PDA

Επιστροφή στο Forum : R32 Turbo Vs ολων



παντελης
30-10-09, 17:35
ναι πραγματι εχετε πολλες πιθανοτητες να κερδισεται σε μια τέτοια κόντρα γιατι πολυ απλα βγαζουνε πολλες ζημιες και μπορεί να χαλάσει ανα πασα στιγμη .
απολαύστε το .
http://www.youtube.com/watch?v=xAUjhBtfyXQ

το τερας αξιοπιστίας
αφιερωμένο στου γερμανόφιλους.

ioannidis
30-10-09, 18:51
Αυτό πρέπει να ήταν πρώτη αντί τρίτης...
Πονάει μάλλον.
Το ίδιο έπαθε ένας φέτος στις Σέρρες στο Celica European Meeting. Πήγε να αλλάξει σε 3η και έβαλε 1η. Και άλλαξε το μισό αμάξι τελικά...

lakis
31-10-09, 00:48
ρε παιδια το αμαξι ειναι φτιαγμενο 550 αλογα τι τερας αξιοπηστιας...λογικο ειναι να παθει κατι τετοιο τα μαμα ειναι τερατα ναι δε παθαινουν τιποτα μη τα ισοπεδονουμε κ οοολα...ενα ιταλικο δηλαδη 550 αλογα δε θα παθαινε τιποτα?ενω τοσα παιδια εχουν τοσα προβληματα απο τα stilo γιατι να κοροιδευουμε τις αλλες μαρκες?φιλικα παντα..100 video μπορω να ανεβασω κ εγω με ιταλικα που σκανε μηχανες η σπανε σαζμαν...

dimos47ki7
31-10-09, 00:55
ποια ειναι τερατα lakis???
τα φαουβε??? αυτα τα golf4 με πατωμα που προερχεται απο golf2?
αυτα που πεφτει το τζαμι του οδηγου???

αλλος εχει το ονομα μου φαινεται (ιταλος) και αλλος την χαρη (φαουβε)

lakis
31-10-09, 01:00
ποια ειναι τερατα lakis???
τα φαουβε??? αυτα τα golf4 με πατωμα που προερχεται απο golf2?
αυτα που πεφτει το τζαμι του οδηγου???

αλλος εχει το ονομα μου φαινεται (ιταλος) και αλλος την χαρη (φαουβε)

ενω στα stilo θες να πεις οτι ειναι ολα οκ ε?η γενικα στα fiat...κ τα wv ειναι σαραβαλα?αν εχετε ρε παιδια τοσο απολητοι κ τοσο πορομενοι με fiat δε μπορω να μιλησω παω πασο..εγω προσοπικα δε θα επερνα αλλο αυτοκινητο εκτος ιταλικου γιατι ειμαι λατρης των ιταλικων αλλα οχι οτι ειναι τα καλητερα ενω τα αλλα ειναι μαπες..τη λεξη τερατα δεν επιασες την εννοια καλα..εννοω οτιδε γινετε να μιλησουμε για ενα αμαξι που σπαει σασμαν κ ειναι 550 αλογα οτι δεν ειναι αξιοπιστο..λογικο να μην ειναι κ να παθει οποιαδηποτε ζημια...

dimos47ki7
31-10-09, 01:53
εγω ειμαι κολλημενος με fiat???
το bravo ηταν σχεδον λυση "αναγκης" επειδη ειχε αυτα που ηθελα (τουρμπο, τιμη, εξοπλισμο, εμφανιση)...αν τα εβρισκα ολα αυτα σε Ιαπωνικο (ολα τα βρισκω εκτος απο το τουρμπο) να εισαι σιγουρος οτι τωρα θα ειχα ιαπωνικο...

