PDA

Επιστροφή στο Forum : Stiloclub Olympico Meetings + Απογοητευση!!!



john_stil
08-04-05, 20:28
ΚΑΘΑΡΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΠΟΨΗ...

Συγνωμη που μπορει να στεναχωρησω καποιους ή ακομα και να διχασω καποιους αλλους.. αλλα ουτε και θελω καποιος να συμφωνησει μαζι μου!!!

Απλα θελω να εκφρασω μια καθαρα προσωπικη αποψη!!!

Μετα το τελευταιο StiloClub Olympico Meeting πραγματικα απογοητευτηκα...

Ο λογος ειναι οτι εχουμε ολη την καλη διαθεση να συναντηθουμε εμεις τα μελη του club να συζητησουμε να τα πουμε να γελασουμε....

και τελικα το σημειο συναντησης που αρχικα ειχαμε επιλεξει εχει γινει... Μπ@υρδελ@

Απο τους διαφορους που μαζευονται ( και καμια σχεση με αλλες φορες... λεω για χθες!!!) δεν εχεις την δυνατοτητα ουτε να μιλησεις στον διπλανο σου απο τις δυνατες μουσικες απο τις ψευτοτουρμπιες κατι ασχετες κατασκευες κατι ασχετα club που μονο club δεν μπορεις να τους πεις και κλπ. κλπ... Οσοι ηταν χθες εκει ξερουν και ειδαν... Ειχε μαζευτει καθε καρυδιας καρυδι... και το εννοω!!!

Αν θελουμε να ειμαστε σοβαρο club και να εχουμε πολλα μελη αλλα και περισσοτερα... πρεπει πιστευω να αλλαξουν καποια πραγματα... και να επικεντρωθουμε περισσοτερο στο δικο μας club...

Οσο περισσοτερα μελη ειμαστε τοσο περισσοτερες και διαφορετικες ηλικιες θα ειμαστε... Δηλαδη χθες να ερχοταν ενα νεο μελος για πρωτη φορα για παραδειγμα 35χρονων με την γυναικα του...

Ουτε μικρος αλλα ουτε και μεγαλος και να εβλεπε αυτον τον χαμο... Θα ξαναερχοταν???

Δεν νομιζω...

Απο την αλλη... πιστευω οτι και αλλα μελη βλεποντας σιγα σιγα αυτην την κατασταση αρχιζουν να μην ενθουσιαζονται με την εβδομαδιαια συναντηση και τοσο πολυ πλεον... Ενας παντως ειμαι και εγω...

Αφου αποφασισαμε καποια μελη να φυγουμε χθες απο αυτον τον χαμο και να παμε να πιουμε ενα καφε στο Olympico... Aραξαμε στους καναπεδες τα ειπαμε και περασαμε καταπληκτικα...

Εκει ηταν και το SubaruClub... Τους ειδε κανεις??? ΟΧΙ φυσικα γιατι ναι μεν πανε στο Olympico για καφε αλλα δεν καθονται να ασχοληθουν με αυτον το χαμο ουτε με αλλα club ουτε με κανεναν...

Κανουν την συναντηση τους για αυτους γιατι γουσταρουν το club τους και τα αυτοκινητα τους και οχι να κανουν συναντησεις για να τους δουν οι αλλοι....

Πραγματικα οι περισσοτεροι στο club σκιζονται για να γινει το club (βλ. χαρτακια, Internet, site, περιοδικα, κλπ...) ολο και πιο γνωστο και με περισσοτερα μελη... μηπως θα επρεπε να σκιστουμε να κραταμε τα νεα μελη που ερχονται οσο περισσοτερο δυνατο γινεται με καποιον τροπο???

Αλλα και να εχουμε κατα καποιο τροπο μια σταθερη κατασταση ωστε να λειτουργουμε ομαλα??

Για παραδειγμα.. στην συναντηση που καναμε στο Olympico για τον Verone που θα εφευγε και μαζευτηκαμε ολοι μαζι γυρω απο ενα τραπεζι ή για το PanosV... Δεν περασαμε καλα???

Θελω να καταληξω στο οτι το σημειο συναντησης μας εχει αρχισει να χαλαει και προτεινω ή την αλλαγη του σημειου συναντησης παρκιν αυτοκινητων μας αλλα στην ιδια καφετερια ή αλλη καφετερια ή οτιδηποτε αλλο ωστε να μην χαλασουν οι συναντησεις μας και ειδικα για κατι που δεν φταιμε εμεις για αυτο....

Συγνωμη για τα πολλα μου λογια... αλλα ηθελα να αναπτυξω την σκεψη μου ωστε να την καταλαβουν και μελη απο ολα τα μερη της Ελλαδας που δεν ξερουν το γεγονος ή μελη Αθηνας που δεν ηταν χθες εκει ή δεν εχουν ερθει ποτε...

Η ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΦΩΤΟ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΧΘΕΣΙΝΟ ΚΑΦΕ ΜΑΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΑΔΕΙΑΣΕΙ ΤΟ ΠΑΡΚΙΝ...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/john_stil/21745/409851/0/HPIM0474.JPG

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
09-04-05, 09:13
Γιαννη θα συμφωνησω σε πολλα λεγομενα σου.....!!!!!
αλλα το parking πλεον εχει καθιερωθει σαν μερος συναντησης των club .....ουτε εμενα μου αρεσε αυτο κιτρινο φορτηγακι η το DAEWOO...εχω ακουσει απο πολλα μελη την δυσαρεσκεια τους στο θεμα αυτο....ειμαι και εγω ενας απο αυτους....αλλα επειδη ημασταν εκει μια τεταρτη που ειχε ερθει το speed βγηκαμε στο περιοδικο χωρις να το εχουμε κανονισει.....αυτη ειναι η διαφορα.....
δεν μας ταιριαζουν ολοι αυτοι....το γνωριζουμε.....αλλα η προβολη ειναι προβολη....
ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΝΑ ΕΡΧΟΤΑΝ Η ΚΥΡΙΑ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΣΑΜΕ ΣΤΗΝ ΘΕΣ/ΚΗ ΠΟΥ ΗΤΑΝ 45 ΧΡΟΝΩΝ???ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ....
ΘΑ ΕΝΟΙΩΘΕ ΣΑΝ ΤΗΝ ΜΥΓΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΓΑΛΑ.......
και θα εφευγε ειναι αναμενομενο...
Γνωριζουμε οτι to stilo το κοινο του δεν ειναι τα 18χρονων....ειναι για μεγαλυτερη ηλικια οπως αποδυκνυουν οι στατιστικες που βγαινουν απο της πωλησεις.....
αρα πρεπει αν ειμαστε ποιο προσεκτικοι στις επιλογς μας....
αυτο μπορουμε να το συζητησουμε.......τη κυριακη.....

Nikos
09-04-05, 09:28
Χωρίς να θέλω να ανακατευτώ, μιας και για τον συγκεκριμένο meeting δεν μου πέφτει λόγος, ίσως πρέπει να αναπτύξουμε περισσότερη στρατηγική και να οργανωθούμε λίγο καλύτερα. Δηλαδή (και αυτό ισχύει για όλη την Ελλάδα), αντί να γίνονται συναντήσεις κάθε εβδομάδα στο ίδιο μέρος (το οποιό πχ μπορεί να ενδιαφέρει τους νεαρότερους ή τους πιο ανήσυχους του club), να βρεθούν 2 διαφορετικά μέρη (το 2ο πχ για πιο "ήσυχους" ή μεγαλύτερους), στα οποία θα γίνονται συναντήσεις κάθε 2 εβδομάδες. Οπότε Θα καλύπτουμαι όλες τις εκδοχές πιθανόν νέων μελών ή προβολών σε ΜΜΕ...

Soul_Giannis
09-04-05, 15:09
Γιάννη εχεις απολυτο δίκιο!
Η συγκεκριμενη συναντηση που εγινε Πεμπτη αντι για Παρασκευη εγινε για τον λογο οτι καθε Πεμπτη μαζευεται αρκετος κοσμος μα και περιοδικα
Θα ηταν μια καλη διαφημηση αν καθοντουσαν ολοι γιατι μετα απο λιγο ηταν 2 περιοδικα που θα μας φωτογραφιζαν.Ενα ηταν το Faster και ενα το Power!!
Θα ηταν μια καλη διαφημηση και πανω απ'ολα τσαμπα!!!!:)
Οι συναντησεις σε εκεινο το μερος για εμενα πιστευω πως ειναι παρα πολυ καλες αλλα πρεπει να καθιερωσουμε οτι θα παμε για καφε μολις συγκεντρωθουμε η
θα παμε καπου αλλου!!!!
Η επομενη συναντηση την Τεταρτη θα εχει καφεδακι και κουβεντουλα!!!!:):)

verone
09-04-05, 19:07
Δεν συμφωνω καθολου εκει ειναι το ιδανικοτερο μερος για να μαθευτει το club και δεν συμφωνω καθολου το club να γινει κυριλε θυμασαι το αλφα ρομεο club στην εκθεση ουτε ενας δεν σταματαγε να το κοιταξει ετσι το θες το club εγω παντος οχι.Και δεν πυστευω να διαφωνουν πολοι μαζι μου!

Vasilistilo
09-04-05, 20:03
Εγω δεν νομιζω οτι η προηγουμενη φωτογραφιση ηταν τυχαια καλη μεν δεν λεω,αλλα δεν μπορεις να μαζευεσαι εκει κατω απο οπου ερχεται ο καθενας και να περιμενει 1κ2 ωρες χωρις να κανει τιποτα.Ουτε μπορουμε να περιμενουμε την επομενη τυχαια αφιξη του καθε φωτογραφου.Αυτο που μπορουμε να κανουμε κατα την γνωμη ειναι να επικοινωνησουμε με το περιοδικο και να ζητησουμε μια φωτογραφηση ακομα και σε μια εκδρομη μας.Μια καλη ιδεα ειναι να προτεινουμε στον φωτογραφο να τον παρουμε εμεις σε ενα αυτοκινητο μας οποτε θα εχουμε και μεσα απο STILO φωτογραφιες αλλα και αφου δεν τον επιβαρινουμε να ερθει με δικο του μεσο θα το δεχτει καλυτερα.Βεβαια ξερω οτι θα βρουμε λυση και απλα εκφερω την δικη μου αποψη.

Natalia
09-04-05, 21:10
Και επιτρέψτε μου να αναρωτηθώ κι εγώ η ξανθιά....και συγνώμη κιόλας που πετάγομαι ....μια και είμαι αρκετά μακριά σας....
Καλή η προβολή και δεκτό το νεανικό συναίσθημα που επικρατεί στο κλαμπ μας. Κι εγώ 35 είμαι και είστε μια καλή ευκαιρία όταν μαζευόμαστε να παλιμπαιδίζω.
Όμως....δεν μπορώ να δεχτώ ότι δεν γίνεται να βρεθεί μια χρυσή τομή ώστε όταν γίνεται μια συνάντηση κάποια
άλλη φορά να σκεφτόσαστε και τους μεγαλύτερους που θα θέλουν να γνωρίσουν και να μιλήσουν με τα μέλη
του κλαμπ, ώστε να μάθουν και να κατασταλάξουν αν θα μπουν ή όχι.
Και η ουσία δεν είναι ένα κλαμπ να γίνεται μόνο γνωστό και τίποτα άλλο.
Η ουσία είναι να έχει ΜΕΛΗ, όχι απλά σε ένα σάιτ αλλά μέλη στο κλαμπ, κάτι που από ό,τι φαίνεται δυσκολευόμαστε
να το καταφέρουμε όταν τα μέλη στη σελίδα είναι 174 και τα μέλη του κλαμπ είναι πάνω κάτω 50...

Nenya
09-04-05, 21:20
πάντως εμείς εδώ κρήτη ... είπαμε τo επόμενο meeting να τo κάνουμε m-eating σε ταβέρνα χωρίς πολλά πολλά ντάπα ντούπα γιατί θέλουμε να μιλάμε παρα να πονοκεφαλιάζουμε (και πιστέψτε με έχουμε ποικιλία στις ηλικίες!)

