PDA

Επιστροφή στο Forum : Fiat Stilo ελλατωματικο ή όχι??



stilovatis
24-04-05, 00:22
Όλοι μας έχουμε ακούσει ότι το ταδε μοντελο ηταν ζημιαρικο, ειχε προβλημα εκει και τα λοιπα…αλήθεια ή μύθος γιατι όπως όλοι ξέρόυμε παντού υπάρχει ενας μύθος….Το αυτοκίνητο πού ολοι μας έχουμε επιλέξει ως μέσο μεταφοράς μας παρούσιαζει όντως πρόβληματα η όχι; Μήπως το γνωστο χαλασμένο τηλέφωνο ισχύει και στη δικιά μας περίπτωση….πίστευώ ότι οι περισσότεροι από εμας έχουν ακούσει¨ωραιο αυτοκινητο το stilo αλλα έχω ακούσει ότι έχει πρόβλημα με τα ηλεκτρονικα¨εχει ελλατωματικο εγκέφαλο και τετοια…Αποψή μου οποιός δείχνει τον δρόμο στους αλλούς και είναι τεχνολογικά πιο εξελιγμένος σάφως και αντιμετωπίζει πρώτος τα προβλήματα..Στην αντιπροσωπεια στην οποια πήγαινω τι αυτοκινητο μου εχω ακουσει τα εξης….μην το τσιπάρεις και χώρις τσιπ ο εγκέφαλος παρουσιάζει ζημίες………μην το τόυρμπίσεις για τον ίδιο λόγο το αυτοκίνητο θα βγάλει ζημιές μην του ρίξεις λεφτά. Περιμένω την αποψή σας για τα παραπάνω όπως και να αναφαίρετε τις ζημίες που σας εχει παρουσιασει..Οι δικές μου είναι:αλλαγή μοτέρ υαλοκαθαριστήρων επειδή κόλλαγε και αλλάγη εμπροσθιου φαναριου επειδή πήρε νερά….Συγνώμη αν σας κούρασα μα το μακρύσκελο αρθρο μου..by Stilovatis Viva Italia!!! :107

aman17-2
24-04-05, 02:22
1.αλλαγή κάτι που δεν ξέρω πως λέγεται αλλά ήταν πάνω σε ένα ιμάντα σαν ρουλεμάν και ακουμπούσε και ακουγόταν
2.Επιδιόρθωση πίσω ένδειξης για το αν έχει κουμπώσει το πίσω κάθισμα (κόκκινο/μαύρο)
3.Αλλαγή ψυγείου λόγω διαρροής (θα γίνει από Δευτέρα)
4.Δεν δουλεύει το air condition (καινούριο πρόβλημα θα το πώ την Δευτέρα)
5.Κλασσικό abs , ebd failure όταν έχει παγωνιά ...(δεν το ΄λέω καν αφόύ εξαφανίζεται σε μερικά δευτερόλεπτα
6.Κλασσικό Air Bag Failure που εμφανίζεται όταν βάζω άτομα πίσω λόγο της κίνησης της καρέκλας και μετά από λίγο "τράνταγμα" φεύγει

αυτά είναι όλα...και έτσι όπως το πάω...λίγα είναι ....στο μέλλον θα δείξει....

Stilatos
24-04-05, 03:16
παιδια νομιζω κανουμε διπλο τοπικ αν δεν κανω λαθος εχουμε ξανακανει τοπικ στο ιδιο θεμα

aman17-2
24-04-05, 03:31
ήταν στο παλιό φόρουμ και νομίζω το είχε ανοόξει ο Ίόνιο...αλλά θα σε γελάσω....

karaLRS
24-04-05, 04:48
MONO αλλαγή μπαταρίας γιατι το είχα αφήσει 2 βδομάδες χωρίς να το ξεκινήσω και ξελήγωσε...

φτου μην το ματιάσω το Στιλάκι μου

philippyz
24-04-05, 08:32
και στο δικο μου φαναρι μπαινει λιγο νερο μεσα (*μηπως ειναι στην εγγυηση αυτο?) κατα τα αλλα δεν εχω αλλο προβλημα και το εχω 3 μηνες το καλο μου

stilovatis
24-04-05, 15:00
Δυστυχώς δεν γνωρίζω αν το τοπικ αυτό έχει ξαναγινεί γιατί το αυτοκίνητο το απέκτησα πρόσφατα και δεν συμμετείχα στο προηγούμενο site…

king
24-04-05, 23:20
Eγω είχα μουσική για τρις ώρες περίπου και το ηχείο στην πόρτα του οδηγού άρχισε να τρίζει λίγο στο μπάσο . Τα ηχεία του είναι χάρτινα τι να σου κάνουν ,για μαμά παντός είναι έχει καλό ηχοσυστημα

stilovatis
24-04-05, 23:58
pantws emena to fanari to mprosta moy eipan oti den kalyptetai sthn eggyhsh mexri kai xvma exei mesa..

aman17-2
25-04-05, 00:05
μαμακίες...
αν δεν καλύπτει το φανάρι τι καλύπτει?

stilovatis
25-04-05, 00:10
Ελαντε τι καλυπτει είναι κατασκευαστικο λάθος και όχι κακη χρηση του ιδιοκτητη…. Μου ειπαν στην αντιπροσωπεια να το παμε σε ένα φαναρτζη να του βαλει σιλικνη και θα είναι κομπλε….με το αζημειωτο μα…λακιες!και το χωμα πως θα φυγει?

ckalfas
25-04-05, 00:12
Σε κοροιδεύουν Stilovatis! Καλύπτεται κανονικότατα στην εγγύηση!
Πάντως, ομολογώ πως δεν περίμενα να υπάρχουν Stilo που να έχουν τέτοιο πρόβλημα πλέον...
Το δικό μου ήταν από τα πρώτα και είχα όντως τέτοιο πρόβλημα, αλλά πίστευα ότι λύθηκε...

stilovatis
25-04-05, 00:32
Πιστευες ότι λυθηκε;δηλαδη ξαναειχες προβληματα;Ηγουμενιτσα που σπουδαζω μου ειπαν ότι δεν το καλυπτει η εγγυηση εδώ στην Αθηνα μου είπαν κανενα προβλημα κλεισε ραντεβου και φερτο….

ThoDoriS
25-04-05, 00:58
Athens rules......

Αχ και μου είχε δώσει ο Παντελής κάτι φώτος απο φανάρι....και ακόμα τις σκανναρω......

Τεμπελής είμαι τελικά....:P

tzagarakis
25-04-05, 09:38
Εμενα ειναι 6 μηνων & τα μονα προβληματα ηταν ενα χτυπημα στο τιμονι,το οποιο διορθωθηκε σε 5 λεπτα.
Απο την πρωτη μερα οταν ανοιγω την ταπετσαρια της ηλιοροφης τριζει. Τιποτε αλλο.

karaLRS
25-04-05, 10:14
Απο την πρωτη μερα οταν ανοιγω την ταπετσαρια της ηλιοροφης τριζει. Τιποτε αλλο.


Για την ηλιορόφη υπάρχει λύση.την ειχαμε στο προηγούμενο φορουμ.

θα την ξανακάνω Post αυριο.

tzagarakis
25-04-05, 11:37
Eυχαριστω πολυ, KaraLRS, το εχω συνηθησει πια & δε με ενοχλει τοσο. Σιγουρα ομως μ'ενδιαφερει τυχων λυση.
Ευχαριστω & παλι

stilovatis
25-04-05, 23:41
Thodoris για βαλε τις φωτο με το φαναρι να τις δουμε,Θα ερθω την τεταρτη για καφε να σας γνωρισω και από κοντα και να δειτε και το φαναρι από κοντα..αλλα πολύ χωμα!

ThoDoriS
26-04-05, 01:40
Ελα καλύτερα την Τετάρτη.....γιατί αν περιμένεις φώτος.....ειναι στην Πάτρα....:/

Pantjo
26-04-05, 16:43
Ρε αλητη, σου παρεδωσα το προσωπικο μου πολυτιμο αρχειο και εσυ περα βρεχει? Αχ αχ αχ! Ετσι και σε πιασω!!!
Λοιπον, το φαναρι ειναι κανονικα μεσα στην εγγυηση. ΚΑνονικοτατα. Βεβαια διορθωνεται με σιλικονη αν καταφερεις να το βγαλεις και να το καθαρισεις, αλλα ειναι χλωμο.
Επισης πρεπει να ξερεις οτι αν αφησεις μεσα το νερο σε λιγο θα αρχισει να παρουσιαζει μια ελαφρια οξειδωση η οποια φαινεται σαν...χωμα!! Ωχ!! ΛΕΣ? :127

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
26-04-05, 16:46
κανονικα ειναι μεσα στην εγγυηση....