PDA

Επιστροφή στο Forum : Νέο μέλος με απορίες



king
10-04-05, 02:43
Καλημέρα παιδιά!
Την Τετάρτη παιρνω και εγω το stilo που για 2,5 μήνες μεριμενα, ηταν παραγκελία, τα μοντέλα απο 2004 1,6 dynamic kai ανο εχουν τον εξοπλισμό που ξερουμε ολλα τα μικρότερα τωρα πια τα δεινουν αδεια το δικό μου ειναι το 1,4trofeo υποτιθετε . Ετσι προτίμησα να περιμένω .Πήγα στον λαθος ανθρωπο για να πάρω fiat!! Ειναι πολυ μεγάλο διαστημα 2,5 μήνες εσείς τι πιστέυετε? Το οτι δεν εχει nailon στα καθήσματα δεν ειναι λίγο παράξενο?
Πείτε μου σας παρακαλώ τη γνωμη σας!

GN_AZ
10-04-05, 07:45
Ούτε εμένα είχε νάυλον όταν το πήρα. Είχε όμως τα πατάκια του, στυλό, μπρελόκ, αναπτήρα (διαφημιστικά της αντιπροσωπείας), κιτ πρώτων βοηθειών με πυροσβεστήρα, τα απαραίτητα έγγραφα, το manual και ήταν πεντακάθαρο και γυαλισμένο που σημαίνει οτι κάποιος μπήκε μέσα πρίν από μένα και το ετοίμασε για μένα. Δεν το θεωρώ παράξενο. Ίσα ίσα που μου έδειξε οτι ασχολήθηκαν με το αυτοκίνητο μου

aman17-2
10-04-05, 18:16
πάντα πριν το πάρεις το αμάξι ετοιμάζεται (καθάρισμα , κάτι με το κερί που το βγάζουν ...και κάτι άλλα που τα πληρώνεις φυσικά)και έτσι το αμάξι παραδίδεται "σωστό" ...αφού το ελέγχουν κιόλας...
ούτε εμένα είχε ζελατίνα ...μάλλον την βγάλανε γιατί σου λέει είναι που είναι μες την κα...λα που του ήρθε μην τον κουράζουμε....αμέσως το κλειδί στην μίζα και άντε γειά....βόλτες !! :)

markos
10-04-05, 20:04
Γειά και χαρά,
Διαβάζοντας τα σχόλια του aman, στάθηκα στο σημείο που αναφέρει για τον "έλεγχο" που γίνεται πρίν την παράδοση του αυτοκινήτου....Θα ήθελα την γνώμη σας παίδες σχετικά με το τι περιλαμβάνει το test drive που γίνεται απο τους μηχανικούς των συνεργείων των εκθέσεων. Περίπου 1 μήνα μετά την αγορά του δικού μου stilo άκουσα σχετικά με κακομεταχειρηση των καινούργιων αυτοκινήτων κατα την εκφορτωση τους απο τα φορτηγά αλλά και κατα την βολτα ελεγχου... (μου είπαν για τα λιώσιμο, κόφτες κλπ που γινονται απο τα παιδιά)... Εκνευρίστικα πολύ αλλα δεν ξέρω κατα ποσο είναι αληθεια και κατα ποσο τετοια μεταχείρηση μπορει να κάνει ζημιά στο αμάξι. Εδω συμβουλεύουμε για προσοχή στο στρώσιμο....
απόψεις?

aman17-2
10-04-05, 22:20
΄έχουν ακουστεί πολλά ..και το είχαμε συζητήσει σε ένα άλλο ποστ όπου αρκετοί είπαν την άποψή τους ...
πιστεύω ότι γίνεται ....δεν ξέρω για ποιές μάρκες και πότε (αφού σε κάθε κλάδο υπάρχουν μαλάκες που δουλεύουν και εκμεταλλεύονται την θέση τους) καθώς γράφτηκε ότι παραδόθηκαν σαν καινούρια αυτοκίνητα που είχαν τρακάρει στην διαδρομή (είτε σε βόλτα είτε στο καράβι) και επισκευάστηκαν στην Έλλάδα...
Το συμπέρασμα που είχε βγεί είναι όταν πας να παραλάβεις (αν αυτό είναι εφικτό) να έχεις από δίπλα δικηγόρο και φαναρτζή - λαμαρινά