PDA

Επιστροφή στο Forum : Οικονομια ή επιδοσεις;



ammoulianiotis
17-07-15, 11:04
Με αφορμη το Honda που καει αερα και μπορει να κανει 1500 χιλιομετρα θα ηθελα να δουμε ποσοι θελουν τις επιδοσεις και ποσοι την οικονομια, ετσι για να ξερουμε τι μας γινεται βρε αδερφε!

Θα παρακαλουσα να ψηφισουμε και μετα να πουμε και την αποψη μας..

Ξεκιναω πρωτος τον χορο και σας λεω οτι ισως ειναι τα προβληματα των καιρων, ισως ειναι τα πρωτα σημαδια της ηλικιας, ισως φταει που ολοι θελουν βα με παντρεψουν αλλα προτιμω πλεον την οικονομια, τις ησυχες και χαλαρες βολτες παρα την ταχυτητα, τις επιδοσεις και οτι αλλο θελετε.. Βεβαια σε αυτο βοηθησε οχι τοσο η οικονομικη δυσκολια αλλα καποια πραγματα που εχουν συμβει στο φιλικο περιβαλλον...

jason
17-07-15, 14:17
Να χ.σω το honda και την "οικονομία" του../..τα "ψοφίμια" που κινούνται με τα ..αέρια των χειριστών τους και ΣΕΡΝΟΝΤΑΙ , με αφήνουν προσωπικά εμένα παντελώς αδιάφορο../..θέλω να κινούμαι με αξιοπρέπεια και όχι να σέρνομαι !!../..επομένως δεν καλύπτομαι απο τη δημοσκόπηση , δεν θέλω οικονομία , δεν θέλω να πηγαίνω με τις "μπάντες"../..θέλω να κινούμαι "αξιοπρεπώς" , όπως κάνω τώρα../..σβέλτα και bi-fuel...

StiloSasisma
17-07-15, 20:37
ΕΠΙΔΩΣΕΙΣ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕ!! ΠΑΝΤΑ ΕΠΙΔΩΣΕΙΣ !!!

teo
18-07-15, 10:55
Ας είμαστε ρεαλιστές. Σε άλλες εποχές θα φωνάζαμε όλοι για επιδόσεις καιι η οικονομία θα είχε μηδέν ψήφους. Όμως τα δεδομένα έχουν αλλάξει κατά πολύ.

Εγώ ψήφισα οικονομία γιατί αυτό θέλω απ το αμάξι μου (γιαυτό άλλωστε επέλεξα 1.2)! Μ'αρέσει να μπαίνω μέσα και να μη σκέφτομαι το πόσα χιλιόμετρα έχω να κάνω και να με πιάνει εγκεφαλικό. Εννοείται επίσης πως θέλω ένα αξιοπρεπές όχημα, στιβαρό και με κρατήματα, οπότε Stilo και πάλι Stilo!

ΥΓ:
1) Για επιδόσεις...πάρτε μηχανή!
2) Εσύ με το 1.2 παραπάνω τι φωνάζεις για επιδόσεις;; Θα μας τρελάνεις;; Χαχαχαχαχα!

ammoulianiotis
18-07-15, 11:12
Για επιδόσεις...πάρτε μηχανή!

Ποτε θα βολταρουμε παρεα;;;

StiloSasisma
18-07-15, 12:54
Εγω θελω μηχανή που δεν έχει αποδόσεις ούτε οικονομία CHOPPER!!!

jason
18-07-15, 12:57
..το έγραψα και πιο πάνω../..σβέλτα και bi-fuel../..έχω το 1,6../..κινούμαι σβέλτα με μικρότερο κόστος απο το 1,2 !!!..:devil::devil::devil:...

...βενζίνη = μ.ο 1,55 το λίτρο../..LPG = μ.ο 0,63 το λίτρο !!!!!

teo
18-07-15, 14:53
Ποτε θα βολταρουμε παρεα;;;

Λίγο δύσκολο να ανέβω τώρα προς τα πάνω φίλε οπότε εναποθέτω τις ελπίδες μου σε σένα! :bleh:


Jason εννοείται φίλε πως αυτό πάει με τα χιλιόμετρα που κάνει ο καθένας με το όχημά του! Προσωπικά πχ αν έβαζα τώρα LPG, ούτε σε ένα χρόνο δεν θα είχα κάνει απόσβεση! Χαχαχαχα!

StiloSasisma
18-07-15, 19:57
..το έγραψα και πιο πάνω../..σβέλτα και bi-fuel../..έχω το 1,6../..κινούμαι σβέλτα με μικρότερο κόστος απο το 1,2 !!!..:devil::devil::devil:...

...βενζίνη = μ.ο 1,55 το λίτρο../..LPG = μ.ο 0,63 το λίτρο !!!!!

πιο καλος πεθαίνεις!

jason
18-07-15, 20:16
Λίγο δύσκολο να ανέβω τώρα προς τα πάνω φίλε οπότε εναποθέτω τις ελπίδες μου σε σένα! :bleh:


Jason εννοείται φίλε πως αυτό πάει με τα χιλιόμετρα που κάνει ο καθένας με το όχημά του! Προσωπικά πχ αν έβαζα τώρα LPG, ούτε σε ένα χρόνο δεν θα είχα κάνει απόσβεση! Χαχαχαχα!

Σωστά../..αν δεν κάνεις χιλιόμετρα δεν έχει νόημα το bi-fuel../..η επιλογή είναι να έχεις ένα από τα "διαολεμένα" τα 1,2 !!!:crazy:..το πιο έξυπνο αμάξι που κατασκευάστηκε ΠΟΤΕ και η μαλακισμένη η Fiat ΔΕΝ στήριξε αυτό το project για να διαλύσει τον ανταγωνισμό και να θησαυρίσει./.ας πρόσεχε...

ZaNTaLe
21-07-15, 03:29
Αν και είμαι λάτρης των επιδόσεων διάλεξα οικονομία,άσχετα που έχω το 1.6 :) ήμουν σε δίλημμα αλλά εν τέλη πήρα το 1.6 αφού έχω και την πάπια!!