PDA

Επιστροφή στο Forum : New Peugeot 3008



face
16-06-09, 20:27
Δεν ξέρω, κάτι με έχει πιάσει αλλά θεωρώ το παρακάτω μοντέλο το καλύτερο και ομορφότερο all-around-er που υπάρχει αυτή τη στιγμή στην αγορά. Ρίξτε μία ματιά.

http://img32.imageshack.us/img32/2922/2010peugeot3008b.jpg
http://img205.imageshack.us/img205/195/2010peugeot30089.jpg
http://img195.imageshack.us/img195/7978/2010peugeot300821.jpg




θα βγαίνει με τον 1,6Τ κινητήρα με τα 150ps...

MaGeLaNoS
16-06-09, 20:30
Πολυ μπιχλιμπιδι κ διακοπτης μεσα ρε γμτ..

Sn7per
16-06-09, 20:33
Εξωτερικα δε τρελαθηκα, μεσα ναι, πολυ ωραιο... θυμιζει γερμανικο πολυτελες αν και βλεπω τιμονι απλο χωρις κουμπακια.

face
16-06-09, 20:33
Νομίζω για παιδιά και μετακίνηση οικογένειας ταξίδια κτλ, μαζί με λίγο ήπιο off-roading είναι ότι πρέπει. Επίσης οι κριτικές είναι πολύ καλές και για την οδική συμπεριφορά.

face
16-06-09, 20:35
Εξωτερικα δε τρελαθηκα, μεσα ναι, πολυ ωραιο... θυμιζει γερμανικο πολυτελες αν και βλεπω τιμονι απλο χωρις κουμπακια.

όντως εξωτερικά τα αυτοκίνητα αυτής της κατηγορίας είναι λίγο κουτιά βλ. nissan qashqai, Q5. αλλά αυτό ξεφεύγει λίγο νομίζω.

MiKe_KaVaLa
16-06-09, 20:36
Εξωτερικα δε τρελαθηκα, μεσα ναι, πολυ ωραιο... θυμιζει γερμανικο πολυτελες αν και βλεπω τιμονι απλο χωρις κουμπακια.

η Peugeot ποτε δεν εβγαλε τιμονι με κουμπια...τα εν λογο κουμπια που λες τα εχει στα λεβιεδακια!

Sn7per
16-06-09, 20:39
Δε μου αρεσε εξωτερικα (το ξαναλεω)... και μαλιστα η μεσαια κολωνα (εσωτερικα) σαν μεγεθος ειναι πολυ μικρη... (Σαν μετρο το τιμονι το ειδα)

Απο κοντα πιστευω δε θα ειναι τοσο τρομερο και εσωτερικα.
Δε μου φαινεται να συμφωνει το εσωτερικο με το εξωτερικο.

Θα επαιρνα τζιπακι απο αυτο.

MiKe_KaVaLa
16-06-09, 20:47
Καλο ειναι...προτοτυπο αυτοκινητο για την Peugeot αλλα δεν ειναι Fiat περιμενετε κι εχω διαβασει οτι θα φτιαξουν κατι καλα κομματια!

paidaros
16-06-09, 20:50
ωραιο αλλα γαλλικο ****το?

face
16-06-09, 20:54
Γιατί ρε συ Γιάννη τι έχουν τα Γαλλικά?

Ίσα ίσα που πάντα είχαν και φοβερή ανάρτηση, σωστά ρυθμισμένη για άνεση αλλά και καλή οδική συμπεριφορά.

paidaros
16-06-09, 20:55
ναι αλλα απο προβληματα,κοστος συντηρησης και αγορας αστα να πανε
πηρες ενας γνωστος μου τωρα το clio 1,4 και του βγηκε με τους τοκους 15,000ευρω!

παντελης
17-06-09, 00:06
Πετρο αγορι μου αν θες τη γνωμη μου ...................
1. αν σου το κανει δωρο ο μπαμπας η' ο πεθερουλης τι μας ρωτας εμας πεστο καθαρα.
2. εσυ απο μονος σου περαν του ιταλικου μονο για Lotus θα πηγενες
3. στν ιδια κατηγορια παιζει το Fiat Sedici και με το dieselλακι που εχει και ποιο οικονομικο ειναι και ποιο ροπατο και απο το κιτρινακι σου ειναι.
4. τι να το κανεις εσυ Turbo μοτερ σε τετοιο αυτοκινητο μου θυμηζεις ενα ζευγαρι συνταξιουχων ''οταν βγηκα στη συνταξη πηρα το εγραλειο για να αλονιζω με τη κυρα μου το κοσμο ολο αλλα το ρημαδι μια που χαλαει συνεχεια και μια που καιει το αμπακα''.

canonis
17-06-09, 00:23
Όμορφο γενικά ειδικά το εσωτερικό μου άρεσε πάρα πολύ.
Δε μου άρεσαν τα καθίσματα όμως.
Σα παγκάκι επίπεδα.
Δεν υπάρχει ούτε η ελάχιστη πλευρική στήριξη.

Αλλα το ταμπλό μέσα πολύ πολύ πολύ όμορφο.

tzagarakis
17-06-09, 00:34
Κατά τη ταπεινή μου γνώμη,σαφώς καλύτερο από το sedici αλλά όχι από το quqshqai και σίγουρα το q5 παίζει σε άλλη κλάση

MiKe_KaVaLa
17-06-09, 20:37
Δεν νομιζω...αυτο ειναι 4χ4 4χ2?

neuromancer
18-06-09, 02:37
Σα να ...σέρνει λίγο το πίσω μέρος (άσχημο)! Επίσης μικρός χώρος αποσκευών (άρχισα να μετράω και το καρότσι....)

paidaros
18-06-09, 11:10
Σα να ...σέρνει λίγο το πίσω μέρος (άσχημο)! Επίσης μικρός χώρος αποσκευών (άρχισα να μετράω και το καρότσι....)

ετσι ειναι οταν ερχεται ενα μωρο!

saolin
19-07-09, 10:33
Στο εσωτερικό η κεντρική κονσόλα είναι τεράστια σε μέγεθος χωρίς λόγο και κλέβει χώρο. Ούτε καν κούφια δεν είναι, π.χ. όπως στο Auris ή στο C30, για να βάζεις κάποιο αντικείμενο...

Παρότι μαλακό δεν μου άρεσε η ανάρτηση που τερματίζει γρήγορα αλλά ευτυχώς η πίσω δεν κοπαναει τόσο όσο του Qashqai...

Εξαιρετική ποιότητα κύλισης, άνετο στο ταξίδι και ψοφίμι στην ατμοσφιαρική έκδοση...

Αρκετά ψηλό για μία βόλτα σε χωματόδρομο. Πάντως, τα off-road ηλεκτρονικά υποκατάστατα και άλλες τέτοιες σαχλαμάρες είναι απλά για να ψαρώνουν οι gadget-άκηδες...

4x4 θα δούμε από σε κανά δύο χρόνια αλλά θα είναι υβριδική ηλεκτρονικά ελεγχόμενη τετρακίνηση του με πίσω ηλεκτροκινητήρα και όχι κάποιο είδος συμπλέκτη μετάδοσης της ροπής...

ngtech
20-07-09, 18:56
Το είδα στο δρόμο και ότι και να λετε το αυτοκινητο ειναι απαίσιο!!!!!!

tzagarakis
20-07-09, 21:32
Το είδα στο δρόμο και ότι και να λετε το αυτοκινητο ειναι απαίσιο!!!!!!

Εγώ δε χρεάζεται να το δω στο δρόμο.Συμφωνώ

stilo-hraklis
24-07-09, 16:52
Πετρο αγορι μου αν θες τη γνωμη μου ...................
.
4. τι να το κανεις εσυ Turbo μοτερ σε τετοιο αυτοκινητο μου θυμηζεις ενα ζευγαρι συνταξιουχων ''οταν βγηκα στη συνταξη πηρα το εγραλειο για να αλονιζω με τη κυρα μου το κοσμο ολο αλλα το ρημαδι μια που χαλαει συνεχεια και μια που καιει το αμπακα''.

EΠΕΙΣΗΣ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΣΤΟ ΡΑΔΙΟ ΤΟ ΛΑΙΚΟ ΚΟΜΑΤΙ..ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ Ι.Χ ΝΑ ΜΕ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΕΞΟΧΗΗΗΗΗΗ ΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΧ που θα το τραγουδαει το συνταξιουχο μωρο σου:P

http://www.youtube.com/watch?v=PKtMdbCyp0E