PDA

Επιστροφή στο Forum : Αγορά Stilo με πρόβλημα στην Ηλιοροφή



Toubanos
01-07-09, 22:29
Παιδιά Καλησπέρα!
Είμαι λίγο πρίν την αγορά Stilo!
Εχω βρει ένα σε πολύ καλή τιμή και άψογη κατάσταση αλλά δεν ανοίγει η ηλιοροφή!Να σημειώσω ότι το αυτοκίνητο είναι ακίνητο για πάνω από ένα χρόνο!Το κουρτινάκι ανοίγει κανονικά,το πρώτο κομμάτι ανεβαίνει αλλά τα υπόλοιπα δεν σείρονται προς τα πίσω!Επειδή είμαι άσχετος με το θέμα και πρέπει να πάρω μια απόφαση μέχρι μεθαύριο θα σας παρακαλούσα να μου πείτε τι μπορεί να φταίει και με τι κόστος επισκευής!Ευχαριστώ προκαταβολικά!

ioannidis
02-07-09, 07:50
Το πιθανότερο είναι να έχει σπάσει το εξάρτημα από τις ντίζες. Κόστος 1500 (πέρσι). Υπολόγισε κανα 1700άρι φέτος.

Πράξε αναλόγως.

TRIBAL7
02-07-09, 08:33
Ποσο το βρήκες το αμαξι και πόσα κυβικα ειναι(αν επιτρεπεται)?

tzagarakis
02-07-09, 08:48
Παιδιά Καλησπέρα!
Είμαι λίγο πρίν την αγορά Stilo!
Εχω βρει ένα σε πολύ καλή τιμή και άψογη κατάσταση αλλά δεν ανοίγει η ηλιοροφή!Να σημειώσω ότι το αυτοκίνητο είναι ακίνητο για πάνω από ένα χρόνο!Το κουρτινάκι ανοίγει κανονικά,το πρώτο κομμάτι ανεβαίνει αλλά τα υπόλοιπα δεν σείρονται προς τα πίσω!Επειδή είμαι άσχετος με το θέμα και πρέπει να πάρω μια απόφαση μέχρι μεθαύριο θα σας παρακαλούσα να μου πείτε τι μπορεί να φταίει και με τι κόστος επισκευής!Ευχαριστώ προκαταβολικά!


Γιατί δεν παίρνεις του TRIBL7 ΄που είναι σε πλήρη λειτουργεία και άψογο?

andreasL
02-07-09, 08:57
Tribal δαγκωτό!!!
Πάρε κάτι προσεγμένο με όλα τα εξτρα γιατί μπροστά σου θα τα βρεις όλα!
Το stilo όποιος το παίρνει επειδή είναι πολύ σπορ φατσούλα (3π) θέλει να το έχει ψιλοφτιαγμένο τουλάχιστον οπτικά!
Πάρε κάτι έτοιμο λοιπόν και μην βολοδέρνεις σε μάντρες κλπ.
Πάντα σύμφωνα με το μπατζετ σου φυσικά.

Αν δεν το πάρεις εσύ...θα σπάσω τον κουμπαρά μου...και θα πάρω εγώ το αρωματάκι που έχει στον καθρέφτη!:D

Toubanos
02-07-09, 10:24
Το αυτοκίνητο είναι 1.6 του 2003 σε μπλε ανοιχτό χρώμα έχει 53.000 πραγματικά χιλιόμετρα και είναι άβαφο!Η τιμή του είναι 5000 και ίσως λίγο παρακάτω!Δε χρειάζεται να πω για διζωνικό κλιματισμό και λοιπά!Εχει τα πάντα!Πόσο το δίνει ο φίλος εδώ;

face
02-07-09, 10:28
http://www.stilo-club.gr/vb3/showthread.php?t=5615

με ηλιοροφή που δουλεύει + κάτι xtra.

TRIBAL7
02-07-09, 14:20
Απεχουμε αδερφε πολυ απο τις 5000 ευρω που θες να δώσεις.
Οτι πληρωνεις παιρνεις στην ζωή μας!!

Toubanos
02-07-09, 14:29
Δηλαδή το δικό σου έχει καινούργια οροφή;Βελτιωμένη;Χάλασε και την άλλαξες;Αν όχι τότε ποιος μου λέει ότι δεν θα χαλάσει σε ένα μήνα;

TRIBAL7
02-07-09, 14:39
Mαλλον επειδη εχεις και λιγα post δεν εχεις καταλάβει το ύφος των παιδιών εδω.Δεν προσπαθησε κανενας να σου πουλησει το αμάξι μου απλα καποιο απο τα παιδια στο προτεινε σαν ιδέα.
Εγω σου τόνισα οτι απέχουμε πολυ στα λεφτα αφου εσυ κοιτας να παρεις κατι που εχει 5000 και εγω το δίνω 6700.
Το οτι πληρώνεις παίρνεις ελπιζω να μην ισχυσει στην περιπτωση σου και να παρεις κατι καλο και να μην σου χαλασει ποτε.
Και αν θες αλλαξε λιγο και το υφος οταν γραφεις κανενας εδω μεσα δεν ειναι εχθρος σου.

stilo-hraklis
02-07-09, 15:03
εσυ εισαι σιγουρος οτι στο αμαξι που θα παρεις δεν θα χαλασει κανενα τσιμουχακι και δεν θα σου πεταξει τα λαδια και θα σου κολησει το μοτερ?η αν με την πολυ ζεστη καει η φλατζα?η αν οπως ανοιγεις το παραθυρο χαλασει ο διακοπτης?γιαυτο οταν παρεις κατι να το παρεις χαλασμενο...μην την πατησεις και χαλασει,....χαχαχαχα

richard
02-07-09, 16:27
Στα 5 μηνυματα θα μας αρχισει στις χριστοπαναγιες ο φιλος μας, ρε τι γινεται.
Φιλε τουμπανε εσυ ρωτησες την γνωμη σου και σου την ειπανε τα παιδια πολυ ευγενικα, δεν κανουμε εμποριο εδω μεσα για να σου πασαρουμε κατι, δεν ειμαστε μαντραδες...

Toubanos
02-07-09, 18:47
Σιγά ρε παιδιά!Δεν είπα και τίποτα κακό!Απλά δεν ήξερα για τα συγκεκριμένα αυτοκίνητα και επειδή μου άρεσε για δεύτερο αμάξι πολύ σκέφτηκα να το πάρω!Εχω απελπιστεί όμως γιατί 1 στα 3,μπορεί και παραπάνω, έχει χαλασμένη οροφή!Σήμερα βρήκα και ένα άλλο με χαλασμένη οροφή αλλά κατα τα άλλα καλό με 4500!
Το να πάρω κάτι χαλασμένο φίλε μου για να μην χαλάσει δεν θα το έκανα ούτε για ηλ.παράθυρο ούτε για μοτερ, αυτά τα βρίσκεις και στα παλιατζήδικα!Όμως αν το υπόλοιπο αμάξι είναι κορυφή και έχει χαλασμένη οροφή, δεν είναι προτιμότερο να το αγοράσω 4500 και να δώσω 1500 για την οροφή καινούργια και εγγύηση από τη FIAT;Με αυτό το σκεπτικό ρώτησα το φίλο που δίνει το δικό του!Αν την είχε αλλάξει θα ήμουν και γω καλυμμένος από εγγύηση!
Ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια!

stilo-hraklis
02-07-09, 21:04
εγω πλακα κανω!!εγω δεν αγοραζω εσυ να παρεις οτι θες..απλα ειχες ειρωνικο στυλ..και με επιασε και μενα..χα χαχαχα

andreasL
03-07-09, 09:05
Σιγά ρε παιδιά!Δεν είπα και τίποτα κακό!Απλά δεν ήξερα για τα συγκεκριμένα αυτοκίνητα και επειδή μου άρεσε για δεύτερο αμάξι πολύ σκέφτηκα να το πάρω!
δεν υπάρχει περίπτωση το stilo να μείνει δεύτερο αυτοκίνητο! Αν με το καλό αποφασίσεις και πάρεις stilo...θα γίνει πρώτη σου επιλογή! χεχεχεχε
Δεν παίρνω ποσοστά από την ΦΙΑΤ αλλά οδηγώ stilo και μπορώ να σου πω οτι δίνει πολύ περισσότερα από αυτά που θα πληρώσεις!:)
Όσο για το stilo club διαθέτει σπουδαία παιδιά (εξαιρείται ο γραφών) και μάλλον παρεξήγησες το γενικότερο κλίμα!
Δεν είμαστε πωλητές κύριε, να πάτε αλλού! Εδώ θα βρεις μόνο χρήσιμες συμβουλές και πολύ χαβαλέ!
Γιαυτό σου λέω...ζύγισε τα υπέρ και τα κατά αφού η λογική σου θα είναι ψυχρή (ελέω δεύτερου) αλλά να ξέρεις...ο ιταλός ποντάρει στο συναίσθημα, αυτό ξέρει να αγγίζει με τα αυτοκίνητα του κατά καιρούς!
Και όπως έλεγε σε ένα τηλεπαιχνίδι....η επιλογή είναι δική σας!:p

TRIBAL7
03-07-09, 09:07
+1000000000000000

face
03-07-09, 09:11
Σιγά ρε παιδιά!Δεν είπα και τίποτα κακό!Απλά δεν ήξερα για τα συγκεκριμένα αυτοκίνητα και επειδή μου άρεσε για δεύτερο αμάξι πολύ σκέφτηκα να το πάρω!Εχω απελπιστεί όμως γιατί 1 στα 3,μπορεί και παραπάνω, έχει χαλασμένη οροφή!Σήμερα βρήκα και ένα άλλο με χαλασμένη οροφή αλλά κατα τα άλλα καλό με 4500!
Το να πάρω κάτι χαλασμένο φίλε μου για να μην χαλάσει δεν θα το έκανα ούτε για ηλ.παράθυρο ούτε για μοτερ, αυτά τα βρίσκεις και στα παλιατζήδικα!Όμως αν το υπόλοιπο αμάξι είναι κορυφή και έχει χαλασμένη οροφή, δεν είναι προτιμότερο να το αγοράσω 4500 και να δώσω 1500 για την οροφή καινούργια και εγγύηση από τη FIAT;Με αυτό το σκεπτικό ρώτησα το φίλο που δίνει το δικό του!Αν την είχε αλλάξει θα ήμουν και γω καλυμμένος από εγγύηση!
Ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια!

το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πας σε μία FIAT η οποιοδήποτε εξουσιοδοτημένο συνεργείο εμπιστοσύνης σου να το ρίξει μια γενικά ματιά, να δεις το ιστορικό του και να ρωτήσεις πόσο πάει η οροφή (έχω την εντύπωση ότι βγαίνει πολύ πάνω από 1500€). Επίσης πρέπει να έχεις καλό στομάχι για να αντέξεις να δεις το αμάξι γυμνό όσο διαρκεί η αντικατάστασή της.:)

Η εγγύηση που θα έχεις θα είναι για ένα χρόνο.

TRIBAL7
03-07-09, 09:14
Oντως πρεπει να ειναι επωδυνο!!!!
Το ξυλώνουν όλο να φανταστω?

ioannidis
03-07-09, 16:34
Όλο τον ουρανό από μέσα.
Τα πάντα όλα.
Πονάει πολύ! Στο λέω εγώ που το άλλαξα...

andreasL
03-07-09, 18:45
Όλο τον ουρανό από μέσα.
Τα πάντα όλα.
Πονάει πολύ! Στο λέω εγώ που το άλλαξα...
Πως να μην το αλλάξεις όταν βγάζεις τις ποδάρες σου από κει?
Πολύ θέλει?

ikaros80
03-07-09, 19:36
Πως να μην το αλλάξεις όταν βγάζεις τις ποδάρες σου από κει?
Πολύ θέλει?


+100000000 συν εκτος απο τα ποδια μπορει να ειναι διαμαρτυρια του αυτοκινητου επειδη το δινει σε γυναικες:yikes::yikes::yikes::yikes::D:D:D:D

andreasL
03-07-09, 19:38
+100000000 συν εκτος απο τα ποδια μπορει να ειναι διαμαρτυρια του αυτοκινητου επειδη το δινει σε γυναικες:yikes::yikes::yikes::yikes::D:D:D:D
αυτά τα stilo είναι άτιμα αυτοκίνητα, φαλοκρατικά μέχρι εκδικήσεως...να το ξανασκεφτείς Μιχάλη:confused::confused::confused:

Toubanos
04-07-09, 14:41
Χαχαχαχαχαχαχαχα!Γέλασα πολύ με όλους!
Δεν ξέρω μπορεί να έχετε δίκιο!Ολοι μου λένε να πάρω κανα Ibiza ενώ εγώ για ένα περίεργο λόγο έχω κολλήσει με το Stilo σαν μια μαγική δύναμη να με τραβάει!
Σοβαρά τώρα,θα το πάω τη Δευτέρα σε συνεργείο να δούμε τη θέλει η οροφή!
Ευχαριστώ και πάλι!

s6_sot
04-07-09, 18:26
Χαχαχαχαχαχαχαχα!Γέλασα πολύ με όλους!
Δεν ξέρω μπορεί να έχετε δίκιο!Ολοι μου λένε να πάρω κανα Ibiza ενώ εγώ για ένα περίεργο λόγο έχω κολλήσει με το Stilo σαν μια μαγική δύναμη να με τραβάει!
Σοβαρά τώρα,θα το πάω τη Δευτέρα σε συνεργείο να δούμε τη θέλει η οροφή!
Ευχαριστώ και πάλι!


Μην κάνεις αυτό το λάθος!! Τα αυτοκίνητα δεν έχουν καμια απολύτως σχέση μεταξύ τους!!!