Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 1 2
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 20

Θέμα: Dodge Caliber SXT

  1. #11

    Απάντηση: Dodge Caliber SXT

    Για μένα πάντως αποτελεί μία από τις εν δυνάμει επιλογές μου καθότι στα λεφτά του και στις διαστάσεις του είναι ιδιαίτερα συζητίσιμο.
    Fix It Again Tom...αλλά γουστάρουμε...

  2. #12
    Fiatakias Το avatar του χρήστη PascM
    Εγγραφή
    12-02-2007
    Περιοχή
    Amsterdam
    Μηνύματα
    1.004

    Απάντηση: Dodge Caliber SXT

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MaGeLaNoS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Dodge δε θα επαιρνα ποτε..θυμιζει απομιμηση απο αλλα μοντελα..πρωτοτυπια μηδεν..

    Θα αγοραζα ομως στα ιδια χρηματα ενα Tiguan 1.4 tsi
    +1000

    1,4 (δεν πανε να έρθουν και τα τεκμήρια)
    150 (170 δυναμομετρημένα) τι να το κάνω το 2λιτρο?
    VW -> 1ος Ξάδερφος αρχιμηχανικός στην αντιπροσωπεία και βρίσκουμε πάντα την άκρη ακόμη....ελληνικόν δαιμόνιον.
    Μέχρι στιγμής έχει δεχθεί καλές κριτικές, βλέπουμε έχει μέλλον ακόμη.

    Σοβαρό μειον! ? Το παραγγέλνεις τώρα και θα το πάρεις μετά απο 9-10-11-12 μήνες.
    GOZEN HOST LLC Your Hosting Partner Of Choice!
    15+ Years in Business!!

  3. #13
    The nightmare returns... Το avatar του χρήστη richard
    Εγγραφή
    29-09-2006
    Περιοχή
    Καπου στην κυψελη...
    Μηνύματα
    1.263

    Απάντηση: Dodge Caliber SXT

    Πριν δυο χρονια ειχα ερθει σε μια stiloσυναντηση με ενα dodge dakota 4.0l 220hp, του θειου μου ειναι. Το αμαξι παιδια δεν μασαγε πουθενα, το ξεσκιζαμε κανονικα!
    Εγω το εχω πει, αν μπορεσω καποια στιγμη να παρω αμαξι με ιπποδυναμη θα ειναι μονο αμερικανικο η ιαπωνεζικο.
    Δεν πα να ειναι το αμαξι του λαου και κοινωνιας, και το viper(dodge) αμαξι του λαου θεωρειτε?
    Dodge με κλειστα ματια ειναι η γνωμη μου....
    Οσο για την απομιμηση, πειτε μου ενα αμαξι που δεν εχει κλεψει στοιχεια απο ενα αλλο....;-)
    stilo club

    1.6 active-103 hp (+1 πουλαρι)-Zαντες 17'' abarth-Μασπιε abarth-Bilstein sprint-H&R 3,5cm-Μεμβρανες llumar-Φρυδια Novitec-start button-cruise control-Τελικο pm...


  4. #14
    StiloClub Official Member Το avatar του χρήστη ngtech
    Εγγραφή
    06-05-2005
    Περιοχή
    Αγ.Μαρίνα - Κορωπί
    Μηνύματα
    589

    Απάντηση: Dodge Caliber SXT

    Άσε που αν ρίξετε μια ματια στο mobile.de θα δείτε και την έκδοση r/t με τα 300 αλογάκια... δεν είναι και λίγα ...
    Moνο FIAT ρεεεεεεεεε!!!

  5. #15
    Administrator Το avatar του χρήστη Stilatos
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Περιοχή
    Γλυφαδα
    Μηνύματα
    3.720

    Απάντηση: Dodge Caliber SXT

    Εγω που εχω ζησει αμερικη θα ελεγα το αντιθετο γενικως τα αμερικανικα αμαξια δεν ειναι τοσο καλα ποιοτικα, απο ασφαλεια ετσι και ετσι με κινητηρες που ρουφανε τρελλη βενζινη και λιγα αλογα με σχεση το μεγεθος τους και απο στριψιμο μηδεν. Ευρωπαικα η γιαπωνεζικα σαφως καλυτερα.


    Το Dodge Viper δεν λεγεται ετσι ακριβως το αγοραζεις σαν το Dodge SRT-10. Στην ευρωπη πουλιουνται σαν αμαξια chrysler και παλι χωρις το ονομα viper μιας και ειναι καταχυρωμενο ονομα στην ευρωπη. Επισης τα SRT-10 ευρωπη μοντιφιαρονται απο prodrive για να μπορουνε να αντεπεξελθουνε τους ευρωπαικους νομους.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Stilatos : 01-10-08 στις 15:11
    Founder of Stilo Club Greece
    1.6 Silver 3D Dynamic Schumacher Stilo Look,Sky Window-K&N Filter- Eagle F1 tires- Bilstein Sprint & Eibach Pro Kit-Brembo Brakes-Sport Wheel,Sport Knob,Schumacher Pedals-3M Black tint-


    I Reject Your Reality And Substitute My Own

  6. #16

    Απάντηση: Dodge Caliber SXT

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο richard Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν δυο χρονια ειχα ερθει σε μια stiloσυναντηση με ενα dodge dakota 4.0l 220hp, του θειου μου ειναι. Το αμαξι παιδια δεν μασαγε πουθενα, το ξεσκιζαμε κανονικα!
    Εγω το εχω πει, αν μπορεσω καποια στιγμη να παρω αμαξι με ιπποδυναμη θα ειναι μονο αμερικανικο η ιαπωνεζικο.
    Δεν πα να ειναι το αμαξι του λαου και κοινωνιας, και το viper(dodge) αμαξι του λαου θεωρειτε?
    Dodge με κλειστα ματια ειναι η γνωμη μου....
    Οσο για την απομιμηση, πειτε μου ενα αμαξι που δεν εχει κλεψει στοιχεια απο ενα αλλο....;-)
    Ε με αυτην τη λογικη...
    Παρε ενα Chevrolet Lanos φιλε που ειναι και ποιο φτηνο.

    Το Corvette ειναι γ@ματο αμαξι.
    Δεν μπορώ να ανήκω σε μια λέσχη που καταδέχεται να έχει μέλος κάποιον σαν και μένα.

    0-50 1.6 sec
    0-100 3.5 sec
    0-150 6.9 sec
    0-200 14.5 sec

    :P

  7. #17
    The nightmare returns... Το avatar του χρήστη richard
    Εγγραφή
    29-09-2006
    Περιοχή
    Καπου στην κυψελη...
    Μηνύματα
    1.263

    Απάντηση: Dodge Caliber SXT

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Sn7per Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε με αυτην τη λογικη...
    Παρε ενα Chevrolet Lanos φιλε που ειναι και ποιο φτηνο.

    Το Corvette ειναι γ@ματο αμαξι.
    Και ομως για τα λεφτα του ειναι μια χαρα το αμαξακι(lanos).
    Aλλα εσυ μου λες για μια αυτοκινητοβιομηχανια(Daewoo) που την αγορασε η Chevrolet, δεν εχει καμμια σχεση με το αμαξι που ακουει στο ονομα dodge....
    stilo club

    1.6 active-103 hp (+1 πουλαρι)-Zαντες 17'' abarth-Μασπιε abarth-Bilstein sprint-H&R 3,5cm-Μεμβρανες llumar-Φρυδια Novitec-start button-cruise control-Τελικο pm...


  8. #18
    StiloClub Official Member Το avatar του χρήστη ngtech
    Εγγραφή
    06-05-2005
    Περιοχή
    Αγ.Μαρίνα - Κορωπί
    Μηνύματα
    589

    Απάντηση: Dodge Caliber SXT

    Θα συμφωνήσω με το φίλτατο Ριχάρδο. Τα chevrolet Ευρώπης όπως τα αποκαλλούν δεν συγκρίνονται με τα αμερικάνικα... άσε που ιδίως στα τζιπ οι αμερικάνοι δίνουν τα ρέστα τους
    Moνο FIAT ρεεεεεεεεε!!!

  9. #19

    Απάντηση: Dodge Caliber SXT

    Το caliber είναι πολύ καλό για τα χρηματά του αλλά έχει σοβαρά μειονεκτήματα:
    -εσωτερικό με πολύ φτηνά-σκληρά πλαστικά, μπροστά του το stilo είναι σαν mercedes (είναι επίσης ΟΛΟΙΔΙΟ με του Jeep compass)
    -δεν σου λένε ότι μπορείς να βάλεις esp αν δεν το ζητήσεις συγκεκριμένα
    -δεν έχει κλιματισμό αλλά a/c (καλά για το διζωνικό του stilo ούτε κουβέντα)
    -δεν έχει πλυρικούς αερόσακους (μόνο τύπου κουρτίνας)
    -η τιμές αλλάζουν συνέχεια και συνεχώς προς τα πάνω...χωρίς εμφανή λόγω.
    -κάθε έμπορος δίνει εντελώς κουκουρούκου τιμές για τα έξτρα και τέλος...
    -950€ για μεταλλικό χρώμα και 1467(!)€ για ιλιοροφή...ΕΛΕΟΣ!

  10. #20

    Απάντηση: Dodge Caliber SXT

    Το παρήγγειλα χθες! Το φερνουν πια με standard το esp και σε συνδιασμό με τις άτοκες δόσεις μου φάνηκε μονόδρομος η επιλογή...ένα οικογενειακό αυτοκίνητο το χρειάζομαι. Η μπέμπα έχει γίνει σαν βαράκι και δεν την παλεύω με το τρίπορτο stilo μου. Βυ the way επειδή θα χρειαστεί να το πουλήσω και δεν θέλω να το ξε-πουλήσω, δίνωντας στο στην αντιπροσωπεία, έχει κανένας καμιά άκρη με κανάν έμπορο; Μου το παίρνουν για 6.500 και 500 ευρώ επάνω κέρδος είναι αν βρω κανέναν.

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας