Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 24

Θέμα: C4

  1. #11
    StiloClub Official Member Το avatar του χρήστη Karateka
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.790
    Rides
    0

    Re: C4

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MAFIA
    αρωματικο αυτοματο????? :shock:
    Ναι έχει ένα μπουκαλάκι χωνευτό δίπλα στον αριστερό αεραγωγό του συνοδηγού το οποίο κάθε φορά που δουλεύει ο ανεμιστήρας βγάζει "αρωματικό αέρα". Έχει σε 7 αρώματα νομίζω και τα πουλάνε σαν ανταλλακτικό στη Citroen.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ma.D
    Το κακό βέβαια είναι οτι το c4 club είναι ΕΝΤΕΛΩΣ ψώφιο. Ελπίζω στο μέλλον να ζωντανέψει λίγο.
    Το καλό είναι ότι ο κινητήρας αυτός μπορεί να φτάσει ατμοσφαιρικά μέχρι και 160 άλογα. Με εκκεντροφόρους, χταπόδι και πρόγραμμα από Peugeot Sport 106 θα γίνει σφεντόνα

  2. #12
    ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΟ....ΚΑΛΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ....
    ΣΙΔΗΚΑ Α.Ε
    Λ.ΕΙΡΗΝΗΣ 51 ΤΑΥΡΟΣ
    210-3453826

  3. #13
    Karateka εγραψε:
    Το καλό είναι ότι ο κινητήρας αυτός μπορεί να φτάσει ατμοσφαιρικά μέχρι και 160 άλογα. Με εκκεντροφόρους, χταπόδι και πρόγραμμα από Peugeot Sport 106 θα γίνει σφεντόνα

    Έχω ένα φίλο με saxo vts 120 τώρα έχει 160ps αλλά έχει κάνει τα εξής για να το πετύχει.
    1)ελαφρομα και ζύγισμα στον στρόφαλο.
    2)Αλλά πιστόνια λίγο πιο μεγάλα.
    3)Άλλους εκκεντροφόρους.
    4)Πρόγραμμα σκούπα χταπόδι και όλη η εξάτμιση.
    5)Έχει τώρα 160 ps στις 8500 η 9000 χιλιάδες αν θυμάμαι.
    6)Με πρόγραμμα και εκκεντροφόρους δεν παίρνεις 50 άλογα.

    Spiros.
    1.6 Dynamic 6 Speed L Edition, Color Briland Orange 5 PEARL





  4. #14
    Run Fast Die Young.... Το avatar του χρήστη Soul_Giannis
    Εγγραφή
    09-02-2005
    Περιοχή
    Athens, Greece, Greece
    Μηνύματα
    2.706
    Καλοταξιδο φιλε!!!!!
    Fiat Stilo Abarth 2.4 20V Selespeed
    Schumacher Body Kit,
    Llumar alu light,Xenon,
    Leather Heated Electric Seats,
    Passive Entry / Easy Go.





  5. #15
    Το avatar του χρήστη tzagarakis
    Εγγραφή
    08-03-2005
    Περιοχή
    Heraklion, Greece, Greece
    Μηνύματα
    1.338
    Καλες βολτες .Υπομονη στην αρχη.Εγω ακομα κανω
    Μια αστραπή ειν' η ζωή
    χαρά στον που προλάβει
    να δει τη λάμψη πριν χαθεί
    και πέσει το σκοτάδι!!

  6. #16

    Εγγραφή
    09-02-2005
    Μηνύματα
    835
    καλοτάξιδο !!! προσωπικά θεωρώ αρκετά καλή επιλογή το C4 (γαμάτο design) πες μας κι αλλα σχετικά με κινητήρα αναρτήσεις φρένα κτλ κτλ ξέρεις


    ps:έχει την περίεργη ανάρτηση που έχει και το C5?? υδροπνευματική τι λένε θαρρώ ?
    Έχω και MultiWagon πάμε μια βόλτα;
    Φιλάκια >>> Dina
    http://briefcase.pathfinder.gr/contents/dina/30121

  7. #17
    Η ανάρτση δεν είναι υδροπνευματική, οι οποίες μπαίνουν στο C5. Είναι MacPherson εμπρός και ημιάκαμπτος άξονας πίσω. Είναι αρκετά ικανοποιητική στους κ@Λ@δρομους μας και πολύ καλό κράτημα. Οι 17 άρες (λάστιχα 205/50/17) ψιλοχτυπάνε αλλά μή φανταστήτε τίποτα το τρελό,σε λογικά επίπεδα. Τα φρένα έχουν φοβερή απόδοση. Ο κινητήρας στα χαρτιά λέει 110 hp αλλά κάποιοι λένε για 116. Τώρα για δύναμη τι να πώ. Δεν το έχω πατήσει πάνω από 125, αλλά δείχνει να έχει αρκετό νεύρο στις εκκινήσεις.Γενικά είναι πολύ ξεκούραστο στο δρόμο, αίσθηση ασφάλειας, άνεσης , οδηγείς και δεν ακούγεται τίποτα. Οι χώροι είναι πολύ καλοί για τη κατηγορία, και αν και 3θυρο έχει ακριβώς τους ίδους με το 5θυρο.Το μόνο σημείο που νομίζω οτι ¨χωρούσε" κάποια βελτίωση είναι το κιβώτιο το οποίο βέβαια δεν είναι ανακριβές αλλά δεν είναι αυτό που λέμε "κλακ κλακ - γλιστράνε οι ταχύτητες".
    Ένα θα πώ: προχθές εβγαλα στατιστικά: Το πάρκαρα ακριβώς έξω από το γραφείο που δουλεύω και χωρίς υπερβολές οι 9 στους 10 που περνούσαν όχι το κοιτούσαν αλλά το χάζευαν!! (ψώνιοοοοο!!!!!)
    Αυτά εν ολίγης.
    Ευχαριστώ παιδιά για τα καλορίζικα.

  8. #18
    Που να δεις τι μου εκαναν εμενα οταν ειχα πρωτοπαρει τον stilaro!!Επειδη ηταν απο τα πρωτα εδω στην ελλαδα με σταματουσαν στον δρομο και με ρωταγαν ποσο κανει,αν του εχω βαλει αλλα φωτα πισω ή ειναι μαμισια,ποσο καλο ειναι κτλ κτλ..Χαζευαν ολοι!!Αν και πρωσοπικα το C4 δεν μου αρεσει καθολου μα καθολου, καλοριζικο,καλοταξιδο και να προσεχεις στους δρομους.Αληθεια αυτον τον πισω υαλοκαθαριστηρα τι τον εβαλαν??δεκα ποντους ειναι ολους κιολους...

  9. #19
    StiloClub Official Member Το avatar του χρήστη john_stil
    Εγγραφή
    09-02-2005
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    635
    ΜΠΡΑΒΟ... ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΕΠΙΛΟΓΗ... ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ STILO...

  10. #20
    Stilo και παλι stilo παντως καλοριζικο και καλοταξιδο!

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας