PDA

Επιστροφή στο Forum : ΑUDI TT 225HP---Ο ΧΑΡΟΣ ΒΓΗΚΕ ΠΑΓΑΝΙΑ



ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
26-04-05, 17:11
O τιτλος του θεματος τα λεει ολα....χθες το πρωι αποφασιστηκε νωρι το πρωι να κανω ενα ταξιδι στην πατρα αυθημεροον για επαγγελματικους λογους.....πηγαινοντας στην πατρα (σε κατι εμπορους) κατεβηκα με ενα punto sporting 1.4 95...αψογο...χαλαρα....μεση ωριαια ταχυτητα 170-180...παντα συνετα γιατι η αστυνομευση ηταν πολυ.....
τελειωνοντας τις δουλειες μου η τυχη δεν ηταν με το μερος μου....
επρεπε να γυρισω με ενα γερμανικο αυτοκινητο( :?: :?: ) που προσωπικα αντιπαθω παρα πολυ.......
ΑUDI TT 225 QUATRO....
To αυτοκινητο ειναι μοντελο 1999 και ειναι απο τα πρωτα ττ που ηρθαν στην ελλαδα...το αυτοκινητο ειναι αριστα συντηρημενο και ειναι ενος φιλου της εταιριας.....
Ολα ξεκινησαν στραβα απο μεσα στην πατρα που προσπαθησα να μαθω λιγο το αυτοκινητο ...σε μια στροφη στην ακρωτηριου(οδος στην πατρα) μια στροφη γυαλι κατω ανοιχτη του δινω μια δευτερα και στιγμιαια χωρις ειδοποιηση η ουρα εφτασε μπροστα απο την μουρη...διορθωση αλλα πολλα ερωτηματικα....
αρχιζα να θυμαμαι τις ιστοριες για τα πρωτα αυτοκινητα ττ που στα πολλα σηκωνοταν το πισω μερος του αυτοκινητου....και εβγαιναν απο την πορια....
Απο τα χειροτερα ταξιδια που εχω κανει στην ζωη μου....το puntaki μπροστα του ειναι λιμουζινα....γυρισα και ειχα πονοκεφαλο....
η υπερενταση και ψυχολογικη πιεση απο την ανασφαλεια που ενοιωθα...
το κοντερ καποια στιγμη εδειξε 250.ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΑΝΕΓΚΕΦΑΛΟΣ......αλλα εκει ενοιωθα οτι ο χαρος ηταν στο πισω καθισμα....οτι ειχε γυαλισει το δρεπανι και με περιμενε...η ταυτοτητα ηταν ηδη μεσα στο στομα μου...το πλαισιο εστριβε εμπαινε αερας απο παντου......εκοψα εκανα δεξια και μετα την κορινθο το εδωσα στον υπαλληλο της εταιριας να κανει το υπολοιπο ταξιδι....
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΟΥΝ ΤΕΤΟΙΑ ΑΜΑΞΙΑ.45000Ε...ΓΙΑΤΙ???????...ΝΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΥΟ ΛΟΓΟΙ....Ο ΕΝΑΣ ΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΜΠΟΡΟΥΝΕ ΝΑ ΡΙΞΟΥΝ ΓΚΟΜΕΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙΞΟΥΝ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΛΕΦΤΑΚΑΙ Ο ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΙΤΑΛΙΚΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ......
ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΣΚΟΤΩΝΟΝΤΑΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ......
ΓΕΡΜΑΝΙΑ VS ΕΝΕΡΓΗΤΙΚΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ??????
ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.......

Συγνωμη για το μεγαλο Post αλλα δεν μπορουσα να ακουω αλλο για τα """αλα γερμανικα αυτοκινητα που στριβουν"""""

P.S.O ιδιοκτητησ του ΤΤ πηρε ALFA GT 3.2........απλα γιατι το θεωρουσε επικινδυνο....

face
26-04-05, 17:20
ποτέ δεν θεωρούνταν τα γεμανικά στριφτερά....τα γαλλικά ΝΑΙ τα ιταλικά ΝΑΙ τα γερμανικά όχι...

αν και το ττ σέρνει πολλές δάφνες απο πίσω του και με έκπληξη διάβασα αυτό το ποστ...

για τις πρώτες πρτίδες όντως είχε παρατηρηθεί το φαινόμενο να γυρίζουν την ουρά τους όταν απο υψηλές ταχύτητες τσαρούχωνες το φρένο..αυτό διορθώθηκε με την αεροτομούλα που βάζε στα νέα μοντέλα....

αλλα σοβαρά τώρα επειδή έχω οδηγήσει ΤΤ (το 180 δυκίνητο) όχι σε τόσο μεγάλες ταχύτητες βέβαια δεν περίμενα αυτά που διάβασα....

karaLRS
26-04-05, 17:21
A εσυ ησουν αυτος με το ΤΤ στην ακρωτηρίου που παραβίασε το κόκκκινο??????
Το μπλε σωστα? :lol: :lol:

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
26-04-05, 17:27
Το συγκεκριμενο αυτοκινητο εχουν γινει οι μετατροπες που επρεπε βαση των προβληματων που ειχα αρχικα ...δηλαδη εχει τοποθετηθει πισω αεροτομη και αλλη αντιστρεπτικη....σε ολες τις στροφες με το πατημα του φρενου γυρναγε επικινδυνα...εως καταστροφικα....και αντε να σου γυρισει με 80 θα προλαβεις να αντιδρασεις...στα 180 ειναι ΘΑΝΑΤΟΣ κατευθειαν....
οχι ηταν ασημια και ολη την ακρωτηριου καποια στιγμη την πηγαινα με τα τεσσερα....

philippyz
26-04-05, 19:49
εγω Κωσταντινε εχω μπει σε ΤΤ QUATRO νομιζω 225 αλογα (του ξαδερφου μου ) ο οποιος ειναι ικανοποιημενος με το δικο του και πηγενε καλα το τουτου εγω δεν ειδα προβλημα αλλα να δωσω 40000 για ενα αμαξι χωρις πολλα φρου φρου δεν τα δινω .

MAFIA
27-04-05, 00:41
θα συμφωνησω για το ΤΤ!
ποτε δεν ακουσα καλες κριτικες για την ενεργητικη του ασφαλεια!
μην ξεχνατε οτι στις μαντρες τα πιο πολλα αυτοκινητα και μαλιστα σχεδον καινουργια ηταν και ειναι ΤΤ!

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
27-04-05, 10:41
Ναι αναλογα και πως το πηγαινεις!!!!
αλλα πολλα λεφτα για ενα αμαξι που δεν εχει ουτε cruise control ουτε χειριστηρια στο τιμονι ,ουτε esp, ουτε r/cd εργοστασιακο ,ουτε πολλους αεροσακους.....43000 χιλιαρικα ειναι αυτα!!!!

MaGeLaNoS
27-04-05, 12:54
Το πιο σωστο Κωσταντινε το ειπες στην αρχη..το αυτοκινητο για μερικους δηλωνει την ανικανοτητα τους να προσελκυσουν το γυναικειο φυλο..δες ποσοι καγκουρες αγοραζουν 316ci που ειναι ψοφια με 30000ευρω (το κουπε εννοω) μονο και μονο για να τους βλεπουν και να το παιζουν καποιοι επειδη εχουν μπεμπα..πολυ χαιρομαι να ανοιγω με 316..εχει πολυ γελιο να προσπαθει να με πιασει..χαχαχαχαχα

back
29-04-05, 10:57
το εχω ξαναγραψη στο παλιο φορουμ.

εχω αλλαξη 10 αυτοκινητα γαλικα,γερμανικα,ιαπωνικα,ιταλικα.

το χειροτερο αμαξι που ειχα ποτε ηταν ενα audi 80 λετε να ειναι τυχαιο;

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
01-05-05, 19:15
ειναι αναλογα οπως εγραψα και παραπανω τι ζηταει!!!!
εγω ζηταω ενα αμαξι να στριβει και να ξερω οτι θα στριψει...δεν με ενοχλεει αν τριζει .....η απολαυση που θα σου δωσει οταν θα δωσεις τσαι σε αυτοκινητα ποιο ακριβα και ποιο γρηγορα αν μπορεσει και στριψει καλα μου φτανει...ολα ειναι περιττα...
και ευτυχως τα ιταλικα τουλαχιστον στριβουν......
υα γερμανικα στριβουν με τα esp...

MAFIA
03-05-05, 21:05
Το πιο σωστο Κωσταντινε το ειπες στην αρχη..το αυτοκινητο για μερικους δηλωνει την ανικανοτητα τους να προσελκυσουν το γυναικειο φυλο..δες ποσοι καγκουρες αγοραζουν 316ci που ειναι ψοφια με 30000ευρω (το κουπε εννοω) μονο και μονο για να τους βλεπουν και να το παιζουν καποιοι επειδη εχουν μπεμπα..πολυ χαιρομαι να ανοιγω με 316..εχει πολυ γελιο να προσπαθει να με πιασει..χαχαχαχαχα
ωπ δικος μου ειναι αυτος!!! :lol:
μια απο τα ιδια και εγω!αλλα απλι εγω εχω και προηγουμενα με αυτα τα αυτοκινητα!
παντως και με 3.18 μπροστα ειμαι μεχρι και τεταρτες και τρελλαινομαι να αγκομαχαει να με φτασει!!! :lol:

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
04-05-05, 15:49
Ειναι απαραδεκρο μια γκομενα να βγαινει μαζι σου επειδη εχεις ττ....δηλαδη αν εχω ena seicento δεν θα ειμαι καλος?????/???

philippyz
04-05-05, 18:14
κωσταντινε εσυ δεν χρειαζεσαι ΤΤ .......
Εχεις και alpha romeo καμια GT ? για τις γκομενες λεμε παλι ΧΙΧΙΙΧΙΧΙ
......................... πλακα κανω ......................

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
04-05-05, 19:00
Ναι ρε φιλιππα ...αλλα ειναι και λιγο απαραδεκτες οι γυναικες πλεον.....¨΄΄΄΄΄κανει πολυ θορυβο,με ενοχλει ,κουνιεμαι πολυ μεσα,γιατι τρεχεις..γιατι κανεις κοντρα,γιατι τοο ενα γιατι το αλλλο.................παρε ταξι....................επιτελους.....
ειμαι οff topic i know that....

aman17-2
04-05-05, 22:37
΄΄΄΄΄κανει πολυ θορυβο,με ενοχλει ,κουνιεμαι πολυ μεσα,γιατι τρεχεις..γιατι κανεις κοντρα,γιατι τοο ενα γιατι το αλλλο.................παρε ταξι....................επιτελους.....

μην κάνεις χειρόφρενα,χαμήλωσε το cd .................. μην χουφτώνεις (όσο οδηγάς)!!! ??? $#@$#@$

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
04-05-05, 23:57
Αμα δεν χουφτωνεις δεν πηγαινει γρηγορα......κανονας....

stilovatis
05-05-05, 00:46
Αναλόγως και το μπουτακι που χουφτωνεις…παντως για το ΤΤ πρωτη φορα ακουω ασχημα λογια….θα αγοραζα τη GT με τα χιλια το αυτοκινητο είναι απιστευτο…