PDA

Επιστροφή στο Forum : FIAT STILO ABARTH VS HONDA CIVIC TYPE-R



john_stil
29-05-05, 22:11
Ετσι για να αναψουμε τα αιματα.... και τις συγκρισεις......

http://www.in.gr/auto/car/compare.asp?strModels=1885,2127

http://www.clearlycoolstuff.co.uk/cat_images/1477_L.jpghttp://www.clearlycoolstuff.co.uk/cat_images/1484_L.jpg

aman17-2
29-05-05, 22:39
τώρα αυτό για καλό το έβαλες?? :)
Γενικά το civic στα χαρτιά τιμή/απόδοση φαίνεται πιο καλό.....
τώρα εξοπλισμό και τα ρέστα δεν ξέρω....

MAFIA
29-05-05, 23:25
παντως για κοιταχτε λιγο τα κιλα ροπης....

thanasis134
30-05-05, 10:05
Δεν μπορούν να συγκριθούν τα δυο αυτοκίνητα γιατι απλά προορίζονται για διαφορετικό κοινό...

ckalfas
30-05-05, 15:29
...και άμα είναι σε μπλε, όπως αυτό της φωτογραφίας τι να το κάνεις το TypeR;;;

Έντάξει, εντάξει... πλάκα κάνω!

MaGeLaNoS
30-05-05, 16:02
Αν και λιγοτερη η ροπη του Honda πηγαινει πολυ πιο γρηγορα και σε τελικες και σε επιταχυνσεις απο σταση και αυτο λογω μεταβλητου χρονισμου και βυθισματος των βαλβιδων που κανουν τον κινητηρα πιο "αγριο" σε ολες τις στροφες.Νομιζω ομως πως δε μπορουν να συγκριθουν τα δυο αυτα αυτοκινητα γιατι αναφερονται σε διαφορετικο αγοραστικο κοινο.Το stilo ειναι πιο ταξιδιαρικο και ανετο,το civic ειναι πιο πολυτο και πολυ πιο σφιχτο..

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
30-05-05, 17:43
Ειχα γραψει σε ενα παλιο ΤΟPIC.. που ειχα κανει ο ιδιος....



""""""""Ναι εγινε και αυτο !!!!!
Μην περιμενει κανεις οτι ημουν πρωτος....αν ειναι δυνατον...θα ημουν πολυ ψευτης....αλλα ειναι τρομερο να κανεις σφηνες με 240!!!!
ημασταν ενα τρενακι.......!!!
στο τελος ετρεμα.....
ΞΕΚΙΝΑΝΕ ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ...
Αρχιζω να ανοιγω με το honda φορτωνω 4-5 και ανοιγουμε μεχρι 240...και τοτε ερχεται το τερας και πηγαινει με 4....κανω δεξια περναει και περναει το honda ......
κολλαει απο πισω και εγω απο πισω....
λες και ολα ηταν σκεινοθετημενα...ολοι δεν αλλαζαν λωριδες ειτε ηταν δεξια ειτε αριστερα ......η μηχανη δυσκολευοταν αρκετα με το θεμα σφηνας.....ειχε και πολυ αερα....
Το αποτελεσμα ειναι οταν χασαμε μια σφηνα να χαθει.....
αργοτερα ανοιξαμε οι δυο μας και ημασταν μια καροτσα διαφορα...δεν το περιμενα....νομιζα οτι το ταπερ θα εξαφανιζονταν...ημασταν και οι δυο τελειωμενοι στα 245.....μια καροτσα διαφορα....δεν μπορουσα να τον φτασω ουτε να ξεφυγει...
ειμαι χαρουμενος για την stiloumpa.... """"""""


Τα σχολια δικα σας...

Stilatos
30-05-05, 18:00
παιδια το εχουμε αποδειξει επαναλημενος οτι οι μετρησεις που δινουνε πολλα περιοδικα ειναι λαθος εδω δινανε στο 1.6 14 δευτερολεπτα τα 0-100 ελεοοοοοοοοοςςςςςςς

back
30-05-05, 23:08
εδω δινανε στο 1.6 14 δευτερολεπτα τα 0-100 ελεοοοοοοοοοςςςςςςς


δε ξερω τι παιζεται με τα περιοδικα αλλα συτηματικα θαβουν τη fiat.
13.7 εκανα με το δικο μου και ηταν και σφιχτο ακομα 5000 km πιστευω οτι μετα τα 15000 km θα κατεβη κατω απο τα 13.4 που δινη η fiat.

Γιωργάκης
30-05-05, 23:10
Το 0-100 σε 14δευτερόλεπτα το έχει δει σε πολλά περιοδικά που κάνουν τεστ drive το 1,6.Ισχύει?Απαντήστε εντελώς αντικειμενικά.

john_stil
30-05-05, 23:11
ρε παιδια ελεος το συζητατε.... 14'' δεν κανει ουτε το 12αρι....

back
30-05-05, 23:45
Το 0-100 σε 14δευτερόλεπτα το έχει δει σε πολλά περιοδικά που κάνουν τεστ drive το 1,6.Ισχύει?Απαντήστε εντελώς αντικειμενικά.


φιλε δεν το εγραψα παραπανω εγω εχω το 1.2 και κανη λιγοτερα.
το 1.6 μου ριχνη 30 αλογα τα συμπερασματα δικα σου.

Stilatos
31-05-05, 02:41
ρε σεις εδω εκανε 0-100 σε 14 δευτερολεπτα το Punto 96 1.2 αυτοματο που ειχα.

stilovatis
11-06-05, 00:45
Ψιλοξεκέρφωτο αλλα πρίν λίγο άνοιξα με ένα Type-R σε ένα φανάρι τυχαία δεν ήταν και μεγάλη η διαφορα…μου έριξε γύρω στα 7 αμάξια στην εκκίνηση και πήρα και ακόμα 10 για το σπίτι..Το abarth δεν συγκρίνεται με το συγκεκριμένο αμάξι ας ζορίσει και η Φιατ το μοτερ των 24000 κυβικών και βλέπουμε…Είναι σαν έχεις Saab να στα σκάει sτο φανάρι ο καγκουρας με το rallye και να τσαντίζεσαι…

Koulou
11-06-05, 02:02
…Είναι σαν έχεις Saab να στα σκάει sτο φανάρι ο καγκουρας με το rallye και να τσαντίζεσαι…

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Αυτό ακριβώς! :wink:
Γι' αυτό και δεν τείθεται θέμα σύγκρισης!
Πάντως όπως δεν είναι "καλές" οι μετρήσεις για τα /stilo, έτσι δεν είναι και για τα υπόλοιπα, δεν είμαστε μόνο εμείς χαντακομένοι! :roll: :wink: Οπότε και το ΤάπεR θα είναι πιο γρήγορο απ' όσο λένε στα περιοδικά... :wink:

stilovatis
11-06-05, 02:51
Τα συγκεκριμένα αυτοκινητα οποιο περιοδικο και να ανοιξεις μεσα θα τα βρεις…Παντως θα γουσταρα πολύ ένα Fiat Stilo RS να ανοιγω τα περιοδικα και να χύνεται το ιταλικο τσαι….προς ολους και όλα!!!Σκέτη Τρελα..