PDA

Επιστροφή στο Forum : Stop Drunk Birds and Other AnimalsNOW!!!!!!!!ΑΛΚΟΤΕΣΤ ΤΩΡΑ



aman17-2
24-05-05, 23:41
Την Κυριακή που γυρνούσα από Θεσνίκη ...εκεί στο δρόμο ...και ενώ έριχνε καρέκλες (κωλόκαιρος) ...ακούω ένα γντούπ........ κοιτάω μπροστά τζάμι και καπό καθαρά....κοιτάω καθρέφτη και βλέπω ένα μαύρο πράγμα να κάνει ελέυθερη πτώση προς την άσφαλτο....

που πας ρε καραμήτρο...........
που πετάς τόσο χαμηλά.........
(καλά ξέρουμε όλοι ότι το stilo πετάει αλλά όχι να μας ζηλεύουν και τα πουλιά....έλεος)

δεν ξέρω ούτε γιατί πετούσε τόσο χαμηλά αλλά ΠΩΣ ΜΕ ΒΡΗΚΕ ΣΤΟΧΟ με 140κμ/ώρα.....μάλλον σουρωμένο ήταν ...αλλιώς δεν εξηγείται....

ΑΛΚΟΤΕΣΤ ΤΩΡΑ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΟΤΙ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΑΥΤΩΝ ...
...


συμπεριλαμβανομένων και των κοπροσκυλίων (ανάμεσα στα χωριά Μικρή και Μεγάλη Βόλβη) 4-5 κάναν την κίνηση να περάσουν το δρόμο...λέω νταξυ προλαβαίνω...και τα τελευταία 2 αντί γι ανα περάσουν ....κάθονται και με χαζεύουν......φτανει πιά....
σαν να σου λένε σκότωσέ με...και στα @@ μου το ψυγείο και ότι άλλο σπάσεις....

MaGeLaNoS
24-05-05, 23:46
Κυριακο αντι να ρισκαρεις παιζοντας στοιχημα αν θα προλαβει το σκυλι να περασει η οχι πως σου φαινεται η ιδεα να μην πηγαινεις "κομματια" σε εκεινο το σημειο μεταξυ των δυο χωριων Μικρη-Μεγαλη Βολβη?Περναω συχνα απο εκει και εχει αρκετα σκοτωμενα σκυλια..
Μια παρενθεση το punto Sporting της μητερας μου πριν παρει το Gt το ειχα "σπασει" επειδη χτυπησα με 120χλμ ενα λυκοσκυλο..Οποτε σκεψου οτι δεν ειναι μονο το ψυγειο αλλα και βασεις μηχανης και ... και... και ......

aman17-2
25-05-05, 00:02
τα σκυλιά τα είχα δει από μακριά (ευτυχώς) και έκοψα ....με 80 και για 30 sec τα έβλεπα να με χαζεβουν αντί να περνάνε απέναντι.......

σε εκείνο το κομάτι στροφές 60-80-120 και ευθεία βαριά 140 χωρίς κίνηση....

hyd300
25-05-05, 00:10
ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΕΓΩ ΕΦΑΓΑ ΣΤΗ ΜΑΠΑ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΝΝΙΣ ΜΕ 120 ΧΛΜ.ΠΑΕΙ Η ΜΕΤΩΠΗ ΚΑΙ Ο ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΗΡΑΣ.ΕΥΤΥΧΩΣ ΗΤΑΝ ΜΙΚΡΟ ΚΑΙ ΓΛΙΤΩΣΑ ΚΑΠΩ ΚΑΙ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΗΡΕΣ.ΜΕ ΤΑ ΕΡΓΑΤΙΚΑ , ΒΑΦΕΣ ΚΑΙ ΦΡΕΟΝ......900 ΕΥΡΩ.
ΑΣΤΕΙΑ ΑΣΤΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗ ΣΟΥ ΤΥΧΕΙ..ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕ 80 ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ;

face
25-05-05, 09:52
τι να πει και ο ionio που βρήκε μπούφο σφηνομένο στην μασκα..

ahatzig
25-05-05, 12:28
τα έβλεπα να με χαζεβουν αντί να περνάνε απέναντι.......
Ειπαμε Κυριακο, με τετοιο αμαξι ΟΛΟΙ χαζευουν!!!! 8) 8)


τι να πει και ο ionio που βρήκε μπούφο σφηνομένο στην μασκα..
Στη μασκα που ειχε τελειωσει (DIY) με κοπο και μοχθο μερικες μερες πριν. Αυτο θα πει γκαντεμια!!!

Παντως τα πουλια ειναι επικινδυνα οσο αφορα την μπογια (με το ραμφος).
Αλλα μεχρι εκει! Τα σκυλια πρεπει να προσεχουμε!!!

Katerina
26-05-05, 11:15
Σκύλο δεν έχω χτυπήσει ποτέ, εκτός από μια φορά όταν ακόμα είχα το Punto που είχα πατήσει ένα ήδη σκοτωμένο.
Πουλιά έχουν πέσει πολλές φορές επάνω στο παρμπρίζ σε προηγούμενα αυτοκίνητα που είχα.
ΟΚ, είναι ένα πρόβλημα όλα αυτά τα ζωντανά που επιχειρούν είτε να διασχίσουν το δρόμο, είτε να... κάνουν χαμηλές πτήσεις αλλά όχι κ αλκοτέστ βρε θεόμουρλοι (βλέπε Κυριάκος)!!! χαχαχαχαχα
Θα συμφωνήσω με το Magelano, ελαττώστε ταχύτητα σε περιοχές... υψηλού κινδύνου κ ο Θεός βοηθός!

aman17-2
26-05-05, 21:23
Ρε παιδιά έχω δει σκύλο να κάνει 5 κμ (έκατσα και το έβλεπα) να περπατάει την περίφραξη της Εγνατίας για να βρεί τρύπα στην σίτα της περίφραξης για να περάσει και (όχι που δεν βρήκε...όλο και κάποιος μα...κας πήγε να πάρει σίτα για τον κήπο του).......