Σελίδα 1 από 4 1 2 3 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 38

Θέμα: Αποριες σχετικα με μετατροπη!

  1. #1
    Το avatar του χρήστη MiKe_KaVaLa
    Εγγραφή
    25-10-2007
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    3.184
    Rides
    0
    Chats
    0

    Αποριες σχετικα με μετατροπη!

    Παιδια μετα απο πολυ σκεψη και πολυ ταλαιπορια και πολλα φραγκα χωρις αποτελεσμα αποφασησα να το ξετουρμπισω το αμαξη.

    Σκεφτομαι λοιπον 2 ενδεχομενα...

    1)Να του αλλαξω μηχανη και να βαλω 1.8 η 2.4 (χειροκινητα)
    2)Να το κανω μαμα 1.6 οπως ηταν δηλαδη και να το πουλησω και να προχωρησω σε αγορα καινουργιου

    Θελω να μου πειτε σχετικα με μια τετοια μετατροπη τι πρεπει να κοιταξω?που πρεπει να δοσω πιο πολυ σημασια και προσοχη???

    Μηπως τελικα ειναι καλητερα να κανω την 2η επιλογη μου???

    S.O.S - Δωστε μου τα φωτα σας...ειμαι πολυ μπερδεμενος με την κατασταση και εχω στεναχωρεθει σε μεγαλο βαθμο.

  2. #2
    Petros e cosi brutale! Το avatar του χρήστη ioannidis
    Εγγραφή
    27-03-2007
    Περιοχή
    600χλμ Νότια της Θεσσαλονίκης
    Μηνύματα
    5.820
    Chats
    0

    Απάντηση: Αποριες σχετικα με μετατροπη!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MiKe_KaVaLa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια μετα απο πολυ σκεψη και πολυ ταλαιπορια και πολλα φραγκα χωρις αποτελεσμα αποφασησα να το ξετουρμπισω το αμαξη.

    Σκεφτομαι λοιπον 2 ενδεχομενα...

    1)Να του αλλαξω μηχανη και να βαλω 1.8 η 2.4 (χειροκινητα)
    2)Να το κανω μαμα 1.6 οπως ηταν δηλαδη και να το πουλησω και να προχωρησω σε αγορα καινουργιου

    Θελω να μου πειτε σχετικα με μια τετοια μετατροπη τι πρεπει να κοιταξω?που πρεπει να δοσω πιο πολυ σημασια και προσοχη???

    Μηπως τελικα ειναι καλητερα να κανω την 2η επιλογη μου???

    S.O.S - Δωστε μου τα φωτα σας...ειμαι πολυ μπερδεμενος με την κατασταση και εχω στεναχωρεθει σε μεγαλο βαθμο.

    Γύρνα το σε μαμά κατάσταση και πούλα το. (Μάλλον χάρισέ το. Μιας και το μοτέρ σου και όλα τα συναφή θα είναι ταλαιπωρημένα)
    Μετά, πάνε πάρε το Polo 1.2 turbo να ησυχάσεις.
    1.6 16v Dynamic / Skywindow / Clima / Cruise Control / Loudlink SSD CD Changer / CDA Air Intake Filter / Sparco Aluminum Pedals / Eibach Springs / Custom made Shocks / ΟMP Strut brace [thanx ABZSTILO] / Abarth front brakes [281x26] / HID Xenon 4300K XLS. / Aluminum Oil Catch Tank / Coconut Perfume
    Ambition bites the nails of success

  3. #3
    Το avatar του χρήστη MiKe_KaVaLa
    Εγγραφή
    25-10-2007
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    3.184
    Chats
    0

    Απάντηση: Αποριες σχετικα με μετατροπη!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ioannidis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γύρνα το σε μαμά κατάσταση και πούλα το. (Μάλλον χάρισέ το. Μιας και το μοτέρ σου και όλα τα συναφή θα είναι ταλαιπωρημένα)
    Μετά, πάνε πάρε το Polo 1.2 turbo να ησυχάσεις.
    Οταν λεω να το πουλησω φυσικα κι οχι σε χερι!Ενοω στην αντιπροσωπια που θα ειναι να παρω το καινουργιο.

    Και οχι...δεν θα παρω Γερμανικο!!!

  4. #4
    Το avatar του χρήστη tzagarakis
    Εγγραφή
    08-03-2005
    Περιοχή
    Heraklion, Greece, Greece
    Μηνύματα
    1.338
    Chats
    0

    Απάντηση: Αποριες σχετικα με μετατροπη!

    τόσος κόπος και τόσο κόστος....κρίμα που δε πήγε καλά ρε mike.
    Μια αστραπή ειν' η ζωή
    χαρά στον που προλάβει
    να δει τη λάμψη πριν χαθεί
    και πέσει το σκοτάδι!!

  5. #5
    Το avatar του χρήστη MiKe_KaVaLa
    Εγγραφή
    25-10-2007
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    3.184
    Chats
    0

    Απάντηση: Αποριες σχετικα με μετατροπη!

    Εχει κανεις ακρες Γερμανια να φερουμε κανενα τροπετο?

    Εγω δυστηχως δεν εχω τιποτα και δεν ξερω καν πως γινεται η διαδικασια...
    Αυτοι που το κανανε αν θελουν ας βοηθησουν με το θεμα.

  6. #6
    Boring Moderator >> Το avatar του χρήστη MaGeLaNoS
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Περιοχή
    Ξεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.170
    Chats
    0

    Απάντηση: Αποριες σχετικα με μετατροπη!

    Αμα ριξεις κ αλλα λεφτα θα ερθω απο το περιπτερο να σε αρχισω στις φαπες.Πηγαινε ρε στο Ρουμελη να στρωσει το αμαξι.
    Θέλω βόλτα με το Turbo του ΜΙΚΕ....


    Fiat Stilo 1.4 3D mod.04

    Opel Astra H 1.6 mod.08
    Opel Corsa D Sport 1.4 mod.09




  7. #7

    Απάντηση: Αποριες σχετικα με μετατροπη!

    Οπα ρε μιχάλη, που κόλλησες? Για πες μήπως βοηθήσω. Επίσης Ο Ρούμελης είναι πολύ καλός επαγγελματίας, σίγουρα θα βγάλει άκρη. Αν δεν είσαι σίγουρος, κάνε το ατμόσφαιρα και πούλα το, οι μετατροπές ξεφεύγουν οικονομικά....Στείλε πμ αν θέλεις με πλήρη περιγραφή του προβλήματος σου να ρωτήσω τον μηχανικό μήπως βγάλουμε κάποια ακρη.
    STILO 1.6T 3D 2/04 OVER 18.000 EXTRAS AND ALWAYS A FAMILY CAR. MY DAUGHTER LOVE\'S TURBO CARS. (NOT ANY MORE, I AM TOO FAST AND SHE DOESN'T LIKE IT.)

  8. #8
    Το avatar του χρήστη lakis
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    athens
    Μηνύματα
    529
    Chats
    0

    Απάντηση: Αποριες σχετικα με μετατροπη!

    για μενα φιλε μου βρες ενα καλο μηχανικο να σου φτιαξει το αμαξι σωστα απο την αρχη κ μετα θα λες παλι καλα που δε το πουλησα το σκεφτεσαι αυτο γιατι εχεις ταλαιπορηθει πολυ απο τα προβληματα τις λειτουργιας το αμαξι αν το κανεις σωστα θα πηγαινει πολυ καλα...τοσος κοπος γιαυτο το αμαξι κανε ενα σωστο βημα βρες ενα καλο μαστορα τα παιδια απο το club κατι θα σου βρουν καποιον καλο μαστορα κανε λιγο υπομονη για μενα βιαστικες κ το πηγες σε λαθος μαστορους κ δε μπορω να καταλαβω αν δε μπορουν να το κανουν σωστα τι σε ταλαιπορουν ρε ****το να σου πουν ρε φιλε δε σου εγγυουμαι τιποτα...
    my STILO1.4 Αbarth rims H&r ελατηρια 4ποντα

  9. #9
    Το avatar του χρήστη MiKe_KaVaLa
    Εγγραφή
    25-10-2007
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    3.184
    Chats
    0

    Απάντηση: Αποριες σχετικα με μετατροπη!

    Παιδια κοιταξτε τουλαχιστον για να ειναι μηχανικα ενταξει μενει ακομα...

    1)Σαζμαν απο Punto GT
    2)Δισκο-πλατο απο Punto GT
    3)Ψυγειο λαδιου

    Για αυτο και το εχω ακομα σε χαμηλη πιεση,και δεν θελω να ενισχυσω τον δισκο διοτι μετα θα κουρευω τα σαζμαν.

    Τωρα οσον αφορα τα ηλεκτρικα ο καθενας λεει τα δικα του...βαλε παραλληλο στον εγκεφαλο για να ξεγελιεται...βαλε προγγραμμα (το οποιο εβαλα)...βαλε μεγαλυτερα μπεκ...βαλε της παναγιας τα ματια και με καραμπερδευουν!

    Δεν μου μιλαει ομως καποιος με συγουρια να μου πει ξερεις θα του κανουμε αυτο και αυτο και το αμαξη στο δινω με εγγυση.θα ειναι ενταξει με λιγα λογια.

    Αν εχει κανεις καλο μηχανικο τον οποιο θα τον ρωτησει και θα του απαντησει θετικα οπως γραφω εεε τοτε ειμαι διαθετιμενος να το παω οπου κι αν ειναι αυτος.Βεβαια εχω μιλησει σε ενα μελος του κλαμπ μας αλλα ακομα περιμενω.

    Μεγαλο λαθος οπως λεει και ο λακης ειναι οτι βιαστηκα να το παρω πρωτου καν βρω εναν καλο μηχανικο που ακομα δεν εχω βρει.Ενταξει τα εβαλε πανω η Fiat αλλα μετα στην συνεχεια το πηγα σε εναν μηχανικο που μου συστησε ο Nikos.καλος μηχανικος δεν λεω αλλα οχι βεβαιος οτι θα γινει δουλεια.Εκτος βεβαια απο μηχανικο θελει και καλο ηλεκτρολογο και να σου λεει με συγουργια τι πρεπει να γινει,ενας μηχανικος μονο δεν φτανει πραγμα που το εφαγα στην μαπα.

    Ξερετε τι ειναι να δινεις λεφτα και να μην βλεπεις αποτελεσμα???

    Απελπισια σκετη...και μετα να σου λεει οτι πρεπει να κανουμε παραπανω πραγματα για να πετυχει.

    Αυτο αμα δεν ειναι δουλεμα τοτε ποιο ειναι...

    Δεν προσβαλω κανεναν απλα αυτη ειναι η αληθεια και καποιοι πρεπει να την δεχτουν.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MiKe_KaVaLa : 15-10-09 στις 19:21

  10. #10
    StiloClub Official Member Το avatar του χρήστη ngtech
    Εγγραφή
    06-05-2005
    Περιοχή
    Αγ.Μαρίνα - Κορωπί
    Μηνύματα
    589
    Chats
    0

    Απάντηση: Αποριες σχετικα με μετατροπη!

    Εμ φίλε σόρυ που στο λέω αλλά είναι γνωστό ότι 1,2 έως 1,6 τα σασμάν είναι για το πουλάκι... πόσο μάλλον αν το βελτιώσεις και ζωρίζεις στην 1η και 2α ταχύτητα. Πιστεύω ότι μακράν η καλύτερη επιλογή είναι 2,4 αυτοκίνητο απο Γερμανία.Αλλιώς πάρε καινούριο.Εδώ γεννιέται ένα άλλο ερώτημα.Τα αυτοκίνητα που προσφέρουν αυτά που προσφέρει ένα στιλο έχουν πάνω από 19000 ευρώ.Οπότε αξίζει να το πουλήσεις τζαμπέ?Εγώ θα το κάνω αμπαρθ και θα το έχω για σουπερ μαρκετ οταν καποτε πω να πάρω κάτι άλλο.Και για πίστες φυσικά!!!
    Moνο FIAT ρεεεεεεεεε!!!

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας