Σελίδα 1 από 10 1 2 3 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 91

Θέμα: Περί Τιμών Μεταπώλησης - Μάντρες κτλ.

  1. #1

    Περί Τιμών Μεταπώλησης - Μάντρες κτλ.

    Χωρίς παρεξήγηση γνωρίζω τις τιμές που αγοράζουν μάντρες και αντιπροσωπείες. Αν σου είπαν 7000-6500 δώστο....αβλεπή.Ειλικρινά πάνω από 4500-5000 δεν πρόκειται να πιάσεις σε μάντρα να χτυπιέσαι...

  2. #2
    Το avatar του χρήστη nasos
    Εγγραφή
    21-02-2008
    Μηνύματα
    342
    Chats
    0

    Απάντηση: Ζητείται Fiat Stilo προς αγορά

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Γιωργάκης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χωρίς παρεξήγηση γνωρίζω τις τιμές που αγοράζουν μάντρες και αντιπροσωπείες. Αν σου είπαν 7000-6500 δώστο....αβλεπή.Ειλικρινά πάνω από 4500-5000 δεν πρόκειται να πιάσεις σε μάντρα να χτυπιέσαι...
    Γιωργακη εν μερει εχεις δικιο περι μαντρων αλλα δεν ειναι ακριβως ετσι,θα το παρεις απο μαντρα σε τι λεφτα θα το παρεις?θα ειναι οκ το αυτοκινητο?η μετα θα ψαχνεσε,εγω προσωπικα θα προτιμουσα την επαφη με τον ιδιοκτητη να ξερω τι περνω και εστω να δοκιμασω την ειλικρινεια του
    Grande punto Abarth ss
    BMW Μ6 2008

  3. #3
    Το avatar του χρήστη 1972stilo
    Εγγραφή
    17-10-2007
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    269
    Chats
    0

    Απάντηση: Ζητείται Fiat Stilo προς αγορά

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nasos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιωργακη εν μερει εχεις δικιο περι μαντρων αλλα δεν ειναι ακριβως ετσι,θα το παρεις απο μαντρα σε τι λεφτα θα το παρεις?θα ειναι οκ το αυτοκινητο?η μετα θα ψαχνεσε,εγω προσωπικα θα προτιμουσα την επαφη με τον ιδιοκτητη να ξερω τι περνω και εστω να δοκιμασω την ειλικρινεια του
    Συμφωνώ και επαυξάνω! Μακριά από μάντρες, μεταχειρισμένο μόνο από ιδιώτη, είναι νόμος. Κατά 90% το αυτοκίνητο σε μάντρα, είτε θα είναι από εταιρεία ενοικιάσεων, είτε θα είναι τρακαρισμένο και είναι σχεδόν σίγουρο ότι τα χιλιόμετρα θα είναι πειραγμένα. Σημειώστε ότι όταν έψαχνα για stilo πήγα σε πολλές μάντρες και τσέκαρα ασφάλειες και service. Ο ασφαλιστής μου βρήκε μέχρι και 4 δηλώσεις ατυχήματος σε έναν χρόνο σε αυτοκίνητο που ο πώλητής έσκιζε τα ρούχα του ότι ήταν ατρακάριστο, ενώ στην εταιρεία που έκανε service το αυτοκίνητο, τελευταία φορά που κράτησε στοιχεία ήταν στα 123.000 χλμ και το αυτοκίνητο έγραφε στο πωλητήριο 45.000. Όταν αφησα το παλιό μου σε μάντρα για πούλημα (είχε 240.000 χλμ), πήρα τηλέφωνο να ρωτήσω πόσα χλμ είχε και μου είπαν 90.000 χλμ. Επίσης, στις μάντρες τα αυτοκίνητα είναι ανασφάλιστα και σχεδόν ποτέ δε μπορείς να τα πάς σε μηχανικό δικό σου, αλλά μόνο σε κάποιον της γειτονιάς (και γνωστού του μαντρά εννοείται). Τώρα, αν το αυτοκίνητο σε μάντρα είναι πράγματι πολύ καλό, είναι βέβαιο ότι θα είναι και πολύ ακριβό. Αυτά...

  4. #4
    Το avatar του χρήστη nasos
    Εγγραφή
    21-02-2008
    Μηνύματα
    342
    Chats
    0

    Απάντηση: Ζητείται Fiat Stilo προς αγορά

    Εγω θα πω μονο ενα πραγμα για τα μεταχειρισμενα στην Ελλαδα το εξυπνο πουλι απο την μυτη πιανετε,η το φθηνο κρεας το τρωνε οι σκυλοι,αυτα περι Ελληνων μαντραδων χωρις να τους βαζω ολους στο ιδιο τσουβαλι βεβαια,αλλα μετα απο 29 χρονια στην Γερμανια και γνωριζοντας την νοτροπια εκει(αν και τους εχουμε λιγο χαλασει,Ελληνες και Τουρκοι)λεω μακρια απο μαντρα εδω εκτος και ειναι ο αδελφος σου............και αυτο με επιφυλαξη
    Grande punto Abarth ss
    BMW Μ6 2008

  5. #5
    Petros e cosi brutale! Το avatar του χρήστη ioannidis
    Εγγραφή
    27-03-2007
    Περιοχή
    600χλμ Νότια της Θεσσαλονίκης
    Μηνύματα
    5.820
    Chats
    0

    Απάντηση: Ζητείται Fiat Stilo προς αγορά

    Αυτό είναι αλήθεια. Όταν πήρα το Stilo το πήρα από μάντρα, αλλά μόνο όταν έμαθα ποιος το είχε και είχα έρθει σε επαφή μαζίτου πρώτα. Μάλιστα βγήκαμε και γνωστοί... Μεγάλη ιστορία. Είναι όντως ανασφάλιστα αλλά και εκεί τυχερός ήμουν γιατί κατάφερα και τους έπεισα να το πάμε στον μηχανικό μου. Δεν θα ξεχάσω την έκφραση του πωλητή όταν του έλεγε ο μηχανικός μου τα 2-3 χτυπηματάκια που είδε (αν και τα ήξερα ήδη). Είχε πολύ γέλιο.

    Που να δείτε άλλες μάντρες που πέρνουν ψιλοτρακαρισμένα αμάξια, τα φτιάχνουν κακήν κακώς, ξηλώνουν και τους σκασμένους Α/Β και οτιδήποτε προειδοποιητικό στο καντράν και τα πουλάνε με την μία... Τα χιλιόμετρα είναι το λιγότερο!
    1.6 16v Dynamic / Skywindow / Clima / Cruise Control / Loudlink SSD CD Changer / CDA Air Intake Filter / Sparco Aluminum Pedals / Eibach Springs / Custom made Shocks / ΟMP Strut brace [thanx ABZSTILO] / Abarth front brakes [281x26] / HID Xenon 4300K XLS. / Aluminum Oil Catch Tank / Coconut Perfume
    Ambition bites the nails of success

  6. #6

    Εγγραφή
    01-05-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    120
    Chats
    0

    Απάντηση: Ζητείται Fiat Stilo προς αγορά

    Παιδιά συμφωνώ περί μαντρών για τα λεγόμενά σας. Όμως όπως έχω γράψει πληρώνω μετρητοίς και μόνο λογικές τιμές. Οι προσφορές ήταν πάρα πολλές, οι φωτογραφίες αρκετές αλλά κανένα δεν πληρεί τις απαιτήσεις μου. Σχεδόν όλα από ιδιώτη που είδα πλην 2 στα 10 ήταν τρακαρισμένα.Και φυσικά κανένας δεν το παραδεχόταν. Αυτά εν ολίγοις. Darkman ψάχνω το τουτού σου στο garage Και δεν το βρίσκω. Μήπως το ξεπάρκαρες??????????Με τι nick το έχεις βάλει?
    BadBoy σου έχω στείλει κι εγώ pm!!

  7. #7

    Απάντηση: Ζητείται Fiat Stilo προς αγορά

    από την άλλη η μάντρα (ειδικά αν είναι ψιλοεπώνυμη) έχεις και την ασφάλεια ότι είναι εκεί αν σου πουλήσει φύκια για μεταξωτές κορδέλες!!!
    Δηλαδή μια γυναίκα όταν ψωνίζει ή ένας μη γνώστης νιώθει μεγαλύτερη ασφάλεια να ψωνίσει από μια μάντρα και όχι από ιδιώτη που όταν πληρώσει μετά άντε γεια....
    πάντως συμφωνώ πως ότι πληρώνεις παίρνεις, όπως και όποια προσφορά ή αντι προσφορά είναι σεβαστή, καθώς εμπόριο είναι και ο καθένας το κρίνει υποκειμενικά.

  8. #8
    Το avatar του χρήστη nasos
    Εγγραφή
    21-02-2008
    Μηνύματα
    342
    Chats
    0

    Απάντηση: Ζητείται Fiat Stilo προς αγορά

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pacman Εμφάνιση μηνυμάτων
    από την άλλη η μάντρα (ειδικά αν είναι ψιλοεπώνυμη) έχεις και την ασφάλεια ότι είναι εκεί αν σου πουλήσει φύκια για μεταξωτές κορδέλες!!!
    Δηλαδή μια γυναίκα όταν ψωνίζει ή ένας μη γνώστης νιώθει μεγαλύτερη ασφάλεια να ψωνίσει από μια μάντρα και όχι από ιδιώτη που όταν πληρώσει μετά άντε γεια....
    πάντως συμφωνώ πως ότι πληρώνεις παίρνεις, όπως και όποια προσφορά ή αντι προσφορά είναι σεβαστή, καθώς εμπόριο είναι και ο καθένας το κρίνει υποκειμενικά.

    Αμα ειναι ψιλοεπωνυμη απλα την εχεις κατσει για τα καλα αμα βγει μουφα το αυτοκινητο,σε βαζουν και υπογραφεις ενα ωραιο χαρτακι οτι το ελεγξες και μετα σου λενε εγγυηση,οταν ομως παθει κατι το ρημαδι τοτε να δεις τι εγγυηση εχεις ΕΛΛΑΔΑΡΑ ειμαστε προσγειωσου και πιστεψε με φιλε ξερω πολυ καλα απο εγγυησεις και τα παραθυρα τους........
    Grande punto Abarth ss
    BMW Μ6 2008

  9. #9

    Απάντηση: Ζητείται Fiat Stilo προς αγορά

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Γιωργάκης Εμφάνιση μηνυμάτων
    2 στα 10 ήταν τρακαρισμένα.Και φυσικά κανένας δεν το παραδεχόταν. !
    Αν για σένα τα 2 περιφερειακά σημάδια των 2-3 εκατοστών είναι τρακάρισμα τότε εγώ όντως είμαι ψεύτης που δεν παραδέχομαι ότι τράκαρα το αμάξι...
    stilo 3d 1.6 6/2002

  10. #10
    Το avatar του χρήστη lakis
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    athens
    Μηνύματα
    529
    Chats
    0

    Απάντηση: Ζητείται Fiat Stilo προς αγορά

    Φιλε κ εγω συμφωνω με τα παιδια οσο για τις τιμες των stilo μην τισ παρακανουμε μη τισ ξεφτιλιζουμε ρε φιλε δηλαδη με ποσα λεφτα θεσ να παρεισ stilo με 3000 χιλιαρικα τι ειναι σακαρακα...εγω το δικο μου το πηρα 10000 κ ειναι τουμπανο το αμακσι κ οσοι λεγανε αρνητικα σχολια κ μπηκαν μεσα κ ειδαν πωσ πηγαινε κ τι extra ειχε αλλαξαν γνωμη τισ τιμες τισ ξεφτιλιζουν πολλα ατομα στα stilo γιαυτο πεφτη η τιμη τουσ τοσο.αλλα εγω γουσταρο γιατι δεν ειναι ενα ουδετερο αμακσι να λενε ολοι καλο καλο ειναι ενα αμαξι που η θα το γουσταρει ενασ με τρελα η θα το απεχθανεται...τα λεμε!!
    my STILO1.4 Αbarth rims H&r ελατηρια 4ποντα

Παρόμοια Θέματα

  1. Περί Ασφαλειών
    By neuromancer in forum Γενικά
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-12-06, 13:39

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας