PDA

Επιστροφή στο Forum : 100 χρονια αγωνιστικα αυτοκινητα...



john_stil
09-05-05, 22:59
Υπαρχει μια συλλογη με μινιατουρες απο μεταλλικα αγωνιστικα αυτοκινητα...

Εχουν βγει μεχρι στιγμης 4 μοντελα και μεθαυριο βγαινει το 5 κατα σειρα...

Κανενα μελος που να κανει την συλλογη???

Παντως την εχω ξεκινησει... και πιστευω οτι αξιζει πραγματικα να την ολοκληρωσω...

Ειναι μιλαμε απιθανη με αρκετα καλη ποιοτητα μινιατουρας...

Λατρεις του αυτοκινητου και στην διασταση 1/1 αλλα και 1/43...

nandro
10-05-05, 11:34
Εγω, εχω παρει και τα τεσσερα και φυσικα τα εχω βαλει διπλα στης ιδιας κλιμακας το μοντελακι του Stilo.

MAFIA
10-05-05, 22:25
παντως αυτο που αξιζει γιατι δεν υπαρχει και δυσκολα το βρισκεις ειναι η lancia!
εχει βγει αυτο το τευχος?

john_stil
10-05-05, 22:31
παντως αυτο που αξιζει γιατι δεν υπαρχει και δυσκολα το βρισκεις ειναι η lancia!
εχει βγει αυτο το τευχος?

Eχει βγει εδω και δυο εβδομαδες... σημερα βγηκε η Corolla WRC...

Τρεχω να την παρω να κανω την 5αδα...

Παντως η Lancia ειναι κουκλα!!!

Nenya
11-05-05, 19:54
εγω παλι πληρωνω alfa romeo ... της minichamps :(

john_stil
11-05-05, 20:47
Ασε η μινιατουρες ειναι η τρελα μου... με αυτην την συλλογη εσπασα το μονοπωλιο να αγοραζω μονο ferrari μινιατουρες...

οι οποιες ειναι πλεον πανω απο 100 τεμαχια σε διαφορες διαστασεις... 1/18, 1/24 και 1/43... αγορασμενες περα απο Ελλαδα... απο Αγγλια, Ελβετια , Γερμανια αλλα και απο την Μεκκα της Ferrari... το Maranello...

Να δω ποτε θα καταφερω να φτιαξω μια βιτρινα να τα βαλω ολα μαζι... γιατι τωρα ειναι σε διαφορα κουτια... κριμα!!!

Nenya
12-05-05, 00:17
ωραιες οι μινιατουρες αλλα πρεπει να εχεις και τον αναλογο τοπο να τις βαζεις! εγω προς το παρον τις εχω στα κουτια τους....

john_stil
12-05-05, 20:07
τρελη μινιατουρα...

http://www.helgason.dk/enzo_ferrari.jpg

ΓΙΩΡΓΟΣ
15-05-05, 21:25
Φίλε Γιάννη έχουμε το ίδιο μικρόβιο.Έχω πάνω από 100 μινιατούρες 1/18 τα οποία έχω στο σαλόμι του σπιτιού σε κατάλληλη βιτρίνα που καλύπτει όλο το τοίχο.Έχω μαλώσει πολλές φορές με την κοπέλα μου.Πλέον λόγο χώρου αγοράζω 1/43 τα οποία βάζω σε ειδικά καδράκια.Όσο για την συλλογή άρχισα και εγώ να την μαζεύω και μάλιστα με συνδρομή ώστε να μη χάσω κανένα τεύχος.Το όνειρό μου είναι να αποκτήσω ένα τεράστιο σπίτι όπου τα δύο δωμάτια να είναι για τις συλλογές.Ένα για τις Φερράρι και ένα για όλα τα άλλα.

john_stil
15-05-05, 21:34
Φίλε Γιάννη έχουμε το ίδιο μικρόβιο.Έχω πάνω από 100 μινιατούρες 1/18 τα οποία έχω στο σαλόμι του σπιτιού σε κατάλληλη βιτρίνα που καλύπτει όλο το τοίχο.Έχω μαλώσει πολλές φορές με την κοπέλα μου.Πλέον λόγο χώρου αγοράζω 1/43 τα οποία βάζω σε ειδικά καδράκια.Όσο για την συλλογή άρχισα και εγώ να την μαζεύω και μάλιστα με συνδρομή ώστε να μη χάσω κανένα τεύχος.Το όνειρό μου είναι να αποκτήσω ένα τεράστιο σπίτι όπου τα δύο δωμάτια να είναι για τις συλλογές.Ένα για τις Φερράρι και ένα για όλα τα άλλα.

Φιλε Γιωργο.... Φιλε ομοιοπαθη.... ειμαι πολυ χαρουμενος που υπαρχουν ατομα, που περα απο την αγαπη για το Stilo μας, μοιραζομαστε και την ιδια αγαπη για τις μινιατουρες αυτοκινητων... και ειδικα Ferrari!!!

Παντως η συλλογη της Deagostini ειναι καταπληκτικη και απο την αποψη της πολυχρωμιας αλλα και τις διαφορετικοτητας των μοντελων και των εταιριων καθως και τις μεγαλης ιστοριας που εχει το καθε ενα στους αγωνες....

Βαλε μας καμια φωτο απο την βιτιρινα σου... γιατι για να βαλω εχω φωτο απο τις κουτες... χλωμο...