Σελίδα 7 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 5 6 7
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 63 από 63

Θέμα: golf 2,0 gti

  1. #61

    Απάντηση: golf 2,0 gti

    ελα μωρε ποιος ασχολητε με τοσο ανιαρα πραγματα ?
    χωρις παρεξηγηση αλλα ακομη και σε αυτο εχει διαφορα ο ιταλος που για να διαφοροποιησει το καλητερο απο το καλο δε βαζε απλα ενα γραμα (R) αλλα ολοκληρο ονομα να φαινεται. ετσι ετσι ειναι αυτα.
    Fiat Stilo Abarth 2,6 20v
    03-11-2001 προκαταβολη παραγγελιας
    ισως ο ποιο παλιος ολων ........κι ομως ειμαι ακομη εδω.....

  2. #62
    StiloClub Official Member Το avatar του χρήστη ngtech
    Εγγραφή
    06-05-2005
    Περιοχή
    Αγ.Μαρίνα - Κορωπί
    Μηνύματα
    589

    Απάντηση: golf 2,0 gti

    Ένας κολλητός μου έχει ένα s3 καινούριο με πρόγραμμα ΜΤΜ στα 330 άλογα.Είναι πύραυλος και κούκλα! Αλλά όταν σταματάω με το 1.4 μου στα βενζινάδικα οι περισσότεροι με ρωτάνε πόσα άλογα βγάζει... Αυτό για την εμφάνιση ενός μοντέλου 9 ετών! Όσο για την οδηγική συμπεριφορά κερνάω τσαγάκι σε πολλά gt & fr στα λιμανάκια! Μέχρι και σε κουλό με astra opc κέρασα μια φορά! Άλλωστε η ιπποδύναμη δεν είναι το παν... έχω αυτές τις μέρες ένα σταρλετ 1.5 τουρμπο που στην ευθεία τα opc είναι πολύ λίγα... αλλά άντε να στρίψεις ή να σταματήσεις... To δε στιλο στο εσωτερικό , το απλό από το αμπαρθ όντως δεν έχει μεγάλη διαφορά! Ένα καντράν κι ένα Νανι! Εκεί καταλαβαίνεις τι ποιότητα αγόραζε ακόμη κι αυτός που αγόραζε το 1.2! Απλά ο κολλημένος Έλληνας δεν το πολυκατάλαβε!
    Moνο FIAT ρεεεεεεεεε!!!

  3. #63

    Απάντηση: golf 2,0 gti

    λοιπον να το παρει το ποταμι.
    πριν απο 3 χρονια το Περιοδικο Evo ειχε τεσταρει την ENZO τοσο σε πιστα οσο και στο δυναμομετρο και ειχανε βρει μια αποκληση ιποδυναμης στα 128 αλογα λιγοτερα απο αυτα που δυλωνε η ιδια η Ferrari .και λογο του γεγονοτος αυτου εστηλε η φερραρι ενα επιτελειο απο μηχανικους και υπευθηνους να δουνε αν ειχε οντως κατι το αμαξι.
    το ελενξανε και ηταν απλα αψογο αλλα εβγαζε λιγοτερη ιπποδυναμη αλλα μεσα στη μοναδα εβγαζε μια ενδηξη ''πολλαπλη λειτουργεια ESP''
    οποτε οι μηχανικοι της Ferrari ζητησανε αμεση αντικατασταση των ελαστηκων και επιτα το ξανατεσταρισαν και εβγαλε 1 αλογο περισοτερο απο την εργοστασιακη ιπποδυναμη .
    η χαρτογραφηση του ESP του Abarth ειναι ιδια με των Ferrari και γιαυτο οταν τα ελαστυκα δεν εχουνε ιδια διαμετρο και τα 4 αντιλαμβανεται η μοναδα διαφορα περιστροφης και διλαδι σπιναρισμα (που ομως δεν ηπαρχει και επεμβαινει απο 1% εως 99% αναλωγα με το τι θελει ο οδηγος οταν καποιες φορες ζητας και κανεις κατι πολυ τρελο και απενεργοποιηθει τελειος απο μονο του τοτε το μοτερ βγαζει ανοθευτη τη δυναμη του και δε μπορειτε να καταλαβετε τι κανει .
    σημειοστε οτι απο την στιγμη που αναβωσβηνει στο καντραν το λαμπακι του ESP εχει φτασει η επεμβαση του στο 10% και απλα μας το διλωνει.αλλα μεχρι να αναψει εχει επεμβει διακριτικα κοβωντας αβανς και κλεινωντας την πεταλουδα εχει μειωση την αποδωση κατα 8% και απο εκει και πανω κοβει και καυσημο,
    πανω δε απο το 30% αρχηζει να παταει και λιγο φρενο και πανω απο το 50% κοβει το καυσημο εχει ρηξει εως 12 μοιρες το αβανς και παταει 40% φρενο.
    και δυο φορες μονο στα τοσα km που εχω κανει με ξεκουμπωμενη την φυσα του ABS δουλεψα το μοτερ μου σε πληρη αποδωση και αν αποδηδουνε ετσι τα 220 + αλογα τοτε τι να πω.
    απλα σε μια τετοια φαση που θα ξεκουμπωσετε την φυσα του ABS μετα θα χριαστητε examiner ομως δεν θα πιστευεται τι οδηγατε.
    αυτο ισχειη για τις εκδοσεις που εχουνε ASR και ASR & ESP .
    ετσι συμπερασμα χωρις καινουργια λαστυχα η αποδωση πεφτει πολυ και ο κινητηρας εχει μιοσει την ιπποδυναμη του .
    αν απονεργοποιησετε το ABS που εχουνε ολα τα Stilo τοτε απλα οτι λαστυχα και να εχετε η αποδοση του κινητηρα δεν ελενχετε απο καμια παραμετρο και ετσι βγαζει οτι καλητερο μπορει.
    πιστεψτε με θα παθετε την πλακα σας.
    δεν ειναι λογικο να εχω 220 + και να βγαζω 0-100 km σε 6,1 με ξεκουμπωμενη φυσα και με κουμπωμενη φυσα 7,2 δευτερα.με βαρος 1374 κιλα + εμενα , και μπροστοκινητο .
    Fiat Stilo Abarth 2,6 20v
    03-11-2001 προκαταβολη παραγγελιας
    ισως ο ποιο παλιος ολων ........κι ομως ειμαι ακομη εδω.....

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας