PDA

Επιστροφή στο Forum : Θες 250mb αναβαθμιση στο Hotmail?



Stilatos
13-05-05, 01:54
ΕΛΑ ΚΟΣΜΕΕΕΕ ΠΑΡΕΕΕ ΠΑΡΕΕΕΕΕ 250 MB ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΠΑΡΕΕΕΕΕΕΕΕ
Λοιπον για να το κανετε αυτο πρωτα φτιαξτε ενα φακελο στο λογαριασμο σας και μετακινηστε ολα τα εμαιλ απο το inbox εκει περα. Μετα πας option και μετα στο profile. Αλλαζετε χωρα σε United States, περιμενετε λιγο να ανανεωθει η σελιδα για ρυθμισεις United States και βαζετε πολιτεια new york και μετα zip code 11102, μετα κανετε κλικ update και μετα continue.Πηγαινε στην γλωσσα (language) και να σιγουρειτε ειναι english μετα στο ιδιο παραθυρο βαζετε αυτην την διευθυνση

http://by17fd.bay17.hotmail.msn.com/cgi-bin/AccountClose

Περιμενεις μεχρι να πει "Your Hotmail account is closed and ready to be deleted."
Πατας Close Account.
Ξανακανεις Login
και μετα απλως reactivate τον λογαριασμο.
Για ενα μηνα θα εχεις 25 mb και μετα θα εχεις 250.

Το μονο κακο? θα ειναι σε αγγλικη γλωσσα το Hotmail αλλα σιγα το πραγμα.

Psycho13
16-05-05, 22:12
ΟΧΙ!

Stilatos
16-05-05, 23:01
οχι τι? αμα σε πειραζει που ειναι αγγλικα τοτε θα σου πω αλλο ενα αγγλικο :) "beggers cant be choosers my friend" :)

Soul_Giannis
16-05-05, 23:30
Οκ τα 25mb μενει να δουμε τα 250mb!!!

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
16-05-05, 23:55
εγω καπως μπερδευτηκα......τι κανει αυτο?????ενταξει ξερουμε να στριβουμε αλλα σε αυτα τα πραγματα καιμε λιγο καρβουνο.....

Nenya
17-05-05, 00:17
ρε Κωνσταντινε!!! τστστστστσ :120 :144

Koulou
23-05-05, 18:45
Δεν έγινε τίποτα σ'εμένα... :(

Stilatos
23-05-05, 20:33
στην αρχη παιρνεις 25 Mb και μετα απο ενα μηνα 250 τι δεν εγινε ακριβως για να σε βοηθησω?

Koulou
24-05-05, 16:00
Τίποτα...
Το ενεργοποίησα και έχει πάλι 2mb... :cry:
Μήπως το πήραν πρέφα και το μπλόκαραν;;; :roll: :roll: :roll:

Stilatos
24-05-05, 16:23
χμμμ περιεργο γι αυτο σου εδωσα αλλο τ.κ. για να μην το καταλαβουνε. σιγουρα εβαλες γλωσσα αγγλικα?

Koulou
24-05-05, 19:25
χμμμ περιεργο γι αυτο σου εδωσα αλλο τ.κ. για να μην το καταλαβουνε. σιγουρα εβαλες γλωσσα αγγλικα?

Βεβαίως!

GN_AZ
24-05-05, 20:44
Στο profile επιλογές update και continue δεν υπάρχουν. Υπάρχουν μόνο save και cancel. Κάνοντας τις ρυθμίσεις και πατώντας save όλα πάνε κατ'ευχήν. Μετά στραβώνει το πράμα. Αν βγώ από το profile και ξαναμπώ έχει πάλι τις αρχικές ρυθμίσεις.
Αν από το profile πάω στο url που δίνεις φτάνω στην εντολή "close my account". Την επιλέγω και μετά λέει "Your account has been closed and scheduled for deletion". Βγαίνω τελείως και ξαναμπαίνω στο Hotmail, ενεργοποιώ το account και βλέπω οτι μου λείπουν 23 ΜΒ.
Τί κάνω λάθος ?
Από ποιο μενού πάω στο AccountClose ?

face
24-05-05, 20:55
βρε παλικαρια ανοιξτε ενα στο yahoo να τα εχετε απο την αρχη...

Stilatos
24-05-05, 20:59
χμμμ περιεργο ετυχε σε κανεναν αλλον αυτο το προβλημα? το εκανα πριν δυο μηνες και μου δουλεψε

GN_AZ
24-05-05, 21:08
Δηλαδή δεν κάνω κάποιο λάθος ?
Ρε Soul εσύ πως το κατάφερες ?

ThoDoriS
24-05-05, 22:01
Παιδιά και εγώ το έχω καταφέρει αλλά ήτανε πριν απο κάνα 4μηνο.....ίσως τώρα το εχουν μυριστεί.....

Λοιπόν πάντως όποιος θέλει μπορώ να του στείλω invitation για gmail.....1gb και εντελώς δωρεάν....

Koulou
25-05-05, 15:50
Κι εμένα τα ίδια με του GN_AZ... :(
Εγώ πλέον κρατάω το hotmail επειδή είναι το παλιό standar και χρησιμοποιώ ένα yahoo... :wink:

Karateka
25-05-05, 16:45
Θέλω Gmail Τεο pleaseeeeee...

PanosV
25-05-05, 17:05
Βρήκα invitation για όλους..... http://isnoop.net/gmail/

ThoDoriS
25-05-05, 17:15
Γιάννη σου έστειλα.....check ur mail....

ThoDoriS
25-05-05, 20:04
btw to gmail εχει φτάσει την χωρητικότητα του στα 2gb......πάρα πολύ χρήσιμο λοιπόν.....

GN_AZ
26-05-05, 15:32
Λοιπόν πάντως όποιος θέλει μπορώ να του στείλω invitation για gmail.....1gb και εντελώς δωρεάν....

Να μου στείλεις κι εμένα ρε Θοδωρή αν γίνεται αλλά τι είναι αυτό ?

ThoDoriS
26-05-05, 17:01
Πως τώρα έχεις mail το gn_az@hotmail.com ε θα έχεις και ένα της μορφής gn_az@gmail.com

Μόνο που θα έχει 2gb χωρητικότητα.....

Κοίτα το hotmail σου....εχεις invitation...

GN_AZ
26-05-05, 19:52
Ευχαριστώ Θοδωρή αλλά προσπαθώ να μην χάσω το Hotmail. Έχω κι ένα δεύτερο στο yahoo που έχει νομίζω 1Gb

ThoDoriS
27-05-05, 01:14
Λοιπόν το είχα κάνει save απο όταν το είχα κάνει εγώ....ακολούθησα ότι λέει παρακάτω:


Με προοπτική τα 250MB σε ένα μήνα....

Δοκιμασμένο απο εμένα και δουλευει άπταιστα.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Ακολουθήστε πιστά τις οδηγίες....

This method makes your inbox 25 mb at the first step and in a month or so, it's supposed to become 250 mb. So here's the step-by-step procedure for the - well, not anymore - unlucky non-US hotmail users:

1. Sign in to your hotmail account and change your personal profile in the Options as following:

Country: United States
State: Florida (choose another state if you want - http://www.50states.com/)
Zip Code: 33332 (choose another zip code if you want. -
http://www.downloadzipcode.com/)

Needless to say, you need to enter the zip code that belongs to the state you've chosen.

2. Then get to the Language options and make it English if it's not.

3. If you don't want to lose your Inbox, click Put in folder. From the menu, choose New Folder. Create your new folder and go back to your Inbox. Select the emails that you do not lose and click Put in folder once more. Choose the folder you have just created and the emails you have chosen will be moved to that folder. You can move them to your Inbox again later by the same method.

4. Before signing out, paste the link below into the address bar and click "Close my account". Thus your account will be deactivated.

h**p://by17fd.bay17.hotmail.msn.com/cgi-bin/Accountclose

5. Now visit the address http://www.hotmail.com again. Enter your username and password. The activation page will load. Activate your mail account.

6. You're done ! Now your mail account capacity has grown to 25 MB and in a month or so it will be 250 MB. Enjoy your "enlarged" hotmail account!

GN_AZ
28-05-05, 14:19
Δεν γίνεται τίποτα. Το παράξενο είναι οτι μετά το save δεν μπορώ να γυρίσω στο hotmail. Η επιλογή στα αριστερά "Back to Hotmail" μου λέει οτι δεν ανταποκρίνεται. Ευχαριστώ για την προσπάθεια πάντως