PDA

Επιστροφή στο Forum : ΚΟΜΠΙΝΕΣ ΜΕ ΑΣΦΑΛΕΙΕΣ...ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΨΕΜΑΤΑ!!!



stilo-hraklis
27-01-10, 19:28
Καλησπερα φιλοι μου επειδη το θεμα ειναι γελιο με το τι μας υποσχονται και τι μας παρεχουν....οταν ειναι να κανεις το συμβολαιο σου ταζουν...

Έχετε άμεση αποκατάσταση ζημιών χωρίς την εκταμίευση χρηματικού ποσού για πληρωμή της επισκευής και δωρεάν αυτοκίνητο αντικατάστασης. Σε περίπτωση Μικτής, Μερικής Κλοπής, Πυρός, Φυσικών Φαινομένων, καθώς και του Φιλικού Διακανονισμού, όταν την ευθύνη έχει το άλλο όχημα, η INTE%^%&#RICAN προτείνει άμεσα εξουσιοδοτημένο συνεργείο.


οταν πηρα να τους πω γιατι αυτην την παροχη την πληρωσαμε...η απαντηση ηταν η εξης..

δεν δικαουσται το χρηματικο ποσο ουτε το δωρεαν αυτοκινητο αντικαταστασης.γιατι αυτος που σας τρακαρε ηταν στην ιδια εταιρια με εσας...
μετα οσοι με ξερετε..θα φανταζεσται τι τους εσουρα.....

δηλαδη αν σας τρακαρουν να παρακαλατε μην εχει ιδια εταιρια με εσας...χαχαχαχαχα ρε ειναι καραγκιοζηδες!!!!!!μας δουλευουν!!!!!!

MaGeLaNoS
27-01-10, 21:08
Λογικο ακουγεται γιατι αυτα που ΘΑ σου εδιναν θα τα επαιρναν σε χρηματα απο την αλλη ασφαλιστικη.Δεν μπορει να βγαλει απο την μια τσεπη κ να τα βαλει στην ιδια παλι.
Απλα θα επρεπε να το τονιζει καπου στο συμβολαιο.

MiKe_KaVaLa
27-01-10, 22:34
Μιας που μιλατε για ασφαλειες...ειχα ενα μικρο ''φιλιμα'' πριν 3 μηνες αν θυμασται και...εκτος το οτι μπηκαν μεταχειρισμενα ανταλλακτικα (η ασφαλιστικη δεν καλυπτε τα καινουρια)...εκτος του οτι πληρωσα εγω (FIAT) και στην συνεχεια πηγα τα τιμολογια στην ασφαλιστικη...μου πληρωσαν τα λεφτα τωρα,δηλαδη μετα απο 3 μηνες!

ngtech
29-01-10, 09:16
Προτε'ινω allianz μικτή...!!!!!! Δεν παίζεται...ειναι απίστευτη.!

ioannidis
29-01-10, 09:19
Με τι κόστος αν επιτρέπεται;

stilo-hraklis
30-01-10, 01:26
παιδια δεν ειναι το δικο μου αμαξι ειναι το 106 τις ελενης(κοπελας μου) αν ηταν το δικο μου θα βλεπατε εκρηξη στην εταιρια....το συμβολαιο δεν το γραφει πουθενα οτι δεν σε καλυπτει ισα ισα που λεει οτι το αμαξι το πληρωνει η εταιρια γιατι το πληρωνεις σαν παροχη στο ασφαλιστρο.....

MaGeLaNoS
30-01-10, 09:16
Επειδη εχω δουλεψει σε 2 ασφαλιστικες κ στις 2 καμια δεν δινει τις παροχες που υποσχεται οτι κοπανιουντε οι πελατες της μεταξυ τους.Αν ζητησεις απο τον ασφαλιστη σας το βιβλιαρακι με τους ορους του συμβολαιου θα το γραφει σιγουρα μεσα.
Δεν λεω εχεις δικιο κ καλα εκανες κ τα εχωσες απο την στιγμη που τα πληρωνεις αλλα δυστυχως ετσι λειτουργουν.

pacman
25-02-10, 12:31
πόσο πληρώνετε για ασφάλεια 6μηνη την πιο απλη που υπάρχει αυτή την στιγμη? μιλάω για 1.2

MiKe_KaVaLa
25-02-10, 12:37
Στο Punto που ειναι 1.100cc πληρωσα 148,00 ευρω αν θυμαμαι καλα. Η ασφαλεια ειναι η Αιγαιο και συνεργαζεται με την express service για οδικη βοηθεια.