MANOLIS
10-04-05, 03:21
ναι ναι θα φαμε ελατε και σεις αμα θελετε.χαχχαχα.η ναταλια και η nenya εχουν καποιο δικιο.μηπως πρπει να ανακαλυψετε-ανακαλυψουμε τροπο η τροπους για να γινετε-γινουμε αποδεκτοι και σε μεγαλες αλλα και σε μικρες ηλικιες γιατι μην ξεχναμε οτι απο την δικια μας ηλικια περασαν και καποια ατομα που ειναι τωρα 30 35 χρονων,μηπως πρεπει να βρουμε ενα καταλληλο τροπο και να περασουμε καποια μηνυματα οπου θα γινονται αποδεκτα πχ ποιος δεν γουσταρει τα γκαζια ; ποιος δεν γουσταρει τα νταπα ντουπα ; ολοι μας αλλα με καποιο μετρο.με τον τροπο μας θα δειξουμε το ποιοι ακριβως ειμαστε και τι ακριβως ζηταμε να επιτυχουμε με αυτο το club.

verone
10-04-05, 11:41
ΚΡΙΜΑ ΚΡΙΜΑ ΚΑΠΟΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΗΜΑΣΤΑΝ 20 ΑΤΟΜΑ ΤΟΤΕ ΠΕΡΝΑΓΑ ΚΑΛΗΤΕΡΑ!ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΤΩΡΑ?

Nenya
10-04-05, 16:35
verone ειναι μονοδρομος! η κρατάς το club μικρό και ασήμαντο η το μεγαλώνεις.... και τα δυο έχουν το τίμημα τους! το θέμα είναι το ποιος είναι ο δικός μας στόχος? μια παρέα χαβαλές και nothing more ? η πολλά μέλη άρα μεγαλύτερη δύναμη με όλα τα "κακά" που συνεπάγεται αυτό....?

Natalia
10-04-05, 21:00
Ντινάκι, το να μεγαλώσει η παρέα, δεν νομίζω ότι σημαίνει απαραίτητα ότι ακολουθούν και ...κακά....
Σίγουρα μια παρέα 20 ατόμων, θα γνωριστεί μεταξύ της θα υπάρχει ένα ευδιάθετο γενικό κλίμα, αλλά κάποιοι στο τέλος θα καταλήξουν
να "κολλήσουν" με κάποιους άλλους για πιο μεγάλο χρονικό διάστημα στην παρέα.
Όλοι θα ακούσουν τις γνώμες και τις συμβουλές γύρω από το αυτοκίνητο που διάλεξαν, όταν όμως είναι ώρα διασκέδασης
σίγουρα και ο καθένας θα έχει διαλέξει την παρέα του.
Το ίδιο συμβαίνει κι όταν γίνουμε μια παρέα 100 ατόμων και πάει λέγοντας. Όλοι θα γνωριστούμε αλλά παρτίδες ιδιαίτερες
θα έχουμε μετρημένες.
Η ουσία είναι ότι τα μέλη του κλαμπ, δεν αντιστοιχούν στα μέλη της σελίδας. Άρα κάτι σημαίνει αυτό.
Κάτι μας λέει. Δεν έχω εξακριβώσει ακόμα τι, όταν το καταλάβω θα σας το ποστάρω.
Το να πάω σε ένα μέρος επειδή το διαλέγουν 3 κλαμπς αυτοκινήτου ακόμα, και να γίνω άλλο ένα κι εγώ σαν Στίλο μέσα στο χορό
δεν μου λέει κάτι.
Το να "τύχει" να με φωτογραφήσουν..πάλι δεν μου λέει κάτι.
Σκοπός είναι να εδραιωθεί το κλαμπ σαν οντότητα μόνο του, όταν θα θέλουμε να γίνει γνωστό το κλαμπ να γίνει το ΣΤΙΛΟ ΚΛΑΜΠ κι όχι αυτό συν άλλα δέκα μαζί σε ένα τρίγραμμο σχόλιο σε ένα περιοδικό.
Σίγουρα και θα υπάρχει και η ώρα του χαβαλέ.
Τίποτα δεν μας εμποδίζει να συναντιόμαστε στο Λούνα Παρκ.
Όλοι θα περάσουμε καλά. Εκεί όμως δεν είναι μέρος για να ανοίξεις καμία
συζήτηση, ούτε να ανταλλάξεις γνώμες για το κλαμπ αλλά κυρίως τα μέλη αναμέσά τους τις δικές τους συζητήσεις.....

john_stil
10-04-05, 21:23
Ενταξει χαλαρωστε... ειπα...


( και καμια σχεση με αλλες φορες... λεω για χθες!!!)

Μην κατηγορηθω κιολας για συντηρητισμο...
γιατι στο club κοντα στον εναμιση χρονο ζητημα να εχω χασει μια δυο συναντησεις...
απο λιμανακια μεχρι κοψιδια... σε ολα μεσα...

Αλλα και τα καραγκιοζιλικια οσοι ηταν την τελευταια φορα... τα ειδαν...
και δεν τα γουσταρω στην τελικη...

Natalia
11-04-05, 09:22
Γιάννη μου δεν είναι ....αχαλάριστος κανείς... (Κατά το ..άσφαλτος κλίνεται )
Απόψεις καταθέτουμε, εξάλλου εγώ δεν έχω βρεθεί σε καμία συνάντηση στην Αθήνα, αλλά αυτό δεν είναι
αρνητικό πιστεύω αφού ίσως σε έναν, δύο μήνες τα μέλη στην Πάτρα μπορεί να γίνουν 100 και να κάνουμε κι
εμείς εκεί κάθε τόσο συναντήσεις....
Κι αν με τη συζήτηση μπορούμε να αποτρέψουμε να γίνουν πράγματα που ίσως φέρουν σε δύσκολη θέση
κάποιους ή και όλους μας , γιατί να μην γίνει;
Γιαυτό το λόγο δεν γράφουμε άλλωστε;
Στιλάτος και συντηρητικός; Τςτςτςτς σχήμα οξύμωρον!!!!!!

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
11-04-05, 09:35
Γιαννη δεν λεει κανενας οτι δεν ειναι σωστα αυτα που λες....
ειναι πολυ σωστα......

Gregory
11-04-05, 10:01
PE ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΡΡΥ ,
ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΓΙΑΤΙ ΟΛΟΙ ΑΥΤΗ Η ΚΟΥΒΕΝΤΑ !!!!!!!!!

Sound&Stilo
11-04-05, 10:45
Kαταρχήν Γιάννη μου δεν είμασταν 3 αυτοκίνητα αλλά 9, σκορπίσαμε μετά από μισή ώρα λόγω βροχής και η φωτογραφία που παραθέτεις είναι από εσάς τους 3 που επιλέξατε να πάτε για καφέ. Άλλοι έφυγαν και άλλοι έκατσαν αφού η ψιχάλα σταμάτησε μετά από λίγο. Πιστεύω πως το σημείο είναι το ιδανικότερο αυτή τη στιγμή για τη προβολή μας άσχετα αν πολλά από τα μέλη δεν έχουν παρευρεθεί ούτε μία φορά. Αυτό πρέπει να συζητάμε και όχι το τι έγινε μια μεμονομένη μέρα, να είσαι σίγουρος πως εάν ερχόταν ένα νέο μέλος θα κατέληγε διαφορετικά η βραδιά όπως και πάντα γίνεται. Νομίζω πως είναι το λιγότερο να συζητάμε για το που και το πότε από το να μας απασχολεί η απουσία πολλών μελών από αυτό.
Πάντα φιλικά
Ανθή

Soul_Giannis
11-04-05, 21:45
Η Ανθη εχει ακομα περισσοτερο δικιο!!!!
Τα μελη που εχουμε που ειναι στις συναντησεις???
Εχω να τους δω σε συναντηση πολυ καιρο!!!!
Και σπανια και σε εκδρομες!!!!!

Ρε παιδια τα meetings ειναι για να συναντιομαστε που και που!ε? τι λετε?

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
12-04-05, 11:34
O γιαννης εχει απολυτο δικιο....
στις συναντησεις εχουμε καταντησει αν ειμαστε οι ιδιοι και οι ιδιοι.....
κατα καιρους εμφανιζονται νεα μελη αλλα σπανια....