PDA

Επιστροφή στο Forum : ...ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ να μας παρασύρουν τα πολλά λόγια!!!



...ABARTH!!!
29-08-10, 22:16
Πολλοί άνθρωποι παρασύρονται από την μεγαλομανία τους.
Τί θέλω να πω;
Όχι πως είναι κακό να πάρεις όχημα μη ιταλικό,πάρε ότι θες αλλά όχι και να περιφρονείς τον Ιταλό!!!τότε θέλεις να τα ακούσεις...
Έχω δύο περιπτώσεις(περισσότερες αλλά θα πω δύο):
1η:Γνωστός μας νέος νεόπλουτος θα έπαιρνε όχημα.Σε συζήτηση του λέμε να δοκιμάσει την alfa 147 2.0 ή το ABARTH ή την GT αλλά 'ΟΧΙ εκεί μερσεντέ.Ε και λοιπόν πήρε την slk 200 compressor (φιγούρα) και εκτός ότι την πούλησε οι εντυπώσεις μένουν στην φιγούρα.Μάλιστα την οδήγησε ο θειος μου(που οδηγεί 159) και όταν γύρισε από την βόλτα είπε αφού έφυγε ο γνωστός << αυτό ρε σεις δεν στέκεται στον δρόμο>>

2η:Ο άλλος που του λες δοκίμασε τον Ιταλό.ΌΧΙ ΌΧΙ ΌΧΙ.Ε και πήρε (του πασάραν δηλαδή γιατί πήγαινε για avensis) το RAV4 τώρα το καινούριο και δεν θέλει να το οδηγεί.Κυκλοφορεί με το VW Caddy.Να φανταστείτε είχε το astra το τρίθυρο και το αντάλλαξε με μία 318 πιο παλιά γιατί λέει δεν κρατούσε στον δρόμο.Γελάστε εδώ:δεν ήξερε ότι στα αυτοκίνητα αλλάζουμε τα αμορτισέρ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ένα θετικό περιστατικό: οικογενειακός φίλος είχε την E200 και μετά από συζήτηση πήρε την LANCIA Thesis και μετά από καιρό αφού την είχε παρει ξανασυναντηθήκαμε και αυτό που είπε ήταν ότι δεν μπορούσε να φανταστεί ότι οι Ιταλοι βγάζουν τόσο καλά αυτοκίνητα(Η Thesis με διαφορά καλύτερη από την μερσεντε).

...και άλλα πολλά τέτοια!!!