PDA

Επιστροφή στο Forum : Vw Golf GTI... και μετά μπούμ!!!



MiKe_KaVaLa
18-02-10, 11:57
Προχθες λοιπον ενω γυριζα για Θεσσαλονικη απο Καβαλα στη εγνατια και πιο συγκεκριμενα στο μεγαλο τουνελ της Ελευθερουπολης για οσους ξερουνε με προσπερναει ενα Golf πιτα χαμηλωμα, ζαντα μεγαλη, εξατμιση και ισα που προλαβα να δω το λογοτυπο GTI... Μολις λοιπον βγαινουμε απο το τουνελ αρχιζει να το δινει οπως κι εγω (το καημενο στα 170χλμ...:bleh:). Εχω αρκετα μπροστα μου το GTI και ξαφνικα βλεπω να βγαζει καπνους απο πισω αμεσως αμεσως γεμισε τετοιο καπνο ο δρομος που δεν εβλεπες τιποτα... Αμεσως παταω φρενα πηγαινω απο αριστερα σιγα-σιγα και βλεπω ενα GTI μολις ειχε σταματησει στα δεξια και εντρομος ο οδηγος να βγαινει απο το αμαξι και να απομακρυνεται. Ο καπνος απο οτι διακρινα αρχικα ηταν ασπρος και μετα γκριζος...και προερχοταν απο το καπο και απο πλαγια...Ελπιζω να ειναι καλα το παλικαρι και περαστικα του!

Τελικα ο Παντελης ισως τα λεει καποιες φορες ομα αλλα εχει δικαιο...

Κατι τετοιο ητανε...κριμα...


http://www.youtube.com/watch?v=40MCT4A3uKE

karpoutzidis
18-02-10, 17:46
εντομετξη οση εχουν παρει αυτο τον κουβα το εχουν μετανιωση!!!!γενικα οπου σταθω και οπου βρεθω ακομη και γερμανακια μου λενε το ιδειο πραμα το 5ρη για τον π....τσο!!!!!μονο το ονομα εχει μηνει και σιγα σιγα χανεται και αυτο!!!!οπως εγεινε και με τα opel!!!

παντελης
18-02-10, 19:45
αν και το βιντεακι αυτο ειναι παλιο στο YOU TUBE παρομιοα περιπτωση μου εχει συμβει δυο φορες , μια με το polo 1,8Τ προς Αθηνα που πηγεναμε παρεα για 20 λεπτα με 180 -220 και μολις φταναναμε στα διοδια πεταξε ενα τρελο ντουμανι μπλε καπνο .
και η αλλα φαση εγω πηγενα με 130 με προωρισμο το παρισι και με περναει με 200-220 περιπου μια Laguna 2,0T και μετα απο 15 λεπτα καθως πλησιαζα στο καπνο που εβλεπα απο μακρια το ρενο ειχε παρει ψωτια για τα καλα και εφτηχως ο κοσμος ειχε βγει εξω .
αλλα επιδη εγω ειδα δυο περιπτωσεις δε συμενει και κατι αυτο -----------------------------------------------------------------------------------------------------------η' μηπως συμινει πολλα

Tokis
18-02-10, 20:11
Γι'αυτό Μιχάλη μακρυά απο γερμανικά μην γίνεις φωτεινό παραδειγμα!!!!
Ιταλικά και ΣΙΓΟΥΡΑ!!

παντελης
18-02-10, 21:29
παρτε και ενα φρεσκο και επικαιρο .
δεν ειναι παντα αξιοπιστο η διθεν καλη ποιοτητα στα πλαστικα του ταμπλο η στο επιπεδο εξοπλησμου γιατι οταν σπαει το μοτερ ειναι το τελευταιο που θα ασχοληθει καποιος
τι να το κανω εγω το να αλλαζει γρηγορα ταχητητες αμα σπαει μοτερ καθε δυο μερες?
αμ και την περιβαντολογικη ρυπανση που την βαζεται ?
γεμησε ο κοσμος λαδια.

http://www.youtube.com/watch?v=XQNb3Qpb8Gw&feature=popt02us02

MiKe_KaVaLa
19-02-10, 01:20
Παιδια ειχα παθει φοβερο σοκ! Πρωτη φορα ειδα κατι τετοιο... Σε κανεναν μας να μην συμβει!

Πηγαινα αρκετα σιγα για να δω μηπως χρειαστει βοηθεια αλλα ευτυχος το παιδι βγηκε και απομακρυνθηκε...
Οποτε μικρο το κακο...ενα GTI λιγοτερο...χεχεχε!

karpoutzidis
19-02-10, 01:22
ρε παιδια αν ειναι δυνατον!!!turbiζεις το αμαξι????θελεις ετσι για να βρησκετε εναν πυροσβεστηρα!!!!!!!
που πανε ρεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!