα βιντακια τι σχεση εχουν με αυτα που λεμε παραπανω;

για να τα εβαλε καποια σημασια θα εχουν!
θα μας εξηγησει ο παντελης!

παντελης
03-05-09, 21:51
Πρωτον φιλε αυτο να μην το ξαναεπαναλαβεις ''παντελη λες βλακιες ''
οταν αναφερεσε τουλαχιστον σε μενα που δε σε εχω ονοματισει ετσι θα ηθελα να ειναι ποιο προσεκτηκος
δευτερον οτι γραφεται εδω μεσα ειναι για να περασουμε καλα και να κανουμε λιγο χαβαλε λιγο ενημερωση λιγο παρεα .
τριτον μπορει εν μερη να εχει δικαιο ο Μαγκελανος αλλα απο τετοια συναιτεριλικια που να μεν το ενα χερι σωζει το αλλο μως οταν παει το μαχαιρι στο κοκαλο τοτε αυτος που βαζει τα φραγκα απετει να φυγει ο εργατοκοσμος του ασθαινεστερου για το κοινο καλο.
πιστεψεμε μεχρι στιγμη αυτο γινεται εκτος αν εσυ ζεις σε αλλο κοσμο.
για αυτους τους λογους σου εβαλα μερικα βιντεακια οσο υπαρχει το you tube να χαζεψεις λιγο να γελασεις και να εισαι ποιο προσεκτηκος με τις εκφρασεις .
παντα φιλικα και με πολυ χαβαλε φιλε .
τωρα αν εσενα σου αρεσει το οπελ εγω το περναω και το οπελ ολα τα περναω γιατι ειμαι δινατος και τρωω ολη τη βενζηνα μου.

MiKe_KaVaLa
03-05-09, 21:57
you are talking to me?

παντελης
03-05-09, 22:11
'' συ ειπας ''

MiKe_KaVaLa
03-05-09, 22:25
Πρωτον φιλε αυτο να μην το ξαναεπαναλαβεις ''παντελη λες βλακιες ''
οταν αναφερεσε τουλαχιστον σε μενα που δε σε εχω ονοματισει ετσι θα ηθελα να ειναι ποιο προσεκτηκος
δευτερον οτι γραφεται εδω μεσα ειναι για να περασουμε καλα και να κανουμε λιγο χαβαλε λιγο ενημερωση λιγο παρεα .
τριτον μπορει εν μερη να εχει δικαιο ο Μαγκελανος αλλα απο τετοια συναιτεριλικια που να μεν το ενα χερι σωζει το αλλο μως οταν παει το μαχαιρι στο κοκαλο τοτε αυτος που βαζει τα φραγκα απετει να φυγει ο εργατοκοσμος του ασθαινεστερου για το κοινο καλο.
πιστεψεμε μεχρι στιγμη αυτο γινεται εκτος αν εσυ ζεις σε αλλο κοσμο.
για αυτους τους λογους σου εβαλα μερικα βιντεακια οσο υπαρχει το you tube να χαζεψεις λιγο να γελασεις και να εισαι ποιο προσεκτηκος με τις εκφρασεις .
παντα φιλικα και με πολυ χαβαλε φιλε .
τωρα αν εσενα σου αρεσει το οπελ εγω το περναω και το οπελ ολα τα περναω γιατι ειμαι δινατος και τρωω ολη τη βενζηνα μου.

ρε παντελη ολοι φιλαρακια ειμαστε,ολοι ελληνικο αιμα βραζει μεσα μας,
τι στο καλο?εχει γινει τοσο κακο το ιντερνετ ωστε να καθομαστε και
να τσακονομαστε για βλακιες στην ουσια!

Δεν εχω κατι προσωπικο απεναντι σου και με κανεναν αλλον εδω στο κλαμπ!
Απλα σε βλεπω και εισαι παντα απολυτος και δεν δεχεσαι την γνωμη
του αλλουνου και ουτε το συζητας!Ενταξη εχεις ενα αμπαρθ που ειναι
και λιγο πειραγμενο και εισαι γρηγορος δεν λεω αλλα αυτος δεν ειναι
λογος να χαλαμε τις καρδιες μας.
Τωρα αν αυτα που ειπαμε τα ελεγες για χαβαλε τοτε τι να πω...
Ισως αν καποτε σε γνωρισω να καταλαβω τον χαβαλε σου!
Παντα φιλικα φιλαρακι δεν χαλιομαστε!Να 'σαι καλα!

...και που 'σαι χαιρομαι που εχεις αμπαρθ και εισαι γρηγορος!

παντελης
03-05-09, 22:34
οχι αμπαρθ αλλα Abarth να το γραφεις σωστα γιατι εγω μπορει να μην παραξηγεμε αλλα το Abarth μου στραβωνει
''ρε παντελη ολοι φιλαρακια ειμαστε,ολοι ελληνικο αιμα βραζει μεσα μας,
τι στο καλο?''
χαμηλωσε τη τη φωτια να μην βραζει τοσο μεταξι μας

''Ισως αν καποτε σε γνωρισω να καταλαβω τον χαβαλε σου!
Παντα φιλικα φιλαρακι δεν χαλιομαστε!Να 'σαι καλα!''
να χαρω το αδερφη μου.

MaGeLaNoS
04-05-09, 08:14
τριτον μπορει εν μερη να εχει δικαιο ο Μαγκελανος αλλα απο τετοια συναιτεριλικια που να μεν το ενα χερι σωζει το αλλο μως οταν παει το μαχαιρι στο κοκαλο τοτε αυτος που βαζει τα φραγκα απετει να φυγει ο εργατοκοσμος του ασθαινεστερου για το κοινο καλο.

Ωπ εδω ειμαστε Παντελη.Γιαυτο το λογο γινονται ολα για να μη χασει κοσμος την δουλεια του ειτε ειναι "γερμανος" ειτε "ιταλος" ειτε "ιαπωνας".

Αντε μη μαλωνετε εδω ειμαστε για να περναμε καλα!Μην ακουω χαζα.Αποψεις ανταλλαζουμε κ ο καθενας βγαζει το γουστο του!Καλημερα.