ναι, η vw για εμενα ειναι μια εταιρεια που εκανε φοβερο ονομα κυριως λογω μαρκετινγκ και οχι λογω ανωτεροτητας των αυτοκινητων της...
σου ξαναλεω, το golf 4, το πρωτο octavia, το πρωτο Α3, βασιζονται στο πατωμα του golf2 του 1984, με τις αναλογες βελτιωσεις φυσικα. δεν μπηκαν στον κοπο να εξελιξουν καινουριο πατωμα, γιαυτο και ολα ειχαν ημιακαμπτο αξονα (οπως το golf2) τη στιγμη που ΟΛΑ τα ιαπωνικα της δεκαετιας του 90 ειχαν ανεξαρτητη αναρτηση...
και τωρα που ολοι το γυρισαν στον ημιακαμπτο για οικονομια, εμφανιζεται το golf σαν "πρωτοπορος" επειδη εχει ανεξαρτητη αναρτηση, και τα περιοδικα (που τα παιρνουν χοντρα απο την vw) το πλασαρουν σαν πρωτοπορο...
εχεις δει ποτε συγκριτικο στο οποιο να κερδιζει μοντελο που δεν λαμβανει μερος??? αν ψαξεις στους 4τροχους θα το δεις και αυτο, με νικητη φυσικα το golf που δεν συμμετειχε στο τεστ...
δεν θα μιλησω καν για auto motor sport (επιτελους εφυγε απο την ελλαδα), το οποιο ηταν απλα ενα εντυπο προπαγανδας της γερμανικης (γενικα) αυτοκινητοβιομηχανιας...
το συγκεκριμενο περιοδικο εκανε τεστ ενεργητικης ασφαλειας, σε ολες τις δοκιμες ηταν πρωτη η 159, αλλα τελικα κερδισε η bmw επειδη ειχε καλυτερη ποιοτητα και χωρους!!!!!! μετρανε τουε χωρους σε τεστ ενεργητικης ασφαλειας, ωστε να βγαλουν το γερμανικο πρωτο με το ζορι....

οποτε ναι, ειμαι προκατειλλημενος με την vw

παντελης
31-10-09, 03:46
πεστα πεστα πεστα

αρε φιλε πεστα την εβδομαδα που περασε εσπασε το OPC CORCA χρωματος μαυρο γνωστο και μη εξερετεο εδω στο Βολο καθως προσπαθουσε να φτασει ενα φιατακι uno turbo με 1,6 μοτερ οπως και το οπελ και οχι δε το εφτασε αλλα γεμισε και το δρομο λαδια .
αν δε σπαει το uno που ειναι φιατ 20ατειας και βαλε μοτερ αλλα και σασμαν και μεχρι σημερα να τημωρει κοσμο και κοσμακι
γιατι να σπαει ο γερμανος που ειναι καινουργιος και αξιοπιστος ?
ιδου φιλοι μου το ερωτημα να εισαι ιταλοφιλος η να εισαι εχθρογερμανος?

tzagarakis
31-10-09, 10:09
Eγώ θα συμφωνήσω με τον Δήμο...τέλος.!!!
Βέβαια αυτό το ''μάρκετινγ''είναι και η μεγάλη αιτία για το πιο αυτοκίνητο είναι πιο γνωστό,έχει καλύτερη φήμη,αλλά και μεταπώληση!
Άρα οι γερμανοί έχουν και **** τα μαρκετινγκ,ενώ οι ιταλοί γαμ...να μάρκετινγκ.

lakis
31-10-09, 22:45
καλα παιδια οτι πειτε... εχετε δικιο..ο καθενας εχει την αποποψη του αλλα αυτοι που ειναι κολημμενοι με κατι φαινετε δε μιλαω dimo για σενα αλλα δε μπορεισ να κανεισ κουβενα αν ο αλλος ειναι κολλημενος με κατι οτι επιχειρηματα κ να του δωσεις αυτος το βιολακι του...

breraromeos
31-10-09, 23:08
Φιλε μου να σου πω εγω που δεν εχω και κανα ιδιαιτερο κολλημα(λεμε τωρα) :D.Εμενα η δικη μου αποψη ειναι οτι ολα μπορουν να χαλασουν και ολα μπορουν να κρατησουν αιωνια.Ειναι μη σου τυχει,πως θα του φερθεις κλπ...Απο κει και περα δεν μπορω να ακουω περιοδικα κλπ να μιλανε οτι η 147,το stilo κλπ ειναι ζημιαρικα επειδη καηκε μια λαμπα πισω που κανει 1ευρω ενω το golf5 tsi ειναι τερας αξιοπιστιας και ας καει λαδια.
Ολα εχουν τα προβληματα τους και πανω κατω ειναι ιδια.Απο κει και περα δεν μπορω να ακουω οτι οι γερμανοι σημερα φτιαχνουν αυτοκινητα αξιοπιστα κλπ.Απλα ειναι οπως ολοι

dimos47ki7
01-11-09, 02:44
εγω δεν εχω δει ακομα golf που να αναβουν ΟΛΑ τα λαμπακια πισω χαχαχαχα
φαινεται τα φτιαχνουν να αντεχουν οι λαμπες μεχρι να φτασει το αμαξι απο την εκθεση στο σπιτι του ιδιοκτητη :)

tzagarakis
01-11-09, 03:17
εγω δεν εχω δει ακομα golf που να αναβουν ΟΛΑ τα λαμπακια πισω χαχαχαχα
φαινεται τα φτιαχνουν να αντεχουν οι λαμπες μεχρι να φτασει το αμαξι απο την εκθεση στο σπιτι του ιδιοκτητη :)

To έχει ένας κολλητός μου και έχω ξεβαρεθεί να του τις αλλάζω.
Δήμο διαφωνώ μαζί σου ούτε μέχρι το σπίτι χαχΑΧΑΧΑ

παντελης
01-11-09, 10:09
μην ξεχνατε οτι ολα τα αλλα ειναι αυτοκινητα και αυτο γκοφλ .(επιτιδες το εγραψα ετσι για να το δεις εσυ που με διωρθωνεις )

Stilo make style
02-11-09, 14:20
Οι γερανοί έχουν απίστευτο μαρκετνγκ όπως προ είπε και ο Δήμος για παράδειγμα τα Golf τα GT με τα 170 που έβγαζε το παρουσιάζαν ώς την απίστευτη τεχνολογία που δεν παθένει τπτ για πηγέντε μια βόλτα απο τα συνεργεία να δείτε τι παίζει με ραγισμένα καπάκια γιατί είχαν μια αναλογία 18:1 στο καπάκι τους και όσα δεν ράγισαν καπάκι ή καίνε λαδία ή μπερδέβουν τα νερά με τα λάδια αλλά αυτά δεν τα δείχνει κανένα Auto moto και κανένα 4 και 14 τροχοί απλά σου λέει είναι γερμανός ...
Εχεί μπεί κανενάς στο καινούργειο Fiesta που το βγάζουν ποιό πάνω απο το Grande Punto πού το χερούλι της πόρτα με το που το πέρνεις το αμάξι αμα το τραβίξεις με δύναμη νομίζεις ότι θα σου μέινει στο χερί γιατι κουνιέται σαν πουτ...να ....αλλά πάλι κανένα περιοδικό δεν τα λεεί αυτά αλλά μόνο " Το θαύμα των γερμανών με 1,6 κυβικά 115 αλόγα σε ένα αμάξι που παέι πολύ καλά" .
Έχετε οδήγησει το Α4 ή το Α3 να δείτε απόκριση στο γκάζι πατάς σήμερα για να φύγεις αύριο και το βάζεις μπροστά να ζεστένεται απο προχθές αλλά και πάλι οι Γερμανοί κάνανε το θαύμα τους ....
Δεν λέω και οι Ιταλοί έχουν τις μακακίες τους για παράδειγμα αυτό με τους αερόσακους που όλους μα έχεις μαμίσει κανονικά αλλά μάλλον ένας λόγος που τα αγαπάμε να είναι και αυτός ..Εγώ έχω καιρό να ακούσω αυτό το "μπιπ μπιπ μπιπ" και κάτι μου λείπει σου λέει το αμάξι είμαι εδώ μην με ξεχνάς δεν είμαι όπως το η κουζίνα του σπίτιου δηλαδή κάτι για να κάνεις απλά την δουλειά σου ....Όλα τα Ιταλικά θέλουν περισσότερι φροντίδα από τα άλλα αμάξια αλλά άμα το φροντίζεις σε ανταμίβει στο δρόμο γιατί εκεί που τελειώνει η Γερμανία αρχίζει η Ιταλία

ioannidis
02-11-09, 14:48
Οι γερανοί έχουν απίστευτο μαρκετνγκ όπως προ είπε και ο Δήμος για παράδειγμα τα Golf τα GT με τα 170 που έβγαζε το παρουσιάζαν ...

