PDA

Επιστροφή στο Forum : ΚΟΣΤΟΣ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΩΝ???



tania
07-09-11, 16:14
Καλησπέρα.Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση όσον αφορά το κόστος ανταλλακτικών και εργασίας σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο της Fiat.Πλήρωσα 95 € για τα εξής:Αλλαγή τακάκια πίσω, κάρτα καυσαερίων, σβήσιμο του κλασικού air-bag failure στον εγκέφαλο. Ήταν λίγο τσιμπημένα ή κάνω λάθος?

jason
07-09-11, 20:10
Καλησπέρα.Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση όσον αφορά το κόστος ανταλλακτικών και εργασίας σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο της Fiat.Πλήρωσα 95 € για τα εξής:Αλλαγή τακάκια πίσω, κάρτα καυσαερίων, σβήσιμο του κλασικού air-bag failure στον εγκέφαλο. Ήταν λίγο τσιμπημένα ή κάνω λάθος?

Το έχω γράψει πολλές φορές . Ως συνήθως στα " εξουσιοδοτημένα " grande piasecolo !! ( συγγνώμη για την αγένειά μου ) . Πάνω από πενήντα ευρώ είναι ληστεία !! Εκτός αν βάλεις τακάκια " εξωτικά " .

Χαιρετώ ,
Jason

ioannidis
08-09-11, 08:49
Καλησπέρα.Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση όσον αφορά το κόστος ανταλλακτικών και εργασίας σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο της Fiat.Πλήρωσα 95 € για τα εξής:Αλλαγή τακάκια πίσω, κάρτα καυσαερίων, σβήσιμο του κλασικού air-bag failure στον εγκέφαλο. Ήταν λίγο τσιμπημένα ή κάνω λάθος?

Έξω θα πλήρωνες κανα 65άρι...
Το μήνυμα του Airbag δεν σβήνει από τον εγκέφαλο με χρήση κάποιου διαγνωστικού. Σβήνει με την επιδιόρθωση του προβλήματος. Προφανώς με το examiner είδαν ποια φύσα είχε πρόβλημα και στην φτιάξανε (όχι αντικατάσταση... λίγο σφίξιμο το πολύ).
Τα 95 τα θεωρώ πολλά.

eazy
06-06-12, 14:11
Αυτό με τον προβληματικό αισθητήρα αερόσακων στο κάθισμα συνοδηγού θα έπρεπε να το έχουν επιδιορθώσει σε όλα τα stilo απο την εταιρεία δωρεάν αλλά είμαστε μαλάκες που δεν τους κάναμε ένας ένας μύνηση όταν μας πρωτοέτυχε.Γίνεται να αγοράζεις καινούριο αυτοκίνητο και στα τρία χρόνια νορμάλ οδήγησης και σε καλή κατάσταση μέσα/έξω (το δικό μου) να σου βγάζει άκυρο πρόβλημα στους αερόσακους; Σε άλλες εταιρείες πάντως σε τέτοια εργοστασιακά προβλήματα κάνουν δωρεάν την αλλαγή όταν το διαγνώσουν π.χ. toyota,citroen γιατί μου έχει τύχει σε άλλα ix της οικογένειας.

Stilatos
06-06-12, 18:06
και ναι και οχι. βασικα αυτο που φταιει πιο πολλη ειναι η παιδεια διοτι δεν μπορεις πια να βαζεις ενα χερι πανω στο καθισμα να στιριζεις ολο το σωμα σου να πιασεις κατι πχ διοτι ετσι τσαλακωνεις τον αισθητηρα βαρους. Δεν λεω οτι χαλαει με την πρωτη αλλα σιγουρα τραβαει ζορι. Οσο για τις κλεμες απο κατω ναι συμφωνω θα μπορουσανε να τις φτιαξουνε καλυτερα αλλα αυτο το προβλημα ειναι πολλοι κοινο σε πολλες μαρκες αυτοκινητων.