PDA

Επιστροφή στο Forum : Stilo 1.2 vs Stilo 1.4 και αναστροφή στην Αττική Οδό!



teo
25-11-13, 22:08
Τουλάχιστον με αυτή την ιδέα ξεκίνησε η βόλτα...
Εγώ με τον Bill stilo είπαμε να ξεμπουκώσουμε λίγο τα Stilάκια μας, ανοίγοντας στην Αττική Οδό. Προσπαθήσαμε να ανοίξουμε πλάι πλάι για να μετρήσουμε (και να καταγράψουμε σε βίντεο) τις διαφορές του 1.2 με του 1.4, αλλά μία η κίνηση, μία μερικοί που δεν ξέρουν να οδηγούν...μας στέρησαν τη χαρά!

Έτσι λοιπόν απλώς κάναμε μια μεγάλη βόλτα αξιοποιώντας την μόνη αναστροφή που ανακάλυψα στην Αττική οδό στην οποία δεν πληρώνεις διόδια για να ξαναμπείς! Έκπληξη? Κι όμως γίνεται στην έξοδο του Alpha (στο Holiday Inn) στην Κάτζα η οποία στην ουσία είναι ΣΕΑ (Σταθμός Εφοδιασμού Ανεφοδιασμού). Οπότε αν θέλετε με 2,80€ να κάνετε μια ωραία βόλτα στον πιο σωστό δρόμο της Αθήνας, τώρα γνωρίζετε...! Μπαίνεις...βολτάρεις...αναστροφή...και πάλι πίσω!

Ένα μίνι βίντεο της βόλτας ανέβηκε στο youtube:


https://www.youtube.com/watch?v=rP-2aAKGtbc

Enjoy!

ΥΓ: Πλάκα θα είχε να μπορούσαμε να το κάνουμε αυτό με πολλά αυτοκίνητα... :bananarock2:

DHMHTRHS
25-11-13, 22:12
Τελικά τι έγινε πως πήγε η αναμέτρηση?

teo
25-11-13, 22:16
Δεν καταφέραμε να ανοίξουμε σωστά Jim! Πάντα υπήρχε κίνηση μπροστά και μερικοί άλλαζαν λωρίδες έτσι απλά για δοκιμή...οπότε δεν είχαμε πόρισμα (λες και δεν ξέρουμε από τώρα το αποτέλεσμα, αλλά κουβέντα να γίνεται)!

Είναι που τον λυπόμουν κιόλας να τον αφήσω δύο εξόδους πίσω...καταλαβαίνεις! Χαχαχα! :hehe::tomato::rofl:

Bill stilo
25-11-13, 22:48
dhmhtrh μην τον ακους....απλα δεν θελει να το παραδεχτει..αν και το ηξερε απο την αρχη χαχαχα!

ammoulianiotis
26-11-13, 07:13
Τι με θυμισατε τωρα με τον alpha...

Στην προηγουμενη δουλεια οδηγουσα φορτηγο, τοτε με τις απεργιες των Δ.Χ.Φ. εκανα το δρομολογιο Θεσσαλονικη - Αθηνα. Κατεβαινω πρωτη φορα Αθηνα και θελω να παω Μαρκοπουλο, φτανω στην εξοδο για Αττικη, πληρωνω διοδια και πηγαινω... Εν τω μεταξυ, το πετρελαιο ειναι κατω απο την μεση και αρχιζω να αγχωνομαι μηπως δεν βρω, μηπως, μηπως...

Πλησιαζω τον alpha και βλεπω οτι υπαρχει βενζιναδικο, μπαινω μεσα και ακολουθω την πινακιδα που δειχνει προς τα που να πανε τα μεγαλα οχηματα. Για κακη μου τυχη καποιος βλακας εχει παρκαρει φαρδια πλατια και δεν χωραω να περασω ομως! Η συνεχεια ειναι απλη, αεροκορνα στο τερμα μεχρι να ερθει ο σεκιουριτας και μιση ωρα αναμονη μεχρι να βρεθει ο μπουφος!

Ωραια χρονια...

angelinho
27-11-13, 21:22
Ρε θοδωρη πες οτι εκλασες μέντες και δεν άνοιγμα με τον Βασίλη... Άκου 2 εξόδους πίσω... Χαχαχαχαχα

Ζήλεψα!! Την επόμενη φορά θα φέρω και εγω την Stilάρα!!!

teo
27-11-13, 22:00
Εσένα καιρό τώρα σου χρωστάω ένα καλό άνοιγμα (για να μου ρίξεις :bleh: ), αλλά λυπάμαι το δικό σου που είναι σε κατάσταση αντιπροσωπείας!! Χαχαχα!!

Ναι ρε φίλε, θα έχει πλάκα...! Θα το κανονίσουμε σίγουρα, κοίτα να έχεις βενζίνη!!

angelinho
29-11-13, 11:39
Αααα με το ταξί θα εννοείς.... γιατί με το 1.2 δεν παίζει... χαχαχα

φίλε το πάρκινγκ μου εμένα είναι έξω από την αντιπροσωπεία του Παζαρόπουλου... χαχαχαχα

teo
29-11-13, 17:55
Εσένα καιρό τώρα σου χρωστάω ένα καλό άνοιγμα (για να μου ρίξεις :bleh: ), αλλά λυπάμαι το δικό σου που είναι σε κατάσταση αντιπροσωπείας!! Χαχαχα!!

Δεν μου είσαι και πολύ παρατηρητικός βλέπω... :bleh:

Το ταξί άστο...σε έχει και με όπισθεν! Χοχοχο!
Πολλά λόγια βλέπω όμως και ούτε για τη συνάντηση δεν έχεις απαντήσει... Κάποιος φοβάται... :shifty: