Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 38

Θέμα: downloading help

  1. #21
    Ο Junior του Club Το avatar του χρήστη ammoulianiotis
    Εγγραφή
    28-05-2005
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ - ΑΜΜΟΥΛΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    5.202
    Rides
    0

    Re: downloading help

    Για δοκιμαστε και το iΜesh 5! Χθες το ανακαλυψα αλλα δεν εχει και πολλα τραγουδια. Μπορεις αμα θελεις να κατεβασεις τραγουδια απο το MIRC. Αντι να γραψεις #hellas πλξκτρολογεις #mp3 και μπαινεις στο καναλι για free mp3 downloading!
    Σοφοκλης, Απριλιος 2005
    1.6 Dynamic 3D Ιριδιζον ασημι
    Ο Junior του Club ειναι εδω!

    Να τι παθαινεις αν κανεις παρεα με τον DontMKsense...
    "Μα, μου, σου, του, ουουου...", λεγαμενε καταλαβες τι ειπα;
    "Καλα εισαιιιιι; - Σε σκωνεται;;;"



    Για την ασφαλεια σας

  2. #22

    Re: downloading help

    αμα θελεις να κατεβασεις τραγουδια απο το MIRC. Αντι να γραψεις #hellas πλξκτρολογεις #mp3 και μπαινεις στο καναλι για free mp3 downloading!
    Kαι αυτο πολυ καλο!Gracie!

  3. #23

    Re: downloading help

    Fiat Bravo STEEL > Filtro Sparco ,Ammortizzatori Bilstein Sprint,6Speed,Molle H&R,Cambio ravvicinato,pedale Novitec,vetri oscurati 3M.

  4. #24
    stilovatis εγραψε:
    τωρα δεν μπορω να βρω που μου αποθηκευει τα τραγουδια που μου κατεβαζω...θα τρελαθω..εχω κανει ανω κατω τον υπολογιστη..

    Δυο τρόποι υπάρχουν για να δεις αυτό που κατέβασε ο ένας είναι από το emule πάνω δεξιά πατάς τον φάκελο εργαλεία και αφού ανοίξει πατάς την γραμμή άνοιγμα φακέλου εισερχόμενων. Ο άλλος τρόπο είναι να πας στον δίσκο crogram file\emule\Incoming.

    Εγώ έχω ξεχωριστώ δίσκο για το emule τους έχω υλικό μέσα για να περνούν και από μένα, αν δεν έχεις υλικό δεν παίρνεις ούτε εσύ.


    Καλό είναι να δηλώσεις εσύ ένα φάκελο να μπαίνουν τα download, αυτό μπορείς να το κανείς από το διπλανό φάκελο πάνω δεξιά που ονομάζετε προτίμησης και έχει ένα γρανάζι επάνω του. Serve list θα βρεις στο http://ed2k.2x4u.de/index.html πώς θα του εγκαταστήσεις! πατώντας πάνω στο add to emule 4.2kb 25 servers αυτί θα μπουν αυτόματα στο emule.
    Spiros.
    1.6 Dynamic 6 Speed L Edition, Color Briland Orange 5 PEARL





  5. #25

    Re: downloading help

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο S_Bravo
    Και κατι ασχετο,οσοι χρησιμοποιουν Firefox καντε τα ακολουθα και θα πεταει:
    Στην περιοχη του address->
    about:config
    Μόλις μπήκατε στα ενδότερα τα firefox. Ψάξτε να βρείτε τις εξής 3 εντολές:
    network.http.pipelining
    network.http.proxy.pipelining
    network.http.pipelining.maxrequests

    Με διπλό κλικ στις δύο πρώτες και ορίστε τις στο true ενω την τρίτη εντολή κάντε διπλό κλικ και δώστε την τιμή 30
    Ουσιαστικά με αυτό τον τρόπο λέμε να γινονται αρκετα request σε μία σελίδα, με αποτέλεσμα να φορτώνει πιο γρήγορα
    Μετά κανουμε μέσα στο πλάισιο δεξιό κλικ και διαλέξτε New -> Integer
    Στο πλαίσιο που εμφανίζεται γραφουμε nglayout.initialpaint.delay και δώστε τώρα την τιμή 0 (μηδεν). Με αυτή την εντολή λέμε στο firefox πόσο χρόνο θα περιμένει πριν αρχίσει να εκτελεί την εντολή που του δώσαμε...

    Κλεινεται το firefox ανοιγεται παλι και εχετε μια βελτιωση πρωτου σταδιου.
    Αν η γραμμη σου ειναι χαλια (βλέπε 54Κ που υπολειτουργει στα 42Κ) ότι και να κανεις δεν πιάνει. Εξάλου, όλοι οι browsers κάνουν ταυτόχρονα πολλά requests by default. Ο ΙΕ νομίζω κάνει 6-7. Για αργές συνδέσεις λίγη βελτίωση επιφέρει η κατάργηση του QoS service (Quality Of Service) που χρησιμοποιεί "λίγο" bandwidth για να ελέγχει τη γραμμή και να προσαρμόζει "και καλά" την ταχύτητα σε streaming υπηρεσίες. Τώρα τι streaming υπηρεσίες περιμένει κανείς με αργή σύνδεση.... Οπότε, όλοι οι 54ρηδες, stop το QoS.

    Φώτης

  6. #26
    StiloClub Official Member Το avatar του χρήστη aman17-2
    Εγγραφή
    09-02-2005
    Περιοχή
    Napoli,Italia
    Μηνύματα
    1.825

    Re: downloading help

    η μουσική σκοτώνει την πειρατεία
    Focus II f/l 1,6 tdci titanium xenon / cruise control / TPMS / πρίζα 230V / auxiliary heating / πίσω κουρτινάκια
    AfterMarket : Kenwood Excelon DDX814 / Pioneer prs-d1200spl / Alpine pdx 2.150 / jbl P1222 / Pioneer TS-C171PRS / Dynamat extreme / Viper 5900

    Επίσης κάτοχος Gsx-r 1000 k8





  7. #27

    Re: downloading help

    Ενω η πειρατεια σωζει την τσεπη μας...
    Φωτη το QoS θα το παιξεις με καλες γραμμες και σε routerΙΑ ετσι για να γουσταρεις,συν του οτι θα φτιαξεις ενα QoS για να "ρυθμισεις" το Balance αν εχεις και voice (voip) να ανεβαζει bandwidth οταν μιλας στο τηλεφωνο.Ή να δωσεις προτεραιοτητα σε πορτες που θελεις,πχ του μουλαριου ή καποιου (πχ) ftp.Η 56αρα τι να σου δωσει...

    Τασος.
    Fiat Bravo STEEL > Filtro Sparco ,Ammortizzatori Bilstein Sprint,6Speed,Molle H&R,Cambio ravvicinato,pedale Novitec,vetri oscurati 3M.

  8. #28

    Re: downloading help

    Με το emule τί κάνατε ρε παιδιά ? Εγώ γιατί δεν μπορώ να κατεβάσω ? Αυτό με τις ports τι είναι ? Μου τις έβγαλε λάθος. Γιατί ?
    Stilo 3d 100 Dynamic κατακόκκινο μοντ 05
    Grande Punto 3d 65 Dynamic μαύρο μοντ 06
    Citroen Saxo 1.4 5d κόκκινο μοντ 01
    Panda 1.1 4x4 πράσινο μοντ 98
    Suzuki GSXR 750 άσπρο-μπλέ μοντ 08

    Γιώργος

  9. #29

    Re: downloading help

    Τι συνδεση εχεις και τι αλλαξε σε αυτη(ειχες pstn και εχωσες DSL,εβαλες για πρωτη φορα e-mule ;...τι ρουτερ-μοντεμ εχεις;...
    Fiat Bravo STEEL > Filtro Sparco ,Ammortizzatori Bilstein Sprint,6Speed,Molle H&R,Cambio ravvicinato,pedale Novitec,vetri oscurati 3M.

  10. #30

    Re: downloading help

    μπορει κανεις να μου βρει ενα λινκ για το macromedia flash player με καταληξη exe??για αποθηκευση σε φλασακι για η macromedia το εχει μονο install...

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας