PDA

Επιστροφή στο Forum : Ηλεκτρονικές Και Μή Ευκολίες Τύπου Stilo



aman17-2
03-04-05, 23:32
άντε για να δω τι θυμάστε από το προηγούμενο site...

Nenya
03-04-05, 23:34
ξανα θα τα λεμε? τεστ γραφουμε;

aman17-2
03-04-05, 23:37
εεε να τα μάθουν και οι καινούριοι (και να σου πω τώρα με το ζόρι κρατιείμαι ξύπνιος..)
από Τρίτη με το καλό ότι δεν έχει γραφτεί ευχαρίστως ... :) :)

Nenya
03-04-05, 23:51
χαχα να πω λοιπον 1-2 που θυμαμε απο τα πολλα... χμμμ
1ον) το follow me (για τα φωτα οταν παρκαρεις το βραδυ)
2ον) σε μαμα stilo τα παντα κλεινουν μετα τα 20 λεπτα
3ον) με δυο πατηματα στο κουμπι του κλειδωματος απο το τηλεχειριστηριο δεν μπορούν να ξεκλειδωθουν οι πόρτες απο μεσα παρα μονο με το κλειδί η τον τηλεχειρισμο
4ον) για οποιους εχουν κλιματισμο και ειναι ενεργοποιημενο το full auto στο μποτιλιαρισμα αυτοματα ανακυκλωνει τον αερα της καμπινας και δεν τραβαει αερα απ εξω (απο τις εξατμισεις των αλλων)
5ον) οταν εχεις του υαλοκαθαριστηρες και βαλεις οπισθεν ενεργοποιουνται αμεσος οι πισω υαλοκαθαριστηρες
ουφ και εχει πολλα ακομα αντε και κανεις αλλος

Stilo_Rodos
04-04-05, 02:03
Nenya εγραψε:

1ον) το follow me (για τα φωτα οταν παρκαρεις το βραδυ)
Και πως γίνετε αυτο :twisted: :mrgreen: :116

Nenya
04-04-05, 08:33
Nenya εγραψε:

1ον) το follow me (για τα φωτα οταν παρκαρεις το βραδυ)
Και πως γίνετε αυτο :twisted: :mrgreen: :116
όταν φτάσεις σπίτι και τα κλήσεις μπορείς να τραβήξεις το μοχλό του σινιάλου (μεγάλη - μικρή σκάλα στα φώτα) ενεργοποιείς τα φώτα για 30 δευτερόλεπτα!! το ξανατραβάς αλλα 30 κτλ κτλ κτλ

Katerina
04-04-05, 09:58
Ρε Κυριάκο τι διαύγεια είναι αυτή?!!

Nenya
04-04-05, 10:08
εεε να τα μάθουν και οι καινούριοι (και να σου πω τώρα με το ζόρι κρατιείμαι ξύπνιος..)
από Τρίτη με το καλό ότι δεν έχει γραφτεί ευχαρίστως ... :) :)

ρε κατερινα το παιδι νύσταζε

Katerina
04-04-05, 11:54
Φαντάσου δηλαδή να μη νύσταζε!!

ckalfas
04-04-05, 12:06
Εκτός των ευκολιών που υπάρχουν σε όλα τα αυτοκίνητα, θα ήθελα να συμπληρώσω:
-Τον τεμπέλη των μπροστινών επιβατών
-Τον τεμπέλη των πίσω επιβατών, με τις ποτηροθήκες, που γίνεται ένα μικρό τραπεζάκι
-Τα συρταράκια, κάτω από τα εμπρός καθίσματα
-Το 2ο ντουλαπάκι με δυνατότητα ψύξης - θέρμανσης (με air-condition)
-Το trip-computer My car με τις πάρα πολλές δυνατότητες (κλείσιμο ασφαλειών πάνω από τα 20Km/h, κλείδωμα πορτ-παγκάζ και πόρτα συνοδηγού, υπενθύμηση ανώτατου ορίου ταχύτητας κλπ)
-Η 2η μπρίζα στον χώρο αποσκευών
-Το ραδιοCD με τα χειριστήρια στο τιμόνι

Stilo_Rodos
04-04-05, 12:41
Είναι σίγουρο ότι μερική εδώ μέσα θα ψάξετε και δεν θα βρείτε τα περισσότερα γιατί απλά δεν τα έχετε. Όλα αυτά τα έχει η έκδοση Dynamic μέχρι τέλος 2002 από το 2003 και μετά κοπήκανε για να πέσει η τιμή του αυτοκίνητου εγώ είμαι από τους τυχερούς που έχω όλα αυτά τα καλούδια. Φυσικά έχω και το ASR που λύπη από πόλους, δεν έχω το ESP πρώτον γιατί ήταν προαιρετικό και δεύτερον δεν μου αρέσει το αυτοκίνητο με τέτοιο σύστημα γιατί ούτε να κλάση δεν μπορεί, μου αρέσει να βλέπω το **** του stilo μου στον καθρέφτη. :twisted:

Και για όσους δεν το πιάσανε εννοώ τα κολίδια. Τελικά ώρες ώρες το stilo με κάνει να νιώθω παιδί. :D

Nenya
04-04-05, 17:10
wild thing ε Σπυρο ;;

Stilo_Rodos
04-04-05, 20:32
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :D

Karateka
05-04-05, 06:41
...και να συμπληρώσω το post του ckalfas και aman17-2

-Τη λειτουργία CITY του υδραυλικού η οποία σε στενά της πόλης και παρκαρίσματα είναι καταπληκτική ευκολία (ειδικά αν είσαι πτώμα στην κούραση).

-Toν αισθητήρα στο κάθισμα συνοδηγού για να καταλάβει αν κάθεται κάποιος και να ενεργοποιηθεί αυτόματα ή μη ο αερόσακος.

-Το άνοιγμα και κλείσιμο παραθύρων και ηλιοροφής με το παρατεταμένο πάτημα του κουμπιού από το χειριστήριο.

-Το κουμπί "P" στα κουμπιά αριστερά από το τιμόνι που με παρατεταμένο πάτημα αφήνει ανεμμένα τα μικρά φώτα και με αριστερά-δεξιά το λεβιέ το φλας αφού βγούμε από το αμάξι.

-To "Connect Nav +" με voice-control, με το ενσωματωμένο car-kit, το CD/mp3 player και τις ενδείξεις του trip-computer και Νavigation στην οθόνη του, (καλά μη βαράτε).

McSergio
05-04-05, 16:32
...με τη σειρά μου να συμοληρώσω και γω και να πω για την όμορφη, διαπεραστική και παιχνιδιάρικη ΚΟΡΝΑ (!!!) που σε κάθε ανάγκη είναι εκεί, στη μέση του καλοσχεδιασμένου τριάκτινου τιμονιού με τα χειριστήρια, ώστε να κάνει τίς όμορφες παρουσίες που κυκλοφορούν στα ελληνικά πεζοδρόμια να γυρνούν προς το μέρος μας με χάρη και να τις καμαρώνουμε :129

Nenya
17-04-05, 21:57
ο πίσω τεμπέλης κρυβει μια πορτούλα για να περνάς τα πέδιλα του ski! του ski????? όχι μονο!!!!!
http://briefcase.pathfinder.gr/download/dina/30121/413951/0/DSC03574.jpg
http://briefcase.pathfinder.gr/download/dina/30121/413952/0/DSC03575.jpg
http://briefcase.pathfinder.gr/download/dina/30121/413953/0/DSC03577.jpg

aman17-2
17-04-05, 22:33
απίθανες φωτό....
Να πώ επίσης
-για το trip computer στην βενζίνη που μένει μόλις πιάσει το ελάχιστο όριο των 50 km βγάζει γραμμές (σαν να σου λέει εεεε που πας...πεινάω...)
-Ψάρωμα σε κόντρα ή όσους σας την σπάνε από πίσω
Κάντε το λεβιέ τέρμα δεξιά και απλά σηκώστε το δαχτυλίδι ...και βουαλά θα ανάψει το φως της όπισθεν και οι από πίσω θα πλακωθούν στα φρένα ψάχνοντας τα απομεινάρια του κιβωτίου και του κινητήρα
-Δικαιολογία να μην βάζεις πίσω άτομα (μόνο για 3θυρα)
Air Bag Failure κάθε φορά που κλείνεις το κάθισμα στην εμπρός θέση ... χαχαχ χοχοχο χιχιιχ

john_stil
19-04-05, 18:18
ΟΙ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΕΣ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΥΚΟΛΙΕΣ...

Psycho13
19-04-05, 21:41
Ολο κοντρα πας εσυ :148

john_stil
20-04-05, 21:43
Ολο κοντρα πας εσυ :148

ΣΥΓΝΩΜΗ... ΟΛΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΤΕΛΕΙΑ... ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!!

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
21-04-05, 08:32
κουκλος ειναι........