Έτσι έτσι! Οι γερανοί κάνουν καλό μάρκετινγκ! Express Service for ever! (για όλους μας)

breraromeos
02-11-09, 14:55
Δεν λέω και οι Ιταλοί έχουν τις μακακίες τους για παράδειγμα αυτό με τους αερόσακους που όλους μα έχεις μαμίσει κανονικά αλλά μάλλον ένας λόγος που τα αγαπάμε να είναι και αυτός ..Εγώ έχω καιρό να ακούσω αυτό το "μπιπ μπιπ μπιπ" και κάτι μου λείπει σου λέει το αμάξι είμαι εδώ μην με ξεχνάς δεν είμαι όπως το η κουζίνα του σπίτιου δηλαδή κάτι για να κάνεις απλά την δουλειά σου ....Όλα τα Ιταλικά θέλουν περισσότερι φροντίδα από τα άλλα αμάξια αλλά άμα το φροντίζεις σε ανταμίβει στο δρόμο γιατί εκεί που τελειώνει η Γερμανία αρχίζει η Ιταλία
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ.
Εισαι θεος.Απλα πεθανα.Παντως περα απο την πλακα οπως τα λες ειναι τα πραγματα

Stilo make style
02-11-09, 23:41
Έτσι έτσι! Οι γερανοί κάνουν καλό μάρκετινγκ! Express Service for ever! (για όλους μας)
Eτσι ακριβώς κύριε μου οι γερανοί γιατί όλα τα Γερμανικά είναι πάνω σε γερανούς :p

Stilo make style
02-11-09, 23:45
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ.
Εισαι θεος.Απλα πεθανα.Παντως περα απο την πλακα οπως τα λες ειναι τα πραγματα
Όπως λέει και ένας φίλος μου τα Ιταλικά είναι σαν γκόμενα θέλουν φροντίδα

breraromeos
03-11-09, 02:11
Εμενα ενας αλλος φιλος μου λεει το αλλο.Τη γκομενα θα της κανεις τα παντα και θα σε παρατησει.Η ιταλιδα σου ποτε.....:rolleyes:

dimos47ki7
06-11-09, 02:47
σημερα ειδα το απιστευτο.
κατεβαινω τον δρομο απο το σπιτι μου για δουλεια. ειναι ενα κλασσικο στενο. βλεπω μπροστα 2 αυτοκινητα σταματημενα, και το πρωτο απο τα 2 βγαζει λευκους καπνους.
παω να δω τι γινεται και βλεπω τους μπροστα αεροσακους ανοιγμενους, και ο καπνος ηταν απο την εκρηκτικη υλη των αεροσακων. κοιταω καλυτερα και βλεπω οτι το αυτοκινητο ειναι αγρατζουνιστο, δεν εχει χτυπησει πουθενα.
παω απο την αλλη μερια και βλεπω τον δεξι εμπρος τροχο να εχει γυρισει σχεδον καθετα δεξια, και εχει στραβωσει κιολας.
ρωταω τον οδηγω τι εγινε, και μου λεει οτι στα καλα καθουμενα εκει που πηγαινε ακουει ενα γκουπ, σπαει το ψαλιδι και ανοιγουν και οι αεροσακοι (προφανως απο τον κραδασμο). απο οτι ειπε, δεν καβαλαει πεζοδρομια, δεν ειχε πεσει προσφατα σε καποια λακουβα και γενικα το αμαξι ηταν αψογα συντηρημενο...
το ψαλιδι ηταν διαλυμενο σχεδον κομμενο στη μεση, ειχε ξεκουμπωσει και το ημιαξονιο, ενω ειχε σπασει και το ακρομπαρο της κρεμαγιερας!!!!!

να σας πω και τι αμαξι ηταν??? για μαντεψτε...



ΝΑΑΑΑΑΙ ηταν ενα GOLF 4 (το σημειο αναφορας της κατηγοριας συμφωνα με τα περιοδικα, με γερμανικη ποιοτητα και αντοχη κλπ,κλπ)

:):):):)

tzagarakis
06-11-09, 09:09
Aυτό (χωρίς όμως τους αερόσακους) το έπαθε ένας φίλος μου με megane.


Πάμε να ξανακοιτάξουμε τα ψαλίδια μας όλοι!!!!!!!!!!!