PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλήματα και προτάσεις για το site



McSergio
14-02-05, 21:23
Με την ευκαιρία μιας παρατήρησης

Στο μενού που εμφανίζεται αριστερά έχει γίνει λάθος και στο "υποβολή νέων" είναι σα να επιλέγεις αποσύνδεση.

aman17-2
14-02-05, 22:05
επίσης αν είναι δυνατόν στα στοιχεία κάτω από το avatar να γράφει και το όνομα που δίνουμε στην εγγραφή για να αναφερόμαστε σιγά σιγά στα ονόματα και όχι στα nicknames

ThoDoriS
14-02-05, 23:22
Το πρώτο θα κοιταχθεί.......το δεύτερο είναι αδύνατο.....

aman17-2
14-02-05, 23:43
επίσης εν καιρώ να εμφανιστεί πάλι η επιλογή minimize kai maximize :)

ThoDoriS
15-02-05, 00:30
Σε βόλευε Κυριάκο? Εγώ για μένα την είχα βάλει....Οκ σε 2 λεπτά θα είναι εκεί....

Stilo_Rodos
15-02-05, 01:01
πίσης αν είναι δυνατόν στα στοιχεία κάτω από το avatar να γράφει και το όνομα που δίνουμε στην εγγραφή για να αναφερόμαστε σιγά σιγά στα ονόματα και όχι στα nicknames

Κυριάκο μπορείς εκεί που έχεις γράψει (MAMA MP3, AMPLIFIERS 460WRMS,SUB ULTIMATE TITANIUM 12'',BEYMA MID+TWEETER ,ΖΕΛΑΤΙΝΑ FIME LLUMAR TITANIUM, SITA STON PROFYLAKTHRA,BLISTEIN SPORT, 3 Stiloclub Stickers!!!)
Μπορείς να βάλεις το όνομα σου όπως έχω κάνει και εγώ.
:D

aman17-2
15-02-05, 01:17
Σωστός....

ThoDoriS
17-02-05, 03:38
Με την ευκαιρία μιας παρατήρησης

Στο μενού που εμφανίζεται αριστερά έχει γίνει λάθος και στο "υποβολή νέων" είναι σα να επιλέγεις αποσύνδεση.

Πλέον είναι εντάξει και το Υποβολή νέων......

Επίσης για όσους δεν εχουν προσέξει σιγά σιγά αναδομείται το gallery section με την πολύτιμη βοήθεια της Ανθής.....

Απο βδομάδα θα είναι έτοιμο και το garage section ξανά....

Nenya
22-02-05, 16:29
ρε παιδιά γιατί δεν βάζουμε κανένα poll στην πρώτη σελίδα??

ThoDoriS
22-02-05, 16:42
Αμα βρείτε ένα θεματάκι......εγώ το βάζω....

Εγώ απο ιδέες έχω στερέψει.....

mike
22-02-05, 16:48
Είχαμε ένα poll με βενζίνες. Δεν το ξαναβάζουμε?

ThoDoriS
22-02-05, 16:52
Done.....πάω έξω να φάω (όχι σχόλια σε αυτό) και μόλις γυρίσω θα το βάλω.....

Μπράβο Μιχάλη.....πολύ καλή ιδέα.....

aman17-2
23-02-05, 00:22
ποιός είπαμε είναι ο αρχικός κωδικό για το Mail? :)

ThoDoriS
23-02-05, 00:44
Κυριάκο λόγω του ότι έλειπα δεν είχα φτιάξει ακόμα πλήρως τα mails.....μόλις το κάνω θα ενημερωθείτε απο εδώ.....

aman17-2
23-02-05, 01:21
aaa ok απλά επειδή πάτησα αποστολή/παραλαβή και παλια (και όσο το site ηταν οκ)εβγαζε error και σήμερα πρώτη φορά έδειξε για κωδικό και λεω μπας και έγινε...
take your time....

Nenya
23-02-05, 10:08
μήπως να είχαμε και ένα GuestBook ??

ThoDoriS
23-02-05, 13:00
Στην υπάρχουσα φάση δεν νομίζω (σαν Θοδωρής) ότι μας είναι απαραίτητο.......

ThoDoriS
27-02-05, 06:12
Για να δούμε και ποιοί είναι οι προσεκτικοί......ήδη γίνανε πολλές αλλάγες και μέχρι αύριο θα έχουν ολοκληρωθεί όλες......λίγες είναι αισθητές αλλά αν είναι κάποιος παρατηριτικός μπορεί να τις δεί.....;)

(6 ώρα πήγε ρε γμτ για να τελειώσω....)

GN_AZ
27-02-05, 13:48
Δεν ξέρω τι ακριβώς έχεις κάνει, πάντως είναι εντελώς βελτιωμένο σαν σύνολο. καμία σχέση με το παλιό. τουλάχιστον στο δικό μου pc. Συγχαρητήρια

Stilo_Rodos
27-02-05, 14:53
Κοιτάζοντας τα topic παρατηρώ ότι δεν υπάρχουν τα συχνότερα προβλήματα και η λύσης τους όπως η υγρασία στα φανάρια το τρίξιμο του συμπλεχτεί τα τζαμιά που δεν σηκώνονται (Θοδωρής) το γλουκ γλουκ πίσω (άξονας) και αλλά πολλά. Θυμάμαι σαν νέο χρήστης στο πρώτο forum του stiloclub είχα βρει όλα μου τα προβλήματα και τις λύσης και αυτό ήταν και ο λόγος που έγινα μέλος, επειδή το stiloclub με βοήθησε παρά πολύ τότε ενώ τώρα αν έρθει ένα νέο χρηστής ίσως δεν βρει αυτό που τον ενδιαφέρει. Παίδες το νέο μας club μου θυμίζει περισσότερο chat room παρά αυτό που ήταν, για αυτό πρέπει όλη εμείς τα παλιά μέλη να κάνουμε κάτι για αυτό, να βάλουμε πάλι τα σημαντικότερα και ποιο συχνά προβλήματα με τις λύσης τους.

Stilo_Rodos
27-02-05, 17:43
Μήπως να ενημερώνατε τα μέλη η να γινόταν μια συζήτηση για αν η αντιπροσωπείες έχουν δόση κάποια εκπτώσεις στα μέλη του stiloclub και ποιες είναι αυτές. :idea: εγώ έχω πάρει μετά από συνεννόηση με τον αντιπρόσωπο τις ρόδου 20% σε ότι γίνει εκεί μέσα. :)

ThoDoriS
27-02-05, 18:22
Σπύρο μάλλον δεν έχεις ρίξει μια ματιά εδώ:

http://www.stiloclub.gr/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=129

Stilo_Rodos
27-02-05, 19:10
Τα έχω δει. Τι περιμένεις να κάνω? Εδώ μου είπαν ότι θέλουν να δουν και τα κεντρικά τι θα πούμε (fiat auto Hellas) μήπως να ανέβω εγώ να τα κυνηγήσω. :D

Stilo_Rodos
27-02-05, 19:12
Πάντως εμένα μου κάνουν έκπτωση αλλά δεν είμαι μόνο εγώ.

Nenya
03-03-05, 12:07
πριν το .... μπαμ του site είχαμε ένα topic σχετικά με τους user με 0 post μήπως μπορούμε να ξαναγράψουμε τι γίνετε σε αυτή την περίπτωση ?? επίσης πως θα γίνει να γράφουνε οι users τον τόπο/περιοχή τους??

ckalfas
03-03-05, 12:40
Δεν γίνεται να αναγράφεται στην κεντρική σελίδα του site ή όταν γίνεται η εγγραφή να υπενθυμίζει το νέο μέλος κατά κάποιο τρόπο;

aman17-2
03-03-05, 16:27
Μόλις χθες έλαβα ένα (άσχετο) mail από το alfisti club το οποίο με καλούσε στην παρέα τους ... ( δεν ξέρω άν ήταν μαζική αποστολή ή τυχαίο αλλά ήταν ένας τρόπος προώθησης...βέβαια άντε να πετύχεις ιδιοκτήτη stilo) αλλά λέμε τώρα....

FBNNOS
03-03-05, 17:41
Και εγω ελαβα το ίδιο.
Να σε ρωτήσω αν εχεις γνωστό στο Alfisti?
Αν εχεις, το πηρανε απο τα contacts του.

aman17-2, (Πως πατε τωρα με τις πλυμμηρες και τις βροχες και τα χιονια? )

aman17-2
04-03-05, 00:22
Κυριάκος... εδώ που μένω εγώ είναι σε καλό υψόμετρο και δεν κινδυνεύω αλλά άλλα χωριά ήδη έχουν νερά (Λάβαρα) και αν προχωρήσουν σε τεχνικά σπασίματα των φραγμάτων κινδυνεύυν αρκετά ακόμα ....
τα πράγματα θα γίνουν πιο δύσκολα το ΠΣΚ που μάλλον ΄λένε για βροχές και θα λυώσουν και τα χίονια...
ξτρα τα νερά από την Βουλγαρία...
Δράμα η κατάσταση...

Nenya
05-03-05, 12:45
μήπως είναι εύκολο να βάλουμε ένα link στην πρώτη σελίδα για τις "Δημοσιεύσεις μετά την τελευταία σας επίσκεψη" και εκεί που έχουμε στην κορφή κάθε θεματικής ενότητας τα κουμπάκια για το "print" "send το a frend" και ένα κουμπάκι για το ποιοι έχουνε διαβάσει το συγκεκριμένο άρθρο ?

ThoDoriS
07-03-05, 23:45
Λοιπόν το International Section είναι έτοιμο και online και αυτό......έτσι θα είμαστε πλέον σε θέση να δεχτούμε και τα ξένα μας μέλη........
Σιγά σιγά θα μεταφραστεί και όλο το site στα Αγγλικά......
Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Νίκο για την βοήθεια του στο κομμάτι αυτό, βοήθεια που ήτανε υπερπολύτιμη....:D


Ντίνα όσο αφορά αυτά που λές, αυτό με τις νέες δημοσιεύσεις μου φαίνεται αρκετά βαρύ μιας και ήδη έχουμε τα last ποστ στην πρώτη σελίδα.....σε μορφή rss και εφόσον το link αυτό υπάρχει μέσα στο φόρουμ δεν νομίζω να έχει λόγο να είναι κ εκεί.... Όσο για το ποιοι διάβασαν το τόπικ το έψαξα και τελικά η έκδοση που έχουμε δεν υποστηρίζει αυτό το mod.....

MaGeLaNoS
07-03-05, 23:50
Μπορω να κανω και γω μια μικρη προταση αλλα ουσιωδης?Πιστευω πρεπει να μεταφερθει η επιλογη γλωσσας καπου ψηλοτερα στο site και οχι στο κατω μερος ωστε να ειναι αμεσα και ευκολα προσβασιμη απο τον εκαστο επισκεπτη,αν ειναι ευκολο.Παντως μπραβο σας για την μεταφραση του site guys..keep up the good work!

ThoDoriS
07-03-05, 23:57
yeap.....σωστός και moved.....

aman17-2
08-03-05, 00:05
μπορεί επίσης να αλλάξει το μύνημα των πρώτων σειρών που θυμίζει το "μπαμ" και να περιοριστεί σε ένα απλό καλωςόρισμα ? :)

ThoDoriS
08-03-05, 00:12
Κυριάκο σίγουρα θα αλλαχτεί.....αλλά πιστεψε με θα το κάνει γυναικείο χέρι.....(άμα βάλω εγώ το χέρι μου καήκαμε σαυτό το θέμα)

babis
08-03-05, 07:54
Μαγκες να προτεινω κι εγω να βαλουμε ενα shoutbox ?
το εχω δει σε πολλα φορουμ και σελιδες και ειναι πολυ καλο !
θα πρεπει ομως να εμφανιζεται σε ολες τις σελιδες του site για να
μπορει ο καθε επισκεπτης να λεει οτι θελει αλλα και για μας ειναι
ενας αμεσος τροπος να λεμε κατι χωρις να μενει στο φορουμ...
και νομιζω οτι ειναι και ευκολο αυτο ε?

Nenya
14-03-05, 21:11
μπορούμε στο profile του κάθε user να βλέπουμε και στοιχεια όπως αυτά που φαίνονται στο finger του unix?? (θοδωρής νομίζω ότι καταλαβαίνεις τι εννοώ)

aman17-2
07-04-05, 21:49
Επειδή δεν το βρήκα που κρύφτηκε το παλιό να ένα πρόβλημα


στην αρχική σελίδα ως νεότερο μέλος είναι ο XRTC ενώ στα εγγεγραμένα μέλη ο Simos

Επίσης μερικές φορές στην λίστα άλλος είναι ο συγγραφέας ενός θέματος ενώ όταν το ανοίξεις το πρώτο ποστ το έχει άλλος...
?>#$#???

ThoDoriS
08-04-05, 01:24
στην αρχική σελίδα ως νεότερο μέλος είναι ο XRTC ενώ στα εγγεγραμένα μέλη ο Simos

Επίσης μερικές φορές στην λίστα άλλος είναι ο συγγραφέας ενός θέματος ενώ όταν το ανοίξεις το πρώτο ποστ το έχει άλλος...
?>#$#???


Να σου πώ ένα παράδειγμα.....

Μπαίνω εγώ στο site και γράφομαι και βγαίνω....δε μπαίνω δλδ ούτε στο φόρουμ ούτε πουθενά.....

Μπαίνεις μετά εσύ και γράφεσε.....μπαίνεις κ στο φόρουμ κ παντού....Άκου τι θα δείχνει λοιπόν....

Στα εγγεγραμένα μέλη εγώ θα είμαι ο παλίος και εσύ ο νέος....στο φόρουμ όμως επειδή θα μπώ μετά απο σένα.....θα με δείχνει σαν νεότερο μιας και θα έχω μπεί μετά απο σένα.....ελπίζω να κατάλαβες.....

Όσο για το ότι άλλος λέει ότι άρχισε το ποστ κ άλλος είναι πρώτος....αυτό γίνεται άμα γίνει διαχωρισμός κάποιου τοπίκ ή συνένωση δύο άλλων.....


Α και το πόστ ενώνεται με το παλίο.....

aman17-2
08-04-05, 11:27
ααααα δηλαδή τα εγγεγραμένα μέλη είναι για το site ολόκληρο και όχι συγκεκριμένα για το forum .....(επειδή ήταν σαν link πάνω από το forum μαζί με τις άλλες επιλογές)
οκ
:)

ThoDoriS
15-04-05, 16:59
Επειδή μου μιλήσανε αρκετοί στο msn και μου είπαν ότι δεν μπορούν να κάνουν refresh, να πώ ότι το γνωρίζουμε και είναι αποτέλεσμα μιας δοκίμης που κάναμε με τον Psyx.

Αυτά.....μέχρι το βράδυ θα είναι οκ.

aman17-2
15-04-05, 18:18
έξω τα μεταλλαγμένα forum από το site ....
OXI ΣΤΗΝ ΓΕΝΕΤΙΚΗ ΕΡΕΥΝΑ
ΟΧΙ ΣΤΙΣ ΠΥΡΗΝΙΚΕΣ ΔΟΚΙΜΕΣ
ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ !!!! :111 :113
τι δοκιμάζετε ρε εμείς δεν θα μάθουμε ?? :)

stilovatis
02-05-05, 17:58
Μπηκα σε αντιστοιχο site και ειδα ότι κάθε μηνα εκλεγουν και ένα συγκεκριμενο αυτοκινητο μελους για να παρουσιασουν με λιγη βοηθεια από ολους το κανουμε και εμειε αρκει να καταθέσει ο καθενας μας βιογραφκο και φωτογραφιες του αυτοκινητου του

ThoDoriS
03-05-05, 00:24
Απο εμένα άμα το θέλετε και το αναλάβει κάποιος, μπορώ να το κάνω.....απλά πείτε πως θέλετε να γίνει καθώς επίσης και το ότι να γίνει θεσμός....όχι να βάλουμε 2-3 αμάξια και μετα κανένα...

stilovatis
03-05-05, 01:32
Αντε κανονιζουμε ο καθενας βιογραφικο για το αμαξι του και μερικες καλες φωτο και ξεκιναμε…τοσα ωραια αυτοκινητα εχουμε στο club!!

stilovatis
05-05-05, 00:58
Παντως εγω το αναλαμβανω αν συμφωνουν ολοι…θα δειξει πολύ στο site μας..απο τη συγκεκριμενη διαδικασια δεν θα συμμετεχει το αυτοκινητο του Θοδωρη για τους εξης λογους:
1)Βασανιζει τα Ψαρια του κανοντας τα ταξιδι…παρε μια αυτοματη ταιστρα επιτελους!!
2)Το αυτοκινητο του ξεπερναει κάθε οριο ομορφιας και αναγκαστικα θα επιλέγεται κάθε μήνα

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
05-05-05, 07:55
Nαι ειναι πολυ καλη ιδεα για παρουσιαση του αυτοκινητου....απλα πρεπει αν γινει συστηματικα και οχι μονο μια φορα στο τοσο....

stilovatis
05-05-05, 16:16
Κάθε μηνα θα βγαζουμε και ένα αυτοκινητο..το οποιο θα επιλεγεται από όλα τα παιδια μεσω ψηφοφοριας .

ckalfas
05-05-05, 21:02
Τι θα βαθμολογούμε ρε παιδιά; Ποιο Stilo θα είναι ομορφότερο από τα άλλα Stilo;
Λίγο κουλό μου φαίνεται...

stilovatis
06-05-05, 00:32
Πιο ομορφο τις βελτιωσεις του και τετοια…τωρα δεν μπορει να ψηφιστει ένα εντελως μαμα αυτοκινητο…εχουμε αρκετα ωραια αυτοκινητα….

stilovatis
06-05-05, 02:12
International Stiloclub Section

Welcome to our club! Not to be afraid, we don't speek Greek here!!

Βρε παιδια αλλαξτε το τοσο καιρο αυτό το ορθογραφικο λάθος δεν μπορω..καντε το speak όχι speek…ευχαριστω…

ThoDoriS
06-05-05, 03:13
Και γιατί δε το λές τόσο καιρό βρε???

Διορθωθηκε ;)

stilovatis
07-05-05, 23:43
Ευχαριστώ Θοδωρη…Συνεχως το ξεχνουσα

stilovatis
07-05-05, 23:52
Επειδη το site μας γινεται ολο και πιο ωραιο γιατι βλεπω πολλα παιδια να ενδιαφερονται….λεω να γινει μια μεταφραση του site στα ιταλικα μιας και το αμαξι μας είναι ιταλικο κ υπαρχει κ ιταλικο club stilo μιας και οι Ιταλοι δεν μιλανε Αγγλικα..παντως εγω προσφερομαι να το κανω και νομιζω ότι υπαρχει τουλαχιστον άλλο ένα μελος που μιλαει ιταλικα αν θελει να βοηθησει….ειναι απλα μια προταση…όπως ειπε και ο φιλος Στιλατος υπαρχει μια λεσχη με φιλους της οδηγησης…όχι τιποτα καυλογκαζοι..

ThoDoriS
08-05-05, 01:34
Αυτό με τα ιταλικά......καλό ακούγεται.....θα το δώ και εγώ αλλά πρέπει να σκάσει μύτη και ο psyx....

Ενώ ακούγεται καλό....είναι σίγουρα δύσκολο....

stilovatis
08-05-05, 02:09
Δυσκολο είναι αλλα θα τα καταφερουμε…να γινει ωραια η σελιδα μας…

ckalfas
17-05-05, 20:45
Μία πρόταση: Κάθε 2μηνο να διαγράφονται τα ΝΕΑ που είναι στην ουσία παλαιά (π.χ. που έχουν δημοσιευθεί 2 μήνες νωρίτερα και να τοποθετούνται σε ένα ξεχωριστό section.

ThoDoriS
17-05-05, 21:39
Αυτά που είναι στην πρώτη σελίδα?

ckalfas
18-05-05, 14:35
Ναι Θοδωρή, στην Homepage.

ThoDoriS
07-06-05, 20:13
Χρήστο λοιπόν το σκέφτηκα....απλά θα ποστάρουμε περισσότερα νέα και δεν θα υπάρχει κανένα πρόβλημα.....(Άργησα να απαντήσω αλλά το είχα ξεχάσει...)


Επίσης προστέθηκανε τα παρακάτω emoticons:

:210 :211 :212 :213 :214 :215 :216 :217

karaLRS
07-06-05, 20:42
Τεο αυτο με το chat με java Που λέγαμε?
δηλαδη να συνδεετε στο grnet

ThoDoriS
07-06-05, 20:48
Σε beta version το έχω έτοιμο.....νομίζω το είχα δείξει και στον Πετράν....όποιος θέλει του δίνω prv και λίνκ να το δεί.....απλά θέλω να το φτιάξω λίγο...

ThoDoriS
11-06-05, 14:19
Λοιπόν παίδες......έχουμε και λέμε.....

1. Το Νέο μας Chat είναι γεγονός και είναι εδώ (http://www.stilo-club.gr/javairc/)
2. Δημιουργήθηκε το Sponsors Section που σε λίγες μέρες θα είναι κοντά μας.
3. Δημιουργήθηκε το Product Reviews Section όπου εκεί θα κάνουμε κάποια reviews απο προιόντα.

Για τα 2 τελευταία αναλυτικές λεπτομέρειες σε λίγες μέρες.

philippyz
11-06-05, 18:38
καλο ειναι Θοδωρη καλη δουλεια εκανες μπραβο.........

ThoDoriS
18-07-05, 13:09
Το νέο μας Gallery είναι και αυτό γεγονός.......

Τιμής ένεκεν μιας και ο μόνος που είχε στείλει φώτο τότε που ζήταγα για splash page ήτανε ο Χρήστος (ckalfas) στην πρώτη σελίδα του gallery είναι η δική του δημιουργία.....

Σύντομα οι φώτος όλες θα είναι up και όπως παλιά......

Σχόλια θετικά/αρνητικά δεκτά....

ckalfas
18-07-05, 14:15
Ευχαριστώ κυρ-Θοδωρή για την τιμή...
Δεν είναι όμως λίγο αργό; Πάντως ακόμη το ψάχνω...

ckalfas
18-07-05, 14:19
Μάλλον ακόμη δεν είναι 100% έτοιμο... Λείπουν κάποιες φωτογραφίες.

stilovatis
18-07-05, 16:47
Λοιπον θελω λιγο χρωμα στις σελιδες του site να γινει πιο ζωντανο..

ThoDoriS
18-07-05, 18:53
Και εγώ κανα μελαχρινό γκομενάκι.....θα κάνουμε τίποτα Νίκο??? Πώς την βλέπεις???

stilovatis
18-07-05, 19:11
Κατι θα κανουμε??σε καστανο δεν σου κανει??Ποια βλεπω??/για explain...

ckalfas
18-07-05, 20:03
Θοδωρή μ' άρεσε ο τρόπος που ανοίγουν οι φωτογραφίες, αλλά δεν υπάρχει σχολιασμός;
Δηλαδή, είναι απλά ένα φωτογραφικό άλμπουμ;

ckalfas
18-07-05, 20:06
...και κάτι άλλο!
Ποιος ο σκοπός του νέου section "Stiloclub Team-Συζητήσεις";
Αφού υπάρχει γι' αυτόν τον λόγο το section "Περιοχή των μελών".

face
18-07-05, 20:08
αυτα θα σας τα ανακοινώσουμε εν ευθέτω χρόνο...

αλλάξανε πολλά και κυρίως αυτο που μόλις είπα δεν θα ξαναειπωθεί..(αυτα θα σας τα ανακοινώσουμε εν ευθέτω χρόνο...)....

ThoDoriS
18-07-05, 22:05
Όπως το είπε ο Πέτρος........


Το "Stiloclub Team-Συζητήσεις" είναι για να σχολιάζουμε τα θέματα που τρέχουν.....προσφορές κτλ....

Τη περιοχή μελών δες την σαν κάτι ποιο προσωπικό μεταξύ των μελών κτλ..... (ναι ναι εκεί θα βάλω τις γυμνές φώτος του ΤΑΒΟ)

Όσο για το gallery μην νομίζεις Χρήστο οτι είχα όρεξη να το αλλάξω απλά ρε γμτ το άλλο είχε τεράστια κενά ασφαλείας..... Ένα θα σου πώ....ήτανε η αιτία για το χάσιμο που είχαμε το Φεβρουάριο....οπότε καλύτερα μόνο φώτος και όχι σχόλια παρά να έχουμε το άνχος....
Σύντομα θα προσθέσω και κάποιες άλλες παραμέτρους στο gallery....

stilovatis
19-07-05, 00:20
http://briefcase.pathfinder.gr/download/stilovatis/33724/455744/0/t_671_normal_211.jpg
Θοδωρη σου κανει η κοπελα?Ειναι φιλη της κοπελας μου ελευθερη και ψαχνει ενα καλο παιδι 22 χρονων με stilo 1.6 μπλε που να εχει σπουδασει σε πανεπιστημιο και το χομπι του ειναι οι υπολογιστες...Να κανονισω καφε??

ThoDoriS
19-07-05, 00:40
Έχω stilo 1.2 και μαύρο....γίνετε τπτ???

ckalfas
19-07-05, 13:57
Εγώ έχω μπλε!!!

stilovatis
19-07-05, 14:04
Κατι θα κανουμε..αντε παλι θα σας φτιαξω παλιοσκουληκια...

verone
19-07-05, 16:40
επίσης αν είναι δυνατόν στα στοιχεία κάτω από το avatar να γράφει και το όνομα που δίνουμε στην εγγραφή για να αναφερόμαστε σιγά σιγά στα ονόματα και όχι στα nicknames
Δεν ειναι καλη ιδεα!

verone
19-07-05, 16:43
Με την ευκαιρία μιας παρατήρησης

Στο μενού που εμφανίζεται αριστερά έχει γίνει λάθος και στο "υποβολή νέων" είναι σα να επιλέγεις αποσύνδεση.

Πλέον είναι εντάξει και το Υποβολή νέων......

Επίσης για όσους δεν εχουν προσέξει σιγά σιγά αναδομείται το gallery section με την πολύτιμη βοήθεια της Ανθής.....

Απο βδομάδα θα είναι έτοιμο και το garage section ξανά....
Μπραβο ρε παιδια και ενα ακομα μεγαλητερο στην Ανθη που παιδευετε αλλα ρε Ανθη το ξερω οτι το κανεις απο την καρδια σου γιατι αγαπας πολυ το club ετσι δεν ειναι!

verone
19-07-05, 16:48
πριν το .... μπαμ του site είχαμε ένα topic σχετικά με τους user με 0 post μήπως μπορούμε να ξαναγράψουμε τι γίνετε σε αυτή την περίπτωση ?? επίσης πως θα γίνει να γράφουνε οι users τον τόπο/περιοχή τους??
Θυμαμε μια μερα που ειχα στειλει pm σε ολους αυτους που δεν ειχαν βαλει τοπο και μερικοι το εκαν αλλα αλοι οχι!

Sound&Stilo
20-07-05, 10:35
αλλα ρε Ανθη το ξερω οτι το κανεις απο την καρδια σου γιατι αγαπας πολυ το club ετσι δεν ειναι!

Από τη πρώτη μέρα προσπαθούμε όλοι όσο μπορούμε να μείνει η παρέα μας ζωντανή και πάνω απ'όλα ζηλευτή!!!

ckalfas
23-07-05, 15:27
Μία ερώτηση: Θα έχουμε την δυνατότητα προσωπικού άλμπουμ; Θα μπορούμε να βάλουμε φωτογραφίες στο Gallery;

VAGSTR
24-07-05, 10:45
αν γινεται να να υπαρξει μια βοειθια για το πως βαζουμε φοτο. στης απαντησεισησ? :108 και στο εικονιδιο μας?

aman17-2
24-07-05, 13:43
υπάρχουν 2 τρόποι για το εικονίδιο
είτε να ανεβάσεις απευθείας μια εικόνα από τον σκληρό είτε να βάλεις link αφού την αποθηκεύσεις στο internet sto pathfinder (θα πω πιο κάτω πως).
Πρόσεξε μόνο για το εικονίδιο να είναι 80*80 μέγεθος το πολύ.

Γενικά πας briefcase.pathfinder.gr
εκεί ανοίγεις ένα λογαριασμό και ανεβάζεις εκεί ότι φωτογραφίες θέλεις (έχει 12ΜΒ για κάθε λογαριασμό)
αφού τις ανεβάσεις πατάς προβολή στην εικόνα που θέλεις και μετά πάνω στην εικόνα δεξί κλικ -> ιδιότητες.
Κάνεις copy το link (π.χ. http://briefcase.pathfinder......./onoma.jpg) και αν θέλεις απλά να το βάλεις σαν link στο μύνημα το κάνεις paste.
Αν θέλεις να εμφανιστεί σαν εικόνα γράφεις μετά κάνεις paste το Link (χωρίς να αφήσεις κενό) Και μετά
π.χ. [img.]http://briefcase.pathfinder......./onoma.jpg[/img.] (τις τελείες μετά το g δεν θα τις βάλεις.τις έβαλα για να μην ψάξει για φωτογραφία )

stilovatis
27-07-05, 14:34
Να ανοιχτει το topic του BravoTwoZero.. οδηγικα συνδρομα και να σβηστει οτι δεν χρειαζεται απο αυτο το topic.Ευχαριστω.

VAGSTR
28-07-05, 18:35
ευχαρηστω!

ckalfas
01-08-05, 14:31
Ρωτώ και ξαναλέγω...
Θα έχουμε την δυνατότητα να βάζουμε φωτογραφίες στο Gallery, όπως και πρίν ή θα τις στέλνουμε μέσω e-mail σε κάποιον;
Επίσης, οι υπόλοιπες φωτογραφίες (για το Gallery εννοώ), θα μπούνε;

ThoDoriS
03-08-05, 00:31
Ναι Χρήστο.....θα γίνει και αυτό.....αλλά υπάρχει ένα μεγάλο ΑΛΛΑ!!!

Είμαι σε διακοπές τώρα και δεν έχω όρεξη να κάνω τίποτα......χιχιιχιχιχιχι

Ο Αύγουστος είναι τεμπελομήνας....οπότε μην περιμένεις σημαντικές αλλαγές.....

όσο για τις παλιές φώτος, μόλις κάτσω στο pc μου θα ανεβούνε....:)

Karateka
03-08-05, 16:43
Στα προσωπικά μυνήματα καλό θα ήταν κάτω από τα κουτάκια επιλογής ("τικαρίσματος"), να υπάρχει το κουμπάκι "Διαγραφή επιλεγμένων" και όχι το "Διαγραφή όλων" καθότι λόγω κεκτημένης ταχύτητας μπορεί να οδηγήσει σε λανθασμένη επιλογή.

Μιλάω εκ πείρας.

Nikos
04-08-05, 06:37
Μιλάω εκ πείρας.

Μόλις έσβησε κάποιος όλα τα πμ του... :216 :216 :216

S_Bravo
04-08-05, 16:57
Ερωτηση:Να σκουρεναμε λιγο τα χρωματα του site...;;;

ckalfas
04-08-05, 23:40
Λαμβάνοντας υπ' όψιν την προσπάθεια του stilovatis για να δημιουργήσει ένα άρθρο για την ιστορία της Fiat, καλό δεν θα ήταν να κάναμε και ένα ολοκληρωμένο άρθρο - παρουσίαση για το αυτοκίνητο που όλοι αγαπάμε; :wink:
Τα οποία θα ήταν στην αρχική σελίδα...

stilovatis
05-08-05, 02:25
παρουσίαση για το αυτοκίνητο που όλοι αγαπάμε;

Eτοιμαζεται και αυτο...ολα στον καιρο τους..εχω βρει μεχρι και τι νουμερο σουτιεν φορουσε η αδελφη της γυναικας του σχεδιαστη του Stilo

Nikos
05-08-05, 07:48
εχω βρει μεχρι και τι νουμερο σουτιεν φορουσε η αδελφη της γυναικας του σχεδιαστη του Stilo

Για πες για πες!!!! Ενδιαφέρον!!! :P

Έχει πάρει φόρα ο Νικόλας και θα μας βγάλει όλους στο κλαρί!! :D

stilovatis
05-08-05, 13:37
Για πες για πες!!!! Ενδιαφέρον!!!

Wonderbra 85c nero
Ενω ημουν στο topic που ετοιμαζω και κανω επεξεργασια για αρκετη ωρα..οταν παω να κανω προεπισκοπηση ή υποβολη..μου εμφανιζεει το μνμ μπορειτε να επεξεργαστειτε μονο δικο σας μηνυμα ή κατι τετοιο..και πρεπει να ξανακανω συνδεση για να αποθηκευσει τις αλλαγες που εχω κανει..Γιατι γινεται αυτο??

Nikos
05-08-05, 13:39
Μάλλον είσαι πολλή ώρα "ανενεργός" (δεν έχεις κάνει κάποιο κλικ σε λινκ) και το σύστημα σε αποσυνδέει...

S_Bravo
07-08-05, 11:42
Αν δεν κανω λάθος στα περισσοτερα Club δε μπορεις να δεις τα τοπικ αν δεν εισαι γραμμενος στο club,στο δικο μας μονο να απαντησεις δε μπορεις.Μηπως πρεπει να το αλλαξουμε αυτο...;
Καλή ειναι η περιεργεια αλλα :120 :126 οχι στο πιατο.

ThoDoriS
07-08-05, 14:28
Κάποια κομμάτια δεν μπορείς να τα δείς αν δε κάνεις login.....επίσης τι να το κάνεις να γραφτεί ο άλλος για να μην γράφει και μόνο για να διαβάζει?

verone
07-08-05, 15:41
Αν δεν κανω λάθος στα περισσοτερα Club δε μπορεις να δεις τα τοπικ αν δεν εισαι γραμμενος στο club,στο δικο μας μονο να απαντησεις δε μπορεις.Μηπως πρεπει να το αλλαξουμε αυτο...;
Καλή ειναι η περιεργεια αλλα :120 :126 οχι στο πιατο.Οχι δεν ειναι καλη ιδεα για μενα!

verone
07-08-05, 15:43
Ερωτηση:Να σκουρεναμε λιγο τα χρωματα του site...;;;Ναι ρε παιδια καντε κατι!

S_Bravo
07-08-05, 18:05
Ενταξει οσο αφορα,την ενημερωση για το τι παιζει στο Club εχετε δικιο αλλα δε νομιζω να μπει ενδιαφερομενος μονο για να διαβαζει.Αυτος που θα ψαξει θα ειναι καποιος με κοινα εστω ενδιαφεροντα, αν δεν ειναι γιατι να ψαχνει...-Με συγχωρειται ειναι προσωπικη αποψη,ετσι; -.
Και νομιζω οτι εκτος απο "καποια" που δε βλεπουν, τα αλλα δεν ειναι προσωπικα "περιπου" θεματα;Ειμαστε γραμμενοι για να απολαμβανουμε κατι πιο prive ειδάλλως γιατι να υπαρχει η εγγραφη με password και να μην ειναι free.Και τα κρυφα μονο με password,ενα lvl κατω η ασφαλεια δηλαδη.
Τωρα,με την εμπειρια που εχετε σαν Administrator αν εχετε δει ατομα που γραφτηκαν μονο για να βλεπουν,κανω πισω.

ThoDoriS
08-08-05, 13:54
Χρώματα θα αλλάξουμε......το πότε τώρα.....άγνωστο....ο λόγος? Θέλουμε πάρα μα πάρα πολύ δουλειά γιαυτό το πράγμα....

ckalfas
31-08-05, 21:17
Θοδωρή, παρατήρησα ότι έβαλες στο Gallery και StiloClub στην F1.
Πότε θα δούμε φωτογραφίες;
Επίσης πότε θα δούμε τις υπόλοιπες;
Μετά, θα έχουμε Members Gallery; Όπως είχαμε ο καθένας φωτογραφίες που βάζαμε ο καθένας στο όνομά του; Αν ναι πως θα τις περνάμε;
Τέλος, Stilovatis τι έγινε με το θέμα την ιστορία του Stilo;

stilovatis
31-08-05, 21:42
Τέλος, Stilovatis τι έγινε με το θέμα την ιστορία του Stilo;

εννοεις την Ιστορια της fiat...θα την τελειωσω συντομα i hope...ιστορια του stilo ακομα το δουλευω...κατι θα εχω κανει μεχρι το πρωι....

ThoDoriS
31-08-05, 22:31
Θοδωρή, παρατήρησα ότι έβαλες στο Gallery και StiloClub στην F1.
Πότε θα δούμε φωτογραφίες;
Επίσης πότε θα δούμε τις υπόλοιπες;
Μετά, θα έχουμε Members Gallery; Όπως είχαμε ο καθένας φωτογραφίες που βάζαμε ο καθένας στο όνομά του; Αν ναι πως θα τις περνάμε;
Τέλος, Stilovatis τι έγινε με το θέμα την ιστορία του Stilo;

Ναι το έκανα......αλλά φώτος δεν έχω.....

Περιμένω να έρθει ο Γιάννης απο το Πύργο για να μου τις δώσει να τις βάλω....τις είχα περάσει όλες στο laptop του και δεν βρεθήκαμε....

Επίσης τις υπόλοιπες μόλις γυρίσει η Ανθή θα τις δείτε online.....

Nikos
01-09-05, 09:52
Επίσης τις υπόλοιπες μόλις γυρίσει η Ανθή θα τις δείτε online.....

Που είναι η Ανθή? Διακοπές? Δεν ξέρω για εσάς, αλλά η απουσία της είναι αισθητή...


ΥΓ: Ναι, ναι, ξέρω, είμαι off-topic!!!

ckalfas
22-09-05, 14:30
Ρε Θοδωρή, sorry που το αναφέρω ξανά το θέμα, αλλά δεν πρέπει να συνεχίσουμε και να τελειώσουμε το θέμα του Galllery; Εννοώ, να μπούν σιγά-σιγά οι φωτογραφίες που είχαμε πριν την αλλαγή;

Mixalis
29-10-05, 20:46
Ρε παιδια γιατι τωρα τελευταια δεν φορτωνονται στη σελιδα τα εικονιδια των δημοσιευσεων???

(folder.gif, folder_new.gif, folder_lock.gif)

Οχι παντα και ολα, αλλα καποια απο αυτα. Ειναι δικο μου προβλημα??

ThoDoriS
29-10-05, 23:06
Ναι Μιχάλη δικό σου είναι γιατί τα βλέπω κανονικά εγώ...

Mixalis
30-10-05, 01:23
Και εγω τα βλεπω οταν κανω login. Μετα οταν παταω το "Να σημειωθούν όλες οι Δ.Συζητήσεις ως αναγνωσμένες" και κανει refresh τη σελιδα, μου τα χανει.
Υπαρχει καποια ρυθμιση στον ΙΕ για αυτο?

Μπορει να εχω κανει καμια μ@λ@κια στις ρυθμισεις.... help please!!!!!

Mixalis
04-11-05, 20:01
Ρε παιδια τιποτα???

face
05-11-05, 23:46
μιχαλη μου sorry δεν ξέρω...αυτός ο hacker (thod) τα ξέρει αυτά...

Mixalis
06-11-05, 18:06
Ναι ρε Πετρο. Το ξερω. Αλλα ο @!#$!@% :) :) :) δεν μιλαει. Εγω δοκιμασα τα παντα αλλα.... :154 :154 :154 :154 :154 :154 :154 :154

Nikos
25-11-05, 07:39
:129 :129 :178 :129 :129 :178 :129 :129 .......... ήρθαν τα Χριστούγεννα και η Πρωτοχρονιά!....

Μήπως σιγά-σιγά (όποτε έχει χρόνο ο admin μας) να αρχίζουν να πέφτουν τίποτα χιονάκια στο επάνω μπάνερ με τα Stilo και κανένα σκουφί Αγιοβασιλιάτικο? :) Αν θυμάμαι καλά είχαμε πέρυσι. Αν υπάρχει κάπου έτοιμο, καλά θα ήταν να μπει... ;)

ThoDoriS
27-11-05, 16:36
Ναι Νίκο το έχω στα υπόψιν....

ckalfas
14-12-05, 16:17
Μία ερώτηση: Οι φωτογραφίες από την Πανελλήνια ποτε θα περαστούν στο Gallery;

ThoDoriS
14-12-05, 16:35
Ποιός έχει? Εμένα δεν έχει έρθει τίποτα στο χέρι μου.....

Όσο για τα χριστουγεννιάτικα δεν το έχω ξεχάσει....

Nikos
15-12-05, 09:22
Όσο για τα χριστουγεννιάτικα δεν το έχω ξεχάσει....

Χιόοοο-νια στοοοο Stiloοοο-χωριό, εεεε καμπάααα-ναριό.... Μπράβο ρε Τεο ;)

Nikos
29-12-05, 19:38
Ακούω και μαθαίνω ότι οι Χρήστος και Γιώργος (ckalfas & BrazoTwoZero) ετοιμάζουν κάποια πράγματα στην Θεσ/νίκη, με την αφορμή της "αλλαγής φρουράς" μια πνοή ανανέωσης στους "τοπικούς" του StiloClub. Κατά καιρούς συζητούνται παρόμοια θέματα από τα μέλη της Αθήνας, της Κρήτης κλπ.

Πρόταση: Μήπως θα ήταν φρόνιμο να κάνουμε ένα section σαν αυτό των Συναντήσεων, για "Τοπικά θέματα", τα οποία θα χωρίζονται σε Αθήνα, Θεσ/νίκη, Κρήτη, Πάτρα, Έβρος κλπ (όπως και με τις συναντήσεις). Έτσι θα μπορούμε να συζητάμε θέματα που αφορούν τα κατά τόπους μέλη του club χωρίς να μπερδεύονται όλα μαζί...

Κάτι τέτοιο μάλλον μόνο ο Τεό θα μπορούσε να κάνει. Τεό? Σε πρίζω φίλε, ε? Δεν πειράζει, του χρόνου θα ζητάω μόνο τα διπλά! :216 :216

stilovatis
29-12-05, 23:38
Ρε καθιστε καλα και αφηστε το παιδι λίγο να ηρεμήσει Τεο αυτο Τεο εκεινο.ολα θα γίνουν στον καιρο τους...Υπομονη!!

ammoulianiotis
22-01-06, 23:46
Τωρα που περασαν τα Χριστουγεννα με την πρωτη ευκαιρια ρε συ Τεο δεν βγαζεις τα χιονια και τα σκουφακια; Σιγα-σιγα θα πρεπει να βαλουμε το λαγουδακι (οχι αυτο του playboy) και κοκκινα αυγα.

ckalfas
31-01-06, 01:11
Άντε να δούμε πότε θα βάλουμε φωτογραφίες από την Πανελλήνια...

ThoDoriS
31-01-06, 02:06
Όποτε στείλει κανείς που έχει...

ckalfas
31-01-06, 15:28
Ρε Θοδωρή έχω φωτογραφίες από Φίλμ & χωρίς σκάνερ...