PDA

Επιστροφή στο Forum : ΑΙΣΧΟΣ



MaGeLaNoS
29-05-05, 12:12
Μεγαλη εκδοτικη εταιρια που τυπωνει περιοδικο βελτιωσεων με μεγαλο αριθμο κυκλοφοριας "επιτιθεται" δικαστικα σε ανεξαρτητη σελιδα φιλων αυτοκινητου-βελτιωσης μονο και μονο επειδη στο domain της η σελιδα χρησιμοποιει την λεξη POWER.Η εν λογω εκδοτικη εταιρια υποστηριζει οτι εχει κατοχυρωσει ολα τα δικαιωματα της λεξης αυτης για τον ελλαδικο xωρο χωρο και κανενας δεν μπορει να κανει χρηση της λεξης POWER χωρις την συγκαταθεση της.ΗΜΑΡΤΟΝ ΔΗΛΑΔΗ..

Για δειτε και την σελιδα να σας πεσουν οσα μαλλια σας εμειναν..

www.powerauto.gr

Δυστυχως ετσι ειναι..οποιος εχει λεφτα κανει αγωγες και οποιον παρει ο χαρος..
Περιμενω τις αποψεις σας![/url]

Karateka
29-05-05, 12:34
Δεν έχει υπόσταση η αγωγή. Τα παράγωγα επιτρέπονται.

MaGeLaNoS
29-05-05, 12:43
Το ξερω Γιαννη το ξερω..οπως επισης και το γεγονος οτι αφου εχει κατοχυρωθει το domain απο κει και περα δε μπορεις να κανεις τιποτα αν εισαι εταιρια και το θελεις.Κλασσικο παραδειγμα το microsoft.gr το οποιο δεν ανηκει στην Microsoft.com αλλα σε ελληνα επιχειρηματια και δεν μπορει να τον πειραξει η microsoft επειδη προλαβε και κατοχυρωσε το domain.Οσο για τα παραγωγα που λενε τοτε ολες οι εταιριες επρεπε να ειναι στα δικαστηρια και να διεκδικουν λεξεις-κλειδια και να κανουν αγωγες..

ThoDoriS
29-05-05, 16:07
Αυτά είναι βλακείες.......μεγάλες βλακείες......

Δλδ το www.power.gr μπορεί να το πάρει????

Ελεος δλδ.....μπορεί να έχω πολύ δύναμη και να πάρω το power.gr και να κάνω μια προσωπικη σελίδα και να δείχνω τους μυές μου.....ή μπορεί να έχω δυνατό αυτοκίνητο και να θέλω να έχω το powercar.gr......

Ελεος με τους άχρηστους.....

aman17-2
29-05-05, 19:17
έτσι είναι .... όταν δεν γ..μας κάτι πρέπει να κάνεις....
τους έχει φάει η ,...κια εκεί κάτω...... ή μάλλον εκεί (πιο) πάνω (από όλους) που (νομίζουν ότι) είναι

john_stil
29-05-05, 21:36
δηλαδη ουτε το www.παουερ.τζι-αρ επιτρεπεται!!!!!!

thanasis134
30-05-05, 09:57
χαχαχααχαχαχααααααα!
Αυτό επιτρέπεται Γιάννη...

MaGeLaNoS
02-06-05, 11:44
Θα ηθελα να αποδωσω τα ευσημα μου στην ελληνικη δικαιοσυνη και να βροντοφωναξω ενα δυνατο ΜΠΡΑΒΟ εξυμνωντας ετσι την απιστευτη γκαβομαρα της (γιατι λενε οτι ειναι τυφλη ειτε ακουσια ειτε εκουσια).Τελικα κερδισε η εν λογω εκδοτικη εταιρια το δικαστηριο και "εριξε" με μεγαλη της χαρα την ιστοσελιδα.Μπραβο παντα τετοια..

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
02-06-05, 12:12
:shock: :shock: :shock: :shock:

Koulou
04-06-05, 12:56
Πριν χρόνια είχα ακούσει μέσα στην Τούμπα ένα σύνθημα που μου είχε φανεί πολύ "κάπως"... :roll:
Τελικά όσο μεγαλώνω βλέπω την ισχύ του... :roll:
Το σύνθημα...;



Eλλάς, Ελλάς,
η χώρα της πουστιάς!

ThoDoriS
04-06-05, 13:13
Ελλάδα......η χώρα της :217

(Σε κάτι τέτοια είμαστε πρώτοι...)