PDA

Επιστροφή στο Forum : Ζημιές Που Έχουμε Κάνει Στο Stilo



aman17-2
13-05-05, 23:23
για να δούμε τι θα δούμε εδώ πέρα..
.ζημιές που κάναμε ...από την πιο μικρή έως την πιο μεγάλη...

-Πλαστικό ,ρογμή, στην αριστερή πόρτα κάτω από το tweeter
-Πλαστικό σπάσιμο αριστερά που προστατεύει το "κανάλι" για τα καλώδια
-4 γρατσουνιές κάτω από το πίσω δεξί παράθυρο (Πάνω στα πλαστικά εξογκώματα ενός ford ka )
-Πλαστικά Προστατευτικά κινητήρα από κάτω (και τα 2)
-1 Βάση κινητήρα
- A/C (αλλάχτηκε ένα μαρκούτσι και ένας ιμάντας αν θυμάμαι καλά)
-Μικρές γρατσουνιές πίσω (προσπαθώντας να ξηλώσω τα FIAT , STILO , 16V)
-Άπειρες γρατσουνιές στο κάτω μέρος του αμαξιού (πέρα για πέρα)
-Σπασμένο το μπροστινό τζάμι από άγνωστη αιτία (έτσι το βρήκα)

αυτά θυμάμαι προς το παρόν....

ThoDoriS
13-05-05, 23:36
-Άπειρες γρατσουνιές στο κάτω μέρος του αμαξιού.....αλλά το αμάξι θα μείνει πίτα κάτω....
-Γραντζουνία στην δεξιά πόρτα στο κάθετο κομμάτι μιας και αυτοι/ες που κάθονται όταν την ανοίγουν είναι απρόσεκτοι.....
-Μια γραντζουνία πίσω αριστερά στον προφυλακτήρα γιατί βγήκα απο το πάρκινγκ κ μιλούσα στο τηλέφωνο....
-Σπασμένο το μπροστινό τζάμι απο πετραδάκι αλλα δε το αλλάζω.....

Ε κατα τα άλλα οκ....

MythosX
13-05-05, 23:41
Δύο γρατζουνιές στο πίσω προφυλακτήρα του ενος και δύο χιλιοστών μετά απο τρακάρισμα με TOYOTA Celica η οποία έχασε το μισό φτερό, έπεσε ο προφυλακτήρας της και του κατέστρεψα το ρουλεμάν της μπροστινής ρόδας.

Πείτε μου δε σας κάνω περήφανους; Το πίσω μέρος του Stilo μας είναι πολύ γερό...εγγυημένα!

aman17-2
13-05-05, 23:45
και αρκετά ελαστικό

dimitris
14-05-05, 07:46
λοιπον εχουμε και λεμε:
γρατσουνια στο καπο απο καποιον που κατι τον χαλαγε στο αμαξι μου
γρατσουνια στην πορτα του οδηγου επισης απο καποιον
απειρα γδαρισματα στις ζαντες απο τις ευριχωρες θεσεις παρκαρισματος που κυκλοφορουν οπως επισης διαφορα μικρο γδαρσιματα και λακουβακια σε εμπρος και πισω προφυλακτηρα απο τον ιδιο λογο
πισω δεξι φαναρι και πισω προφυλακτηρα δυο φορες απο δυο τυπους που θεωρησαν σωστο να παρκαρουν ''επανω '' στο stilo μου και οχι διπλα

με τα στυλο επιδιορθωσης που κυκλοφωρουν απο fiat γινεται τιποτα στις γρατσουνιες?

john_stil
14-05-05, 09:00
με τα στυλο επιδιορθωσης που κυκλοφωρουν απο fiat γινεται τιποτα στις γρατσουνιες?

To στυλο τις Fiat οπως εχω ακουσει και απο αλλα παιδια δεν κανει σπουδαια πραγματα... ειδικα σε πιο μεγαλες γρατζουνιες...

Αμα εχεις ζημιες που χρειαζονται επισκευη... ξερω εναν απιστευτα καλο μαστορα - φανοποιο στην περιοχη μας...

Το εχω παει εγω οταν βρηκα βαθουλωμενη την πορτα μου....

Katerina
14-05-05, 11:33
Αχ βρε Κυριάκο θέμα που άνοιξες!!!
Κ όσο θυμάμαι αυτά που έβλεπα κ πιανόταν η καρδιά μου...!!
Γιά να δούμε λοιπόν..
Γδαρσίματα στις ζάντες
Γρατσουνιές (3) στο δεξί πλάι γιατί τις πρώτες φορές που το ξεπαρκάραμε το Stilo δε μπορούσαμε να υπολογίσουμε τον όγκο(!!!)
Μικρό βούλιαγμα κ λίγο γδάρσιμο στην αριστερή άκρη του πίσω προφυλακτήρα γιατί αυτός που ξεπάρκαρε πίσω από μένα ήθελε γήπεδο για να κάνει μανούβρες...
Γδάρσιμο δίπλα στην πίσω πινακίδα για να ... μπεί το ποδήλατο το γιού μου στο πορτ μπαγκάζ...
Αυτά κ ελπίζω όχι άλλα!!

dimitris
14-05-05, 13:12
thanx john!
απο ζημιες για επισκευη δεν χρειαζεται κατι αν και η χαρακια στο καπο ειναι αρκετα βαθεια, αλλα σιγουρα θα επικοινωνισουμε μιας και ειναι κοντα μας ο τυπος..


Υ.Γ: john ειχες λαβει ενα p.m που σου ειχα στειλει?

tzagarakis
14-05-05, 13:38
Λοιπον εχουμε & λεμε μια σπασμενη βαση του σασμαν,απο απροσεξια της καλης μου αξιας 25 ευρω.
απο γρατζουνιες,παρ'ολο τους 7 μηνες που το εχω τιποτα .
Φτυξτε με μη με ματιασετε :wink:

john_stil
14-05-05, 17:00
Υ.Γ: john ειχες λαβει ενα p.m που σου ειχα στειλει?

οχι δεν ελαβα κανενα P.m. ποτε το εστειλες???

παντως μιας και ειμαστε στην ιδια γειτονια να κανονισουμε να τα πουμε και απο κοντα

Nenya
14-05-05, 21:25
χμμμμ τελικα νομιζω οτι ειμαι κ0λ0φ@ρδη!!! μια γρατζουνια απο μια ζαρτινιερα και μια λακουβα πολυ πολυ ελαφρια απο πετρα :( (στο μεγεθος 5λεπτου κερματος) η οποια δεν εχει γδαρει ουτε το χρωμα ουτε τιποτα!

:)

Mixalis
15-05-05, 03:20
Αρχιζω...

1. γρατζουνια με καρφι απο καποιον μ@λακισμενο στο καπο και στο αριστερο φτερο (ε ρε ετσι και τον επιανα)
2. γρατζουνιες και μικρο βουλιαγμα ακριβως στην καμπυλη του πισω δεξιου φτερου (στο παρκαρισμα σε κολωνα κατω απο το πεζοδρομιο)
3. βουλιαγμα στο δεξι μερος (εκει που πιανει ο γρυλος για το πισω λαστιχο) απο πεζοδρομιο για να αποφυγω πεζο που προχωρουσε μεσα στη μεση του δρομου πανω σε στροφη
4. απειρα σημαδια στο καπο απο πετραδακια
5. γδαρσιματακια στο πορτμπαγκαζ, πανω στην προσπαθεια ξεκολληματος του "FIAT"
6. Δυο σημαδια στο πλαστικο προστατευτικο του προφυλακτηρα. Ενα στο σπιτι μου και ενα στην Αγ. Γαληνη

Δεν θυμαμαι αλλα........ θα επιστρεψω ομως :D :D :D :D

Arf
15-05-05, 15:11
1. Ένα σημαδάκι στον εμπρός προφυλακτήρα από επαφή με κολώνα(μην πάει ο νους σας στο κακό, κατά την διάρκεια παρκαρίσματος έγινε)
2. Γρατζουνιά στο πίσω αριστερό φτερό. Δεν ξέρω τί και πώς, αλλά φαίνεται σαν να έγινε με τροχό
3. Γδαρσιματακια στο πορτμπαγκαζ, πανω στην προσπαθεια ξεκολληματος των πίσω σημάτων
4. Σπάσιμο του προστατευτικού καλύμματος της ασφάλειας του πορτμπαγκαζ (έκανα χοντρή μ@λ@κί@)

verone
15-05-05, 17:15
1.εβαλα μεσα ολη την αρηστερη μερια φτερο,πορτα,πισω φτερο στα 3000 χλμ.
2.εσπασα την πισω δεξια ζαντα γιατι της αρεσε το παιζοδρομιο και αφισε ενα κωματι της καρδια στης εκει.
3.σασμαν οι ποιο πολλοι ηταν εκει α ρε ναυπλοιο.
4.ολα τα πλαστικα της μηχανης.
5.σηκωσα ενα γιουγκο και το εβαλα στο παιζοδπομιο με το πισω αρηστερο φτερο αλλα αντεχει αρκετα το πισω φτερο τεληκα.

back
15-05-05, 17:59
4-5 γρατζουνιες πολυ μικρες στον πισω προφυλακτιρα απο διαφορους που παρκαρουν και ξεπαρκαρουν.

1 γρατζουνια στον μπροστινο απο τον ιδιο λογο.

2 βαθουλωματα στο αριστερο μπροστινο φτερο ψηλα πανω απο το νευρο σαν να εκατσε καποιος και το βουλιαξε.

φαγωμενο φρυδι δεξιου φτερου απο αγνωστο (αυτη ειναι καλη θελη λαμαρινα-βαψιμο)

και μια γρατζουνια με λακουβα μαζι στο δεξιο μασουπιε(αυτη την εκανα εγω στο παρκαρισμα οταν ενας εξυπνος γειτονας ειχε βαλη ενα μπλοκο να μη του παρουν τη ρεμιζα)

Panoramixk
08-06-05, 11:10
δεξει φτεπο 2 λακουβιτσεs πανω στο νευρο.
και αμα μαθετε πωσ τησ εκανα θα γελατε γεια πολεs μερεs

rebelos
09-06-05, 22:42
egw den lew polla mono oti to trakara kai me antalaktika lamarina kai fanopio ola sto kostos moy bgike40000euro.twra mono gratzoynies ston piso profilaktira.

aman17-2
09-06-05, 23:25
40.000 ??????? κόψε κάνα μηδενικό !!! :)

nandro
10-06-05, 11:06
Στην πρωτη εβδομαδα εσπασα το footrest στον πρωτο μηνα βρηκα σε μια πετρα στο δρομο (απο φορτηγο που κουβαλαγε μπαζα γ@μω το σπιτι του) και εκανα λιγο πιο φουσκωμενο το πατωμα του οδηγου και στον δευτερο μηνα εκανα δυο λακουβες στα νευρα του καπω (ευτυχως μονο αυτα) αφου χωθηκα κατω απο ενα ψηλο αγροτικο (γ@μημενο ABS). Απο εκει κει περα σταματησαν να με ματιαζουν γιατι κυκλοφορησαν και αλλα Stilo οποτε αρχισαν οι ζημιες σε εσας

Sound&Stilo
10-06-05, 12:48
Πέρα από τα κλασσικά γρατζουνιές, σπάσιμο σπόιλερ από τις λακούβες, μπήκαμε κάτω από ένα φορτηγό κι έσπασε ο καθρέφτης μόνο ευτυχώς και το σημαντικότερο απ'ολα ΚΑΨΙΜΟ ήδη ΄ΜΟΤΕΡ!!(NITRO@#$%<!#$$^%&)

philippyz
10-06-05, 14:31
στο δικο μου η μια ζημιουλα εγινε απο ενα γερακι που μου βγεκε μπροστα μου και ηθελε κοντρα και και εσκασε στις περσιδες διπλα απο το σημα της φιατ (τουλαχιστον θα βαλω σιτα) και
βγαζοντας το πλαισιο να δω την ζημια που εκανε μπας και εβασα σιτα ακοψα καταλαθος τα γαντζακια που κρατανε την μασκα

υσ. το γερακι επεζησε για 30 λεπτα μονο και το ηθελα για το σπιτι

verone
13-06-05, 21:42
Παω για δευτερο σασμαν απλα πολυ απλα τωρα φτεω εγω 2 σασμαν σε δυο χρονια ε δεν ειναι και η καλητερη αναλογια!

Arf
14-06-05, 15:07
δεξει φτεπο 2 λακουβιτσεs πανω στο νευρο.
και αμα μαθετε πωσ τησ εκανα θα γελατε γεια πολεs μερεs

Από κανένα αδέσποτο να φανταστώ?????? :lol: :lol: :lol:

mike
14-06-05, 15:42
Παω για δευτερο σασμαν απλα πολυ απλα τωρα φτεω εγω 2 σασμαν σε δυο χρονια ε δεν ειναι και η καλητερη αναλογια!


Στο προηγούμενο δηλαδή δεν έφταιγες εσύ? :shock:

verone
14-06-05, 18:14
Παω για δευτερο σασμαν απλα πολυ απλα τωρα φτεω εγω 2 σασμαν σε δυο χρονια ε δεν ειναι και η καλητερη αναλογια!


Στο προηγούμενο δηλαδή δεν έφταιγες εσύ? :shock:
Αν ειναι να σπαν ετσι τα σασμαν τωρα που το τουρμπιζω τι θα γινει.

face
14-06-05, 18:21
πως εννοεις το ετσι ρε συ μπαμπη....??γιατι αν θυμαμαι καλα το σπας όλη την όρα το αμάξι...καρφωτή στην καρφωτή είσαι και σβουριδια απανοτα απο σβουρίδια...

αμάξι είναι κατσε...!!

μην κανεις σαν κατι αλλους και εσύ...

verone
14-06-05, 18:38
πως εννοεις το ετσι ρε συ μπαμπη....??γιατι αν θυμαμαι καλα το σπας όλη την όρα το αμάξι...καρφωτή στην καρφωτή είσαι και σβουριδια απανοτα απο σβουρίδια...

αμάξι είναι κατσε...!!

μην κανεις σαν κατι αλλους και εσύ...
Τι ενωεις σαν κατι αλλους;
Ειναι κακο που η αγαπη μου ειναι ο μικρος μοχλος.
Αυτος ειμαι και νομιζω πως λιγοι ειναι αυτοι που δεν γουσταρουν αν ενοχλω στο club απλα βγαλτεμε γιατι πολυ μου το χτιπαν αυτο!

face
14-06-05, 19:16
πως εννοεις το ετσι ρε συ μπαμπη....??γιατι αν θυμαμαι καλα το σπας όλη την όρα το αμάξι...καρφωτή στην καρφωτή είσαι και σβουριδια απανοτα απο σβουρίδια...

αμάξι είναι κατσε...!!

μην κανεις σαν κατι αλλους και εσύ...
Τι ενωεις σαν κατι αλλους;
Ειναι κακο που η αγαπη μου ειναι ο μικρος μοχλος.
Αυτος ειμαι και νομιζω πως λιγοι ειναι αυτοι που δεν γουσταρουν αν ενοχλω στο club απλα βγαλτεμε γιατι πολυ μου το χτιπαν αυτο!

:shock: :shock:

τι λες ρε μπαμπη??.....ασχετο

απλά εγω λέω ότι όταν του φέρεσαι βάναυσα θα αντιδράσει και μην ψαχνεις να βρεις τι και πώς...απλα δεν εχει σχεδιαστεί για τέτοια χρήση..
για να σε προειδοποιήσω λέω ότι αν το τουρμπισεις και συνεχίσεις να το σπας έτσι δεν θα αντέξει πολύ..και εκεί δεν θα πάει μόνο απο σασμαν..

πιο πολύ ικανοποίηση αλλα περιορισμένος χρόνος..αν θέλει κάποιος να το σπάει παντού και πάντα μετά απο μια τετοια μετατροπή τα λεφτα αγγίζουν τις 10000Ε...

ammoulianiotis
15-06-05, 13:03
Σημερα που κλεινει 2 μηνες το αμαξι στα χερια μου το βρηκα με βουλιαγμενο το φτερο του συνοδηγου... Πικρα πρωι πρωι να βλεπεις το καμαρι σου τσαλακωμενο... Δοξα τω Θεο μονο αυτο στους 2 μηνες!

ckalfas
15-06-05, 14:38
Σοφοκλή, άλλο να μην δεις!

philippyz
15-06-05, 16:38
Σημερα που κλεινει 2 μηνες το αμαξι στα χερια μου το βρηκα με βουλιαγμενο το φτερο του συνοδηγου... Πικρα πρωι πρωι να βλεπεις το καμαρι σου τσαλακωμενο... Δοξα τω Θεο μονο αυτο στους 2 μηνες!

αυτο που εφαγα στε μια γωνια δικο σου ειναι? :shock:



Πλακα κανω :D στο δικο μου το βρηκε ο γειτονας μου αλλα ευτηχως με λιγο τριψιμο εφυγε και δεν φενετε (και ο καραγκιοζεις δεν ειπε τιποτα) :evil:

Karateka
16-06-05, 06:40
Σημερα που κλεινει 2 μηνες το αμαξι στα χερια μου το βρηκα με βουλιαγμενο το φτερο του συνοδηγου... Πικρα πρωι πρωι να βλεπεις το καμαρι σου τσαλακωμενο... Δοξα τω Θεο μονο αυτο στους 2 μηνες!

Αμάν ρε Σοφοκλή, τι διαβάζω πρωί πρωί...

Morfo
18-06-05, 10:34
Και φέτος πήρα το πρώτο βραβείο New face lift of the year!!!! and the winner is Morfo!!!!!!!!!!!!
5500 euro and still counting.
Τι να πρωτο ώ δε ξέρω, φοβαμαι θα ξεχάσω πολλα.........
εχω κρατησει τα τιμολογια, μια μέρα με πολύ χρονο θα τα αναφέρω λεπτομερώς!!!!

Stefanos
21-06-05, 17:36
καταφερες και έβαλες το Stilo στην εντατική ρε Μόρφω.... κρίμα.... που εγινε; Σαλόνικα?

ammoulianiotis
21-06-05, 22:27
Αστα να πανε Γιαννη.. Εκεινο το πρωι ηταν πολυ ασχημο! Το πηγα σε ενα λαμαρινα και το ψιλο καναμε αλλα παλι το καταλαβαινω. Μου ειπαν να μην το βαψω γιατι δε λεει καινουργιο αμαξι με βαμενο φτερο και το αφησα. Θα το δεις απο κοντα στις 3/7 και θα μου πεις!

manos
24-06-05, 02:14
γεια σας ζημιαριδες.να και κατι που δεν θα το σκεφτοσασταν το επαθα εγω,καταφερα μετα απο πολυ δουλεια (τρια χρονια)να σπασω το χερουλι (μπρατσο)τις πορτας του οδηγου αυτο που ειναι ενα με το door panel και ανοιγωκλεινουμε τις πορτες μας.πηγα στη μαμα fiat και μου λενε 150 ευρωπουλα για καινουργιο και λογικα τουσ ειπα καλημερα σας και εφυγα. δεν ειναι πολλα για ενα πλαστικο με λιγο υφασμα τα 150? μια συμβουλη για οσουσ εχουν 3πορτο..... προσοχη οταν ειστε λοξα παρκαρισμενοι και πεφτει ολο το βαρος σε μια πλευρα (δεξια-αριστερα)ΜΗΝ τραβηξετε αποτομα την πορτα να κλεισει γιατι 150 ευρα θα σας λειψουν σιγουρα.

Morfo
24-06-05, 19:57
καταφερες και έβαλες το Stilo στην εντατική ρε Μόρφω.... κρίμα.... που εγινε; Σαλόνικα?

πολλες φορες..........

ckalfas
24-06-05, 22:58
γεια σας ζημιαριδες.να και κατι που δεν θα το σκεφτοσασταν το επαθα εγω,καταφερα μετα απο πολυ δουλεια (τρια χρονια)να σπασω το χερουλι (μπρατσο)τις πορτας του οδηγου αυτο που ειναι ενα με το door panel και ανοιγωκλεινουμε τις πορτες μας. ΜΗΝ τραβηξετε αποτομα την πορτα να κλεισει γιατι 150 ευρα θα σας λειψουν σιγουρα.

Εμ! Δεν είσαι ο μόνος... :(
Κι εμένα έτσι είναι, αλλά τι να κάνω; Ψάχνω να βρω κάποιον άλλον τρόπο να το φτιάξω, αλλά και να μην φαίνεται τίποτα.

Mad
26-06-05, 08:54
Εγώ την ψιλοέχω βγάλει καθαρή σε σχέση με το προηγούμενο αμάξι μου!!!
1.Μία λακούβα μικρή κοντά στις γρύλιες μπροστά αν θυμάμαι γιατί δεν υπολόγισα καλά σε παρκάρισμα και χτύπησα στον κοτσαδόρο του μπροστινού(ψηλό αγροτικό),
2.Ένα γδάρσιμο χαμιλά στην πόρτα του οδηγού γιατί δεν υπολόγισα καλά ένα κολονάκι,
3.Ένα ψιλογδάρσιμο στον πίσω προφυλακτήρα στα δεξιά(χτύπησα ξεπαρκάρωντας ένα S2000!!!!!και το δικό μου το σκυλί δεν κατάλαβε τίποτα ενώ του άλλου του πήρα λίγο προφυλακτήρα)
4.Όταν το αγόρασα είχα σπασμένο footrest και το μέσα χερούλι της πόρτας του οδηγού παλατζάρει

Πως με βλέπετε;;;
Περνάω;;;;

Natalia
26-06-05, 11:14
Τώρα εγώ ο .......ντράιβερ τι να πω; Προσωπικά εκτός από ένα άγγιγμα σε έναν τοίχο με την όπισθεν (αναρωτιόμουν το ζώον τις πρώτες μέρες γιατί στην όπισθεν βαράνε κουδουνάκια....) δεν του έχω κάνει τίποτα....
Ο σύζυγος όμως..... (γκρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ) άλλαξε τα ....φώτα στον αριστερό καθρέφτη όταν έκανε προσπέραση και χαιρέτησε κάτι καλαμιές, και εκτός αυτού κάθε φορά που το κατεβάζει από την πυλωτή, θα αφήσει κι ένα σημάδι στο πεζοδρόμιο...
Όχι....δεν έχω πέσει ακόμα από κάτω να δω τι του έχει κάνει γιατί λείπει ο δικηγόρος και δεν μπορώ να βγάλω το διαζύγιο γρήγορα!!!!!! :ΡΡΡ

Psycho13
26-06-05, 11:52
(αναρωτιόμουν το ζώον τις πρώτες μέρες γιατί στην όπισθεν βαράνε κουδουνάκια....)
Όχι....δεν έχω πέσει ακόμα από κάτω να δω τι του έχει κάνει γιατί λείπει ο δικηγόρος και δεν μπορώ να βγάλω το διαζύγιο γρήγορα!!!!!! :ΡΡΡ
Χαχαχαχα!!!!καλα μιλαμε πολυ γελιο!!! :D :D Νασαι καλα βρε Ναταλια!!!Χαχαχα!!

Manolito
20-07-05, 13:29
1. Στενεψα το πισω δεξι φτερο γιατι δεν χωραγε να στριψει σε ενα δρομακι.
2. Καπου εχασα τη ποδια του μοτερ απο ενα φρεατιο στι μεση του δρομου.
3. Εσπασε η οθονη του ραδιο/cd μετα απο μια μπουνια που εφαγε(ειχα λιγα νευρα...)
4."Χαλασα" απο το μπροστα δεξια μερος τα: Ζαντα, ψαλιδι, ακρο, ρουλεμαν, μουαγε, αναρτηση, λαστιχο,κρεμαγιερα και λιγο το προφυλακτηρα γιατι απο οτι διπιστωσα μετα δεν γινοταν να στριψει με τοσα χιλ σε μια αριστερη στροφη.....
5. Στραβωσα την εξατμιση γιατι βρηκε στο πεζοδρομιο οταν πηγα να παρκαρω.
6.Δεν αναφερω τα πραγματα που αλαξα οσο ειχα εγγυηση ..(πρεπει να ηταν το μισο αυτοκινητο... )

Nikos
20-07-05, 13:32
Ωραίος ο Manolito!!!! Θύμησέ μου να μη σου δώσω βόλτα το αμάξι μου!!!!! :P:P:P:P

Καλοσώρισες! Πες μας από που είσαι, τι Stilo έχεις. Υπάρχει και σχετικό topic όπου συστήνονται τα νέα μέλη!

Manolito
20-07-05, 13:55
ΑΑΑΑαα...Ξεχασα να πω οτι μια φορα που σταματησα να βαλω βενζινη .. ανοιξα λιγο γρήγορα τη ταπα της βενζινης και μου εμεινε στο χερι....

P.S... Συστήθηκα κιολας για να μη λετε.... :132

Nikos
20-07-05, 14:16
ΧΑΧΑΧΑΧΑ!!! Ωραίος ο Μάνος!!! :):)

stilovatis
20-07-05, 14:56
Μεχρι στιγμης μια γρατζουνια στον πισω προφυλακτηρα απο οπισθεν πανω σε σκαλακι..ενθυμιο απο την πρωτη συναντηση του club και 2 μικρα βαθουλωματα στις πορτες απο αλλους εξυπνους που οταν μπαινουν στο αυτοκινητο τους πρεπει να ανοιγουν την πορτα τους διαπλατα..και μετα φυσικα να φευγουν..

ammoulianiotis
20-07-05, 15:57
Ρε γμτ... εδω και 2 μερες αφηνω το αμαξι το βραδυ και το πρωι βρισκω γραμμες! Χθες βρηκα μια γραμμη στο μπροστα δεξι φτερο και σημερα βρηκα στο πορτ μπαγκαζ κατω απο το σημα της FIAT. Και να σκεφτητε οτι το αφηνω μεσα σε πιλοτη... Μηπως ειμαι διπλη προσωπικοτητα και δεν το εχω καταλαβει; (Βασικα μαζευονται κατι παιδακια εκει μερικες φορες και παιζουν... :evil: :evil: :evil: )

George
22-11-05, 10:18
εσκασα σε πεζοδρομιο και στραβωσα ψαλιδι, ζαντα 17ρα, μπιλιοφορο. αφησα το αμαξι στα aplebees στη γλυφαδα που καθονται ολοι πανω στα αμαξια των αλλων και οταν γυρισα ειχε πεταχτει ενα νευρο απο το καπω. εκανα ενα βαθουλομα στον πισω προφυλακτιρα πρωτη μερα που το πηρα, και εσπασα το μπροστα αριστερο πλαστικο του προδυλακτιρα σε εναν τοιχο. τι αλλο? και καποιοσ μ*****ς που εκανε μια γρατζουνια με κλειδι στην πορτα. ξερω ποιος ειναι και θα ανταποδωσω... :twisted: :twisted: αυτα! α! και εσκισα ενα πισω λαστιχο απο χειροφρενια!!!

Vasilistilo
22-11-05, 11:08
Λοιπον τι να πω τωρα και γω ειστε πολυ μικροι για μενα
1ον.Το πρωτο ηταν να κολλησω στην πισω αριστερη μερια ενος λεωφορειου γιατι με εκλεισε ενας bmwδακιας,αποτελεσμα φτερο,φαναρι,καπο,προφυλακτηρα και φαναρι συνολο 1.500ε και κατι.
2ονΠαρκαρισμενο εξω απο το σπιτι μου και γυρνωντας απο την δουλεια ο εφιαλτης μπροστα μου,βουλιαγμενο ολο το πισω αριστερο φτερο απο την πορτα του οδηγου και μεχρι τον προφυλακτηρα κοστος ευτηχως 270,00ε σε ενα πολυ καλο και εξουσιοδοτημενο συνεργειο που πλεον παω εκει
3ονΠριν εναμιση μηνα περιπου γλυστρησα και χτυπησα σε ενα πεζοδρομιο με αποτελεσμα φτερο αριστερο βαψιμο,προφυλακτηρα,θολο,αμορτισερ,ημιαξονιο,ακρομ παρο,γεφυρα,μετωπη,ψαλιδι,κρεμαγιερα,κοστος ουτε να το σκεφτομαι δεν θελω και φυσικα να μην τυχει σε κανενα σας οποτε λιγο προσοχη γιατι ο δρομος ειναι επικηνδυνος και δεν του αξιζει το Stilo μας

Karateka
22-11-05, 15:20
Μετά από ο 80.000km:

1o: Παρκάρω και ανοίγω προσεκτικά την πόρτα μέχρι να ακουμπήσει λίγο στο μέταλλο από το πλαίσιο διαφημιστικής πινακίδας. Βγαίνοντας βλέπω ότι προεξείχε ένα αιχμηρό κομμάτι από το μέταλλο που μου έκανε μία γρατζουνιά 5 εκατοστά κάτω από το χερούλι.

2ο: Κατά λάθος όπισθεν αντί για 1η σε και ίσα που ακουμπάω μία BMW. Να ένα μικρό σημαδάκι στον πίσω προφυλακτήρα.

3ο: Προσπαθώ να παρκάρω Περαία και ο καθρέφτης μου δεν πιάνει ένα μεταλλικό φτερό από μπαγκαζιέρα που προεξέχει και γδέρνω πίσω δεξιά τον προφυλακτήρα.

4ο: Άπό βιασύνη να παρκάρω τσίμα τσίμα ακουμπάω με την άκρη του πίσω θόλου ένα προφυλακτήτα και κάνω ένα ανεπαίισθητο σημαδάκι αριστερά.

5ο: Άπό βιασύνη να κινηθώ γρήγορα ακουμπάω με την άκρη του πίσω δεξιού θόλου ένα προφυλακτήρα και κάνω και εκεί ένα ανεπαίσθητο σημαδάκι ασορτί με το άλλο από αριστερά.

6ο: Ψάχνω να βρω το κινητό που χτυπάει (μόλις έχω ξηλώσει το Car-Kit) και σταματά απότομα από την κίνηση ένα Α4 και με τα φρένα του δίνω μία απαλή. Πάρε λοιπόν και ένα σημαδάκι στον μπροστά προφυλακτήρα.

7ο: Παρκάρω χαλαρός και ρίχνω κάτι σοβάδες από μία γωνία, στο ίδιο σημείο που είχα χτυπήσει κσι στην Περαία, αφήνοντας άσπρους σοβάδες επάνω στον προφυλακτήρα.

Τίποτα σοβαρό μέχρι στιγμής λοιπόν.

ckalfas
22-11-05, 15:59
5 στα 7 στο παρκάρισμα δηλαδή...

...και μετά λένε πως τα χρόνια και τα χιλιόμετρα φθείρουν...!!!

neuromancer
24-11-05, 15:30
1ο: τρίτο βράδυ με stilo ένα μα....μένο με χαράζει (ευτυχώς λίγο) στο καπό.

2ο: 6η μέρα παρκαρισμένος σε Αρχ. Μουσείου κανονικά και με το νόμο. Απέναντι κάδος. Ξενύχτης διπλοπαρκάρει στον κάδο οπότε μαζί με το δικό μου κάνουν τα στενά των Θερμοπυλών. Το πρωί φορτηγατζής περνάει από το στενό με όπισθεν και μου γδέρνει πόρτα οδηγού και βουλιάζει το φτερό. Επισκευάστηκαν βέβαια (για καλή μου τύχη είχε έρθει τροχαία).

3ο: Παρκαρω βράδυ Καρόλου Ντυλ μπροστά στον ΟΤΕ. Κολλητά στον τοίχο του ΟΤΕ σκαλωσιά με προστατευτικό δίχτυ, απόλυτα ασφαλές. Πάω Odeon και μετά απο 2 ώρες γυρνάω και μένω κόκαλο. Ειχαν μάζεψει τη σκαλωσιά στις 11:30 το βράδυ και κάτι τους επεσε στο καπώ και ρολαρε μέχρι κατω. Μικρό βαθούλωμα στα ορια φτερού-καπώ και 6-7 μικρες και μεγαλύτερες γρατζουνιες στο καπώ. Τα έχω όλα ενθύμιο.

4ο: Πολλά γδαρσίματα στις γωνίες των προφυλακτήρων από βασιλιάδες του παρκαρίσματος (ευτυχώς το μαύρο στο μπλέ δεν φαίνεται).

5ο: Βαθούλωμα στο πίσω φτερο εκεί που έχει από τη μάνα του βαθούλωμα, από Ibiza που ενώ εγώ έστριβα αριστερά αυτός αποφάσισε να βάλει όπισθεν και να με ψιλοεμβολίσει. (Πικρα να το βλέπεις να έρχετε και να μην μπορείς να κάνεισ τίποτα)

6ο: 4-5 φόλες στο χρώμα από πουλιά που είχαν φάει/πιεί Θειικό Οξύ ;-))

7ο: Διάφορες μικρές γρατζουνιές τις οποίες έχω γραμμένες κανονικά.


φ.

tzagarakis
25-11-05, 09:58
Εγω θα σας κανω ενημερωση μολις το πλυνω,γιατι εχω να το πλυνω 2 μηνες.Κανονικα δεν πρεπει να βρω τιποτα.
Μη βιαστητε να σχολιασετε για το πλυσιμο,δεν το κινω παρα μονο για να παμε στο γιατρο με τη Μαρια. :wink:

neuromancer
25-11-05, 14:48
Εγω θα σας κανω ενημερωση μολις το πλυνω,γιατι εχω να το πλυνω 2 μηνες.Κανονικα δεν πρεπει να βρω τιποτα.
Μη βιαστητε να σχολιασετε για το πλυσιμο,δεν το κινω παρα μονο για να παμε στο γιατρο με τη Μαρια. :wink:

Είναι γεγονός ότι τα καλογιαλυσμένα είναι πρόκληση για τα μ@μ@κι@σμέν@ που χαράζουν.

Πάντως νομίζω ότι τα μπλέ stilo είναι τα πιο βρώμικα stilo που υπάρχουν. Κι εγώ το αφήνω απλυτο, κυρίως γιατί βαριέμαι να το πλύνω, όποτε το πλένω βρέχει και με τη σκόνη χάνονται και τα χτυπήματα.

φ.

aman17-2
25-11-05, 15:47
που να δείς τα μαύρα που πολλές φορές τα λένε γκρί......

neuromancer
27-11-05, 04:12
που να δείς τα μαύρα που πολλές φορές τα λένε γκρί......

:lol:

ThoDoriS
27-11-05, 16:18
Είχα να το πλύνω απο τον Ιούλιο και το έπλυνα πριν την έκθεση την Auto Exelixis....Αυτά είναι...Ε και απο τότε δεν το έχω πλύνει ξανά...

ammoulianiotis
27-11-05, 21:27
Είχα να το πλύνω απο τον Ιούλιο και το έπλυνα πριν την έκθεση την Auto Exelixis....Αυτά είναι...Ε και απο τότε δεν το έχω πλύνει ξανά...

Τιιιιιιιιιιιι; Εγω παλι γιατι δεν μπορω να βλεπω το αμαξι μου λερωμενο;;;

tzagarakis
28-11-05, 09:41
Κανεις δε μπορει,αλλα μαλλον εισαι πολυ μικρος(σε ηλικια)ακομη και εχεις ορεξη

27-04-06, 00:09
Εγώ το μόνο που έχω να πώ σχετικά με τις ζημιές είναι αυτό....
http://img246.imageshack.us/img246/1028/16qy.th.jpg (http://img246.imageshack.us/my.php?image=16qy.jpg)
:oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Και για όλα φταίει ένας λεωφοριατζής... :evil: :evil:

face
27-04-06, 08:36
αουτς.....περαστικά....:)

27-04-06, 12:43
Thnks Filaraki...

MaGeLaNoS
27-04-06, 15:05
Alusa περαστικα και απο μενα φιλε.Ξερω πολυ καλα ποσο πικρη γευση αφηνει στο στομα η θεα του χτυπημενου αυτοκινητου.Προσφατα αλλαξα μπροστα αριστερο φτερο εξαιτιας ενος βιαστικου Avensis.Ευχομαι μονο λαμαρινες να ειναι.

bel
15-10-06, 02:54
Σήμερα το βράδυ στην εθνική...:(
http://img155.imageshack.us/img155/9366/dsc00732hk1.th.jpg (http://img155.imageshack.us/my.php?image=dsc00732hk1.jpg) http://img142.imageshack.us/img142/6388/dsc00733mu8.th.jpg (http://img142.imageshack.us/my.php?image=dsc00733mu8.jpg)
Το θέμα είναι οτι τη ζημιά δεν την έκανα εγω όπως φυσικά φαντάζεσται αλλά η κωλόπετρα που με έβαλε σημάδι.:mad:


Και κάτι άλλο που με προβλημάτισε,αν γνωρίζει κάποιος που του έχει τύχει κάτι αναλογο ας απαντήσει.
Μέχρι να παω σπίτι μου,οι 2 ρωγμές που έγιναν στο τζάμι(δεν φαίνονται και πολύ καλά)μεγάλωναν συνεχώς.:confused:
Πόσο φυσιολογικό είναι αυτό;

Soul_Giannis
15-10-06, 15:33
Εχω αλλαξει 3φορες!!!Μην ανησυχεις!!!
Ετσι κανει απο την ζεστη πολλες φορες η το κρυο!!
Ελπιζω να εχεις θραυση κρυσταλων!!!!Εγω ευτηχως δεν εχω πληρωσει τιποτα 3 φορες που το αλλαξα!!!!

babalis
15-10-06, 20:12
μια γρατζουνια στο εμπρος αριστερο φτερο πολλα σημαδια στην προσθετη ποδια του εμπρος προφυλακτηρα και ξυλωμα της πισω προσφετης ποδιας στα χιονια περσι

petros
06-08-07, 13:23
Προχθες την Παρασκευη περιμενοντας μεσα στο Stilo
την μανα μου να κανει τα ψωνια της επαιζα με το σκιαδιο
του οδηγου.
Μετα απο 5-6 φορες που το εκανα πανω-κατω ακουγεται
ενα "κτακ" και παρε το σκιαδιο στα χερια.:confused::confused:
Κοστος 31,69ευρω παραγγελια στην Fiat.:):)

MaGeLaNoS
06-08-07, 17:54
Προχθες την Παρασκευη περιμενοντας μεσα στο Stilo
την μανα μου να κανει τα ψωνια της επαιζα με το σκιαδιο
του οδηγου.
Μετα απο 5-6 φορες που το εκανα πανω-κατω ακουγεται
ενα "κτακ" και παρε το σκιαδιο στα χερια.:confused::confused:
Κοστος 31,69ευρω παραγγελια στην Fiat.:):)

Σου χω πει οτι δουλευει δε το πειραζουμε.. :D:D:D

sNk][AnacondA
06-08-07, 20:18
αυτο ξαναπεστο ... εγω προχθες καθως εβαζα την σιντιερα μεσα στο ντουλαπακι κατεβασα ολο το φωτακι εσπασε ενα κλικ του απο μεσα με λιγη κολλα ολα οκ παλι καλα να λεμε