Σελίδα 1 από 4 1 2 3 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 33

Θέμα: Bravo vs Stilo

  1. #1

    Bravo vs Stilo

    Καλησπερα! Ειμαι νεος στο φορουμ , και ελπιζω να μην γραψω καποια πραγματα λαθος και σας κουρασω! Εχω μια ερωτηση και εκρινα οτι ο σωστος τροπος να την εκφρασω ειναι εδω ! Μεχρι προτεινος ημουν κατοχος ενος fiesta '95 XR2 1,6 turbo που με καποιες βελτιωσεις ειχε φτασει να αποδιδει 201 ιπους στον τροχο (με δυναμομετρηση και οχι στο μιλητο) ! Μετα απο καποιο σημειο και αφου οδηγησα ενα stilo αρχισα να καταλαβαινω οτι τα χρονακια στο αυτοκινητο μου φενονται και με το παραπανω σε ολους τους τομεις (οδικη συμεριφορα-φρενα- ανεση- ηλεκτρονικα- ασφαλεια ) (για αυτους που ισως προτρεξουν να αναφερω οτι το αυτοκινητο δεν ηταν μονο σε κινητηρα βελτιωμενο αλλα σε ολους τους τομεις) !!! Αποφασισα μετα λυπης μου και πουλησα το Fiesta με στοχο να παρω κατι ποιο συνχρονο ! Εδω ερχετε και η ερωτηση μου : Ειμαι μεταξυ Bravo I & Stilo ! Τα ζητουμενα και στις 2 επιλογες μου ειναι : Στριψιμιο - Ασφαλεια - Περιθωρια βελτιωσης ! Απο λιγο ψαξιμο που εκανα διαπιστωσα οτι και τα 2 αυτοκινητα μπορουν να "φορεσουν" τον 2λιτρο turbo κινητηρα του Gruppo ! Εχω οδηγησει μια "βελτιωμενη" εκδοση του bravo και εχω μιαν εικονα για την γενικη συμπεριφορα του οταν τα πραγματα ζορισουν , αλλα δυστηχως δεν εχω οδηγησει το stilo σε αυτες της συνθηκες ! ψαχνοντας στο internet δεν βρηκα καπου μια κατα μετωπο συγκριση των 2 μοντελων στις "μεγαλες" εκδοσεις τους (εστω και μη βελτιωμενες) ! Εδω κυριοι ζηταω τα "φωτα" σας! Stilo ή Bravo (προηγουμενης γεννιας); Συγνωμη αν κουρασα και αν ειμαι offtopic !

    Eυχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας !

  2. #2
    Το avatar του χρήστη Sn7per
    Εγγραφή
    05-10-2006
    Περιοχή
    A, A
    Μηνύματα
    3.308
    Chats
    0

    Απάντηση: Bravo vs Stilo

    Μ αρεσεις...

    Μη το σκεφτεσαι καν... Οχι επειδη εμεις ειμαστε Stilακιδες αλλα και μονο σαν design να το δεις... Σε κερδιζει το Stilo.


    Σε ολα πιστευω ειναι καλυτερο το Stilo και μαλιστα εχεις και το Club αυτο... στο οποιο σου παρεχονται εκτενεις πληροφοριες για το καθε εκατοστο πανω στο αυτοκινητο, καθως και οποιαδηποτε βελτιωση...


    Κακως το σκεφτεσαι, ντροπη.
    Δεν μπορώ να ανήκω σε μια λέσχη που καταδέχεται να έχει μέλος κάποιον σαν και μένα.

    0-50 1.6 sec
    0-100 3.5 sec
    0-150 6.9 sec
    0-200 14.5 sec

    :P

  3. #3

    Εγγραφή
    04-06-2009
    Περιοχή
    Kαλλιθεα
    Μηνύματα
    20
    Chats
    0

    Απάντηση: Bravo vs Stilo

    Και το Bravo με ενα κιτ της Abarth, για τα δικα μου γουστα ειναι παρα πολυ ομορφο αμαξι ! Οδηγικα με εχει ικανοποιησει στο μεγιστο , και ναι ειμαι περισσοτερο προς stilo πλευρα κυριως λογω ετους κατασκευης! Και τα 2 μοντελα θεωρω οτι ειναι αψογα δειγματα του Ιταλικου ταπεραμεντου στην μεσαια κατηγορια ! Το θεμα μου ειναι, οντως το stilo μπορει να βγαλει στον δρομο αυτα που ειδα απο το Bravo εχοντας 210+ αλογακια; Πιστευω πως ναι ! η ερωτηση εδω ειναι για να μπορεσω να παρω μια ποιο τεκτημριωμενη απαντηση σε αυτα που εγω απλα "πιστευω" πως γινονται! Εσεις αλωστε ζειτε με το stilo καθημερινα !

  4. #4
    Banned Το avatar του χρήστη verone
    Εγγραφή
    12-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    3.094
    Chats
    0

    Απάντηση: Bravo vs Stilo

    Για ποιο stilo ενδιαφέρεσαι;
    Αν θες μπορείς να έρθεις Θεσσαλονίκη να πάμε μια βόλτα Σέρρες να δεις πως πάει ένα μαμά ABARTH.

  5. #5
    Site Admin Το avatar του χρήστη ThoDoriS
    Εγγραφή
    08-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    2.877
    Chats
    0

    Απάντηση: Bravo vs Stilo

    Ψάχνεις αγοραστή?
    StiloClub.gr
    Αν το καλοσκεφτεί κανείς,ο υπολογιστής μοιάζει τρομερά στη γυναίκα:Δεν υπάρχει μέρα που να μην σου σπάει τα νεύρα.Πρέπει να είσαι συνεχώς με το χέρι στην τσέπη.Μπορείς να κολλήσεις απίστευτα.Παίζεις παιχνίδια.Η ζωή σου δεν θα είναι ποτέ η ίδια χωρίς αυτόν.Μπορεί να σε προδώσει απ΄τη μια στιγμή στην άλλη.Και πάνω απ' όλα,μπορεί να περάσεις μια ζωή μαζί του,αλλά είναι βέβαιο πως ποτέ δεν θα τον μάθεις 100%...

  6. #6

    Εγγραφή
    04-06-2009
    Περιοχή
    Kαλλιθεα
    Μηνύματα
    20
    Chats
    0

    Απάντηση: Bravo vs Stilo

    Ευχαριστω πολυ για την προσκληση! Προφανως δεν καταλαβες το νοημα της ερωτησης μου! Η αγορα ενος εκ των δυο μοντελων εχει σαν στοχο την τοποθετηση 2.0l turbo κινητηρα ! Το bravo ηδη το εχω οδηγησει με τον εν λογω κινητηρα με (κατα δηλωση του ιδιοκτητη) 340αλογα και με ικανοποιησε με την γενικη συμπεριφορα του στο δρομο! Και δεν αναφερομαι μονο στα γκαζια, μιας και το αυτοκινητο "πατουσε" πολυ γερα ακομα και με ταχυτητες 180+ ! Δεδομενου οτι το σασι και η γεωμετρια των δυο ειναι διαφορετικα , η ερωτηση ειναι αν το stilo μπορει να ειναι το ιδιο στον δρομο με το bravo!

  7. #7
    Boring Moderator >> Το avatar του χρήστη MaGeLaNoS
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Περιοχή
    Ξεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.170
    Chats
    0

    Απάντηση: Bravo vs Stilo

    Λογικα δεν εχει υπαρξει ακομα γνωστη εφαρμογη με 2λιτρο τουρμπατο.Ωστοσο υπαρχουν τουρμπατα 16αρια STILO που πραγματι ραβουν κοσμο.
    Αν κανεις μια βολτα στο section ΚΙΝΗΤΗΡΑΣ θα δεις βελτιωσεις μελων κ αναλογως κρινεις.

    Το Bravo ισως εχει ενα πλεονεκτημα σε τετοιες εκτενεις μετατροπες.Τα ηλεκτρικα.Το Stilo φοραει πολλα ηλεκτρικα κ καμια φορα σε τετοιες καταστασεις ειναι πονοκεφαλος.
    Περισσοτερα ομως θα διαβασεις μεσα στο φορουμ κ θα σου πουν κ τα παιδια που το βελτιωσαν.

    παντως θα προτιμουσα αναμεσα στα 2 το Stilo λογω γεωμετριας.
    Θέλω βόλτα με το Turbo του ΜΙΚΕ....


    Fiat Stilo 1.4 3D mod.04

    Opel Astra H 1.6 mod.08
    Opel Corsa D Sport 1.4 mod.09




  8. #8
    Το avatar του χρήστη ABARTH DNA
    Εγγραφή
    10-01-2009
    Περιοχή
    ΒΟΛΟΣ
    Μηνύματα
    300
    Chats
    0

    Απάντηση: Bravo vs Stilo

    ΚΑΙ εγω θα προτιμουσα το stilo λογω γεωμετριας.
    '' stilo abarth 20v selespeed ''



  9. #9
    Το avatar του χρήστη tzagarakis
    Εγγραφή
    08-03-2005
    Περιοχή
    Heraklion, Greece, Greece
    Μηνύματα
    1.338
    Chats
    0

    Απάντηση: Bravo vs Stilo

    'Οχι μόνο λόγω γεωμετρίας,αλλά και παθητικής ασφάλειας & ποιότητα κατασκευής γενικότερα
    Μια αστραπή ειν' η ζωή
    χαρά στον που προλάβει
    να δει τη λάμψη πριν χαθεί
    και πέσει το σκοτάδι!!

  10. #10

    Εγγραφή
    04-06-2009
    Περιοχή
    Kαλλιθεα
    Μηνύματα
    20
    Chats
    0

    Απάντηση: Bravo vs Stilo

    Η διαφορα στην ποιοτητα ειναι φανερη αναμεσα στα 2 αυτοκινητα ! Οσον αφορα τα ηλεκτρικα ξερω οτι ειναι μεγαλο μπλεξιμο , αν και ο μηχανικος εγγυατε οτι θα "κατσουν ολα στην θεση τους χωρις προβληματα ! Το κοστος δεν εχω μαθει ακομα και ελπιζω να μην ειναι αποτρπτικο ... για το bravo το κοστος ανερχετε μαζι με ολες τις απαραιτητες μετατροπες θα φτασει τα 9000χιλ. + την αγορα του αυτοκινητου! Για το stilo ομως δεν εχω οριστικη απαντηση!

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-03-07, 00:03

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας