PDA

Επιστροφή στο Forum : Γνωριζει κανεις τι λαμπα ειναι αυτη;;



ammoulianiotis
16-06-14, 12:55
Ενας φιλος απο το χωριο ψαχνει μια λαμπα αλλα δεν ξερουμε τι λαμπα ειναι για να κανουμε την αγορα.
Η λαμπα ειναι xenon και επειδη θελω να αποφυγω την επισκεψη σε μαγαζι μονο και μονο για να ρωτησω τι τυπος ειναι και να σηκωθω να φυγω, αν καποιος γνωριζει ας απαντησει!

Η λαμπα ειναι η παρακατω:

http://imagizer.imageshack.us/v2/1024x768q90/856/jghk.jpg

μερσι μποκου!

ntinosmg
16-06-14, 17:14
Παρ το χερι σου ρε απο κει να δουμε τη βαση!!!!!!!!!!!!!!ειναι xenon για projectoρες VAHID

ammoulianiotis
16-06-14, 19:09
Χμ... Ναι, αυτο το ηξερα! :jump1:
Το φιλαρακι εχει βαλει προτζεκτορες στο αμαξι, το θεμα ειναι πως τη ζηταμε την λαμπα αυτη!!!

edit: μην δοκιμασετε να βαλετε προτζεκτορες στο αμαξι!!! Πολυ ζορικο!!!

ntinosmg
16-06-14, 19:39
Χμ... Ναι, αυτο το ηξερα! :jump1:
Το φιλαρακι εχει βαλει προτζεκτορες στο αμαξι, το θεμα ειναι πως τη ζηταμε την λαμπα αυτη!!!

edit: μην δοκιμασετε να βαλετε προτζεκτορες στο αμαξι!!! Πολυ ζορικο!!!

λαμπες 12v 35w πχ,xenon για projectoρες VAHID
http://www.ebay.com/itm/free-shipping-2x-12v-35w-Xenon-bulbs-for-VAHID-projector-lens-lens-bulbs-xenon-/251316990663

ammoulianiotis
16-06-14, 20:04
Οχι τιποτα αλλο, να παρω και για τους δικους μου προτζεκτορες γιατι φοραμε τα ιδια να εχω!!!

Ευχαριστω πολυ φιλε μου! Αληθεια πως καταλαβες τι λαμπα ειναι;;

ntinosmg
16-06-14, 21:48
Οχι τιποτα αλλο, να παρω και για τους δικους μου προτζεκτορες γιατι φοραμε τα ιδια να εχω!!!

Ευχαριστω πολυ φιλε μου! Αληθεια πως καταλαβες τι λαμπα ειναι;;

ολοι οι vahid φορανε τον ιδιο τυπο. ετυχε πριν λιγο καιρο να αλλαξουμε σε ενος φιλου τη μηχανη bmw gs,και ετσι το ξερα.

ammoulianiotis
16-06-14, 21:51
Υπαρχουν διαφορετικες ποιοτητες ;
Εψαξα λιγο στο ιντερνετ και εκτος απο τη χαμηλη τιμη τους δεν ειδα μαρκες...

Εσεις απο ebay ειχατε αγορασει;

ntinosmg
17-06-14, 16:40
ναι απο ebay τις πηρε,αλλα δεν ξερω λεπτομερειες.απ οτι κοιταξα κι εγω,ολες ιδιες ειναι!! Πες του maximou να σου παραγγειλει!! Εχει ρεντα στο ebay!!!!!!!:jump1: