Σελίδα 4 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 2 3 4 5 6 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 40 από 63

Θέμα: golf 2,0 gti

  1. #31
    Το avatar του χρήστη Tokis
    Εγγραφή
    19-02-2005
    Περιοχή
    Καβάλα
    Μηνύματα
    418
    Rides
    0
    Chats
    0

    Απάντηση: golf 2,0 gti

    Ενα video για να λυθουν οι απορίες. Ειναι και σε άσπρο για να γίνονται άμεσα οι συγκρίσεις με το GTi....
    Σημειωτέον για τους γρήγορους θα βγαίνει 1.8ΤΒ με 235 άλογα..

    http://www.youtube.com/watch?v=FR6_x...layer_embedded

    ο φίλος με το gti ας οδηγήσει μια 159 η την giuletta όταν βγει για να καταλάβει τι σημαίνει κράτημα και οδική συμπεριφορά...
    Fiat Bravo μαύρο 1,4 sport 150hp

  2. #32
    Το avatar του χρήστη lakis
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    athens
    Μηνύματα
    529
    Chats
    0

    Απάντηση: golf 2,0 gti

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jason Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε Lakis , πιστεύω ότι κανείς δεν νομίζει ότι λές ψέματα, το αντίθετο μάλιστα . Και φυσικά είναι αναφαίρετο δικαίωμα του καθένα απο εμάς να λέει τίς απόψεις του , και εφόσον τίς δημοσιεύει , είναι αυτονόητο ότι θα δεχθεί κριτική , η πιο απλά σχολιασμό . Εγώ πάντως εξακολουθώ να έχω την απορία , γιατί κάποιοι φίλοι - μέλη του Club , πού θαυμάζουν τα Γερμανικά , κατέχουν και οδηγούν Ιταλικά , παρόλο πού σήμερα είναι πλέον πανεύκολο στόν καθένα πού μπορεί να έχει αυτοκίνητο , να έχει ότι εθνικότητας αμάξι θέλει . Τα όσα γράφεις πιο πάνω δεν λύνουν την απορία που εντελώς καλοπροαίρετα έχω διατυπώσει .
    Πάντα φιλικά,
    jason


    P/s . Η MITO είναι ποίημα , απόλαυσέ την!!!
    φιλε μ εγω οχι απλα λατρευω τα ιταλικα αλλα αν μπεις στο δωματιο μ δ βλεπεις τοιχο ολοι ειναι γεματοι με ιταλικα αυτοκινητα πρεπει ναχω πανω απο 300 φωτογραφιες απο μικρος ειχα την τρελα δεν ειμαι λατρης των γερμανικων αλλα αν μ πεις gti golf η stilo abarth θα επερνα gti ειναι οπως κ να το κανεις ανωτερο.ο φιλος ο tokis τωρα αλλαζει το θεμα...φιλε μ σουπαεγω τιποτα για 159 κ jiulietta?το κρατημα της δ το ξερεις ουτε την οδιγικη της συμπεριφορα γιαυτο ν μη το λες οτι θαναι καλητερη.εγω ειπαμε κ ξαναλεω μιλαω για stilo k gti οχι για αλλα αμαξια!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη lakis : 28-03-10 στις 11:51
    my STILO1.4 Αbarth rims H&r ελατηρια 4ποντα

  3. #33

    Εγγραφή
    13-12-2009
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    2.054
    Chats
    0

    Απάντηση: golf 2,0 gti

    Φίλε lakis , επειδή αρχίζω να βλέπω ότι κατά βάθος έχεις και εσύ έναν " Ιταλό " μέσα σου , απόλαυσε όσα απλόχερα σου δίνει η ΜΙΤΟ σου . Άλλωστε η " Cuore Sportivo " , δεν είναι κάτι τυχαιο .
    Σου εύχομαι καλές και ασφαλείς διαδρομές ,
    φιλικά , Jason

  4. #34
    Petros e cosi brutale! Το avatar του χρήστη ioannidis
    Εγγραφή
    27-03-2007
    Περιοχή
    600χλμ Νότια της Θεσσαλονίκης
    Μηνύματα
    5.820
    Chats
    0

    Απάντηση: golf 2,0 gti

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε δ λεμε αυτο αλλα αν ειναι δυνατον να συγκρινεις αυτα τα 2 αμαξια ολοι ιταλικα εχουμε αλλα ελεος πια δεν ειναι κ το καλητερο αμαξι το stilo μη τα ισοπεδονουμε ολα.τα πιστευετε αυτα π λετε ειναι δυνατον να βγαζετε το gti κ να λετε οτι ειναι καλητερο το stilo?ειναι για γελια αυτο μ κοιτατε π δ σας λενε τιποτα κανεις απλα γιατι δεν υπαρχει κοσμος κ μιλανε οι ιδιοι κ οι ιδιοι οι οποιοι ειστε κολλημενοι με το stilo τα λεω φιλικα αυτα οχι με τσαμπουκα αλλα δ γινεται ν λεμε παραλογιες τωρα αυτο σε οποιοδηποτε κ να το πεις θα βαλει τα γελεια οτι ενα stilo abarth κιολας π ειναι 2.4 ειναι καλητερο απο το gti.δ μιλαμε γενικα οτι τα γερμανικα ειναι καλητερα οχι καλητερα δεν ειναι με τιποτα κ για μενα κ εγω π πουλησα το stilo πηρα mito qv μετα 170 αλογα κ μου εφτασε κ 23500 με τα εξτρα δ πηρα γερμανικο εννω αρκετοι μ λεγανε ν παρω γερμανικο εμεις σιγκρινουμε 2 μοντελα stilo k gti οχι ιταλικα γερμανικα,

    Και που είναι το κακό να είσαι κολημένος με κάτι; Δικαίωμά σου δεν είναι;
    Και για να μην ανυσηχείς ότι το club στερείται πολυγνωμίας, σου λέω ότι το Stilo είναι μακράν πιο όμορφο από οτιδήποτε έχει προτείνει το VAG στην ανάλογη κατηγορία ακόμα και 7-8 χρόνια μετά. Ναι, από άλογα και ροπές μπορεί είναι καλύτερα τα Golf (φυσιολογικό μετά από 8 χρόνια εξελίξεων), αλλά ποιοτικά και σχεδιαστικά πιστεύω ότι είναι ακόμα στο 2001-02. Έχω πιάσει όμως πολύ κόσμο να γυρνάει το κεφάλι του όταν περνάει ένα ωραίο Stilo και να ψιλοαπορεί, ενώ να αδιαφορεί για το προπορευόμενο Golf. Εκεί ναι. Συγκρίνω και ένα 1.2 Stilo (ωραία φτιαγμένο) ακόμα και με R32.

    Επίσης να αναφέρω ότι αν και Ιταλόφιλος, πιστεύω ότι το Mito είναι μακράν ότι χειρότερο σχεδιαστικά έχει βγάλει η Alfa. Αυτό όμως δεν με κάνει να πιστεύω ότι τεχνολογικά είναι χειρότερο.

    Το resume είναι ότι σε θέματα γούστου δεν χωράει αμφισβήτηση. Ό,τι αρέσει στον καθένα.
    1.6 16v Dynamic / Skywindow / Clima / Cruise Control / Loudlink SSD CD Changer / CDA Air Intake Filter / Sparco Aluminum Pedals / Eibach Springs / Custom made Shocks / ΟMP Strut brace [thanx ABZSTILO] / Abarth front brakes [281x26] / HID Xenon 4300K XLS. / Aluminum Oil Catch Tank / Coconut Perfume
    Ambition bites the nails of success

  5. #35
    Το avatar του χρήστη MiKe_KaVaLa
    Εγγραφή
    25-10-2007
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    3.184
    Chats
    0

    Απάντηση: golf 2,0 gti

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jason Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάντως εξακολουθώ να έχω την απορία , γιατί κάποιοι φίλοι - μέλη του Club , πού θαυμάζουν τα Γερμανικά , κατέχουν και οδηγούν Ιταλικά , παρόλο πού σήμερα είναι πλέον πανεύκολο στόν καθένα πού μπορεί να έχει αυτοκίνητο , να έχει ότι εθνικότητας αμάξι θέλει .
    Θα σου απαντήσω για εμένα Jason... Δεν εχω τα φράνγκα! Κι αν τα είχα οχι μόνο Γερμανικό ακόμα και Σουιδικό κάμπριο θα έπερνα... Οπότε μας αρέσουν τα Ιταλικά που ειναι και καλα αμάξια και εχουν και αχτύπητες τιμές, λογικές για εμένα.

  6. #36

    Εγγραφή
    13-12-2009
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    2.054
    Chats
    0

    Απάντηση: golf 2,0 gti

    Η δική μου απάντηση Maik Kavala , με καλή διάθεση ασφαλώς , ειναι πώς στο Avatar σου έχεις εναν ΣΚΟΡΠΙΟ !!! που γράφει ABARTH .Τυχαίο είναι ;
    Φιλικά ,
    Jason

  7. #37
    Το avatar του χρήστη lakis
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    athens
    Μηνύματα
    529
    Chats
    0

    Απάντηση: golf 2,0 gti

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ioannidis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και που είναι το κακό να είσαι κολημένος με κάτι; Δικαίωμά σου δεν είναι;
    Και για να μην ανυσηχείς ότι το club στερείται πολυγνωμίας, σου λέω ότι το Stilo είναι μακράν πιο όμορφο από οτιδήποτε έχει προτείνει το VAG στην ανάλογη κατηγορία ακόμα και 7-8 χρόνια μετά. Ναι, από άλογα και ροπές μπορεί είναι καλύτερα τα Golf (φυσιολογικό μετά από 8 χρόνια εξελίξεων), αλλά ποιοτικά και σχεδιαστικά πιστεύω ότι είναι ακόμα στο 2001-02. Έχω πιάσει όμως πολύ κόσμο να γυρνάει το κεφάλι του όταν περνάει ένα ωραίο Stilo και να ψιλοαπορεί, ενώ να αδιαφορεί για το προπορευόμενο Golf. Εκεί ναι. Συγκρίνω και ένα 1.2 Stilo (ωραία φτιαγμένο) ακόμα και με R32.

    Επίσης να αναφέρω ότι αν και Ιταλόφιλος, πιστεύω ότι το Mito είναι μακράν ότι χειρότερο σχεδιαστικά έχει βγάλει η Alfa. Αυτό όμως δεν με κάνει να πιστεύω ότι τεχνολογικά είναι χειρότερο.

    Το resume είναι ότι σε θέματα γούστου δεν χωράει αμφισβήτηση. Ό,τι αρέσει στον καθένα.
    αυτα π λες τωρα δ κολανε φιλε μ να σ πω γιατι? γιατι εγω δε μιλησα για ομορφια η συζητηση π γινετε δ γινετε για την ομορφια κ αν θες ν μιλησουμε για ομορφια ειναι ποιο ωραιο ενα stilo abarth μαμα απο ενα gti?τι θα κοιταξει ο κοσμος φιλε μ το gti η το stilo abarth το οποιο εξωτερικα ειναι το ιδιο με το κανονικο μονο οι ζαντες αλλαζουν..μιλας για το κοσμο αν βλεπει το stilo?to βλεπει αλλα αν ειναι με γαματες ζαντες κ τετοια οχι κανονικο...εμενα ξερεις ποτε το κοιτουσανε?οταν εβαλα τις ζαντες τις ανθρακι abarth κ το χαμηλοσα πριν ηταν ενα νορμαλ αμαξι..οσο αναφορα την ποιοτητα του stilo ειναι ομορφο καλο με πολλα extra απο μονο του δε γινετε να λιωνουν τα πλαστικα κ να βγαζουν μαυριλες αυτο δεν ειναι ποιοτητα ποιοτητα ειναι ανα αμαξι π στο βαθος του χρονου θα αντεξει..αν διαβασες το θεμα π μιλαμε αναφερετε στο gti οχι το απλο golf αν μπεις στο gti k to ζησεις κ το οδηγεισεισ θα δεις οτι ειναι αλλος κοσμος δε συγκρινονται τωρα φαινομαι οτι δ γουσταρω τα ιταλικα κ το stilo αλλα δεν ισχυει αυτο αντιθετος τα λετρευω αλλα εναι 2 διαφορετικοι κοσμοι το gti me to αbarth.a!!διαβασα κατι στην αρχη οτι το golf gti ειναι ιδιο με τα προγουμενα το οποιο ειναι κ εσωτερικα κ εξωτερικα τελειος διαφορετικο ουτε τα καθησματα ουτε το ταμπλο ουτε τιποτα ακομα κ εξω ειναι ολα διαφοφρετικα ζαντες φρενα πολυ μεγαλητερα προφηλακτηρες σποιλερ εξατμηση to stilo το abarth με το κανονικο ειναι το ιδιο ρε παιδια ακριβος!!εξωτερικα δεν αλλαζει τιποτα!εσωτερικα ιδια καθησματα ιδιο ταμπλo μονο κινητηρας αλλαζει
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη lakis : 28-03-10 στις 16:31
    my STILO1.4 Αbarth rims H&r ελατηρια 4ποντα

  8. #38
    Το avatar του χρήστη Tokis
    Εγγραφή
    19-02-2005
    Περιοχή
    Καβάλα
    Μηνύματα
    418
    Chats
    0

    Απάντηση: golf 2,0 gti

    για να μην εκτείθεσαι κιόλας μπες σε κάποιο site με αγγελίες και δες το εσωτερικό του abarth γιατι μάλλον δεν εισαι καλά πληροφορημένος. Οταν ενα αμάξι είναι σαν φορτηγάκι με τετράγωνο **** τι να τα κάνω τα spoiler τις ζάντες και τις εξατμίσεις? Ή μήπως ξετρελάθηκες από τα καρώ καθίσματα που είχε το golf 5 gti? Υπερτιμημένο αμάξι με πολύ καλό marketing και προώθηση από όλα τα περιοδικά.
    Οχι τίποτα άλλο αλλά με τόση υποστήριξη στο stilo εκπλήσσομαι με τον εαυτό μου και δεν θα έχει να γραψει τίποτα ο Παντελής....
    Fiat Bravo μαύρο 1,4 sport 150hp

  9. #39
    Το avatar του χρήστη MiKe_KaVaLa
    Εγγραφή
    25-10-2007
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    3.184
    Chats
    0

    Απάντηση: golf 2,0 gti

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jason Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η δική μου απάντηση Maik Kavala , με καλή διάθεση ασφαλώς , ειναι πώς στο Avatar σου έχεις εναν ΣΚΟΡΠΙΟ !!! που γράφει ABARTH .Τυχαίο είναι ;
    Φιλικά ,
    Jason
    Δεν ειναι καθολου τυχαιο φιλε μου, τα λατρευω τα Ιταλικα και πιο συγκεκριμενα τα αμαξια Fiat... O Carlos απλα ειναι ενα ειδωλο, αν θελεις ενα παθος!
    Aλλα σου λεω αν ειχα τα φρανγκα θα επερνα ακομα και αυτο...



    Volvo C70...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MiKe_KaVaLa : 28-03-10 στις 19:35

  10. #40
    Το avatar του χρήστη Tokis
    Εγγραφή
    19-02-2005
    Περιοχή
    Καβάλα
    Μηνύματα
    418
    Chats
    0

    Απάντηση: golf 2,0 gti

    Ε οχι και Volvo ρε Μιχάλη. Σαν συνταξιούχος δημόσιος υπάλληλος θα είσαι...
    Fiat Bravo μαύρο 1,4 sport 150hp

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας