PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΑ ΜΠΕΚ ΤΟΥ 1,6



jason
31-08-11, 15:08
Φίλοι συνφορουμίτες , αν κάποιος γνωρίζει τι πρέπει να κάνω για να " φτάσω " στα μπέκ του 1,6 , ας απαντήσει άμεσα please . Και για τυχόν απορίες , το μπέκ του 4ου κυλίνδρου , ενώ δέχεται το ρεύμα και κάνει κλίκ , δεν ψεκάζει καύσιμο . Προφανώς έχει βουλώσει άγρια και δεν λέει να ξεβουλώσει . Για αυτούς που έχουν ακόμη απορίες , ο πολλαπλασιαστής είναι οκ , το μπουζί είναι οκ .

Ευχαριστώ εκ των προτέρων ,
Jason

Stilatos
31-08-11, 15:18
ασε ειναι διαδικασια πρπει να βγαλεις πολλαπλη εισαγωγης ειναι πολλη μανικι.

jason
05-09-11, 12:35
ασε ειναι διαδικασια πρπει να βγαλεις πολλαπλη εισαγωγης ειναι πολλη μανικι.


Φίλε Stilate , αν και το έχω πράξει προκαταβολικά , θέλω να σε ευχαριστήσω που ανταποκρίθηκες . Όντως η πρόσβαση στα μπέκ είναι " μανίκι " , όταν δεν γνωρίζεις . Τώρα που ξέρω , φτάνω μέχρι εκεί σε χρόνο ρεκόρ !!!. Πράγματι βγάζεις πολαπλή εισαγωγής , αλλά μόνο τη μισή την πλαστικιά ( είναι διαιρούμενη ) και όλα τα παρελκόμενα που στηρίζονται επάνω της . Μετά είναι πεχνιδάκι να βγάλεις την μπεκιέρα και τα μπέκ . Πληροφοριακά σας λέω ότι το ένα μπέκ ήταν τελείως βουλωμένο και τα υπόλοιπα μισοβουλωμένα , χώμα και λάσπη , γ---μώ τις κολοβενζίνες που μάς πασάρουν οι απατεώνες του κερατά!! Καθάρισμα λοιπόν καλό στα μπεκάκια , και τοποθέτηση εξωτερικού φίλτρου βενζίνης υψηλής πίεσης , κόστος φίλτρου 16 ευρώ . Η απόλυτη κατά τη γνώμη μου λύση . Η λειτουργία του μοτέρ αποκαταστάθηκε πλήρως . Κόστος καθαρισμού των μπέκ με τούς γνωστούς υπερήχους , 40 ευρώ .

Jason

Stilatos
05-09-11, 13:18
jason επρεπε να σου ελεγα να βγαλεις φωτο για diy δεν πειραζει next time :). αλλαξες λαστιχακαι και στα μπεκ ? συνηθως και αυτο γινεται με καθε καθαρισμα.

jason
05-09-11, 14:52
jason επρεπε να σου ελεγα να βγαλεις φωτο για diy δεν πειραζει next time :). αλλαξες λαστιχακαι και στα μπεκ ? συνηθως και αυτο γινεται με καθε καθαρισμα.

Και να έβγαζα φωτογραφίες , δεν υπήρχε περίπτωση να τις ανεβάσω , όπως λέγεται . Δεν είμαι expert στο computing και όσες φορές επιχείρησα να ανεβάσω φωτό , τα έκανα μαντάρα , δεν ξέρω πως γίνεται και μεταξύ μας , ούτε θέλω να δίνω στοιχεία που μου ζητάνε αυτά τα διάφορα " ανεβαστήρια " . Λαστιχάκια , ναι άλλαξα και τα οκτώ , σου τα δίνει αυτός που καθαρίζει με υπερήχους τα μπεκάκια .

Ευχαριστώ και πάλι για το ενδιαφέρον σου ,
jason