PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενοικιαζόμενο Αυτοκίνητο ....... ?



GN_AZ
26-05-05, 20:13
Το καλοκαίρι πάω Κέρκυρα και θέλοντας να προστατέψω το Stilo από τον καυτό ήλιο και τα άσκοπα χλμ ψάχνω για ενοικιαζόμενο. Το θέλω από 15 μέχρι 22 Ιουλίου. Μέχρι Κέρκυρα θα πάω πετώντας. Στη Hertz που έψαξα για ένα Atos θέλουν 340€. Όποιος έχει καμιά άκρη ή καλύτερη ιδέα παρακαλώ να βοηθήσει.

face
26-05-05, 20:24
να ρωτησω κατι εντελώς φιλικά και χωρίς παρεξήγηση...

αν δεν παμε διακοπες με τις stilares μας τι τα θελουμε??για μεσα στην πόλη...???απορία, το θεωρώ εντελώς ασκοπο αυτό που θελεις να κανεις....αλλα παλι αλλο εγω...

πιο φθηνό απο atos δυσκολα...

GN_AZ
26-05-05, 20:49
Δίκιο έχεις Πέτρο υπάρχει όμως και το αλλά ....... Σημαντικότερο όλων τα 2000χλμ (Αλεξ/πολη - Κέρκυρα - Αλεξ/πολη) σε μια βδομάδα. Δεν ξέρω το οδικό δίκτυο και τις αποστάσεις στην Κέρκυρα δεν νομίζω όμως οτι θα ευνοούν ένα 1.6 3 μηνών. Το σκέφτομαι στην παραλία κάτω από τον καυτό ήλιο να μας περιμένει υπομονετικά να μπούμε μέσα γεμάτοι αλμύρα και άμμο και ανατριχιάζω. Στην πόλη της Κέρκυρας απαγορεύεται το παρκάρισμα και τα δρομάκια της πόλης θα είναι σαν εφιάλτης για τον όγκο του Stilo. Μακάρι να μπορούσα να το παρκάρω σε ένα γκαράζ μόλις φτάσω να ανεβώ σε μια μηχανή και να κατέβω όταν πάθω ηλίαση

aman17-2
26-05-05, 20:53
"Το σκέφτομαι στην παραλία κάτω από τον καυτό ήλιο να μας περιμένει υπομονετικά να μπούμε μέσα γεμάτοι αλμύρα και άμμο και ανατριχιάζω."

αχχχ ώρες ώρες πόσο χαίρομαι που δεν μιλάει το stilo !!! :)

ριξε μια ματια και στην avis
επισης καλό θα ήταν να βρεις ενα link για το νησί πχ kerkyra.gr
και εκεί να ρεις κάνα χρήσιμο τηλέφωνο να ρωτήσεις...
επόμενη λύση...
yellowpages.otenet.gr
θα το βρεις μεσα στο www.otenet.gr πάνω δεξιά δίπλα στο sitemap

face
26-05-05, 21:04
Δίκιο έχεις Πέτρο υπάρχει όμως και το αλλά ....... Σημαντικότερο όλων τα 2000χλμ (Αλεξ/πολη - Κέρκυρα - Αλεξ/πολη) σε μια βδομάδα. Δεν ξέρω το οδικό δίκτυο και τις αποστάσεις στην Κέρκυρα δεν νομίζω όμως οτι θα ευνοούν ένα 1.6 3 μηνών. Το σκέφτομαι στην παραλία κάτω από τον καυτό ήλιο να μας περιμένει υπομονετικά να μπούμε μέσα γεμάτοι αλμύρα και άμμο και ανατριχιάζω. Στην πόλη της Κέρκυρας απαγορεύεται το παρκάρισμα και τα δρομάκια της πόλης θα είναι σαν εφιάλτης για τον όγκο του Stilo. Μακάρι να μπορούσα να το παρκάρω σε ένα γκαράζ μόλις φτάσω να ανεβώ σε μια μηχανή και να κατέβω όταν πάθω ηλίαση

καλα κοιτα στο ειπε αυτο καποιος που την 3 μερα που το πηρε πηγε acropolis και εκανε 17χλμ πηγαινε και 17χλμ ελα σε χωμα - λακουβες.....με 10 βεβαια αλλα πηγα...

εχεις δικιο παντως σε αυτα που λες...


Το σκέφτομαι στην παραλία κάτω από τον καυτό ήλιο να μας περιμένει υπομονετικά να μπούμε μέσα γεμάτοι αλμύρα και άμμο και ανατριχιάζω

ηλιοπροστασια στα παρμπριζ....για τα αλλα λιγο προσοχη-πετσετες καθαρες στα καθισματα και 100 στην auto-glym να στο κανει καινουργιο στον γυρισμό....


Στην πόλη της Κέρκυρας απαγορεύεται το παρκάρισμα και τα δρομάκια της πόλης θα είναι σαν εφιάλτης για τον όγκο του Stilo.

παρκαρισμα σε parking και βολτουλα - ρομαντζαδα...


Σημαντικότερο όλων τα 2000χλμ

αν και δεν νομιζω να ειναι τόσα, μακροπροθεσμα δεν νομιζω να ειναι πολλά

απο 10000 θα παει 12000, ε και??....

θα μου πεις τωρα..τι ζορι τραβας εσυ ρε... :? ...ελα ντε...

για το αλλο ψάξε όλες τις εταιρίες με ενοικιαζομενα...Herz, avis, συμπληρώστε παιδια...

aman17-2
26-05-05, 21:43
δεν είναι έτσι ρε Πέτρο..... εγώ έκανα 2 ταξίδια Τυχερό - Γύθειο και Τυχερό - Αθήνα και μετά τσούπ service >..φεύγει τρελό χρήμα.....(+διόδια)

ΑΣΧΕΤΟ : στο mozila firefox γιατί δεν δουλεύει τοπ quote selected???

ckalfas
26-05-05, 21:50
Ρε παιδιά αυτή είναι η ουσία...
Να πέρνεις το cruizer σου και να έχεις χαραγμένες τις ομορφότερες στιγμές σου μαζί με την Stilάρα σου!
Εκτός αμα είναι Κυκλάδες, οπότε μηχανάκι...

Nenya
26-05-05, 21:54
η sixt εχει καλυτερες τιμες παντως απο hertz....

Panos_IOA
27-05-05, 10:29
Η Κερκυρα δεν εχει προβλημα παρκινγκ. Εχει παντου με λιγη υπομονη βεβαια!! Μεχρι και στο κεντρο θα βρεις.

Για προστασια του Stilo υπαρχουν πολλες λυσεις οπως ειπανε και τα παιδια!!

Αλλα, θα βγαλεις φωτογραφιες, ετσι δεν ειναι??

Θελεις να βγαλεις με το Atos?? Δεν θελεις να εχεις το Stilo και να θυμασαι οτι τα περασατε μαζι;;

Οσι για το service, αν πας εκτος αντιπροσωπείας ειναι παμφθηνο!!

GN_AZ
28-05-05, 13:52
Η καλύτερη προσφορά που βρήκα μέχρι τώρα είναι 200€ για Seicento από την 24hours (πρώτη φορά την ακούω). Καθόλου άσχημα (είναι και της οικογένειας). Ακόμη το σκέφτομαι όμως

back
31-05-05, 09:27
μια και δουλευα σε ενοικιαζομενα θα σου πω οτι η τιμη του seicento ειναι πολυ καλη εκαι παιζανε περυση.
ο μονος τροπος να βρης φτηνοτερα ειναι να πας εκει και να αρχιση να μπαινεις σε μικρα γραφεια αλλα ρισκαροντας να ειναι ολα νοικιασμενα.
αν ηταν εδω ηρακλειο θα σου εβρισκα εγω αλλα κερκυρα τη να σου πω.
εγω λεω να το παρης.

υ.γ.
τα seicento συνηθως σε αφηνουν στο δρομο απο φεντιλαρ και τα atos απο δισκο+οτι μετα 2 σεζον η αναρτηση τους ειναι ο χαρος βγηκε παγανια.

δωσε κατι παραπανω να παρης ενα punto να εισαι ησυχος.