PDA

Επιστροφή στο Forum : Πάμε λοιπόν για την 9η Πανελλήνια!



ioannidis
09-01-13, 20:12
Καλή χρονιά συμφορουμπήχτες! Καλά να μαστε να τα λέμε!

Όπως κάθε χρόνο, έτσι και εφέτι, θα πάμε την εκδρομούλα μας... Και επείδή όπως κάθε χρόνο ξεκινάμε τελευταία στιγμή να οργανωνόμαστε (λέμε τώρα) λέω να κάνω την αρχή, να δηλώσω συμμετοχή και να προτείνω 2 ημερομηνίες και 2 τοποθεσίες.

Κάποια στιγμή θα συγκεντρώσουμε ότι γράψαμε, και θα αποφασίσουμε ένα εντελώς άλλο Σαββατοκύριακο και μια εντελώς άλλη τοποθεσία! :tongue1:

Τα ΣΚ που προτείνω είναι:
1. 15-17 Φεβρουαρίου
2. 22-24 Φεβρουαρίου

Τοποθεσίες που προτείνω είναι:
1. Καρπενήσι
2. Καλάβρυτα

Αυτά.

Stilatos
09-01-13, 20:49
καρπενήσι ισως μπορω να βρω καλη τιμη σε ενα πολλη καλο ξενοδοχειο που πηγα με εναν φιλο μου που επρεπε να σεταρει κατι πραγματα εκει περα για λογαριασμο αλλων. Ειναι ακριβο αλλα πιστευω μπορω να το παρω σε πολλη χαμηλωτερη τιμη αν μαζευτουμε ατομα. http://www.emotions.com.gr Ta δωμάτια ειναι τοπ παντως και απιστευτη θεα. Πηγα πρίν κανένα μήνα και στα 30 μετρα ειναι μια μεγαλη πλατεία με παρκινγκ για αρκετά αμάξια. (ειναι αδεια γενικώς η πλατεια. ειναι ουστιαστικα λιγο εξω απο την πολη)

βρήκα αυτην την προσφορα αλλα και να ληξει πιστευω οτι μπορώ να το παρω παλι και ισως και λιγο καλύτερα.

http://www.cheapis.gr/478418/deals/%CF%84%CE%B1%CE%BE%CE%AF%CE%B4%CE%B9-%CF%83%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%B9%CE%B4%CE%B1%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%BF%CF%81%CE%B9%CF%83%CE%BC%C F%8C-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%8C%CF%83%CE%BF

εγω θα πρότεινα 22-24 να προλάβουμε να οργανωθούμε.

το montana αν και μεσα στην πολη και οτι κανανε ανακαινιση δεν αξιζει, εχουνε κανει κατι πεζοδρομησεις και ακομα λιγοτερο μερος να παρκαρεις και εκει πιο πανω που τα παρκαραμε παλια το εχουνε κανει πιατσα ταξι και ειδικα o soul δεν γουσταρει με καμια να παμε :)

Επισης θα μπορουσαμε να το συνδυασουμε με κανενα σκι πανω στο χιονοδρομικο.

Αν δεν θελετε να παμε ξανα καρπενησι προτεινω και ναουσσα ημαθιας που ειναι παρα πολλη ωραια και ειναι το καιμακτσαλαν και τα 3-5 πηγαδια χιονοδρομικά 20 λεπτα μακρια. Εχω ενα μερος στο αρκοχωρι που ειναι πολλη φτηνα και καλα 30-45 ευρω την ημερα για δικλινο και εχει μια μικρη ταβερνουλα απο κατω αμα πειναμε το βραδυ και δεν θελουμε να παμε μακρια. Η ενα εξοχικο στο βουνο για 10 ατομα να κοιμιζει με 300-400 ευρω αν δεν κανω λαθος για 3-4 μερες βγαινει περιπου 30 ευρω το ατομο.

www.villavadola.gr και εδω https://www.facebook.com/profile.php?id=100003255529826&sk=photos_stream (οι πρωτες 15 φωτο ειναι απο το εξοχικο που ενοικιαζετε)

ammoulianiotis
10-01-13, 09:32
Αν αποφασισετε για Καιμακτσαλαν και Αγιο Αθανασιο εχω φιλη που κραταει ξενοδοχειο και αν θελετε μπορω να ρωτησω μηπως και κανει καλυτερη τιμη...

Το ξενοδοχειο ειναι τουτο! http://www.greekexplorer.gr/portal/index.php?option=ozo_content&perform=view&id=655&Itemid=17

παντελης
10-01-13, 15:49
ετσι να και εγω μεσα ειμαι απλα ειμαι της γνωμης να ειναι σχετικα ζεστο το δωματιο και πανω απο ολα καθαρο γιατι στο δωματιο θα κοιμηθουμε θα γαμ....σου...με δε θα καθησουμε και πολυ ωρα.
1.να εχει προσβασιμο χωρο σταθμευσης
2.να εχει λογικη τιμη απο 30-50 τη βραδια
3.να εχει σαλονι με τζακακι για να κανουμε τη παρεα μας
4.θα βολευε να εχει πρωινο.
Στο κα'ι'μακ δεν εχω παει οποτε μεσα
στο καρπενισι εχουμε παει ομως ειναι ποιο κοντα για τη πλειοψηφια των συμετοχων οποτε παλι μεσα
5.αν σαν προορισμος επεζε κατι εδω κοντα θα μπορουσε να ερθει και ο Αρχητεκτονας .

Stilatos
10-01-13, 16:46
Και τα τρια που προτεινα εχουνε πρωινο και σαλονι με τζακι. Πειτε ομως επισης ποιες ημερομηνιες βολεουουνε τον καθενα.

ammoulianiotis
10-01-13, 17:27
Αν αποφασισετε για Καιμακτσαλαν και Αγιο Αθανασιο εχω φιλη που κραταει ξενοδοχειο και αν θελετε μπορω να ρωτησω μηπως και κανει καλυτερη τιμη...

Το ξενοδοχειο ειναι τουτο! http://www.greekexplorer.gr/portal/index.php?option=ozo_content&perform=view&id=655&Itemid=17

Οποιος θελει με ενα πμ του δινω το τηλεφωνο της κοπελας για να συζητησει μαζι της για τιμη ωστε να μην μπω εγω στη μεση και μπερδευτουν τα πραγματα.

Vasilistilo
10-01-13, 22:00
καταρχην χρονια πολλα σε ολους και καλη χρονια με πολλα ασφαλη χιλιομετρα υγεια σε ολους να ειστε καλα εχω χαθει λιγο απο την παρεα λιγο η ανεργια λιγο τα οικονομικα μας εχουν απομακρυνει anyway.οπου και αν αποφασισετε φετος να πραγματοποιησετε την εκδρομη το μονο σιγουρο οτι με αυτη την παρεα θα ειναι καταπληκτικα οπως καθε χρονια δυστηχως για τους αθηναιους καποιοι προορισμοι ειναι απαγορευτικοι λογω χιλιομετρων κατι ενδιαμεσο ισως βολευε πιο πολλα παιδια,καρπενησι και καλαβρυτα ειναι καλη ιδεα ελπιζω να αποφασιστει κατι που να μας μαζεψει οσους περισσοτερους μπορει.

ethnikofron471
10-01-13, 22:45
Καλάβρυτα πολύ νότια δεν πάει ρε παιδιά?Δεν θα είναι και πολύ πανελληνια... :p
Κάπου πιο κεντρικά δεν θα ήταν καλύτερα για να βολέυει και νότιους και βόρειους?

panos22
11-01-13, 02:09
Xρόνια πολλά παιδιά και καλή χρονιά να έχουμε όλοι με υγεία.και εγώ μέσα είμαι.εμένα προσωπικά μου ακούγεται καλύτερο 22 24 φλεβάρη.Να προλάβουμε όλοι να οργανωθούμε.και να κοιτάξουμε και τα stilo μας μήπως θέλουν τπτ......:whistle::whistle::whistle:

face
11-01-13, 10:34
Αν παίξει κάπου εδώ κοντά (Βόλο) και αργούτσικα μάλλον θα την παλέψουμε και εμείς φέτος, όπως λέει και ο Παντελής αν και πάλι δεν με πέτυχε.
Καλάβρυτα σίγουρα δεν θα μπορέσω.
Με έχει κάνει από μπετατζή έως αρχιτέκτονα.
Πάλι καλά που δεν με έχει πει σιδερά μέχρι τώρα.

παντελης
11-01-13, 16:40
εγω θα σε λεω οπως μου ερχαιτε και εσυ θα μου λες για την ομαδαρα....συμφωνοι?

ioannidis
12-01-13, 01:41
Καλάβρυτα πολύ νότια δεν πάει ρε παιδιά?Δεν θα είναι και πολύ πανελληνια... :p
Κάπου πιο κεντρικά δεν θα ήταν καλύτερα για να βολέυει και νότιους και βόρειους?

Αυτό το θέμα πάντα υπήρχε και πάντα θα υπάρχει...
Άλλωστε η Θεσσαλονίκη δεν είχε και τα καλύτερα στατιστικά σε συμμετοχές σε Πανελήνιες... Τα τελευταία χρόνια τουλάχιστον.

Εγώ πάντως και στο Πήλιο δεν θα έλεγα όχι. Τσαγκαράδα, Ζαγορά και τα πέριξ. Και για την παραλία του Βόλου ακόμα καλύτερα... Να παρκάρουμε κάτω τα Stilo και 3 μέρες να την βγάλουμε στα τσιπουράδικα.

Λέω εγώ τώρα...

παντελης
12-01-13, 10:25
αμε αμε γιατι οχι .......

face
12-01-13, 21:52
Πήλιο είχε γίνει η πρώτη ιστορική Πανελλήνια πριν από καμια 10αριά χρόνια.
Το σίγουρο είναι ότι το Πήλιο έχει από όλα και γενικά βολεύει.
υγ. Πες μου ότι θέλεις μόνο μην μου πεις ότι έχω μαγαζί.

παντελης
13-01-13, 01:29
καλα και για να εχουμε καλο ερωτημα πως το λες εσυ το μαγαζι που εχεις?

ioannidis
13-01-13, 12:23
Πολυκατάστημα;

παντελης
13-01-13, 13:13
επιδη το γεμησε με 3 γραφεια θελει να το λεμε γραφειο ...

Soul_Giannis
14-01-13, 01:58
Πήλιο είχε γίνει η πρώτη ιστορική Πανελλήνια πριν από καμια 10αριά χρόνια.
Το σίγουρο είναι ότι το Πήλιο έχει από όλα και γενικά βολεύει.
υγ. Πες μου ότι θέλεις μόνο μην μου πεις ότι έχω μαγαζί.

Εάν αυτή είναι η 9η πως είχαμε παει πριν 10χρονια στο πηλιο;;;

face
14-01-13, 11:44
Μας ξέφυγε καμία ρουφιάνα.....

ioannidis
14-01-13, 21:18
20 χρονια έχεις το Stilo... Ακόμα να καταλάβεις;

παντελης
15-01-13, 16:30
Λοιπον που θα παμε?

ThoDoriS
17-01-13, 23:55
Στο Πήλιο.

Θέλω και τον καταστηματάρχη....για αυτό Πήλιο...

face
18-01-13, 23:56
καταστηματάρχη να πεις το πρώτο σου παιδί....

ioannidis
19-01-13, 12:25
καταστηματάρχη να πεις το πρώτο σου παιδί....

Αν γίνει οικοδόμος σαν και σένα...

παντελης
21-01-13, 20:22
Παιδια ενα ξενοδοχείο πιστευω για ολους μας .
Hotel TOXOTES Πηλιο
http://www.toxotes.com/index-gr.html
Αν επιλεγεί το πηλιο ως προορισμός για τη φετινη μας εκδρομή επισκεφτικα ενα καλο ξενοδοχειο το οποιο ειναι οπως πληροφορήθηκα το ξενοδοχειο που κανουνε συναντήσεις τα περισσότερα club ειναι σε πολυ προσιτές τιμες και εχει εσωτερικό παρκιν αλλα και χωρο εξω απο το ξενοδοχειο για στάθμευση ολα τα δωματια εχουνε τζακι τρίκλινα και δίκλινα και στη τιμη περιλαμβάνεται πρωινο μπουφές που θα ικανοποιήσει τις λιγούρες μας .
ο υπευθηνος μας εδωσε 45 ευρω για το δίκλινο τη βραδια (για δυο ατομα)και
55 ευρω το τρίκλινο τη βραδια (για τρια ατομα)
στο ξενοδοχείο αυτο εκανε το Lancia club .gr και το Alfisti.gr κοπή πίτας
εχει επισης 200 .τμ. σαλονι με τζακι και μας διαθετει το χωρο για την κοπη πητας και οτι αλλη εκδηλωση θελουμε.
επίσης διπλα απο το ξενοδοχείο συνεργάζεται εστιατόριο-ταβερνα με ζωντανή μουσικη (μπουζουκακι )τζακακι και ομοφρη διακόσμηση μας κανει 10 ευρω προσφορά το ατομο για εμας φαγητό.
το 10 ευρω περιλαμβάνει μια καλη μερίδα σε κρεας η μαγειρευτό με σαλατα και με κρασι η οτι αλλο θελουμε ολα σε αυτη τη τιμη .
επισης ο υπεύθυνος ζητησε να γνωρίζουμε οτι για να κλείσουμε θα πρεπει να καταθέσουμε μια προκαταβολή 30% του ποσου ο καθε ενας μας και μετα καλης διαμονή
χωροι για φωτογράφηση υπαρχουνε πολλοι και οτι θελησεται ειναι σχετικα κοντα.
ημερομηνίες 22-23-24 Φεβρουάριου.
για τα παιδια που θα κανουνε καποια σημαντικά εξοδα στα καύσιμα και διόδια πιστευω οτι το ξενοδοχείο στη τιμη αυτη δεν θα ειναι ενα ακόμη δύσκολο οικονομικό βάρος .
να θυμηθούμε οτι καποιες αλλες εκδρομές δώσαμε και 100+ ευρω για τη βραδιά οχι 90 και για τις δυο βραδιες και ποσο μαλλων για ενα ξενοδοχειο νεόδμητο.



Για να γελάσουμε και λιγο και να σκεφτούμε τη συναισθηματική αξια αυτης της επιλογης για καποιον.
το ποιο συμαντικο ειναι οτι ο οικοδόμος-αρχιτέκτονας της παρέας πρεπει να εχει κάποια σχεση με το ξενοδοχείο οταν αυτο ηταν ακομη στα σχεδία δεν εχω μαθει τη πληρη ιστορία αλλα μύθοι και φήμες λενε οτι σχεδίασε το γκαραζ και εβαζε το Stilo του για να δει αν ειναι προσβάσιμο για κάποια μελλοντική μάζωξη - συνάντηση. μετα απο αυτη τη δουλειά εκανε μετατροπή σε Abarth ειναι πολλά τα λεφτά λεμε.χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα πολυ το χαίρομε φιλε..........................αμα θες πες κατι τωρα.

face
21-01-13, 21:56
Δεν φταίει κανένας, εγώ φταίω που σου μιλάω.
Επίβλεψη είχα κάνει στα θεμέλια και έχω σταμπάρει ένα σημείο που έχουν πρόβλημα για να πας να καθίσεις να πιεις τον καφέ σου.

παντελης
21-01-13, 23:39
καλα καλα μωρε πες μου τι εκανε η ομαδαρα μας αλαξε προπονητη?

s6_sot
23-01-13, 16:57
Έκλεισε για Πήλιο? Παντελή αν πάμε στο ξενοδοχείο που προτείνεις θα πάρει ποσοστά η μηχανικάρα που καθόταν κοιτούσε τα θεμέλια και έβγαλε το abarth??? :tongue2:

Stilatos
23-01-13, 17:29
ειναι σιγουρα ψαγμενο το ξενοδοχειο διοτι εδω περα γραφουνε οτι δεν εχει καθολου καλη θερμανση, χρεωνουνε μαλλιακουβαρα τα ξυλα, και απο ζεστο νερο κλειν εκτος αμα ετυχε σε αυτον

http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g644226-d2035817-Reviews-Toxotes_Hotel-Portaria_Magnesia_Region_Thessaly.html

βρηκα και αυτο http://www.travelstyle.gr/portal/gr/destination_hotels.php?action=view&dest_id=1477&id=4702

αμα ειναι να κοιταξουμε σε κανενα deal site px http://www.mydeals.gr/prosfores/tag/%CF%80%CE%AE%CE%BB%CE%B9%CE%BF-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%BC%CE%BF%CE%BD%CE%AE/

και αμα ειναι προτεινουμε τον ιδιοκτητη να μας το χαμηλωσει πχ κανενα 10ρι ευρο πιο κατω για να κανουμε δουλεια κατευθειαν μεσω αυτου αντι να πληρωσει και το deal site.

παντελης
23-01-13, 20:52
Παιδια μεσα εγω δεν εχω καμια αντιριση απλα λoγο δουλειας τις επομενες μερες δε μπορω να κανω κατι αν καποιος μπορει να παρει τηλεφωνο και να κανει κατι καλητερο συγουρα ειναι δεκτο απο ολους stilate.
αν υπαρχουνε καποια αρνητικα συγουρα δε στο λενε γιατι ουτε και εσεις θα πηγενατε εκδρομη σε ενα ξενοδοχειο περιση που δεν ειχε θερμανση αν σας ειχε προιδοποιησει .......
δεν εχω κατι με το ξενοδοχειο αν πιστευεται οτι δεν ειναι καλο επιλεγουμε αλλο και δεν υπαρχει κανενα προβλημα το θεμα ειναι να περασουμε οραια χωρης να δωσουμε 140, 150 ευρω για ενα κρυο ξενοδοχειο τη βραδια αλλα να δωσουμε 40 -50 ευρω και να ειμαστε ολοι στα λεφτα μας ποιο ανετοι συμφωνω και τα 10 ευρω ποιο κατω ακομη καλητερα θα ειναι..
τωρα αμα καποιον τσιγκουνι το χρεωσε το δωματιο 45 ευρω και του ζητησε και 5 ευρω για τα ξηλα τι να πω δε ξερω .
αμα του χρεωνε το δωματιο 150 ευρω και του εδηνε τσαμπα τα ξηλα μπορει να μην εκανε αρνητικα σχολια γιατι μερικοι πελατες ειναι πολυ .................... τι να πω .
εγω παντος τα δωματια τα ειδα μια χαρα αλλα και παλι διαλέξτε οποιο ξενοδοχείο θελεται .
μια φορα στις 9 εκδρομες που θα έχουμε κανει πήρα τη πρωτοβουλία να βρω ενα ξενοδοχείο απλα δε κανω εγω για αυτη τη δουλειά του διοργανωτή συγνώμη .

thuglife
15-02-13, 19:29
Εχομε καμια εξεληξη σχετικα με την εκδρομη?

thuglife
15-02-13, 19:54
Εχομε καμια εξεληξη σχετικα με την εκδρομη?

Soul_Giannis
17-02-13, 01:19
Δεν εχομε!!!!

παντελης
22-02-13, 17:43
θα ανεβω Πηλιο στο ξενοδοχειο και πιστευω να βρω ολη τη παρεα και να περασουμε οραια
απο σημερα ξεκιναει ετσι δεν ειναι?
να ανεβω η' να μην ανεβω ηρθε κανεις η' δεν ηρθε ?
οπως και να εχει εγω θα ανεβω μαζι με τη οικογενεια για ζεστη σοκολατα στο τζακι με θεα χιονακι και Βολο.

face
22-02-13, 23:55
Καλά ρε ρεμάλια, αν δεν ασχοληθώ εγώ εκδρομή δεν πάτε....???

ioannidis
23-02-13, 14:59
Καλά ρε ρεμάλια, αν δεν ασχοληθώ εγώ εκδρομή δεν πάτε....???

Το κατάλαβες επιτέλους;

Soul_Giannis
25-02-13, 08:42
Ετσι όπως το θέσεις εσύ δεν πάμε!!!
Εσυ δηλαδή Πέτρο δεν θα έρθεις;;;;

face
25-02-13, 08:47
θα έρθω ρε συ, αλλά δεν μπορώ να ασχοληθώ με την οργάνωση.

Stilatos
25-02-13, 09:40
παιδια βοηθαω και εγω για την οργανωση αλλα θελω feedback να ξερω τη θελετε της προτασεις τις γραψαμε στα προηγουμενα ποστ

παντελης
25-02-13, 19:20
οραια προορισμο εχουμε διαλεξει Βολο οπως και ημερομηνια 22-23-24 καποιες προτασεις ειχαμε για ξενοδοχειο αλλα δε ξερω γιατι η ημερομηνια που ειχα ρωτησει και μας ειχε δωσει τιμη ο ανθρωπος περασε οποτε να βρουμε αλλο και ειμαστε οκ.εγω μεσα οπως συνηθως .(εκτως αν θελετε να παμε στο ιδιο ξενοδοχειο την ιδια ημερομινια αλλα του χρονου .
χαχαχαχαχαχαχαα

ioannidis
11-03-13, 00:55
Έλα, πείτε την αλήθεια... Πουθενά δεν θα πάμε ε;

Soul_Giannis
14-03-13, 12:02
Το καταλαβε ρε ****το.....

παντελης
14-03-13, 16:24
ολοκληρωθηκε και φετος με επιτυχεια η εκδρομη και εγηνε στην Αθηνα δεν ειμασταν ολοι ομως δε πηραζει του χρονου καλητερα.