PDA

Επιστροφή στο Forum : Ερχονται γιορτες...



ammoulianiotis
07-12-11, 20:05
Καλησπερα σε ολους, πηρα το θαρρος να ξεκινησω αυτο το τοπικ με αφορμη τις ημερες αγαπης, χαρας και οικογενειακων συγκεντρωσεων.

Εδω και δυο χρονια ειμαι μελος και στο V-Strom Hellas Forum (http://vstromhellas.forumotion.com/forum) και εδω και μερικες μερες ξεκινησε μια προσπαθεια να μαζευτουν καποιο χρηματα, ειτε καποια πραγματα πρωτης αναγκης (απορρυπαντικα, τροφιμα μακρας διαρκειας κτλ) και με την πρωτη ευκαιρια να τα παμε στο Παιδικο Χωριο SOS Αθηνων και Θεσσαλονικης αντιστοιχα η οπου αλλου νομιζετε οτι υπαρχει αναγκη καθως στο Παιδικο Χωριο θα δωσει ενα χερι βοηθειας το V-Strom Club.

Κανεις δεν ζηταει να δωθει μια περιουσια, οτι εχει ο καθενας και μπορει γιατι ολοι γνωριζουν οτι οι εποχες ειναι δυσκολες.

Θα προτεινα (αν βεβαια θελετε και εσεις) να κανουμε κατι αντιστοιχο, να μαζευτουμε να δωσουμε απο 5-10-15 ευρω ο καθενας και να παρουμε κατι χρησιμο και να παμε στα παιδια αυτα με τα αυτοκινητα μας, να τους δωσουμε λιγη χαρα, να τα κανουμε μια βολτα (αν επιτρεπεται), να μιλησουμε με τους ανθρωπους αυτους που πραγματικα δινουν οτι εχουν προσεχοντας και μεγαλωνοντας αυτα τα παιδια.

Εγω βεβαια την Κυριακη που μας ερχεται θα ειμαι εκει, στο Παιδικο Χωριο SOS Θεσσαλονικης, στο Φιλυρο και θυμηθηκα (παρακαλω διορθωστε με αν κανω λαθος), οτι πριν απο μερικα χρονια ειχε γινει ενα αναλογο event εδω στη Θεσσαλονικη με το Club να πηγαινει σε ενα ιδρυμα.

Τι λετε λοιπον; Θελετε να κανουμε κατι αναλογο;

teo
08-12-11, 01:38
Πραγματικά καταπληκτική ιδέα και μπράβο για την ευαισθητοποίηση. Εγώ είμαι ήδη μέσα για Αθήνα με όποιους άλλους θέλουν. Αν κάποιος έχει γνώση περί του θέματος (τι επιτρέπεται πχ), ακόμα καλύτερα.

ammoulianiotis
08-12-11, 20:52
26 views, 1 απαντηση, οι αλλοι 25;

Soul_Giannis
08-12-11, 23:50
Σοφοκλη εγω ειμαι μεσα!Παρακολουθω και το θεμα στο Vstrom Club αλλα δεν μπορω να το κανονισω για Αθηνα!

maragoudis
09-12-11, 00:29
Κάνε εσυ την κινισή σου και θα βρεθεί κόσμος..
Ολοι εδώ είμαστε δεν νομίζω να διαφωνεί κανένας. Απλά δώσε πληροφορίες για το πως μπορεί να στείλει ο καθένας ότι νομίζει, αν μπορεις να έρθεις σε επαφή με κάποιον υπεύθηνο. Ας γίνει και κάποιο event αν μπορείτε να πατε σα βόλτα όσοι είστε κοντά και να κάνει ο καθένας ότι μπορεί. Δες αν υπάρχει και κάποιος αριθμός λογαριασμού σε κάποια τράπεζα που να μπορει να στείλει ο καθένας μας μια βοή8εια στο έργο τους ή σε κάποιο καταστημα ίσως για την κάλυψη κάποιας συγκεκριμένης ανάγκης.

ammoulianiotis
09-12-11, 08:49
Επειδη δε βλεπω να εχει πολυ κινηση (περισσοτερη εχει η πανελληνια), ας δουμε πρωτα ποσοι ειμαστε μεσα και μετα θα αποφασισουμε τι και πως...
Αν πχ. μαζευτουμε 2-3 αυτοκινητα να παμε δε χρειαζεται να γινει ολη η συννενοηση εδω, μπορει να γινει πολυ απλα σε ενα καφε... ;)

ioannidis
09-12-11, 10:28
Καμία αντίρρηση Σοφοκλή. Απλά εμένα μην με υπολογίζεται για την Θεσσαλονίκη.
Για Αθήνα είμαι μέσα πάντως.

ammoulianiotis
09-12-11, 10:31
Μηπως να ξεκινησουμε μια λιστα; Την πολη την βαζω για να μην ξεκιναμε αλλα thread αναλογα με το μερος (εκτος και αν θελετε να το κανουμε ξεχωριστα)

1. ammoulianiotis - Θεσσαλονικη
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.

teo
09-12-11, 16:41
Συνεχίζω τη λίστα:

1. ammoulianiotis - Θεσσαλονικη
2. teo - Αθήνα
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.

s6_sot
09-12-11, 16:51
Αν αναλάβει κάποιος να τα συγκεντρώσει και να τα διανείμει στα ιδρύματα που αναφέρθηκαν θα συνεισφέρω με μεγάλη μου χαρά...

ammoulianiotis
09-12-11, 18:40
Αν αναλάβει κάποιος να τα συγκεντρώσει και να τα διανείμει στα ιδρύματα που αναφέρθηκαν θα συνεισφέρω με μεγάλη μου χαρά...
Γιατι να μην οργανωθει επισκεψη να γινουν ολα ωραια και καλα;

s6_sot
09-12-11, 22:06
Θα μαζευτούμε? 2 άτομα θα πάμε?

maragoudis
09-12-11, 23:40
Είμαστε πολύ εδώ μέσα ρε παιδιά αλλά έχουμε πιάσει και όλη την Ελλάδα..
Για να μαζευτούμε λοιπόν μάλλον θα είναι κάπως δύσκολο.
Οπότε συμφωνώ με τον s6_sot!

ammoulianiotis
10-12-11, 12:19
Αν δεν μαζευτουμε τοτε πιστευω δεν αξιζει τον κοπο...
Καλυτερα να βρουμε τον αριθμο λογαριασμο καποιου ιδρυματος και να κανουμε μια καταθεση...

ntinosmg
21-12-11, 23:44
παιδια τι εχει γινει μ αυτην την ιδεα?εγκαταλειφθηκε η ειναι να γινει?μπορω να προσφερω καπου?

jason
22-12-11, 22:05
Αξιέπαινη πρωτοβουλία !! Για πείτε νεότερα...τι έχει αποφασιστεί τελικά ;.....

ammoulianiotis
22-12-11, 22:14
Λοιπον, οπως ειχα γραψει και στο πρωτο ποστ που εκανα, με το Vstrom Hellas Forum (http://vstromhellas.forumotion.com/forum) ειχαμε αποφασισει να παμε επισκεψη οπως και το καναμε.
Εντυπωσεις και αισθηματα, απλα απιστευτα! Η χαρα που δωσαμε και πηραμε, απεριγραπτη!

Εδω δεν ειδα ιδιαιτερη κινητικοτητα περα απο 2-3 ατομα και ετσι δεν το κυνηγησα περισσοτερο. Δεν βλεπω να γινεται κινηση σαν Club, παρα μονο σαν μοναδες αν κανετε κατι η στην καλυτερη να πατε δυο-δυο. Αν δειτε και η λιστα που φτιαξαμε ειχε μονο 2-3 ατομα. Τι να πω, οι καιροι ειναι δυσκολοι, ολοι μας εχουμε πολλα στο κεφαλι, που να βρεις χρονο...

Παρτε και ενα βιντεακι... ;)

http://www.youtube.com/watch?v=9ZrL1_5KK8k

face
22-12-11, 22:18
Εμείς κάναμε εδώ στον Βόλο μία κίνηση. Ας γίνονται και ας μην είναι οργανωμένες, αρκεί να γίνονται.

jason
23-12-11, 18:35
Ρε παιδιά , γιατί δεν μπορούμε σαν Club , σε ένα λογαριασμό να συγκεντρώσουμε ένα ποσό και να το παραδώσει κάποιος απο εσάς που έχετε τις επαφες με αυτα τα ιδρύματα ; Δυστυχώς δεν έχουμε όλοι τη δυνατότητα να παρευρεθούμε σε συγκεκριμμένες ημερομηνίες σε αυτές τις εκδηλώσεις αγάπης προς αυτά τα παιδάκια . Μπορούμε όμως να συνεισφέρουμε ένα μικρό ποσό ο καθένας μας , το οποίο θα είναι αρκετά μεγάλο αν ανταποκριθούν τα περισσότερα μέλη . Ammouliniotis , σκέψου το λίγο και δρομολόγησε την εξέλιξη ρε συ φίλε , να δώσουμε και εμείς λίγη χαρά στα παιδάκια μέρες που είναι ....

ammoulianiotis
23-12-11, 19:02
Ρε παιδιά , γιατί δεν μπορούμε σαν Club , σε ένα λογαριασμό να συγκεντρώσουμε ένα ποσό και να το παραδώσει κάποιος απο εσάς που έχετε τις επαφες με αυτα τα ιδρύματα ; Δυστυχώς δεν έχουμε όλοι τη δυνατότητα να παρευρεθούμε σε συγκεκριμμένες ημερομηνίες σε αυτές τις εκδηλώσεις αγάπης προς αυτά τα παιδάκια . Μπορούμε όμως να συνεισφέρουμε ένα μικρό ποσό ο καθένας μας , το οποίο θα είναι αρκετά μεγάλο αν ανταποκριθούν τα περισσότερα μέλη . Ammouliniotis , σκέψου το λίγο και δρομολόγησε την εξέλιξη ρε συ φίλε , να δώσουμε και εμείς λίγη χαρά στα παιδάκια μέρες που είναι ....

Το σκεφτηκα, το προτεινα αλλα πιστευω οτι θα ηταν καλυτερο οσοι μπορουμε να βρεθουμε και να παμε. Επαφες προσωπικα δεν εχω με κανενα ιδρυμα, αν εβλεπα ομως οτι μαζευομασταν 5-10 ατομα και περισσοτεροι τουλαχιστον για Θεσσαλονικη και Βορειο Ελλαδα γενικοτερα θα εκανα μια επαφη με καποιο ιδρυμα, να τους ενημερωσω οτι θα παμε, να ρωτησω αν υπαρχει κατι που το θελουν σαν πρωτη αναγκη. Συμφωνω οτι θα μπορουσαμε να μαζεψουμε ενα ποσο αλλα να το παμε εγω και αλλος ενας η δυο δεν το προτιμω, θα προτιμουσα να εβλεπα 10 ατομα, να πηγαιναμε, να ακουγατε πως δουλευουν αυτοι οι ανθρωποι, να διναμε οοοτι ποσο ειχαμε μαζεψει και να φευγαμε με ενα μεγαλο χαμογελο στα χειλη.

Ειναι διαφορετικο να δινεις μονο τα λεφτα μεσω ενος τραπεζικου λογαριασμου και διαφορετικα να τα δινεις εσυ, να βλεπεις τον υπευθυνο να βουρκωνει και τα παιδακια να ερχονται να σου μιλανε... Σκεψου οτι μπορεις να στειλεις λεφτα πλεον και ηλεκτρονικα, θα μπορουσαμε πολυ απλα να στειλουμε λεφτα με ενα και μονο κλικ.

Οταν ξεκινησα το τοπικ ειχα στο μυαλο μου να κανουμε μια κινηση σαν Club αλλα να φανουμε, οχι να φωναξουμε καναλια, αλλα να μαζευτουμε ολοι μαζι να κανουμε αυτη την κινηση και μετα να παμε να πιουμε και ενα ριμαδοκαφε, να φανουμε οτι υπαρχουμε σαν Club γιατι εδω στο Βορρα πλεον μονο απο τον υπολογιστη τα λεμε...

angelinho
23-12-11, 21:29
μεσα κι εγω... ειναι για καλο σκοπο...