PDA

Επιστροφή στο Forum : Χρειαζομαι την βοηθεια σας!!!



Soul_Giannis
07-05-05, 23:57
Παιδια ποιος ξερει να χειριζεται πολυ καλα το Word των Office?

Εχω ενα προβλημα!!!
Εχω ενα κειμενο περιπου στις 200 σελιδες και θελω να μεταφερω απο το ιδιο κειμενο μια παραγραφο σε μια αλλη θεση!
Κανω copy το κειμενο που θελω και μολις κανω paste τοτε ξαφνικα προστειθονται σελιδες στο κειμενο και δεν σταματανε!!!
Φτανει τις 15000 + σελιδες και προχοραει!!!!
Τι συμβαινει?
Ξερει κανεις?

stelios_11
08-05-05, 01:25
δοκιμασε να κανεισ "αποκοπη" και "επικολληση"

ThoDoriS
08-05-05, 01:32
Στειλε στο mail μου Γιάννη το κείμενο να το κάνω απο εδώ εγώ....

Soul_Giannis
08-05-05, 22:52
Στελιο το εχω δοκιμασει αλλα τιποτα!
Θοδωρη το δοκιμασα και σε αλλα pc με office αλλα τιποτα!!!

aman17-2
08-05-05, 23:09
αντί για copy paste κάντο επιλογή και σύρτο εκεί που θέλεις...
αν δεν πιάσει κάτι ποιό χρονοβόρο είναι στο τέλος κάθε σελίδας να κάνεις Inster -> page break
έτσι ώστε κάθε σελίδα να μην επιρρεάζεται από την μορφοποίηση της επόμενης/προηγούμενης...
΄
επίσης δοκίμασε να κάνεις όλο το κείμενο copy + paste όλο το κείμενο σε ένα άλλο καινούριο ...και δοκίμασε εκεί γιατι παίζει σε πολλά κείμενα που είναι πρότυπα να έχουν "μείνει" κάποιες μορφοποιήσεις που το τρελένουν..
try and tell me

BravoTwoZero
08-05-05, 23:19
Δοκίμασε να το σώσεις με άλλο όνομα (με λατινικούς χαρακτήρες), κλείσ' το και ξαν' άνοιξέ το. Όπως σου είπε και ο ΑΜΑΝ, το πρόβλημα είναι μάλλον στο αρχικό φορμάτ (κάπου υπάρχει μία "κρυφή" εντολή). Πάντως προτίθεμαι κι εγώ να σε βοηθήσω, αν θέλεις να μου το στείλεις με μέιλ και να σου το επιστρέψω αμέσως. Θα βρίσκομαι on line γι' αρκετή ώρα απόψε.

Soul_Giannis
08-05-05, 23:22
Το κακο παιδια ειναι πως αυτη την στιγμη δεν εχω το κειμενο και θα το δοκιμασω την τριτη το βραδυ!!!
Παντως σας ευχαριστω ολους!!!!
Θα δοκιμασω και θα σας πω!!!

Karateka
09-05-05, 20:00
Δοκίμασε να ανοίξεις ένα νέο αρχείο .doc και κάνε εκεί αντιγραφή την παράγραφο και μετά όλο το κείμενο.

Soul_Giannis
09-05-05, 23:38
Τα ιδια Γιαννη!!!
Το ειχα δοκιμασει πριν!

Karateka
10-05-05, 00:57
Αν το κάνεις σε notepad αυτό?

aman17-2
10-05-05, 06:23
εκτύπωσέ το και πέρασέ το ξανά με scanner που "διαβάζει" κείμενο.

Soul_Giannis
10-05-05, 23:28
Γιαννη δεν το ειχα σκεφτει!!!
Σωστο θα το δοκιμασω σε notepad!!