PDA

Επιστροφή στο Forum : To forum μας στα κινητά



teo
26-03-12, 18:43
Καλησπέρα σε όλους! Άνοιξα νέο θέμα για ένα προβληματάκι που ίσως ταλαιπωρεί μόνο εμένα, αλλά ίσως να είναι και γενικότερο.

Τον τελευταίο καιρό, και συγκεκριμένα μετά το τελευταίο update του forum, δεν μπορώ πλέον να απαντήσω μέσα από τον browser του κινητού. Ενώ ανοίγει κανονικά δηλαδή σαν σελίδα, μόλις πατάω στο πλαίσιο για πληκτρολόγηση, δείχνει να το επιλέγει στιγμιαία και μένει εκεί χωρίς να μου δίνει καμία δυνατότητα. Έχω δοκιμάσει πολλούς browsers (Safari, Opera κλπ) με το ίδιο αποτέλεσμα.

Όσοι μπαίνετε στο forum από κάποιο smartphone ή tablet, έχετε παρόμοιο πρόβλημα;
Είναι πολύ εκνευριστικό, μιας και ελάχιστα πλέον κάθομαι στο pc... Και δυστυχώς ούτε το tapatalk δίνει λύση μιας και το forum δεν το υποστηρίζει...

ΥΓ1: Εγώ έχω HTC Desire για όποιες συγκρίσεις.

ΥΓ2: Επίσης μετά το τελευταίο update του forum παρατηρώ πολλά bugs ακόμα και από pc. Μερικές φορές μετά το login, το username εμφανίζεται λίγο "κινέζικο", όπως και τα ονόματα των threads κατά την αναζήτηση καμιά φορά. Το έχετε παρατηρήσει αυτό;

ammoulianiotis
26-03-12, 21:11
Μπαινω απο το pc και απο iphone με το opera και ποτε δεν εχω παρατηρησει το παραμικρο. Βεβαια αν ειχαμε κατι σε tapatalk mode θα ειμασταν μια χαρα αλλα τι να κανουμε...

face
26-03-12, 21:54
Και εγώ όταν πάω να γράψω από κινητό (htc sensation) τα ίδια μου κάνει και δεν μπορώ.

orbit21
27-03-12, 00:58
Iphone rules...!!!!!!! Κανενα προβλημα εγω.

Soul_Giannis
27-03-12, 14:03
Τα ριμαδια που αγοραζετε!!!!

face
27-03-12, 14:37
Άσε μας ρε με το φωτοβολταικό σου.

teo
27-03-12, 17:53
Ανοίξτε καμιά flash σελίδα σωστά και μετά μιλάμε iphonάκηδες!! Χαχαχα!! :bleh:
Σόφο με το pc δεν έχω θέμα, απλώς μια στις 100 στο search πχ μπορεί να βγάλει κινεζιές!

Άρα κάτι παίζει μετά το update του forum για τα android μόνο?... Face δοκίμασες με κανέναν άλλο browser ή με τον default μόνο?
Κάποιος άλλος με android άλλης μάρκας (όχι htc δηλαδή)?

face
27-03-12, 17:56
Ανοίξτε καμιά flash σελίδα σωστά και μετά μιλάμε iphonάκηδες!! Χαχαχα!! :bleh:
Face δοκίμασες με κανέναν άλλο browser ή με τον default μόνο?
Κάποιος άλλος με android άλλης μάρκας (όχι htc δηλαδή)?

ΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ προσβόλαααααα...Πώς μου ξέφυγε εμένα...χαχαχαχα
Μόνο με τον default δοκίμασα TEO και το κάνει μόνο στο stiloclub.
Bug του admin Soul μου φαίνεται για να μας τα βγάλει άχρηστα και να εκθειάζει τον ηλιακό του. :biggrin:

teo
27-03-12, 18:08
Χαχαχαχα! Εύκολα ο Soul το έχει κάνει για να μου πάρει εκδίκηση και για όσα του είπα για τη μάσκα!!

Λοιπόν face βρήκα το bug (αν μπορείς να το πεις έτσι) μετά από τρελό ψάξιμο:

Στις επιλογές του browser αν τσεκάρεις το Mobile View (δεν ξέρω πως το έχει εσένα αν είναι ελληνικό), μπορείς να απαντήσεις κανονικότατα! Εγώ το είχα απενεργοποιήσει για να μου βγάζει τα sites όπως πχ το youtube κανονικά όπως και στο pc και όχι σε προβολή mobile (εδώ αφρίζει ο soul!!χαχαχα) και ούτε μου πέρασε απ το μυαλό!!
Για δοκίμασέ το!

jason
27-03-12, 18:57
Ανοίξτε καμιά flash σελίδα σωστά και μετά μιλάμε iphonάκηδες!! Χαχαχα!! :bleh:
Σόφο με το pc δεν έχω θέμα, απλώς μια στις 100 στο search πχ μπορεί να βγάλει κινεζιές!

Άρα κάτι παίζει μετά το update του forum για τα android μόνο?... Face δοκίμασες με κανέναν άλλο browser ή με τον default μόνο?
Κάποιος άλλος με android άλλης μάρκας (όχι htc δηλαδή)?

...Teo , σου βγάζει " Κινεζιές " το Htc σου γιατί μερικές φορές θυμάται την ...καταγωγή του:jump1:...αχάχαχαχάχχχχχ.......

face
27-03-12, 19:36
:laughing:
Ενώ οι ηλιακοί είναι κατευθείαν από το silicon valey...:nerd:
Handmade από τον συγχωρεμένο.

ioannidis
27-03-12, 20:24
Android που είχα, έχω και θα έχω για πάντα, μια χαρά μου δουλεύει ο editor. Με τον δικό τους browser πάντα...

teo
27-03-12, 21:26
Χαχαχαχα face... Εγραψες!!
Jason το τερας το pc τα εβγαζε καμια φορα κινεζικα φιλε...το htc ποτε! Δικα σου τα συμπερασματα! Χαχα! :pc:

Μιχαλη ισως να μην εχεις απενεργοποιησει ποτε το mobile view στον browser οποτε λογικα δεν θα ειχες θεμα!

PascM
28-03-12, 03:02
Από το xperia mini που έχω παίζει μια χαρά! Android